PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KTM RC 250 Nasıldır?

RevLimiter
03 Mayıs 2017, 20:47
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar. Foruma yeni üye oldum aklımda birkaç soru var. Ktm Rc 250 hakkında neler düşünüyorsunuz bu motosiklet genel olarak nasıldır? Gidişi, duruşu, verdiği hissiyat, gücü ve yakıtı, parça kalitesi, servisleri ve rakiplerine kıyasla öne çıktığı özellikleri hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. Bu motosikletin kullanıcılarının yorumlarını görürsem çok daha memnun olurum. Hepinize şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar.

kursaa
03 Mayıs 2017, 21:11
1 hafta boyunca garajda duran motoru 2 gün sürüşümün verdiği izlenimi söyleyeyim gidişi gayet güzel 250 cc tek silindir 3000-4000 devirden sonra torku çok rahat hissedebiliyorsun. Yeni modellerinde ve benim sürdüğüm modelde zaten abs vardı fren yapmayı az buçuk biliyorsan ABS'yi sokmana dahi gerek kalmaz anlıyacağın frenleri de insanı kuşkuda bırakmıyor. Yakıt konusunda da 100 km'de 3.5 4 litreler arasında dolaşıyor. Parça kalitesi gayet güzel ona da lafım yok ama gelelim zurnanın zart dediği yere motor tamam gayet güzel keyifli iyi de motorda inan öyle bir titreşim var ki affedersin kıçım başım uyuşuyordu hani 7000-8000 devirden sonra artık o mabadı felan hissetmemeye başlıyorsun elciklerde felan titreşim var mı dersen onu bile o kıçımın titreşmesinden anlayamadım 2. günün sonunda koydum motoru bıraktım. İnternette okuyordum hani ktm çok titriyor öyle böyle felan kendi kendime diyordum abartıyorlar titreşim konusunu, bir motor ne kadar titreyebilir ki işte o kadar titriyor dostum.
Velhasıl motor gayet güzel ve keyifli bir motor ama titreşim konusundan dolayı bana baya bir soğuma geldi bir üstüne binip 2-3 tur atmadan almayın derim :)

RevLimiter
03 Mayıs 2017, 21:46
@kursaa yorumunuz için teşekkür ederim. Bugüne kadar kullandığım vitesli motorlar hep 125 - 150 cc çinli markalardı bu yüzden cc yükseltme yolunda RC 250 şu an ki zirvem olacak sanırım. Bundan dolayı titreşimi o kadar rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca Extrem spor ile uğraştığım için çok fazla rahatına düşkün ve konfor meraklısı birisi değilim. Tabiki biraz turlamak lazım almadan önce.

MeLaNq0Liq
03 Mayıs 2017, 22:06
istediğiniz cevapları burada bulabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/150212-ktm-rc-250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=131_ktm_motorsiklet&daysprune=-1

RevLimiter
03 Mayıs 2017, 23:15
istediğiniz cevapları burada bulabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/150212-ktm-rc-250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=131_ktm_motorsiklet&daysprune=-1

Güncel yorumlar görmek istedim, yine de cevabınız için sağolun.

Capitao_3
04 Mayıs 2017, 01:23
İYİdir iyi

koraycbr
04 Mayıs 2017, 01:36
Selamlar,

Ktm Duke 125-200-250-390 ve Rc 250-390 ı bol bol kullandım. Bunun yanında 30.000 km cbr 250 kullandım. Şu an r25 sahibiyim.(büyük motorları saymıyorum) Ktm apayrı bir motordur. Titreşim konusu görecelidir. Rc 390 ile kuzenim bir günde 700 km yaptı ve şikayet etmedi. Belki konfor sele eklenebilir. Torku,frenleri,süspansiyonu bu sınıfta rakipsizdir. Etrafımda bolca ktm var ve henüz sorun yaşayan bi arkadaşım olmadı. Detaylı sormak istediğin varsa cevaplayabilirim

Kazasız,belasız ve masrafsız sürüşler.

RevLimiter
04 Mayıs 2017, 02:43
Selamlar,

Ktm Duke 125-200-250-390 ve Rc 250-390 ı bol bol kullandım. Bunun yanında 30.000 km cbr 250 kullandım. Şu an r25 sahibiyim.(büyük motorları saymıyorum) Ktm apayrı bir motordur. Titreşim konusu görecelidir. Rc 390 ile kuzenim bir günde 700 km yaptı ve şikayet etmedi. Belki konfor sele eklenebilir. Torku,frenleri,süspansiyonu bu sınıfta rakipsizdir. Etrafımda bolca ktm var ve henüz sorun yaşayan bi arkadaşım olmadı. Detaylı sormak istediğin varsa cevaplayabilirim

Kazasız,belasız ve masrafsız sürüşler.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Merak ettiğim bir konu daha var, sesi nasıl bu aletin? İzmir'de henüz hiç göremedim.

shruikan
04 Mayıs 2017, 03:54
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Merak ettiğim bir konu daha var, sesi nasıl bu aletin? İzmir'de henüz hiç göremedim.

sizin oralarda youtube çekmiyo mu?

Ultraviolet
04 Mayıs 2017, 06:39
Merhaba, henüz izlemediyseniz altın elbiseli adam in Rc390 videosunu izleyebilirsiniz. 390 ve 250 arasında motor gücü hariç bir donanım farkı yok benim bildiğim kadarı ile.

RevLimiter
04 Mayıs 2017, 09:07
sizin oralarda youtube çekmiyo mu?

Maalesef. Görürseniz bana da söyleyin :D