PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Motorumu Mayısın 20'sinde teslim alıcam ( CİDDİ SORUN )

Sayfa : [1] 2

suprema41
29 Nisan 2017, 19:12
Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım . Yaşım 24 ve kocaelinde ikamet ediyorum . İşim gereği bütün gün araba üstündeyim.Allah'ın izniyle mayısın 20sinde motorumu alıcam . Ekipmanlarımı tamamladım yaklaşık 5-6bin TL lik güzel bir dizilim yaptım. Şöyle kısaca özet geçeyim sorum hakkında ;

-Motor tecrübem 2000km sadece scooter
-Boyum 195 kilom 110
-3 Kur honda eğitimi aldım bu ay

*Sorunum : MT-09 Siyah sipariş verdim ve teslim alıcam mayısın 20 sinde . Başlangıç motorum Mt-09 evet doğru duydunuz.R25 e bindim sığmıyorum vites atamıyorum. Mt 25 e bindim aynı şekilde. Enduro tarzı motor istemiyorum zaten gs önermeyin.Mt-07 ye bindim saplanmış gibi duruyo ve rahat edemiyorum .Bende biliyorum cbf alıp 15k km yapıp teker teker motor atlamayı fakat benim bütçem yok.Aldığım motorun son motorum olmasını istiyorum.Bütçen yoksa nasıl 40k lık motor alıyosun diceksiniz.Yarışmadan kazandım parayı.Demek istediğim r25alıp 3 ay kullanıp satıp üstüne para koyamam . Motor değiştiremem yani teker teker öyle bir imkanım yok.O yüzden istediğim motor mt 09 ve onunla başlıyorum.
Bütün gün trafikteyim zaten kocaelideyim trafik yok . Gidip geleceğim rota güzel. Trafik tecrübem çok çok çok fazla . eğitimlerimi almışım , ekipmanlarım çiçek gibi.
-Peki ben şimdi neden mt 09 ile başlayamim . Herkez sen salakmısın diyo.Gaz benim elimde değilmi adam gibi kullanırsam neden sıkıntı olsun kı? Gaza dokununca otomatikman duvara çarpıyor bu motor onu anlamadım . Tamam güçlü makine eyvallah ama ben kullanıyorum bu motoru .
Sizinde fikirlerinizi istiyorum , şimdiden teşekkürler . Dediğim gibi küçükle başla gibi öneri vermeyin eğer öneri vericekseniz başlangış motorum bu ve belli artık . bundan sonrası için öneri verin örn.Makine şöyle şusuna dikkat et burasını böyle yap gibi.

Macit250
29 Nisan 2017, 19:16
Bi bitmediniz ,yazıdaki çelişkilere bak trolle dur

suprema41
29 Nisan 2017, 19:21
Bi bitmediniz ,yazıdaki çelişkilere bak trolle dur

Nedir çelişki ,yok amacım troll yapmak felan değil cidden böyle düşünüyorum. Yanlış yazmışsam kusura bakmayın .

BmCruible
29 Nisan 2017, 19:23
Bir bakıma haklısın ama bende diğerlerinin dediği gibi mt09 un biraz abartı olduğu yönündeyim tamam haklısın gaz kontrolü sende açınca duvara çarpmıyorsun ekipmanların 5-6b tl arasında diyosun dediğin gibi çiçek ama şimdi motor olayı biraz değişik ya araba gibi değil onun sesi hızlanması değişik insanı ölüme götüren cinsten sana demek istediğim gerçekten kendine hakim olmalısın tek hatana bakar seni o zaman ekipmanda kurtaramaz tekerin düz bassın mt09 bilgim yok o yüzden öneri yapamıyorum kusura bakma :)

suprema41
29 Nisan 2017, 19:25
Bir bakıma haklısın ama bende diğerlerinin dediği gibi mt09 un biraz abartı olduğu yönündeyim tamam haklısın gaz kontrolü sende açınca duvara çarpmıyorsun ekipmanların 5-6b tl arasında diyosun dediğin gibi çiçek ama şimdi motor olayı biraz değişik ya araba gibi değil onun sesi hızlanması değişik insanı ölüme götüren cinsten sana demek istediğim gerçekten kendine hakim olmalısın tek hatana bakar seni o zaman ekipmanda kurtaramaz tekerin düz bassın mt09 bilgim yok o yüzden öneri yapamıyorum kusura bakma :)

