PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BENZINDE İNDİRİM OLCAYMIŞ...

hachiko
04 Mayıs 2017, 10:30
http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/akaryakita-cifte-indirim/130346/

Haydı hayırlı olsun..

EmreKocyigit
04 Mayıs 2017, 10:58
İndirimli hâli bile olması gereken fiyattan, dünya standartlarından çok uzak %5000 bindirdiler %5 indiriyorlar iki hafta sonra da 15 kuruş zam koyarlar. Bu olaya sevinmem.

nines
04 Mayıs 2017, 11:16
eğer indirim haberi çıktıysa 1 hafta 10 güne kadar kol gibi zam kapıda.

shruikan
04 Mayıs 2017, 11:30
çok afedersiniz; ama kaydırıcı krem sürmek gibi bi şey bu artık.

serif abi
04 Mayıs 2017, 11:53

HAHA müthiş baktık kaçınılmaz zevk almanın yoluna bakıyoruz...

StiF
04 Mayıs 2017, 12:43
Benzin diyince aklıma pompa geliyor nedense

DKN
04 Mayıs 2017, 12:44
ferrari almak lazım

Capitao_3
04 Mayıs 2017, 13:21
Sonunculuktaki yerimizi kaptırmışız :queen:

http://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/

fireblade e
04 Mayıs 2017, 13:43
Azcık çıkarıyorlar daha sonra kökleyecekler.

isomancan
04 Mayıs 2017, 13:52
Başlıkta gördüm de, Olcay kim? :)

mrt20
04 Mayıs 2017, 14:02
hep 20 lik alan tayfa bekleniyor :cherry:

Siyahi
04 Mayıs 2017, 15:06
Nefes alsın yeter diyen hökümetimizin bize vermiş olduğu nefes molası

KumanBayram
04 Mayıs 2017, 15:28

Aynen öyle

sdirer
04 Mayıs 2017, 16:33
bineriz işte kötü mü ::gazla::

seyralem
04 Mayıs 2017, 16:39
Stok mu yapalım :) Hak ediyoruz aslında böyle olmasını benim artık zamlar hoşuma gitmeye başladı bu hükumet bu kadar zam yapıyor ve %51 oy alıyor ise demek ki milletimizin hoşuna gidiyor girenler yada fiyatı yükselenler diyeyim :) Benzininin azalmasın :)

sailor33
04 Mayıs 2017, 16:54
Birde pahalı benzin alıyoruz derler.

Bak Almanya'dan, İtalya'dan vs daha ucuz Muş fiyatlarımız :queen:

Gönderin zammı gelsin :P

sdirer
04 Mayıs 2017, 16:57
Birde pahalı benzin alıyoruz derler.

Bak Almanya'dan, İtalya'dan vs daha ucuz Muş fiyatlarımız :queen:

Gönderin zammı gelsin :P

Mehter vereyim ::xrock:: ayrıca zam değildir o zamcıktır. :queen:

MeNGuC
04 Mayıs 2017, 17:02
Çok soktun çek biraz :bounce:

hokahey
04 Mayıs 2017, 17:12
sokmak, çıkarmak, kaydırıcı (kayganlastirici galiba?) girdi, çıktı. az soktu, nefes aldirdi...

tum yorumlar bu seksist yazilar ve yorumlar ile dolu.

yorumlarinizi daha duzgun ifadeler ile yaziniz. benim sinirimi bozmayiniz, asabimi ziplatmayiniz.

Ali Bircan
04 Mayıs 2017, 17:19
Benzine zam, motosiklete zam, sigortaya zam. Zam oğlu zam ee hani bize a...

yusufkalaz
04 Mayıs 2017, 17:32
Abi yemin ederim dükyanda yorumları okurken gülmekten karnım ağrıdı.Baya tecavüzden zevk alıyoz ya ama mizahda iyiyiz yalan yok 😆😆😂

Birtanede benden: Pozisyon değiştiricekler galiba nefes aldırıyorlar :P

GP500-1st
04 Mayıs 2017, 20:02
ben dombra eşliğinde kutladım

YERUÇAĞI
04 Mayıs 2017, 21:03

Venezuela ya bakarmısınız,,benzin resmen bedava yaw, 0001 cent

sdirer
04 Mayıs 2017, 21:07
Venezuela ya bakarmısınız,,benzin resmen bedava yaw, 0001 cent

::ohmy:: nassı yaa? ::150::

Süleymantnz
04 Mayıs 2017, 21:09

Sırf bu yüzden Venezuella'ya taşınılır mı? :cyclopsan bi depo 4 tl :pr:

fatih.met
04 Mayıs 2017, 21:25
görende sanıcak benzin 4 lira oldu. sanki 4 lira ucuzmuş gibi yazdım bende.

motosiklet alamadıktan sonra ucuzlayan benzini pek önemsediğimi söyleyemem.

para kazanıcam diye 2 aydır extra mesai yapıyorum yeter artık bende insan gibi çalışmak istiyorum.

