PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mitas mc50 hakkında r25 mt25 cbr250 vs

burak burk
02 Mayıs 2017, 19:28
evet arkadaşlar mitas mc50 kullanan varmı ? özellikle yukarıda belirttiğim motorlarda.110 140 ebatlarında yani belirtilen motorların orjinal lastik ebatları.özellikle bunu orjinal ebatları belirtiyorum çünkü ebat büyütünce zaten bir güven hissi ve farklılığını illaki hissedersiniz.youtube dan bir kaç tane video gördüm izledim oldukça memnunlar belirtmişlerde zaten michelin pirelli alıcak paranız yoksa ideal olduğu paranızın karşılığını veriyormuş.bulamadığım ayrıntılar ise lastik hamuru tubles olması yada kısaca corsa dan pilot street den üretimdeki farklılığı nedir ? yarı yarıya bir fiyat farkı var çünkü illaki bir farklılık olur diyorum.mitas lastikleri hakkındada hep olumlu yorumlar okudum gördüm.ırc den iyidir her haliyle ok ama o kadarda fark olurmu ?? tecrübe edenler duyanlar görenler sürenler ?

*Heka
02 Mayıs 2017, 20:14
Mitas MC50 (CBR) ve Mitas Sportforce+ (R6) kullanıyorum. Her iki lastikten de memnunum. Çabuk ısınıyor, ıslak zemin performansı harika.
Metzeler M5 ve M7 ile kıyas yaptığımda herhangi bir eksi yönünü göremiyorum açıkcası.

Viraj performansına söyleyecek söz yok. Slider eskittirir kullanıcıya.

burak burk
02 Mayıs 2017, 20:39
Mitas MC50 (CBR) ve Mitas Sportforce+ (R6) kullanıyorum. Her iki lastikten de memnunum. Çabuk ısınıyor, ıslak zemin performansı harika.
Metzeler M5 ve M7 ile kıyas yaptığımda herhangi bir eksi yönünü göremiyorum açıkcası.

o kadar yani çok iyimiş.ıslakla pek işim yok yağmurda sürmem işim yoksa acil değilse mecbur değilsem.zaten antalyadayım bi nebze daha sıcak oluyor asfalt.hatta yazın rosso2 alsam heralde eritebilirim sıcaktan.teşekkürler

karaca3
02 Mayıs 2017, 20:42
Ben 6 aydır yaklaşık 4500 km dir mitas mc 50 lastik kullanıyorum.almadan önce bende epey araştırdım kullananların memnun kaldıgını görünce biraz tereddüttede kalsam motora takdırdım.fakat sonradan iyikide almişim dedim.bütün hava şartlarında kullandım tecrübelerim ıslaktada kurudada iyi tutuş saglıyor,fakat karlı sulu yolda çok kayıyor.soguk havalarda ise hemen hızlanmayın 5-10 km normal hızlarda sürünüz yoksa ani frende kayarsınız.lastikler ısındıktan sonra sıkıntı yok.
diger pahallı lastikleri kullanmadım ama bu lastiktede sıkıntı yaşamadım.

reclusive
02 Mayıs 2017, 23:30
mc 50 kullanıyorum aldığım ilk zamanlar ıslakta bile motor tekere geliyordu şimdi ise yanlıyor.Aralarındaki üretim farklarını bilmiyorum orada değildim.

BatuhanK
02 Mayıs 2017, 23:42
Irc den iyidir yahu diyerek ve motosikleti satma planım neticesinde rosso 2 nin neredeyse yarı fiyatına aldığım bir lastik mc 50.
Orta karar tutsa beni tatmin edecekti fakat taktırıp kullanmaya başladığım anda inanamadım.
Fiyat performans oranı derler ya, işte o oran çok yüksek.
Lastik hamuru oldukça yumuşak.
Rosso 2 ye göre biraz daha yavaş yönlendirmeye sahip (radyal olmadığı için)
Tutuş olarak rosso bir tık daha önde, fakat bu farkı ancak kaliteli olmayan asfaltta, sınırlarda fark edebilirsiniz.
Bu dezavantajın bir getirisi de kilometre ömrünün biraz daha fazla olması diyebiliriz.
Özetle takın, taktırın, artan parayla da bol bol yol yapın :)
Rosso2>mc50>pilot bilmemneyy
Not:rosso corsa başka bir lastiktir, 140-150 tabanı yok