Hocam çok teşekkür ederim mesajın için . Aynen bende senin gibi düşünüyoru . İşte sadece ben neden bunu almak istiyorum çünkü bidaha motor alıp satmak istemiyorum ve eğer ben mt 25 alıp onunla başlarsam daha güzel olucak onuda biliyorum ama inanın mt25 aldıkta sonra ben onu satıp başka motora geçemem benim tek korkum bu ve onun için yapıyorum bu hamleyi .Yoksa saçma olduğunu bende biliyorum . Parayıda kim milyoner olmak isterden kazandım 60bintl onuda söylim merak edenlere.

shruikan
29 Nisan 2017, 19:40
"ben bu motoru alayım tamam, son motorum olur, bi daha da motor bakmam, almam" kadar yalan yanlış bi ifade daha yok!

suprema41
29 Nisan 2017, 19:44
"ben bu motoru alayım tamam, son motorum olur, bi daha da motor bakmam, almam" kadar yalan yanlış bi ifade daha yok!

Neden öyle dedinizki , her yönüyle tatmin eden bir makine . Neden değiştirmeyi düşüneyim zaten çok beğendiğim bir model.

wing41
29 Nisan 2017, 19:47
Bende Kocaeli'de oturuyorum. Kocaeli'de yeterince trafik var. Mt 9 90 N torka sahip 4 silindir ss lerden bile daha tehlikeli 3 silindirli azman bir motordur. Tamam ya ben çözdüm artık bu motoru sıkıntı yok dediğin anda en büyük hatayı yapmış olursun.

Tavsiyem sürekli B modunda tut motoru ve sağ bileğine hakim ol.

suprema41
29 Nisan 2017, 19:53
Bende Kocaeli'de oturuyorum. Kocaeli'de yeterince trafik var. Mt 9 90 N torka sahip 4 silindir ss lerden bile daha tehlikeli 3 silindirli azman bir motordur. Tamam ya ben çözdüm artık bu motoru sıkıntı yok dediğin anda en büyük hatayı yapmış olursun.

Tavsiyem sürekli B modunda tut motoru ve sağ bileğine hakim ol.

Hocam saol önerilerin için . Benim rotam Hergün Körfezden çıkıp umuttepeye gitmek . Orduevinin ordan çıkıyorum zaten.Benim rotada trafik yokki :) tek tehlike kuruçeşme orduevi arasıdır heralde.

whitedeamon
29 Nisan 2017, 20:00
'Bilginozi' bi araştır kendisini.

mfBulut
29 Nisan 2017, 20:01
3 kur eğitim aldım demişsiniz. Oradaki hocalara danışmanızı tavsiye ederim. Sizi yakından görmüş ve sürüş yeteneklerinizi incelemiş kişiler onlar sonuçta.

suprema41
29 Nisan 2017, 20:07
3 kur eğitim aldım demişsiniz. Oradaki hocalara danışmanızı tavsiye ederim. Sizi yakından görmüş ve sürüş yeteneklerinizi incelemiş kişiler onlar sonuçta.

Evet onlarada danıştım mt-07 ye olumlu ancak mt-09 a çok sıcak bakmadılar.Önerdikleri tek şey aficatwin vsya gs . endura makine sevmiyorum dememe rağmen ısrarla önerdiler , gidip 40 milyarımı neden africatwine bağlimki sevmememe rağmen. Söyledikleri tek şey kendini bilirsen sıkıntı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

'Bilginozi' bi araştır kendisini.

Hocam biliyorum arkdaşı , siz bunları gönderdikçe bende olmayan telaş stres çıkmaya başladı.Çok mantıklı olmadığının farkındayım ama o riski alıcam.

korkmazunal
29 Nisan 2017, 20:09
Kararını vermişsin ama hata ediyorsun düşüncesindeyim.

İmkanım yok diyosun ama imkanlar elinde. Ekipmanda sıkıntı yokmuş madem en düşükten başla gez toz sonra büyüt. Nasıl mı?

Parayı bankaya vadeli hesaba koyarsın 3 aylık sürelerde vade yenilenir.