MazhaRR
04 Mayıs 2017, 21:38
hep 20 lik alan tayfa bekleniyor :cherry:

Yettim abi :mrgreen:

Valla ben hep 20 liralık alıyorum.

karadag.05
04 Mayıs 2017, 21:53
Ben benzinlikte çalışıyorum. Zamları ve indirimleri ben yapıyorum. Zam gelince korkmuyorum yalan yok. Fakat indirim gelince aha diyorum yine sıçtık. 2000 cc benzinli aracım olduğundan yakıt sarfiyatım fazla malesef. E motorda yakıyor 3-5 birşeyler. Yine de indirime sevinemiyorum arkadaş. Kesin bi zam daha yolda diyorum. 15 kuruş indir 25 kuruş bindir oluyo hep. Neyse bu gece indiriyim de 10 gün sonra bindiririm yine alışkanlık oldu napalım :mrgreen::)

whitedeamon
04 Mayıs 2017, 22:41
İndirim mi yolla gelsin.Zammı göm göm.

TlntS
05 Mayıs 2017, 02:34
dolar %10-12 dusuyor benzin 7 kirusla %1,2 valla mustehak bize. bu tum araclar zaruri olmadikca kontagi kapali tutsun bak nasi benzin 3tl altina geliyor. he bide arac alinmasin 1 yil bak nasi otv dusuyor.

jimi_hendrix
05 Mayıs 2017, 02:46
valla benim motor benden iyi biliyor benzinin fyatını. Zamlanınca az yakıyor, düşünce de çok yakıyor...

levend84
05 Mayıs 2017, 03:25
valla benim motor benden iyi biliyor benzinin fyatını. Zamlanınca az yakıyor, düşünce de çok yakıyor...

Yakişir kardeşime,Motorunla orta yolu bulmussun :)

Tİme_shİft42
05 Mayıs 2017, 11:05
Bize müstehak ..

whitedeamon
05 Mayıs 2017, 13:14
dolar %10-12 dusuyor benzin 7 kirusla %1,2 valla mustehak bize. bu tum araclar zaruri olmadikca kontagi kapali tutsun bak nasi benzin 3tl altina geliyor. he bide arac alinmasin 1 yil bak nasi otv dusuyor.

Bende bunu anlamıyorum dostlar.Olaylar olurken kimse ses çıkarmaz.Sonra isyan edip kapatalım kontağı,almayalım araç oluyor.
1.si şahsi olarak ne bana nede çevremdekilere müstahak falan değil.Lütfen aşağılık kompleksiniz ağır basıyorsa bunu kendi içinizde yaşayınız.
2.si malesef o olaylar dediğiniz gibi olmuyor.Dolar düştü kontak kapatacağız benzin 3 liranın altına düşecek.Bekleyin düşecek!
Herşeyler önce o benzin pompaya gelinceye kadar olan bir maliyet var onun altında satamazsın zaten.Hadi ülkemizde ciddi anlamda yüksek vergilendirildiği için vergilerin fiyattan çekilmiş halini düşünelim.Yine 3 liranın altına inmesi çok zor bir ihtimal.Çünkü benzinde bu denli bir indirim yapmak sadece araçların hayatını değiştirmiyor.Benzin hammaddedir.Birçok şey yapılıyor.Sen bir anda fiyatlarda böyle oynama yaparsan işin ucu yasalara kadar dokunur.Maliye vs.Yasalar kanunlarda bir anda değişikliğe gidilmesi gerekebilir.Lakin türkiyede henüz böyle bir altyapı yok.
Dediğinizi ingilterede yapılmıştı ama adamlar bunu fiyatlar arşa çıktıktan sonra değil karar duyurulduğu an yaptılar.

