PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfırından %40 fazla isteyen adam ile yazışma

Sayfa : [1] 2

serif abi
29 Nisan 2017, 18:45
Hani bazı erkek veya kadınlar olur tip tip saç şekli yırtık pırtık elbise ne biliyim makyaj yaparlar insanlar kendine bakınca güzel oldukları için değil hani cins diye bakarlar.

Onları görünce aklıma gelir hani rencide etmek istemem ama hiç mi eşi dostu akrabası yok abi sen ne yapıyorsun diye uyarmıyor. Çevresinde ki insan uyarır yapma abi gülünç oluyorsun milet e dalga konusu oluyorsun diye..

Ben anlamadım sıfırından %40-30 fazla parayı ne diye ister.

http://i.hizliresim.com/qb0oPB.png (http://hizliresim.com/qb0oPB)
http://i.hizliresim.com/ZZ6bYk.png (http://hizliresim.com/ZZ6bYk)

kuzan14
29 Nisan 2017, 18:48
Kardeşim isterse 200 yazar ve sonuç olarak satılmaz, ben 2015 model 14 bindeki 600rr'ı 38'e aldım, birisi 2014 model 15 bindeki motora 42 yazmış. Sen olsan hangisini alırsın? İsteyen istediğini yazsın sen kasma

yusufkalaz
29 Nisan 2017, 18:51
Sistem basit tutarsa yerleştiricek tutmasa normale döner.

serif abi
29 Nisan 2017, 19:17
Kardeşim isterse 200 yazar ve sonuç olarak satılmaz, ben 2015 model 14 bindeki 600rr'ı 38'e aldım, birisi 2014 model 15 bindeki motora 42 yazmış. Sen olsan hangisini alırsın? İsteyen istediğini yazsın sen kasma

Kastıgım bir şey yok :) hani 16 dese anlayım sıfırını 13 veren bayiler var iken 20 yazmak toplum piskolojisi ne hale gelmiş :)

c3y
29 Nisan 2017, 19:45
Kastıgım bir şey yok :) hani 16 dese anlayım sıfırını 13 veren bayiler var iken 20 yazmak toplum piskolojisi ne hale gelmiş :)

Kardeş sonuna kadar haklısın ben su isteyen istediğini yazsın diyen insanlara ayar oluyorum emin ol onlarda aynısını yapıyor.Aç herifler

kuzan14
29 Nisan 2017, 20:04
Kardeş sonuna kadar haklısın ben su isteyen istediğini yazsın diyen insanlara ayar oluyorum emin ol onlarda aynısını yapıyor.Aç herifler

Sen kendini yer bitirirsin anca dostum

whitedeamon
29 Nisan 2017, 20:05
Sonlarda bir laf salatası mı yapmış.

korkmazunal
29 Nisan 2017, 20:12
Satıcı arkadaş hiç dayak yemedi herhalde. :cherry: Herkes istediğini yazabilir tabi ama satılır mı orası var.

MotorcuMetoG
29 Nisan 2017, 21:28

İstiyen istediğini yazarda ,istiyen istediğini ona yazamaz mı be usta

serif abi
29 Nisan 2017, 21:44
Sonlarda bir laf salatası mı yapmış.
Sağolsun ücretsiz nasihat verdi.

LynXMaSTeR
29 Nisan 2017, 23:46
aynı motoru 5 bin liraya satan biri olsa, bu neyin kafasını yaşıyor diye konu açar mıydınız merak ediyorum..

Norton772
30 Nisan 2017, 00:03
Bu tarz ilanları ben genelde motor satan ergenlerde görüyorum. Araç satan insanlara bu tarz abuk ilan pek olmuyor. Motor satan arkadaşlar yok ruhsat yok plaka bilmem ne diye bunları alacak olandan çıkarma derdinde. Ya bi defa bir kız oğlan kız diğeri ellenmiş. Sen ellenmişe bak ben güzel elledim sen zahmet etme diyorsun.

altora
30 Nisan 2017, 00:24
19 bin teklif etmek lazım bakalım verecekmi.

