PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.el motorlarda exprestise

c3y
03 Mayıs 2017, 22:00
Gectigimiz gunlerde oto ilanlarinda gezinirken aracini satacak vatandas oto exprestise yapip ilan resimlerine dahil ediyor bunu gorunce sevindirik oldum.

Insallah 2.el motorsiklet satan arkadaslarda bunu yaparlar yada devlet boyle bir uygulamayi zorunlu kilar.

Temennim bu belki bu yaziyi elinde guc bulunduran biri okur..

Aslinda boyle bir akimmi baslatsak ne dersiniz.

kursaa
03 Mayıs 2017, 23:08
Bizim milletin aklında bir soru işareti olur (ister istemez bu kadar dolandırıcının arasında) o araç tekrar ekspertize girer.

burak burk
03 Mayıs 2017, 23:11
konusu açılmışken soriyim yamaha honda kawasaki alıcaz diyelim.motordan anlamayız ustamız yok yok oğlu yok.aldım r1i yamaha servisine götürdüm expertize kaç tl alıyorlar ? çok fazla yapan yok yani bu işlemi herkes ustasına tanıdığına götürüyor.motordan anlayan birine sürdürüyor vs

Macit250
03 Mayıs 2017, 23:16
Kendi şehrimdeki yetkili kawasaki bayisi arkadaşım, ekspertize sokar tertemiz çıkarırım.Ehemmiyeti yok yani resim atmış atmamış benim için. Ben başka yerde gene sokarım kusura bakmayın

diablof
04 Mayıs 2017, 09:27
dostum mümkünse adamın her zaman gittiği servis yerine alakasız başka bir servise götüreceksin diyoruz iş artık oralara gelmiş. yok expertiz raporu varmış ta resmini koymuş. hikaye.

bu kadar zahmete girip, satacağı arabanın expertizini dahi kendi yaptıran adamdan kıllanırım ben aga.

millet sahibindendeki ilanı bitince 40 lira vermeyeyim diye sülalesinden alakasız insanların telefonunu verip bedava ilan açıyor. bir de araba satacak adam 200 tl verecek expertiz yapacak he? şaka gibi. ordan ufak ufak uzaklaşıcan.

honda servisine götürdün diyelim aleti expertiz ücreti 50-100 motoruna göre değişiyor. gitmeden önce telefonla randevu ve fiyat almakta fayda var.

kolay gelsin.

shruikan
04 Mayıs 2017, 09:48
daha yeni bi dava sonuçlandı: "bakımlı" diye aldığı araba arıza çıkarıp da yolda kılınca adam, satıcıyı dava etti. tamir masrafları, mahkeme masrafları, çekici parası falan hepsini satıcıya kitlediler. ek olarak, arabayı geri verip parasını da geri aldı son alıcı.

c3y
04 Mayıs 2017, 11:37
Aynen dostum insanlar umursamiyor 2.el piyango falan diyorlar motor elinde kalincada kismet diyorlar devlet basbas bagirdi 2. El araclarda 10000 km garanti vermek zorunda satici.Kanun cikti ama bizim insanlarimizin isine gelmiyor bende motor satiyorum valla malima guveniyorum..

beyaban
04 Mayıs 2017, 15:43
Dün forumda bir haber gördüm adam 2015'te araç satın almış ikinci el ekspertize sokmuşlar sıkıntısız aradan 20 gün geçmiş motor arıza vermiş :) Adam mahkemeye başvurmuş ve geçen gün kazanmış ekspertizler de sahte belge hazırlıyor artık kimseye güvenemiyorsun.