CBF 150 adın 15000 KM bindin. Satarsın vade süresi sonuna kadar binersin hem. Vade süresi dolduğunda da satarsın motoru üst motora geçersin. Kalan parayı yine 3 aylık vadeliye koyarsın. 3 ay sonra 15000 KM'de yeni motorla yaptın mı? Şahane. Vade süresi dolduktan sonra da üst motoru alırsın. Hem para yerinde saymamış olur hem sende tecrübe ve değişik makinelere binersin.

suprema41
29 Nisan 2017, 20:12
Kararını vermişsin ama hata ediyorsun düşüncesindeyim.

İmkanım yok diyosun ama imkanlar elinde. Ekipmanda sıkıntı yokmuş madem en düşükten başla gez toz sonra büyüt. Nasıl mı?

Parayı bankaya vadeli hesaba koyarsın 3 aylık sürelerde vade yenilenir.

CBF 150 adın 15000 KM bindin. Satarsın vade süresi sonuna kadar binersin hem. Vade süresi dolduğunda da satarsın motoru üst motora geçersin. Kalan parayı yine 3 aylık vadeliye koyarsın. 3 ay sonra 15000 KM'de yeni motorla yaptın mı? Şahane. Vade süresi dolduktan sonra da üst motoru alırsın. Hem para yerinde saymamış olur hem sende tecrübe ve değişik makinelere binersin.

90 güne 50bine 900tl faiz veriyo nasıl bir hesap yaptın abi sen :) senin hesaba göre gidersek mt 09 alamıyoruz.
sen motor yükseltmelerini nasıl düşündün onuda yazarsan çok sevinirim .

acemi60
29 Nisan 2017, 20:14
Yanlış bir karar. Kazasız belasız sürüşler...

weirdo1
29 Nisan 2017, 20:16
Aynen panpa son motorun olur heralde doğru söylemişsin.

StiF
29 Nisan 2017, 20:19
Yine cringe seviyem tavan yapıcak

oluroyle
29 Nisan 2017, 20:21
Kocaeli de trafik yok dedi. Aldı mi beni bir gülme..

suprema41
29 Nisan 2017, 20:22
Kocaeli de trafik yok dedi. Aldı mi beni bir gülme..

benim rotamda yok. trafik orduevinin ordaki battı çıktıda başlıyo . almasın seni çok gülme .

korkmazunal
29 Nisan 2017, 20:22
90 güne 50bine 900tl faiz veriyo nasıl bir hesap yaptın abi sen :) senin hesaba göre gidersek mt 09 alamıyoruz.
sen motor yükseltmelerini nasıl düşündün onuda yazarsan çok sevinirim .

Ben hesap yaparak söylemedim kardeşim. Sadece düz hesap yaptım. 3 aylık vadede yapılabilir sende tecrübe kazanırsın. Çalışıyorsundur muhtemelen. Arada sende bişeyler koyarsın kenara.

Bu arada 50K para için enpara.com'da günlük faizle 30 gün sonunda 296,70 TL para geliyor. 32 günde 475,06 TL. 46 günde 670,68 TL. 92 günde 1285,48 TL. 181 günde 2727,40 TL getirisi oluyor. Dİğerleri ne verir bilmiyorum.

suprema41
29 Nisan 2017, 20:24
Ben hesap yaparak söylemedim kardeşim. Sadece düz hesap yaptım. 3 aylık vadede yapılabilir sende tecrübe kazanırsın. Çalışıyorsundur muhtemelen. Arada sende bişeyler koyarsın kenara.

Bu arada 50K para için enpara.com'da günlük faizle 30 gün sonunda 296,70 TL para geliyor. 32 günde 475,06 TL. 46 günde 670,68 TL. 92 günde 1285,48 TL. 181 günde 2727,40 TL getirisi oluyor. Dİğerleri ne verir bilmiyorum.

Hocam senin fikrin çok mantıklıda. rica etsem motor geçişlerinide yazarmsın senin önerin nasıl olur. şunu şu kadar kullan şuna geç tarzında.

Wolverine,
29 Nisan 2017, 20:38
Kardeş ben 150 den 600 e geçicem diyince taşlanmıştım sana ne olur bilmiyorum:D
Ama 900cc cidden risk bide başlangıç için keşke acele etmeseydin ama ilk 2 ay ölmezsen alışırsın motora diye düşünüyorum :) Kazasız belasız sürüşler..

suprema41
29 Nisan 2017, 20:39
Kardeş ben 150 den 600 e geçicem diyince taşlanmıştım sana ne olur bilmiyorum:D
Ama 900cc cidden risk bide başlangıç için keşke acele etmeseydin ama ilk 2 ay ölmezsen alışırsın motora diye düşünüyorum :) Kazasız belasız sürüşler..

Vallahi saol , tesellin çok güzel :):):) ilk 2 ay ölmessen dahada bişey olmaz

Wolverine,
29 Nisan 2017, 20:40
Açık sözlü olmak istedim :D

suprema41
29 Nisan 2017, 20:40
Açık sözlü olmak istedim :D

ilk 2 ay fıtı fıtı b modunda gidicez o zaman :)

korkmazunal
29 Nisan 2017, 20:41
Kendi yapacağım şeyi yazıyım sana.

CBF 150 aldım 2 hafta önce. Onu kullanıyorum. Onu bi 10 15 bin kullanıp MT25 tarzı bir motora geçecem. MT25'te de 10 15 KM kullanıcam ama sonra sıkıntı olacak bana çünkü beğendiğim 400 500 CC'lik bir makine bulamadım. Hadi örnek olarak CB500 diyelim. CB500 için 10 15 bin yetmeyecek diye düşünüyorum.. Ortalama 25.000 Km kullandıktan sonra da MT07 güzel gelecektir. MT tork delisi makine olduğu için elimde uzun süre tutmayı düşünüyorum ölmez sağ kalırsam eğer. Bunun için KM belirtmedim ama yapabildiğimden fazlasını yapmayı düşünüyorum. MT07'den sonra benim asıl istediği BMW K veya R serisi veya Cruiser Toruring Sport Touring tarzı motorlar. Mesela Yamaha FJR1300 fena olmaz veya BMW'nin 1100 1200'lük gezi motorları fena olmaz. Bunlardan birini alıp uzun yollara çıkmayı düşünüyorum. Ekstra olarak bir tane de şehir içi için 250'lik scooter güzel olacaktır.

Benim istediğim ve hayalim bu şekilde. Bakalım hayal olarak mı kalacak yoksa misal 10 yıl sonra BMW sahibi olur muyum zaman gösterecek. Bu dediklerim tamamen kendi düşüncem ve sabır gerektiren bir iş. Ben ölmek istemiyorum çünkü. Gezilecek çok yer var. Viraja girilecek çok yer var. Gezilecek ülkeler var.İlk hefefim mesela motorla GÜrcistan'a gitmek. Yunanistan'a gitmek istiyorum.

Yaşın kaç bilmiyorum ama kalbinle düşünme aklınla mantığınla düşün kardeşim. 1.83 boy 120 kiloyum CBF çok güzel duruyor bende. :cherry:

Lifester
29 Nisan 2017, 20:41
Ustacım önemli olan gaz tepkisi değil sonuçta her yol düz değil bunun virajı var osu var busu var en önemlisi araçla trafik tecrüben hernekadar olsada 200km hızla giden bir motorda senin panik anında ne refleks göstereceğin önemli insanlar bunların önemini vurguluyor motorun gücü arttıkça risk artar

mhmtesk
29 Nisan 2017, 20:46
Warning! Troll Detected

:jocolor::jocolor::jocolor::farao::farao::farao::k ing::king::king:

suprema41
29 Nisan 2017, 20:47
Warning! Troll Detected

:jocolor::jocolor::jocolor::farao::farao::farao::k ing::king::king:

Mayısın 20'sinde resim eklerim :)

oluroyle
29 Nisan 2017, 21:19
benim rotamda yok. trafik orduevinin ordaki battı çıktıda başlıyo . almasın seni çok gülme .
Kocaeli'de trafik yok ile benim rotamda trafik yok farklı şeyler ya hani , ondan gülme geldi. Can sikintisi yazivedimm yorumm.
buyugumsundur , saygılar suprema.

BENCE eğitim alip , uygulamada da etkinliğini ortaya koyduktan sonra trafik tecrüben de varsa, eğitim aldığın eğitmen de neden olmasın diyorsa motorun cc si önemli değil. Ha cani riske etmekse , o seçim insana kalır. Kazasız belasız umarım.