YERUÇAĞI
30 Nisan 2017, 01:08
benim anlamadığım,motorun orjinali 31,5 hp nasıl 38,5 hp diyor ,egzos takıp 7 beygir alan cinslerdenmi bu acaba

kuzan14
30 Nisan 2017, 01:19
İstiyen istediğini yazarda ,istiyen istediğini ona yazamaz mı be usta
İsteyen istediğini istediği insana yazar dostum ona bir şey demedim fakat gerek var mı?

KYorulmaz
30 Nisan 2017, 03:25
Satıcı, en son kamu spotu tadında bilgi vermeyi de ihmal etmemiş.. :mrgreen:

Lifester
30 Nisan 2017, 03:28
İlanlarda bakınırken bende biryane gördüm motorun ikinci el değeri 10 11 bin bandında arkadaş 14 bin tlye koymuş kendisine burdan sevgilerimi yolluyorum

serif abi
30 Nisan 2017, 08:52
aynı motoru 5 bin liraya satan biri olsa, bu neyin kafasını yaşıyor diye konu açar mıydınız merak ediyorum..

Oyle bir şey olsa konu acmazdim .

Ben adam a gerçekten özel bir şeyler yaptırmış olabilir diye merak edip sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Bu tarz ilanları ben genelde motor satan ergenlerde görüyorum. Araç satan insanlara bu tarz abuk ilan pek olmuyor. Motor satan arkadaşlar yok ruhsat yok plaka bilmem ne diye bunları alacak olandan çıkarma derdinde. Ya bi defa bir kız oğlan kız diğeri ellenmiş. Sen ellenmişe bak ben güzel elledim sen zahmet etme diyorsun.

Çok haklısınız genelde ergen taifesi böyle işleri yapıyor. Birde piyasası tam belli olmayan motorlarda var bu durum o motordan üç bestane satlik. Ama hiç anlamadığım anlama veremedigim gs650 de var

Tİme_shİft42
30 Nisan 2017, 08:56
Sazan avına çıkmıştır belki

Tvs01
30 Nisan 2017, 12:15

Lynxmaster nickli vatandaşta bu tarz düşünenlerden birisi demek ki.. sen merak etme lynxmaster aynı motor 5 bin liraya konsaydı bu konu açılmadan satılırdı ;)

sercan2667
30 Nisan 2017, 12:18
Konuşmadan hiçbişi anlamadım :)))ortada bi sazan avi.var ama

Darkcity2000
30 Nisan 2017, 13:36
Etik olarak "ozel mesaj" kisminda iki kisi arasinda gecen yazismalari forumlara paylasmamaniz gerekiyor..

Seko
30 Nisan 2017, 15:36
Nasıl 38,5 BG oluyormuş o motor ? Hem olsa ne olur ?

RedCBR125
30 Nisan 2017, 15:49
Kaç para ulan 1 beygir ha kaç paraa?

Ekstralar :
•Beygir.

serif abi
30 Nisan 2017, 16:21
Etik olarak "ozel mesaj" kisminda iki kisi arasinda gecen yazismalari forumlara paylasmamaniz gerekiyor..

İsimler kapalı.
Özel bir şey yazsaydi zaten paylasmazdim.

Anlaşılan sende o taifedensin bu durumdan rahatsızlık duydun.

Burda bazı servislerin yapmış olduğu veya satıcıların sıfır diye kazasız diye satigi şeylerin ifsasi oluyor hepsinin altına yaz etik olarak uygun değil diye o zaman .

Bir Yahudi ata sözü derki dinime Söven bari müslüman olsa

LynXMaSTeR
01 Mayıs 2017, 02:42
Oyle bir şey olsa konu acmazdim .

Ben adam a gerçekten özel bir şeyler yaptırmış olabilir diye merak edip sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Çok haklısınız genelde ergen taifesi böyle işleri yapıyor. Birde piyasası tam belli olmayan motorlarda var bu durum o motordan üç bestane satlik. Ama hiç anlamadığım anlama veremedigim gs650 de var

bunu yazmaya ne gerek var öyleyse?

Lynxmaster nickli vatandaşta bu tarz düşünenlerden birisi demek ki.. sen merak etme lynxmaster aynı motor 5 bin liraya konsaydı bu konu açılmadan satılırdı ;)

evet çok pahalı satıyorum ben.
cbr 250r 19.000 TL. pazarlık yapılır.

emrb
01 Mayıs 2017, 03:09
38 hp modeli Türkiye'ye sınırlı sayıda geldi arkadaşlar sonradan modifiye,egzoz vs değil.

serif abi
01 Mayıs 2017, 12:00
bunu yazmaya ne gerek var öyleyse?

Senin bunu yazman ne kadar gerekli ise benim de öyle entry açmam ondan çok daha fazla gerekli :)

Ülkenin birisinde bu zinhar TR değil dünya bir ülke işte , Parti mensuplarını Para militer grupları şimdi bekçi kisvesi adı altında alıp silahlandırıyorlar,

Senide bu forma mı atadılar bekçisimisin. :)

Capitao_3
01 Mayıs 2017, 13:08
TNT 250 şuan Türkiye'de hiçbir bayide yok ve inanılmaz derecede soruluyor. facebook grubunda (https://www.facebook.com/groups/benellitr/) hemen hemen hergün birileri tnt 250 arıyorum diye mesaj atıyor. bu arkadaşta aklınca fırsatçılık yapmaya çalışıyor. çıkar bir zengin çocuğu para sıkıntısı olmayan satarım peşinde galiba :queen:

ayrıca sanırım bu motor tnt300.. türkiye'de 2 tane var. ama bence ederi en fazla 17000dir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Motorun sahibi facebook gurubunda kendini savunuyor şuan https://www.facebook.com/groups/benellitr/permalink/1022871804511444/

LynXMaSTeR
02 Mayıs 2017, 13:44
Senin bunu yazman ne kadar gerekli ise benim de öyle entry açmam ondan çok daha fazla gerekli :)

Ülkenin birisinde bu zinhar TR değil dünya bir ülke işte , Parti mensuplarını Para militer grupları şimdi bekçi kisvesi adı altında alıp silahlandırıyorlar,

Senide bu forma mı atadılar bekçisimisin. :)

sen de haklısın. gereksiz işlerle, gereksiz kişilerle muhatap oluyorum. doğru söylüosun.

c3y
02 Mayıs 2017, 15:16
Kardeşim ben fabrikayı aradım sordum 38 hp diye bişey yok adamlara kaplı toplanmıs halde motorlar geliyor burda yok motorun bloğunu falanını filanını toplamıyorlarmıs standarttır sanki dyno testine sokmus da 38 hp diyor bosver açlık işte her insanın hayalinde elmas bulmak var herkezden farklı olma hayali var bırak yasasın kafasını :=)

kuzan14
02 Mayıs 2017, 15:24
İsimler kapalı.
Özel bir şey yazsaydi zaten paylasmazdim.

Anlaşılan sende o taifedensin bu durumdan rahatsızlık duydun.

Burda bazı servislerin yapmış olduğu veya satıcıların sıfır diye kazasız diye satigi şeylerin ifsasi oluyor hepsinin altına yaz etik olarak uygun değil diye o zaman .

Bir Yahudi ata sözü derki dinime Söven bari müslüman olsa

sen de o tarifedensin ne demek ya dljhdfg
zenginin malı züğürdün parmaklarını yorarmış diye bir şey yazıyım ben de madem

karadag.05
02 Mayıs 2017, 15:39
Bu adam kamu spotu mu? Nasihatlar falan :mrgreen:

matrax33
02 Mayıs 2017, 16:35
adam belkide manevi anılarına +7 bin istiyor olabilir. ben ne alışverişler gördüm ederinin 3 katı fiyat teklif edilip satılmayan...

ZaptNaMumkun
02 Mayıs 2017, 16:50
8 bin lira teklif et delirsin. Sen bu kadar yazma özgürlüğüne sahipsen ben de bu kadar teklif etme özgürlüğüne sahibim dersin.

TEKNECI
02 Mayıs 2017, 18:17
ozal memlekete serbest piyasayi getireli 40 yil oldu.
ama kafalar hala nato kafa nato mermer.

hala insanimiz herhangi bir seyin fiyatini ust bir otorite ona soylesin, dikte ettirsin istiyor.
ust otoriteden habersiz alici-satici olmasin, anlasmasin istiyor.
veya herkes kendinde bu ust otorite gibi fiyati belirleme, dogru-yanlis fiyati soyleme yetkisini goruyor.

belediye ekmek fiyatini belirlesin,
enerji bakanligi/EPDK benzin fiyatini belirlesin vs..vs…

serbest piyasada satici elindeki mala istedigi fiyati ister.
alicinin iki secenegi vardir; almak veya almamak.
dogu toplumlarinda pazarlik da devreye girer, ama sonucta iki netice vardir; alim-satim olur veya olmaz.

tabii ki satici istedigi fiyati koyarsa, alici da istedigi fiyati teklif etmek de ozgurdur.
fiyat tekliflerini satici asagi, alici yukari dogru hareket ettirmedikce alim-satim olmaz.

alici-satici haricinde memleketimize ozgu bir ucuncu grup da
alici veya satici olmayan, bu islemde yeralmayan, yeralmak istemeyen bir grup insandir.
bunlar birilerinden, fiyattan, ilandan devamli memnuniyetsizdirler, devamli sikayet ederler.

nasreddin hocanin “banane-sanane” fikrasini okumalari siddetle tavsiye edilir.

not: sahsen pazarligi severim ve heryerde her zaman yaparim.
su anda herhangi bir sey almiyorum, satmiyorum.

Capitao_3
02 Mayıs 2017, 21:50
Bu abimizi facebook grubunda bulduk.. israrla motorunun degerinin 20bin tl oldugunu soyluyor 😂 Ne dediysek dinletemedik. Fanteziye devam et dedik en son 😂😂

MeLaNq0Liq
02 Mayıs 2017, 22:16
Bende bu tarz birşey yaşamıştım. Aldığının üstüne fiyat koyup satan birine sıfırından pahalı satıyorsun neden diye sordum zam geldi artık böyle dedi bende yeni tarifeye göre yapılan değişikliğin farkını senden istedilermi dedim yok dedi o zaman sen nerenden zam yapıyorsun dedim muhabbet burada son buldu :)

Taner YILMAZ
02 Mayıs 2017, 23:30
ozal memlekete serbest piyasayi getireli 40 yil oldu.
ama kafalar hala nato kafa nato mermer.

hala insanimiz herhangi bir seyin fiyatini ust bir otorite ona soylesin, dikte ettirsin istiyor.
ust otoriteden habersiz alici-satici olmasin, anlasmasin istiyor.
veya herkes kendinde bu ust otorite gibi fiyati belirleme, dogru-yanlis fiyati soyleme yetkisini goruyor.

belediye ekmek fiyatini belirlesin,
enerji bakanligi/EPDK benzin fiyatini belirlesin vs..vs…

serbest piyasada satici elindeki mala istedigi fiyati ister.
alicinin iki secenegi vardir; almak veya almamak.
dogu toplumlarinda pazarlik da devreye girer, ama sonucta iki netice vardir; alim-satim olur veya olmaz.

