PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Bornovadaki hırsızlık girişimi

ttan
03 Mayıs 2017, 15:52
Dün gece 02.30 civarı Bornova-Evka3'te evimde otururken köpeklerin havlamasi üzerine dısarı baktim,iki kişi yürüyodu.Biraz izledim biyerlerden gelen birilerdir,canlari sıkılmıs geziyolardir odur budur diye düşündüm ve uzaklaşana kadar izledim.Neyse bi 20 dk sonra bidaha bakiyim disari hemde bi sigara icerim dedim.Bu iki kisiden biri karsidaki motorun etrafinda dolaniyodu digeride sag tarafta dolaniyodu.İzlemeye basladim tabi ama en basta bisey diyemedim çünku motorun sahibini tanimiyorum ve 'hop noluyo la,gel buraya' diye cikissam ve adam motorun onun oldugunu kanitlasa karpuz gibi kalirim.Neyse once motorun örtüsünü kaldirdi sagina soluna bakti sonrada gidonu zorladi.Hah dedim tamam,'hop bekle la geliyom' diye bagirdim tabi duyunca kactilar.Polisi aradim dedim boyle boyle,tiplerini anlattim(gece karanlikta gorebildigim kadar).Tabi ki ilgilenmediler,tamam beyefendi hemen bakiyoruz aman beyefendi aman şey ediyoruz diye resmen geçiştirdiler.Sahibinide tanimadigimdan gidip uyandirip uyaramadim.Sabaha kadar balkonda nöbet tuttum.Sabahta arayip buldum bi sekilde ama ise gitmis sahibi.Karisina anlattim boyle boyle diye onlarda köpekler acmis sanmis motorun ustunu :pr:.Evka3 tarafinda oturan motorcular bu aralar dikkat etsin.Birinde kirmizi birinde cizgili hoodie vardi.Telefondan yaziyorum hatam varsa affola.(Motor pcx 125)

furkanguvenc
03 Mayıs 2017, 16:14
Hocam yüreğinize sağlık sizde dikkat edin hırs edip yarın obur gün sizn de marinalarınıza dadanmasınlar bu serefsizler..!

lityumiyon
03 Mayıs 2017, 16:18
Ben de bornova merkezde oturuyorum. İki hafta önce kadar falan uzun boylu siyah giyinimli bir eleman benim motorun başında yarım saat kadar döndü durdu. Ev arkadaşlarımla telakkuza geçip bekledik ama yarım saat sonunda motora elini sürmeden ayrılıp gitti. İnsanı paranoyak yapacak bunlar. Şimdi günde 10-15 defa cama çıkıp motora bakıyorum.

ttan
04 Mayıs 2017, 00:59
Tesekkur ederim,elime para gecince moturumu degistirmek yerine kaliteli zincir-disk kilidi aldim bu pek sevgili 'hirsiz' kardeslerimizden korunmak icin.Ben bile 3-4 bin liralik motoru disarda birakinca aklim gidiyodu bu tarz daha pahali motorlari birakirken cok daha dikkatli olmak gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Hocam yüreğinize sağlık sizde dikkat edin hırs edip yarın obur gün sizn de marinalarınıza dadanmasınlar bu serefsizler..!

Tesekkur ederim hocam,elime para gecince moturumu degistirmek yerine kaliteli zincir-disk kilidi aldim bu pek sevgili 'hirsiz' kardeslerimizden korunmak icin.Ben bile 3-4 bin liralik motoru disarda birakinca aklim gidiyodu bu tarz daha pahali motorlari birakirken cok daha dikkatli olmak gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Ben de bornova merkezde oturuyorum. İki hafta önce kadar falan uzun boylu siyah giyinimli bir eleman benim motorun başında yarım saat kadar döndü durdu. Ev arkadaşlarımla telakkuza geçip bekledik ama yarım saat sonunda motora elini sürmeden ayrılıp gitti. İnsanı paranoyak yapacak bunlar. Şimdi günde 10-15 defa cama çıkıp motora bakıyorum.

Sokakta gezerken nerde bir motor görsem ve basinda birileri dolaniyo olsa hemen gözlemeye başlarim.Bu yuzden cok motor sahibini bakislarimla rahatsiz etmisimdir buyuk ihtimal.Haklisiniz paranoyak yapcaklar bizi hatta yaptilar.