MeNGuC
29 Nisan 2017, 21:27
Arama bölümüne yazarsan senin gibi 600 cc başlıyıpta şuan aramızda yok olan arkadaşların yazılarını oku sakat bir şekilde hayatını devam edenlerinde oku sonra ilk ve son motorunla keyfine bak

Ayrıca bu forum şifreni aile bireylerden birine kesinlikle ver ve tembihle başına bir şey gelirse konu açarak yazsınlarki gelecek nesilere ders niteliğinde olsun

Kazasız belasız sürüşler ve hayırlı olsun diyorum

http://i.hizliresim.com/l1Y6yX.gif (http://hizliresim.com/l1Y6yX)

mchi
29 Nisan 2017, 21:35
Biri benim konumu hortlatmış zannettim :) senin 24 yaşında düştüğün duruma 1.5 sene kadar önce 29 yaşımda bende düştüm kardeşim. Hatta ben aldıktan sonra gelip foruma danıştım. Senin gibi eğitimleri ve kiyafetleri çoktan halletmiştim. Mt9 la başladıktan sonra ne mi oldu? Yaklaşık 1000km kadar b modunda sürdükten sonra ben bununla baş edemem bu riske değmez diyerek sattım. Duke 390 a vites düşürdüm. Ve o millettin acaba başedebilirmiyim dediği 390 bisiklet gibi geldi bi 8bin km kadar takıldık. Üstüne mt7 ye geçtim o muhteşem torklu mt7 çok eğlenceli geldiysede aklımda hala 9 vardı bi 9bin kmde 7 le takıldık. Simdi 125nm li bir yol endurosuna biniyorum. Tercihim rüzgarsızlıktan yana olduysada hala bir gözüm dısarlarda başka seçenekler aramıyor değil.
2 önerim var.
Bir, sıra sıra her segmentin tadıni almaktan kendini mahrum bırakma.
Iki, elbet o motoruda değiştireceksin. Farklı tarzları denemeden gerçek mutlu olduğun motoru bulamazsın.
Not : sattığım hic bir makineden zarar etmedim. 2. Elin avantajlarını arastirirsan cok secenekler mevcut.
Son olarak yaşın 24 şimdiden düşündüğün gibi bileğine hakim olamayabilirsin.

levend84
29 Nisan 2017, 21:43
Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım . Yaşım 24 ve kocaelinde ikamet ediyorum . İşim gereği bütün gün araba üstündeyim.Allah'ın izniyle mayısın 20sinde motorumu alıcam . Ekipmanlarımı tamamladım yaklaşık 5-6bin TL lik güzel bir dizilim yaptım. Şöyle kısaca özet geçeyim sorum hakkında ;

-Boyum 195 kilom 110

*Sorunum : MT-09 Siyah sipariş verdim ve teslim alıcam mayısın 20 sinde . Başlangıç motorum Mt-09 evet doğru duydunuz.R25 e bindim sığmıyorum vites atamıyorum. Mt 25 e bindim aynı şekilde. Enduro tarzı motor istemiyorum zaten gs önermeyin.Mt-07 ye bindim saplanmış gibi duruyo ve rahat edemiyorum .Bende biliyorum cbf alıp 15k km yapıp teker teker motor atlamayı fakat benim bütçem yok.Aldığım motorun son motorum olmasını istiyorum.Bütçen yoksa nasıl 40k lık motor alıyosun diceksiniz.Yarışmadan kazandım parayı.Demek istediğim r25alıp 3 ay kullanıp satıp üstüne para koyamam . Motor değiştiremem yani teker teker öyle bir imkanım yok.O yüzden istediğim motor mt 09 ve onunla başlıyorum.
Bütün gün trafikteyim zaten kocaelideyim trafik yok . Gidip geleceğim rota güzel. Trafik tecrübem çok çok çok fazla . eğitimlerimi almışım , ekipmanlarım çiçek gibi.
-Peki ben şimdi neden mt 09 ile başlayamim . Herkez sen salakmısın diyo.Gaz benim elimde değilmi adam gibi kullanırsam neden sıkıntı olsun kı? Gaza dokununca otomatikman duvara çarpıyor bu motor onu anlamadım . Tamam güçlü makine eyvallah ama ben kullanıyorum bu motoru .
Sizinde fikirlerinizi istiyorum , şimdiden teşekkürler . Dediğim gibi küçükle başla gibi öneri vermeyin eğer öneri vericekseniz başlangış motorum bu ve belli artık . bundan sonrası için öneri verin örn.Makine şöyle şusuna dikkat et burasını böyle yap gibi.

