PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene de akü sorun olur mu ?

FalconX
03 Mayıs 2017, 12:18
Arkadaşlar selamlar, daha önce muayene ile ilgili bir konu açılmış fakat bir nedenden dolayı kapatılmış. Ondan yeni konu açıp sormak istedim. Motorumun aküsü doğuştan ölü :pr: hep ayak marşıyla çalıştırıyorum. Muayene de sıkıntı çıkarırlar mı, var mıdır bilgisi olan bu konuda ?

Mucit23
03 Mayıs 2017, 12:33
Çıkarmazlar. Ayaktan çalışıyorsa sıkıntı yok. Farları, sinyalleri, stop lambalarını kontrol et, kornan çalışsın. Frenler sağlam olsun. Bunlara bakıyorlar.

FalconX
03 Mayıs 2017, 12:43
Çıkarmazlar. Ayaktan çalışıyorsa sıkıntı yok. Farları, sinyalleri, stop lambalarını kontrol et, kornan çalışsın. Frenler sağlam olsun. Bunlara bakıyorlar.

çok teşekkür ederim hocam :thumleft:

YERUÇAĞI
03 Mayıs 2017, 12:55
mucit kardeş,bi soruda benden

benimde motorun muayenesi geldi,önde sis farları var ,çakarlı ,düz ,fasılalı bikaç modu olan sis farı,,muayenede bu sorun olurmu ,yoksa söküptemi gideyim,,ne dersin

hasangazili
03 Mayıs 2017, 12:56
farın ışık şiddetini ölçüyorlar o testi geçemezsin ama kusurlu olarak geçip geçmediğini bilmiyorum. Tüvtürkün sitesinde vardır.

YERUÇAĞI
03 Mayıs 2017, 12:59
sis farlarınıdamı ölçüyorlar,,sisler sonradan takma ama

Tüvtürkün sitesinde benim konuyla alakalı bişey göremedim

Lengeli Fötr
03 Mayıs 2017, 13:03
Hiiç sıkıntı yok sislere bakmıyorlar.

Ayrıca ek bilgi, far ampulu xenonmuş ledmiş halojenmiş ona da bakmıyorlar yansın yeter

YERUÇAĞI
03 Mayıs 2017, 13:09
Hiiç sıkıntı yok sislere bakmıyorlar.

Ayrıca ek bilgi, far ampulu xenonmuş ledmiş halojenmiş ona da bakmıyorlar yansın yeter

ohh içimi rahatlattın Lengeli Fötr
motorumda hem sis farı var hemde led ampul var,,sagol bilgi için

hachiko
03 Mayıs 2017, 14:43
Ben sıkıntı olur diye düşünüyorum ben girdiğimde motoru stop ettirip çalıştırmıştım marştan sonra motor çalışmıyorken ışıklandırmaları kontrol etmişlerdi.

FalconX
03 Mayıs 2017, 15:16
http://www.tuvturk.com.tr/images/paylasimlar/pdf/brosurler/Tuv_motor_poster_A4-01.pdf burda nelere bakıldığı yazıyormuş. bilgi olarak kalsın burda :)