burak burk
03 Mayıs 2017, 00:11
Irc den iyidir yahu diyerek ve motosikleti satma planım neticesinde rosso 2 nin neredeyse yarı fiyatına aldığım bir lastik mc 50.
Orta karar tutsa beni tatmin edecekti fakat taktırıp kullanmaya başladığım anda inanamadım.
Fiyat performans oranı derler ya, işte o oran çok yüksek.
Lastik hamuru oldukça yumuşak.
Rosso 2 ye göre biraz daha yavaş yönlendirmeye sahip (radyal olmadığı için)
Tutuş olarak rosso bir tık daha önde, fakat bu farkı ancak kaliteli olmayan asfaltta, sınırlarda fark edebilirsiniz.
Bu dezavantajın bir getirisi de kilometre ömrünün biraz daha fazla olması diyebiliriz.
Özetle takın, taktırın, artan parayla da bol bol yol yapın :)
Rosso2>mc50>pilot bilmemneyy
Not:rosso corsa başka bir lastiktir, 140-150 tabanı yok

eywallah hocam işte o ayrıntı mesela radyal olmaması fiyat farkını ve markadaki eksliklğini karşılıyor.corsa demişim aynen rosso2 dicektim.valla satışa çıkarttım lastikleri bakalım yarında firmayı aricam üretim tarihini sorucam o ayrıntı yazmıyor.2016 olduğu sürece sıkıntı yok.ebatlar zaten aynı kalıcak onu değiştirmem.öyle dizler deysin kafasında zaten değilim gerçek hayatta yaşıyoruz.canımı geçtim millet 250 cc motor alamıyor artık.zor kazanıyoruz para zaten.marka zaten artık kimse alamıyor herkes fp ürünlerinin peşinde.bana daha yumuşak hamur olsun motoru hissedebiliyim dışarımı açılıyor kafası içerimi giriyor bi yandan viraj dönüp bi yandanda haaa kaydı ha kayacak demek düşünmek istemiyorum.bakalım bu hafta belli olur heralde.bide resmi satıcısına gidicem bakalım ordakiler nasıl fiyat vericek.teşekkürler

ustam14
03 Mayıs 2017, 00:34
Kişisel ilk tercihim "Anlas 110/70R17 140/70R17 Yeni Tournee Radial Motosiklet Lastiği" olurdu ama ne yazık ki arka lastik ölçüsü motoruma uymuyor ve ölçüsünü değiştirmek istemiyorum. Bu nedenle benim de f/p acisindan ikinci tercihim mitas olacak.

jimi_hendrix
03 Mayıs 2017, 00:42

hocam ömrü nsıldır peki bana biraz ömürlü bişey lazım

K121L
03 Mayıs 2017, 00:46
Benimde ihtiyacım var şuan bende sıcak bakıyorum

ocyhy
03 Mayıs 2017, 01:03
Ben cbr 125 için aldım fakat motorum servisten çıkmadığı için takmak daha nasip olmadı.Lastiği anladığım kadarıyla biraz inceledim desenleri hoş,yumuşak hamurlu,tam bir f/p lastiği muadilleri 700-800 civarıyken bu yarı fiyatına cidden uygun bir lastik.

Pistonlar
03 Mayıs 2017, 02:02
Anlas taktıran var mı arkadaşlar?

*Heka
03 Mayıs 2017, 13:51

Rahatlıkla 10K km kullanabileceğinizi düşünüyorum.

zapalka
05 Nisan 2018, 11:23

dostum uzun ömürlü lastik bulabildin mi ? :)

şu anda hali hazırda mitas mc50 var. benden önceki sahibi yeni taktırmış ben almadan hemen önce. ben 4k gittim, kendisi de 2k gitmiş olsa toplamda 6k oldu. arka frene hafif bastığımda bile kayıyor. Açıkçası pek memnun değilim bu lastikten.

cbr250 için biraz uzun süre dayanabilecek lastik modeli nedir ? günde işe git-gel 110 km otoban'da yol yapıyorum. 10k gidecek bir lastik pek işimi görmez sanki. daha uzun ömürlüsü var mıdır acep ?

karaca3
05 Nisan 2018, 12:08
Ebati varsa bristone batlax BT 45 sert hamurlu iyi lastiktir.uzyn km yaptırır.

ayzek
05 Nisan 2018, 13:40
dostum uzun ömürlü lastik bulabildin mi ? :)

şu anda hali hazırda mitas mc50 var. benden önceki sahibi yeni taktırmış ben almadan hemen önce. ben 4k gittim, kendisi de 2k gitmiş olsa toplamda 6k oldu. arka frene hafif bastığımda bile kayıyor. Açıkçası pek memnun değilim bu lastikten.

cbr250 için biraz uzun süre dayanabilecek lastik modeli nedir ? günde işe git-gel 110 km otoban'da yol yapıyorum. 10k gidecek bir lastik pek işimi görmez sanki. daha uzun ömürlüsü var mıdır acep ?

Metzeler lasertec - bridgestone batlax bt 45 bu ikiside ihtiyacını karşılar

burak burk
05 Nisan 2018, 13:45
bu arada mitastan girdim en son pilot streetten çıktım.500 600 km oldu takalı cidden fark etti.600 tl sökme takma dahil aldım daha uygunda daha iyi lastik yok.michelin de uzun km dayanıyor diye biliyorum o kadar süre bu motor bende kalmaz ama 15k sı rahat vardır

zapalka
05 Nisan 2018, 14:31
bu arada mitastan girdim en son pilot streetten çıktım.500 600 km oldu takalı cidden fark etti.600 tl sökme takma dahil aldım daha uygunda daha iyi lastik yok.michelin de uzun km dayanıyor diye biliyorum o kadar süre bu motor bende kalmaz ama 15k sı rahat vardır

şimdi yukarda batlax ve metzeller önerilmiş fakat onların fiyatları da 1000 tl üzerinde.

pilot street olanlar idare ederse onlar da kullanılır.

pilot street 15k gitse, batlax ve metzeller en az 30k gitmesi gerekir ki fiyat olarak birbirini karşılasın.

değişik bir durum.

ayzek
05 Nisan 2018, 22:35

Michelin söyle bir yanı var 2 farklı motorda 2 farklı modeli kullandı arkadaşlarım söyledikleri ilk sene çok iyi fakat 1 sene sonra kaymalar başlıyor güven vermiyor oldu uzun ömürlü olacağını bek sanmıyorum bu yüzden

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

şimdi yukarda batlax ve metzeller önerilmiş fakat onların fiyatları da 1000 tl üzerinde.

pilot street olanlar idare ederse onlar da kullanılır.

pilot street 15k gitse, batlax ve metzeller en az 30k gitmesi gerekir ki fiyat olarak birbirini karşılasın.

değişik bir durum.

Şuanki güncel fiyatları bilmiyorum ama 1000 ve üzeri değildir batlax s20 evo ne kadar yahu :) musait bi zamanda bakar uygun bulursam öneririm ebatları tam olarak yazarmısın 110-140 diye hatırlıyorum ama

Jemand
05 Nisan 2018, 22:39

sportforce+ cadde de 3,5k da bitti. lastiğin en üstündeki katman en başta çok harika performans veriyor fakat bir süre sonra o katman yok oluyor ve arka lastiğin orta yüzeyindeki tutuş tamamen kayboluyor. yüksek beygirli aletlerde pek önermiyorum mitası. çok sakin kullanıcıysanız hadi bir derece.
lastik yakma, zırt pırt yanlama gibi huylarım yok. sonuç olarak 80/90 beygir altı aletlere takın pişman etmez.