Kardeş yorumlari gördün,okudun analiz edebilirsin,ne desek boş para senin,zevk senin,risk senin. gönlün hangisine yattiysa al,unutma ki,bu motorun özellikle bu modelin şakasi yok.benden bir öneri istersen Xmax250-xmax400 önerebilirim kalipli bir motordur boy sorununun olmaz..duzgun 2ellere bakabilirsin..kal saglicakla

wing41
29 Nisan 2017, 21:45
Hocam saol önerilerin için . Benim rotam Hergün Körfezden çıkıp umuttepeye gitmek . Orduevinin ordan çıkıyorum zaten.Benim rotada trafik yokki :) tek tehlike kuruçeşme orduevi arasıdır heralde.

Kuruçeşme orduevi arası mt 09 a hiç gerek yok şahsi fikrim dostum. Eğitimlerimi aldım kendime güveniyorum diyorsan xj6f-tracer 700 ikilisinden biri çok daha mantıklı olur.

RedCBR125
29 Nisan 2017, 22:03
Ben olsam zx 10 r alırdım

Improves
29 Nisan 2017, 22:08
Haklısın ilk ve son motorun olur, başarılar.

ayzek
29 Nisan 2017, 22:29
https://youtu.be/5sNTn7WJKzQ
bence bu video gayet açıklayıcı :) gaz sonuçta sizin elinizde tatlı tatlı gidersiniz peki kontrolden çıktığında başa çıkabilecekmisiniz mt09 diyorsunuz inşallah (son) motorunuz olmaz..

Tvs01
29 Nisan 2017, 22:42
Ekipmanların fotosunu at abicim en azından şu troll muhabbeti kalkar ortadan

Sanchezdepol
29 Nisan 2017, 22:52
[QUOTE=suprema41;4140830][B]Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım . Yaşım 24 ve kocaelinde ikamet ediyorum . İşim gereği bütün gün araba üstündeyim.Allah'ın izniyle mayısın 20sinde motorumu alıcam . Ekipmanlarımı tamamladım yaklaşık 5-6bin TL lik güzel bir dizilim yaptım. Şöyle kısaca özet geçeyim sorum hakkında ;

-Boyum 195 kilom 110

Sizinde fikirlerinizi istiyorum , şimdiden teşekkürler . Dediğim gibi küçükle başla gibi öneri vermeyin eğer öneri vericekseniz başlangış motorum bu ve belli artık . bundan sonrası için öneri verin örn.Makine şöyle şusuna dikkat et burasını böyle yap

Öncelikle hayırlı olsun. .Bende senin gibi kararsizdim ilk motorum olcakti büyük bi makine alcaktim sonanda Benelli Tnt 250 aldım. .ben 34 yaşındayım yapı olarak sakin bi adamım. 16 yaşından beri araba kullanıyorum trafiği iyi okuduğumu düşünüyorum. .Eğer sakin bi adamsan limitlerini bilirsen ve eğitim alırsan kullanılsın..Ama muhakkak iyi bir eğitim var. (Özel ders )

moto.alic
29 Nisan 2017, 22:56
Hocam biliyorum arkdaşı , siz bunları gönderdikçe bende olmayan telaş stres çıkmaya başladı.Çok mantıklı olmadığının farkındayım ama o riski alıcam.

benimki fıstıklı olsun

Seko
29 Nisan 2017, 23:30
Evet gaz senin elinde ama kontrolü senin elinde değil.

mete_han
29 Nisan 2017, 23:48
bence rus ruleti oynuyorsun...

EmreKocyigit
30 Nisan 2017, 00:00
Aynen panpa son motorun olur heralde doğru söylemişsin.

