PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.el motosiklet alımında trafik belgesi

hokka
01 Mayıs 2017, 20:32
arkadaşlar geçen gün aldığım motorda trafik belgesini motorun eski sahibinden almayı unuttum. acaba ona gerek var mıydı yoksa yeni ruhsatla birlikte bu belgenin yenisini de basıp veriyorlar mı ?

enescanatar
01 Mayıs 2017, 20:44
TRafik belgesi derken neyi kast ettiniz anlayamadım. Noterde Satış yapıldığında ruhsatın içindeki bi nüshayı alıyorlar. Diğeri sende kalıyor ve geçici trafik belgesi veriyorlar noterden. Başka da gerekli bişey yok. Tabi motorun garanti belgesi falan da alınıyor

Macit250
01 Mayıs 2017, 20:44
Yenisini basıp sana kurye ile yolluyorlar,sana ulaşamayınca gel al şunu trafikden diyorlar.yani eskinin bir ehemmiyeti yok.yenisini alıp ruhsatına koyup işine bakıyorsun canım kardeşim

hokka
01 Mayıs 2017, 20:53
TRafik belgesi derken neyi kast ettiniz anlayamadım. Noterde Satış yapıldığında ruhsatın içindeki bi nüshayı alıyorlar. Diğeri sende kalıyor ve geçici trafik belgesi veriyorlar noterden. Başka da gerekli bişey yok. Tabi motorun garanti belgesi falan da alınıyor

şu muayene bilgilierinin olduğu kağıttan bahsediyorum.

Samet Ağır
01 Mayıs 2017, 22:35
İki sayfanın biri sende kalır,muayene olan sayfası yani.
Diğerini adres kısımlı olanı noter alır senin adına olarak yenilenir tarafına ulaşır. Süreyi beklemeden trafik şubeden alabilirsin.

hokka
01 Mayıs 2017, 22:56
İki sayfanın biri sende kalır,muayene olan sayfası yani.
Diğerini adres kısımlı olanı noter alır senin adına olarak yenilenir tarafına ulaşır. Süreyi beklemeden trafik şubeden alabilirsin.

teşekkür ederim işte ben o muayene sayfasını almadım satıcıdan . yazdım adama şimdi umarım atmamıştır yoksa masrafa sokacak durduk yere. :pr: