PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3. Motor için tavsiye

ardem80
30 Nisan 2017, 19:22
İlk motorum pcx idi 1000 km kullandım sonra denk geldi bir büfe sahibine paket motoru lazımmış kendisinde de duke 200 abs vardı takas yaptık ve duke 200 ü de 1000 km kullandım.
Ev iş arası 7 km her gün sabah akşam motorla gidip geliyorum yolum 3 şerit gidiş ve 3 şerit geliş bulvar yoğun trafik yok haftada 2 gün Küçükçekmece Avcılar arası yol yapıyorum.
Yen'i motor alacağın 2 gündür motorum yok
Cbr 250r düşünüyorum abs olmadığı için biraz kararsız kaldım.

Forumdaki tecrübelilerden yardım bekliyorum. Cbr 250 yi denedim trafik ve düşük hızlarda duke e göre biraz daha az dengeli geldi ama hız arttıkça dengesi daha iyi gibiydi.

Acelem yok aracım var başka tavsiyeleriniz var mı?

JuxtaCrucem
30 Nisan 2017, 20:21
Duke'ü neden sattınız acaba? Bence sizin ihtiyaçlarınızı gayet karşılayabilecek bir motor.
Racing sevdası varsa orası ayrı bilemem... Yada sanırım tüm motor tiplerini deniyorsunuz :)

DKN
30 Nisan 2017, 20:23
yaşş kaç ?

ardem80
30 Nisan 2017, 20:26
Yaş 37 farklı ülkelerde çok farklı arabalarla 300.000 km üzeri trafik tecrübem var
Duke için karlı bir fiyat yazmıştım istediğim fiyat geldi yoksa memnundum.
Benim öğrendiğim kadarı İLE istediğin fiyatı aldığın sürece hanım hariç her şey satılabilir 😀

Sokollu
30 Nisan 2017, 20:32
7 km icin tek silindir naked Duke 200 iyiymis . Bence biseyin iyisini bulunca daha iyisini aramayin :) Sizinki o is olmus.

Cbr titresimden degil oturus pozisyonundan oturu cok rahat bulmadigim bir makinedir. Maxi scooter da dusunebilirsiniz .

burak burk
30 Nisan 2017, 22:06
aynen mesafeniz falan zaten çok kısa duke abs harikaymış keşke satmasaymışınız.çokk fazla seçenek var cbr zaten kendini ispatlamış bir makina iyi bir lastik takımıyla rahat rahat işinizi görür

whitedeamon
30 Nisan 2017, 22:19
Hocam sizde ne satıcı çıkınız yaw.:D
Neyse benim aklıma ninja300 yada z300 geliyor yada sl.Bir bakınız.

serif abi
30 Nisan 2017, 22:41
Ayırmak istediğiniz bütçe

ardem80
30 Nisan 2017, 23:25
Max 15000 olabilir

serif abi
30 Nisan 2017, 23:54
Maxi scooter iyi olabilir ,ev ile iş arası kullanacaksanız.

ozwizard
01 Mayıs 2017, 10:47
Selam :) 39 yaşındayım, maddi bazı gerekliliklerden dolayı BMW 700GS imi sattım ve hem vergi, hem sigorta hem de yakıt sarfiyatını düşürmem gerektiğinden bende mecbur maxi scooter aldım. 4000Km de 16.600 Urladan bir ironmax aldım. Nasıl da memnun oldum anlatamam :) Bazen cc yükseltmek yerine düşürmek de keyifli oluyor. Yıllardır yormuş beni performanslı motor kullanmak :) Bir mutlu oldum bir mutlu anlatamam. Tavsiye ederim.

rinustalarin
01 Mayıs 2017, 15:08
Kimse Yamaha mt-25 dememiş. Max. 15000 deyince aklıma düştü.

30 yaşında, hayatımda sahip olduğum ilk motor, vitesli sürdüğüm de ilk motor. stok lastik vb. ile kullanıyorum. Şehir içinde nadiren de olsa kısa gidon turundan ötürü sıkıntı yaratabiliyor. İzmir'de kullanıyorum. 50-55 dakikalık yolu 25-30 dakikaya düşürüyor 19 km'de iş gidiş dönüş saatinde. Hiç riske girmeden, hız istihkakını geçmeden mutlu mesut geçiniyoruz. 7000 devire kadar gram titreşim yok. (bu da max 96-100 km hız demek) 7000 devir sonrası müthiş titreşim başlıyor. 30-40 dakika içinde tüm parmaklarda uyuşma boy gösteriyor.

Tüketim de 3-4 arası. daha sakin kullanımda 3'e yakın, agresifleşince 4e yakın. Bunların ikisi de dur kalk trafik verisi. Meşrebine göre. Max. 156'ya çıktım otobanda (max. 2-3 saniye kaldım) 140larda titreşim haricinde sıkıntı yok. sırt çantası+çeşme otobanının meşhur yan rüzgarları, kafa sallama yok. Tavsiye ediyorum. Kontrolü benim gibi tecrübesiz (anladığım kadarıyla sizin de motor tecrübeniz benden az biraz daha uzun sadece) ve 30 yaşında biri için çok kolay geldi. Tavsiye ederim. Garanti kapsamına giren yakıt pompası sorunu haricinde bir sıkıntım olmadı (1.200 km'de motor).

Dip not: yamaha iz-moto'ya içten içe sitemliyim aslında. Motoru bana teslim ettikleri andan itibaren, pompa sesi 3000 devirlere kadar kask içinden bile duyulabiliyordu. Sadece tecrübesizliğimden bu sesin neye alamet olduğunu bilmiyordum. Bunu teslim etmeden önce nasıl farketmediler de ben 1000lik bakıma götürdüğümde kazara ortaya çıkarttım ve garanti kapsamına soktum halen anlamış değilim.

karayel90
01 Mayıs 2017, 15:29
Ev iş arası gidip gelecekseniz Honda iyidir.Diğer 250cc'lere göre parçaları ucuz vede yakıtı çok yakmaz cep dostu bir motordur tavsiye ederim.Bide çoluk çocuk sahibiyseniz onlarda binmek istecektir kullanılabilir bi aile motoru olur bence

Capitao_3
01 Mayıs 2017, 15:41
boy kaç kilo kaç?

GP500-1st
01 Mayıs 2017, 16:40
7 km icin tek silindir naked Duke 200 iyiymis . Bence biseyin iyisini bulunca daha iyisini aramayin :) Sizinki o is olmus.

Cbr titresimden degil oturus pozisyonundan oturu cok rahat bulmadigim bir makinedir. Maxi scooter da dusunebilirsiniz .

senin yaşında ve kilonda biri için bu yorum çok normal değil gibi. çok rahat değil ok. ama rahatsız buluyorsan bel ve karın kaslarında hiç spor yapmamakla ilgili yetersizlik formsuzluk var.

efendy06
01 Mayıs 2017, 16:46
senin yaşında ve kilonda biri için bu yorum çok normal değil gibi. çok rahat değil ok. ama rahatsız buluyorsan bel ve karın kaslarında hiç spor yapmamakla ilgili yetersizlik formsuzluk var.

Benim kocaman göbeğim var, o sınıfta bir ss ne kadar rahat olabilirse o kadar rahat aslında oturuş pozisyonu olarak. Benim 1,79 boyda duke daha eğri büğrü oluyor mesela :)

DKN
01 Mayıs 2017, 16:49
pcx i neden takas etme gereği duydunuz

ardem80
01 Mayıs 2017, 20:54
Boy 1,70 kilo 78 ama spor yapıyorum halısaha maçları devam atletik olmasında kütük gibi değildir vücudum.

Pcx i de yüksek fiyata sattım yine dediğim gibi bende her şey satlık ve her şey alınır fiyat önemli.

MotorcuMetoG
01 Mayıs 2017, 21:20
PULSAR 200 RSSSSSSSS

Capitao_3
01 Mayıs 2017, 21:36
Boy 1,70 kilo 78 ama spor yapıyorum halısaha maçları devam atletik olmasında kütük gibi değildir vücudum.

Pcx i de yüksek fiyata sattım yine dediğim gibi bende her şey satlık ve her şey alınır fiyat önemli.

boyun uzun olsaydı, inazuma yada tnt 250 önerecektim. fiziğine göre duke 390 öneriyorum. cbr250 de oldukça uygun size..

ardem80
01 Mayıs 2017, 21:51
Bugün baktım yenisi çok güzel.
Puslar 200ns

Uykusuzcorap
01 Mayıs 2017, 22:50
karakter? :)

Sokollu
02 Mayıs 2017, 00:46

Hakli olabilirsin GP abi, zira boyuma gore kilom acayip dusuk ve spor hic yapmiyorum. Bazen de haftanin cogu gunu sirf oturmak ile geciyor ya motor ustunde, ya okulda ya da isyerinde. Izin gunlerimde sirf yuruyebilmek adina motoru almadigim oluyor o yuzden. Bacaklarim acilsin biraz diye :)

Bu gercekten bagimsiz olarak, ben sahsen Cbr dahil gidonu yuksek olmayan motosikletlerin uzun boylu kisiler icin sehir icinde cok kullanisli olmadigini dusunuyorum. Su an kullandigim Grand dink 250i gidonu bayagi yuksek ve turu genis, lastik de kucuk olunca dusuk hizda ciddi bir manevra kabiliyeti sunuyor. One dogru bir egilmek de soz konusuda olmadigindan isin ulasim kismini cok iyi hallediyor. Tabi bunlar kisa mesafeler icin gecerli. Surekli dur kalk olmayan en azindan yavas da olsa akabilen bir trafikte Cbr ile hic bir sorunum olmazdi.

ardem80
03 Mayıs 2017, 22:05
Mondial rx3i evo bakmaya gidiyorum yarın
Ne dersiniz duke 200 sonrası nasıl olur

ilker_41
04 Mayıs 2017, 19:30
bence sen yine duke al kardeşim attan inip çinliye binme.

ardem80
05 Mayıs 2017, 17:01
pcx i neden takas etme gereği duydunuz

E5 trafiğinde çok memnun değildim özellikle basın ekspres ye yol akıcıyken yavaş kalıyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Mondiale baktık daha 2 yıllık bir motorda benzin deposu boyalarında solma ve aşınma gördüm bizim bir arkadaştaki 65000 km cbr de yok o aşınma
Gördüğümüz boyada bu kadar kalite düşüklüğü varsa görmediğim yerlerde neler olabilir diye çekindim açıkçası

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Duke tavsiye edilen başka bir konuda yazmıştım. 1000 km de sağ elimde Nasır oluştu titreşimden dolayı
Kısa mesafe şehir içi güzel ama uzun yolda can sıkıcı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Sevgili arkadaşlar, aramalarımın sonuna geldim ve CBR 500R aldım Motoru biraz kullandım, çok dengeli ve seri beni korkuttu biraz En az 1 ay boyunca 5000 devir üzerine çıkmamak kaydıyla kullanmayı düşünüyorum. Tevsiyeleriniz için teşekkürler.İlave tavsiyelerinizi beklemekte ve dinlemekteyim.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------