Bu yorum için geldim gidiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Ablam güler gülmez, sende motoruna biner binmezsin hişş

Monty
30 Nisan 2017, 00:49
Almışsın artık. Önce hata yaptığını kabullen, almaman gerektiğini kabullen ki en azından başına kötü bir şey gelmeme şansını yükseltirsin. Sonra en düşük güç modunda sür motoru. Onun bi limitlerini öğrensin vücudun. Her ne kadar gaz benim elimde desen bile aslında değil. Gazı açan çok etken var senin haricinde emin ol. Yağmurda kesinlikle çıkma yola. Keza ıslakken yollar. Lastiği kötü ise hemen yenisini al. Sürat yapma, insan sürata çabuk alışır. Sağından solundan her an bi araba, kamyon çıkıp seni ezecekmiş gibi düşün, paronoyak ol, gözün seğirsin. Şaka değil mt9. Gazı bi anda açma sakın, valla motor gider, sen ayakta bi sigara yakar, motorun gidişini izlersin :)

hokahey
30 Nisan 2017, 01:12
tecrube cok onemli.

yaklasik 100.000 km'dir 150'lik kullaniyorum, su an bedava mt09 verseler bir dusunurum. ki sen daha 2000 km. scooter surup direkt mt09'a geciyorum diyorsun. senin bi uc bes sene 150'lik ya da 250'lik takilman lazim, tecrube kazanacaksin.

neyse, madem siparisi vermissin, ilk birkac sene cok dusuk hizlarda kullan. sakin ola "tamam ben oldum" deyip gazi acma. sakince sur ve motora alismaya calis. sakince uzun yollarda git.

motorun sakasi olmaz panpa...

shooter1
30 Nisan 2017, 01:13
ne diyelim hayırlı olsun

AurorAbeam
30 Nisan 2017, 01:29
Sanki "o kadar param var niye fakir motoruna bineyim ki" şeklimde bir düşünce oluşmuş kafada. Aşağılık psikolojisi olabilir, biraz sorgulayın kendinizi.

DreamTheater
30 Nisan 2017, 02:03
Hayırlı olsun, başlangıç motoru diye birşey yok aslında, kurs al ve istediğine bin, olay kendine hakim olmakta...

Motor kullanacaksan, sabırlı-sakin-sinirleri alınmış-ön görülü-planlı-tedbirli olacaksın ve hızlı GİTMEYECEKSİN, basacaksanda PİSTE gideceksin...

bu bilinçte oldğun sürece ha 1000 lik ha 125 lik sürmüşsün farketmez, kendinden eminsen direk Hayabusa bile alırsın (uç oldu ama durumu anlatmak için örnek verdim)

suprema41
30 Nisan 2017, 02:25
Hayırlı olsun, başlangıç motoru diye birşey yok aslında, kurs al ve istediğine bin, olay kendine hakim olmakta...

Motor kullanacaksan, sabırlı-sakin-sinirleri alınmış-ön görülü-planlı-tedbirli olacaksın ve hızlı GİTMEYECEKSİN, basacaksanda PİSTE gideceksin...

bu bilinçte oldğun sürece ha 1000 lik ha 125 lik sürmüşsün farketmez, kendinden eminsen direk Hayabusa bile alırsın (uç oldu ama durumu anlatmak için örnek verdim)

Hocam birtek sen anladın herhalde beni . Çok teşekkür ederim sıcak yaklaşımından dolayı . İnsanlar diyor sesi cezbediyor üstündeyken hızı gittiğini anlamıyorsun vsvs. fakat inanın ben bu durumları yaşayacağımı düşünmüyorum.Düşünsem zaten almam .Ben zaten mülayim içine kapanık bir adamım bu tarz hareketleri inanın yapmam yani ancak yorumları okurken öyle bir içim karardıki ciddi söylüyorum 1. hafta düşüp öleceğimi düşünüyorum artık ister istemez.Gerçekten çok etklendim ve korku kapladı içimi inan oturup ağlıcam şuanda ben ne yaptım diye.Keşke hiç konu açmasaydım alsaydımda binseydim kendi temiz düşncelerimle

ayetlervaray
30 Nisan 2017, 02:42
O gaz kolunu peygamber olsan kontrol edemezsin bir an gelirki kendini açmış bulursun. O motorla kazadan sonra şanslıysan ölürsün , bide ölmez sakat kalırsan o zaman hergece kafanı yastığa koyduğunda tekrar ölürsün.