PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1000 liraya modüler kask

FFreedom
01 Mayıs 2017, 08:18
Merhaba,
1000 lira civarı modüler kask bakıyorum, kullanan, sağdan soldan duyan varsa tavsiyelerinize açığım. Nolan N44 Ncom ve Scorpion Exo Combat Ratnik arasındayım şuan.
Bunlar arasından veya herhangi başka bir marka model varsa tavsiye ettiğiniz, bakmak isterim.
İyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Yok mu fikri, tavsiyesi olan?

kaanklky
01 Mayıs 2017, 09:31
Shark Raw?

FFreedom
01 Mayıs 2017, 10:25
Shark Raw görüntü olarak güzel ama termoplastik olması biraz soğuttu beni, güvenemedim yani.

zekeriyaimam
01 Mayıs 2017, 11:30
Raw açık kask zaten.N44 bakın en azından bi nebze daha koruyucu olur

https://www.youtube.com/watch?v=_2yLJq9QJrQ

FFreedom
01 Mayıs 2017, 13:12
Raw açık kask zaten.N44 bakın en azından bi nebze daha koruyucu olur
https://www.youtube.com/watch?v=_2yLJq9QJrQ

Banada açık kaska 1000lira vermek pek mantıklı gelmiyor ama görüntü itibariylede n44'e fark atarlar, sonucta cruiser motorsiklet kullanacağım. Sanırım N44 alacağım en azından daha güzel görünüşlü bir motorsiklet kaskı bulana kadar hayatta kalırım :)

acgh1907
01 Mayıs 2017, 13:22
Cabergin duke modeline de bir bakin hocam isterseniz.

Sharp testinden 5 yildiz almis bir kasktir.
Butceyi daha da arttirma sansiniz olursa da evoline 3 pro olabilir, Shark'in.

watercolours
01 Mayıs 2017, 13:42
Scorpion Exo Combat Ratnik, modüler yapıda olmakla beraber sadece yarım kask olarak sertifikalıdır. Shark Raw ise 3/4 kask olarak sertifikalıdır.

FFreedom
01 Mayıs 2017, 15:20
Cabergin duke modeline de bir bakin hocam isterseniz.

Sharp testinden 5 yildiz almis bir kasktir.
Butceyi daha da arttirma sansiniz olursa da evoline 3 pro olabilir, Shark'in.

Caberg Duke Legend da gerçekten hoş kaskmış. Koruma olarak n44 ten farkı varmıdır? Özelliklerinde çokta birbirinden farklı değillermiş gibi duruyor ama.
Fiyatıda daha uygun olmakla beraber hemen hemen aynı.

acgh1907
01 Mayıs 2017, 18:08
Caberg Duke Legend da gerçekten hoş kaskmış. Koruma olarak n44 ten farkı varmıdır? Özelliklerinde çokta birbirinden farklı değillermiş gibi duruyor ama.
Fiyatıda daha uygun olmakla beraber hemen hemen aynı.

Kaza yapip, tecrube eden vardir belki ama ben sadece Sharp' in notlari uzerinden bilgilendirme yaptim.
Sharp'in resmi sitesinde; guvenlikten 5 yildiz alan 2 adet yari acilir kask mevcut.
Biri duke digeri de evoline.

N44 un degerlendirmesini bulamadim.

2 kaskida takin, hangisinde daha rahat hissediyorsaniz ona yonelin.

Sanki n44 un gorus acisi duke'dan biraz daha genis gibi. Disaridan gordugum kadari ile.

FFreedom
01 Mayıs 2017, 19:55
Kaza yapip, tecrube eden vardir belki ama ben sadece Sharp' in notlari uzerinden bilgilendirme yaptim.
Sharp'in resmi sitesinde; guvenlikten 5 yildiz alan 2 adet yari acilir kask mevcut.
Biri duke digeri de evoline.

N44 un degerlendirmesini bulamadim.

2 kaskida takin, hangisinde daha rahat hissediyorsaniz ona yonelin.

Sanki n44 un gorus acisi duke'dan biraz daha genis gibi. Disaridan gordugum kadari ile.

Bakalım eğer Antalya'da bulabilirsem ikisinide deneyeceğim ama ikiside değişik renkleri olan kasklar bakalım istediğim renklerde olanı bulabilecek miyim :D

nayken81
01 Mayıs 2017, 19:56
Givi nin modüler kaskını 4 yıldır yaz kış kullanıyorum,çok memnunum.Ayrıca kaskların kalıbı farklı,hangisi daha sağlam ,daha güzel demeden önce denemeniz lazım gelir.Örneğin nolan kaskın kalıbı dardır her kafaya olmaz.

FFreedom
01 Mayıs 2017, 20:00
Givi nin modüler kaskını 4 yıldır yaz kış kullanıyorum,çok memnunum.Ayrıca kaskların kalıbı farklı,hangisi daha sağlam ,daha güzel demeden önce denemeniz lazım gelir.Örneğin nolan kaskın kalıbı dardır her kafaya olmaz.

kullandığın modeli tam olarak yazabilir misin

nayken81
01 Mayıs 2017, 20:07
Benim kask dan şu anda piyasada yok.yeni versiyonları var.http://www.feyizoglu.com/X01-Tourer-Moduler-Kask-Gunes-Vizorlu-_48525.html Bu yeni versiyonu,ben inceledim çok beğendim.