PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte nasıl hayatta kalıyorsunuz? Özellike bariyerler.

frankestayn1
02 Mayıs 2017, 10:44
Merhaba dostlar.

Bakıyorum da motosikletler vs bariyerlerin yanından arabaların yanından sağa sola kırarak vızır vızır geçiyor.

Hiç korkmuyor musunuz ? Araba bariyere çarparım diye vs.

Veya o trafikte ne olacağı belli olmayan yollarda nasıl hayatta kalıyorsunuz ?

Örneğin karşınızda tır otobüs vs var ne yapıyorsunuz?

Daha ehliyet aşamasındayım o yüzden bilgi topluyorum :wiinkk:

diablof
02 Mayıs 2017, 10:48
hayatta kalma içgüdüsü.

her insanda standart donanım. sende de vardır rahat ol.

1-2 geçmezsin. sonra sen bile şaşırırsın ulan ben burdan nasıl geçtim diye. önce ehliyeti al. motor kullanmayı öğren zamanla hepsi hallolur.

kolay gelsin.

korkmazunal
02 Mayıs 2017, 10:49
Bunu bende çok düşünüyordum ama motorun üstüne çıkınca geçer mi geçmez mi motora alıştıktan sonra hesaplıyosunuz. En sağ şeritten gidiyorsam ve trafik sıkışıksa geçer mi diye düşünüyorum arabadaki mesfeye bakarak. Parmak kornada duruyor zaten. Bariyere çok yaklaşmıyorum. Genelde çizgi üstünden gidiyorum ki bariyerlere çok yakın olmuyorum.

İlk bindiğimde acaba yapabilir miyim diyerek düşünüyordum ama aralardan geçerken yavaş yavaş ilerliyordum. Sürekli gözüm arabaların aynasındaydı.

Şimdi yavaş yavaş alıştım diyebilirim.

araltı
alma ehliyet

Tİme_shİft42
Zamanla öğrenirsin bir bakmışsın herkesden daha çok bariyerlerin yanından geçiyorsun :)

Bariyere yapışıp gitme tabiki trafiği okuyarak önünde alan bırakarak hesap kitap yaparak ilerlenebilir

sdirer
02 Mayıs 2017, 11:20
Ne ölmesi; tersine: trafikte hergün 4 saat arabanın içinde oturacağıma motorun üzerinde 1,5 saat oturuyorum.
Hergün hayattan 2,5-3 saat kazanıyorum. 4 yıl * 330 gün * 2,5 saat= 3300 saat.
3300/24= 137,5 gün eder. 4 yılda İstanbulda yaşayan! ortalama insandan 137,5 gün fazla yaşamışım.
Ayrıca yiyen de ölüyor yemeyen de. :wiinkk: ::cheeeeer

okanbagiscan
02 Mayıs 2017, 11:49
İstanbulda sol bariyer dibinden gitmeye bende tırsıyorum.Çoğu yerde araçlarla bariyer arası mesafe makul seviyede olsada yerdeki beyaz çizginin sağına geçemiyorsun araçlar olduğundan soluna geçince bariyerle arandaki mesafe baya azalıyor.Fakat sağ taraftaki kameraların kontrol ettiği emniyet şeridi köprü ve otoyollarda gayet geniş ve araçlar o emniyet şeritlerine girmeye korkuyorlar.Kendi açımdan sürerken şöyle bir duyguda içimden geçmiyor değil.Şurdan biri üstüme kırsa sağdaki bariyere çarptığım an ölürüm heralde. O yüzden trafikle aramdaki hız farkına dikkat ediyorum.

Taner YILMAZ
02 Mayıs 2017, 12:27
Aynı araba gibi kullan. Yolu veya şeridi ortala. Dönüşleri araba gibi geniş al.
Trafikte aynı dört teker gibi davran. Zamanla alışınca apaçilik kendinden geliyor zaten. :)

dummy decoy
02 Mayıs 2017, 12:43
Bakisi biraz diklestirmek lazim. Ilerde olup bitenleri gormek kestirmek hesap kitap yapmak ve trafigi guzel okuduktan sonra surekli araba ile bariyer arasinda gitmekten de kurtuluyor insan.