TlntS
05 Mayıs 2017, 23:18
Bende bunu anlamıyorum dostlar.Olaylar olurken kimse ses çıkarmaz.Sonra isyan edip kapatalım kontağı,almayalım araç oluyor.
1.si şahsi olarak ne bana nede çevremdekilere müstahak falan değil.Lütfen aşağılık kompleksiniz ağır basıyorsa bunu kendi içinizde yaşayınız.
2.si malesef o olaylar dediğiniz gibi olmuyor.Dolar düştü kontak kapatacağız benzin 3 liranın altına düşecek.Bekleyin düşecek!
Herşeyler önce o benzin pompaya gelinceye kadar olan bir maliyet var onun altında satamazsın zaten.Hadi ülkemizde ciddi anlamda yüksek vergilendirildiği için vergilerin fiyattan çekilmiş halini düşünelim.Yine 3 liranın altına inmesi çok zor bir ihtimal.Çünkü benzinde bu denli bir indirim yapmak sadece araçların hayatını değiştirmiyor.Benzin hammaddedir.Birçok şey yapılıyor.Sen bir anda fiyatlarda böyle oynama yaparsan işin ucu yasalara kadar dokunur.Maliye vs.Yasalar kanunlarda bir anda değişikliğe gidilmesi gerekebilir.Lakin türkiyede henüz böyle bir altyapı yok.
Dediğinizi ingilterede yapılmıştı ama adamlar bunu fiyatlar arşa çıktıktan sonra değil karar duyurulduğu an yaptılar.

Bakın beyefendi yaşınız ve bilginiz ne bilmiyorum fakat açın ham petrolün varilini inceleyin. İçerisinden fuel oil, benzin, mazot ne kadar çıkıyor hangi alanlarda kullanılıyor.

Şimdi sadece akaryakıt istasyonlarına gelen çıplak benzinin %63 ü vergi. Kaldı ki bu rafineride işlendikten sonra karlı satışı, maliyeti ve benzin istasyonun kar marjıda içerisinde.

Yani hiç vergi alınmasa bu gün 5.20 liralık benzinin vergisiz, varilden arındırılmış kullanıma hazır benzinin, aracılardan geçmiş ve son satıcıya satış fiyatı: 1.82 Şimdi sen bunun üzerine git insaflı bir vergi koy olur mu beyefendi.

"Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) kasım ayı petrol ve LPG piyasası fiyatlandırma raporuna göre, ürün fiyatı 1.04 lira olan benzin; rafineri, ÖTV+KDV, gelir payı, ana dağıtım şirketi ve bayi marjlarının eklenmesiyle pompada 5 liraya yaklaşıyor. Devlet 100 TL’lik akaryakıtın ortalama 60 lirasını vergi olarak alıyor."

Bu arada o 1 maddede yazdığınız "aşağılık kompleksi" kelimesinin nerede kullanılacağını öğrenmenizi tavsiye ederi. Yoksa çok cahil duruyorsunuz.

tolga706
06 Mayıs 2017, 00:29
venezuale bu sabah battı ya la.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

dolarla ne alakası var la. dolar 2013 de 1.85 iken (GEZİ DEN 1 GÜN ÖNCE) benzin 5 liraydı. senin hesaba göre şuan 10 tl olması lazım.

whitedeamon
06 Mayıs 2017, 02:08
Bakın beyefendi yaşınız ve bilginiz ne bilmiyorum fakat açın ham petrolün varilini inceleyin. İçerisinden fuel oil, benzin, mazot ne kadar çıkıyor hangi alanlarda kullanılıyor.

Şimdi sadece akaryakıt istasyonlarına gelen çıplak benzinin %63 ü vergi. Kaldı ki bu rafineride işlendikten sonra karlı satışı, maliyeti ve benzin istasyonun kar marjıda içerisinde.

Yani hiç vergi alınmasa bu gün 5.20 liralık benzinin vergisiz, varilden arındırılmış kullanıma hazır benzinin, aracılardan geçmiş ve son satıcıya satış fiyatı: 1.82 Şimdi sen bunun üzerine git insaflı bir vergi koy olur mu beyefendi.

"Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) kasım ayı petrol ve LPG piyasası fiyatlandırma raporuna göre, ürün fiyatı 1.04 lira olan benzin; rafineri, ÖTV+KDV, gelir payı, ana dağıtım şirketi ve bayi marjlarının eklenmesiyle pompada 5 liraya yaklaşıyor. Devlet 100 TL’lik akaryakıtın ortalama 60 lirasını vergi olarak alıyor."

Bu arada o 1 maddede yazdığınız "aşağılık kompleksi" kelimesinin nerede kullanılacağını öğrenmenizi tavsiye ederi. Yoksa çok cahil duruyorsunuz.

Bak dostum herşeyden önce buraya gelip İlber Ortaylı tiriplerine girmenin anlamı yok.Kaldı ki ben cahilim tamam sen benim eksiğimi kapat.Hem birlik beraberlikten bahsediyorsun hemde söylediğim birşeye alınıp beni aşağı alma çabasına giriyorsun.Ne gerek var buna.Ve şahsi düşüncem bu yönde.Ben bana müstahak birşey olduğunu düşünmüyorum.Sen düşünüyorsun ama.
Herneyse konuya dönelim.Hiç vergi alınmasa dedin.Çok güzel olurdu.Ciddi anlamda rahatlardık.Lakin olaylara tamamen tarafsız bak.Mümkün mü?Yani sen benzinden vergiyi çektiğinde birçok üretim alanından vergiyi çekmiş oluyorsun.Haliyle denetimi çekmiş oluyorsun.Doğacak sonuçları düşün!
Bu arada yine aklıma takıldı aşağılık kompleksi lafını nerede kullanmam gerek biliyorsan söyler misin?
Bence "valla mustehak bize" lafına tam oturdu.Birde o lafı neye dayanarak yazdığınıda açıklar mısın bende uyup uymadığını görmüş olurum.Farklı bakış açısından değerlendirme fırsatım olur.

TlntS
06 Mayıs 2017, 06:17
kara mizah yapilan bir soz asagilik kompleksi olmaz. asagilik komplesi ciddiyette kendini ezikleyen durumlar icin kullanilir. uzaymaya gerek yok laf dalasininda kimseye faydasi olmaz neticedr hepimiz yasanabilir guzel bir Türkiye istiyoruz.

ayrica ben vergi almasin demiyorumki. herkesin karini almis satis fiyati 1,8 tl olan uzerinden %50 alsin olur 2,7. bence devletin geliri icin yeterli.bakani cikip 2,5 milyarlik arac sefalarina butcede cerez diyecegine bu musruflugu kessin. suriyelilerr 25 milyar dolar harciyacagina sinirlari acip avrupaya gitmelerine izin versin. suriyede olaylari devam ettirmek yerine sonlandirmayi denesin. meclisin 550 vekil, danisman ve meclis gidelerini yillik 3-4 milyardan dusursun, saray giderlerini dusursun. belediyelerden imar yetkisink alip maliye gibi tek elden yurutup gelirinj artirsin. zaten benzinde duser elektrikte millettrn alinan vergilerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:12 ----------

Bak dostum herşeyden önce buraya gelip İlber Ortaylı tiriplerine girmenin anlamı yok.Kaldı ki ben cahilim tamam sen benim eksiğimi kapat.Hem birlik beraberlikten bahsediyorsun hemde söylediğim birşeye alınıp beni aşağı alma çabasına giriyorsun.Ne gerek var buna.Ve şahsi düşüncem bu yönde.Ben bana müstahak birşey olduğunu düşünmüyorum.Sen düşünüyorsun ama.
Herneyse konuya dönelim.Hiç vergi alınmasa dedin.Çok güzel olurdu.Ciddi anlamda rahatlardık.Lakin olaylara tamamen tarafsız bak.Mümkün mü?Yani sen benzinden vergiyi çektiğinde birçok üretim alanından vergiyi çekmiş oluyorsun.Haliyle denetimi çekmiş oluyorsun.Doğacak sonuçları düşün!
Bu arada yine aklıma takıldı aşağılık kompleksi lafını nerede kullanmam gerek biliyorsan söyler misin?
Bence "valla mustehak bize" lafına tam oturdu.Birde o lafı neye dayanarak yazdığınıda açıklar mısın bende uyup uymadığını görmüş olurum.Farklı bakış açısından değerlendirme fırsatım olur.

serif abi
06 Mayıs 2017, 08:52
Benzinde indirim olacagımış deyince benim de aklıma bu şarkı geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=_wTMmbLg8z8