tabii ki satici istedigi fiyati koyarsa, alici da istedigi fiyati teklif etmek de ozgurdur.
fiyat tekliflerini satici asagi, alici yukari dogru hareket ettirmedikce alim-satim olmaz.

alici-satici haricinde memleketimize ozgu bir ucuncu grup da
alici veya satici olmayan, bu islemde yeralmayan, yeralmak istemeyen bir grup insandir.
bunlar birilerinden, fiyattan, ilandan devamli memnuniyetsizdirler, devamli sikayet ederler.

nasreddin hocanin “banane-sanane” fikrasini okumalari siddetle tavsiye edilir.

not: sahsen pazarligi severim ve heryerde her zaman yaparim.
su anda herhangi bir sey almiyorum, satmiyorum.

Her malın bir ederi vardır. Bu ederinde üç aşağı beş yukarı toleransı vardır.
Serbest piyasa ekonomisi lafını çok yanlış anlamışsınız.

TEKNECI
03 Mayıs 2017, 00:26
bu konuda gercekten yazismak, tartismak, anlamak, ogrenmek isterim.

"Her malın bir ederi vardır."
her malin bir ederi yoktur.
duruma, sartlara gore bir malin yuzlerce, binlerce fiyati vardir.

"Bu ederinde üç aşağı beş yukarı toleransı vardır."
iste bu ifade ile sizin de kabul ettiginiz gibi tolerans araligi duruma sartlara gore degisir.
uc-asagi bes yukari da olabilir, 300 asagi 500 yukari da olabilir.

" Serbest piyasa ekonomisi lafını çok yanlış anlamışsınız"
yas, egitim, tecrube itibariyle zannetmiyorum,
ama el elden, kafa kafadan ustundur diyerek sizin anladiginiz seklini ogrenmek isterim.

selamlarimla

Taner YILMAZ
03 Mayıs 2017, 01:08
bu konuda gercekten yazismak, tartismak, anlamak, ogrenmek isterim.

"Her malın bir ederi vardır."
her malin bir ederi yoktur.
duruma, sartlara gore bir malin yuzlerce, binlerce fiyati vardir.

"Bu ederinde üç aşağı beş yukarı toleransı vardır."
iste bu ifade ile sizin de kabul ettiginiz gibi tolerans araligi duruma sartlara gore degisir.
uc-asagi bes yukari da olabilir, 300 asagi 500 yukari da olabilir.

" Serbest piyasa ekonomisi lafını çok yanlış anlamışsınız"
yas, egitim, tecrube itibariyle zannetmiyorum,
ama el elden, kafa kafadan ustundur diyerek sizin anladiginiz seklini ogrenmek isterim.

selamlarimla

Benim yazdığım gayet açık. Fikirlerimiz örtüşmüyor.
Uzatmak istemiyorum.
Saygılarımla.

serif abi
03 Mayıs 2017, 08:17
sen de haklısın. gereksiz işlerle, gereksiz kişilerle muhatap oluyorum. doğru söylüosun.

Aynen aynen haklısın gereksiz kişiler gelip bana da ,yırtık iç çamaşırdan çıkan uzuvluk yapıp laf söylüyor ne yaparsın işte hayat
insanların agzı torba değil ki büzesin veya klavyesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

sen de o tarifedensin ne demek ya dljhdfg
zenginin malı züğürdün parmaklarını yorarmış diye bir şey yazıyım ben de madem

Eşege altın semer vursan eşek yine eşektir,
Yada mevlana nın lafı biraz degiştirerek yazayım , Nice adam gibi adam gördüm, cub,cg motora biniyorlar . Nice yolda yürüyen 600RR,R6,R1 v.s gördüm, üzerinde adam yok.

Bende böyle birşey yazayım madem

Seko
03 Mayıs 2017, 08:21
Burada meselenin serbest ekonomi olmadığını, adam kazıklamaya çalışmak, sahtekarlık yapmaya çalışmak olduğunu anlatmak için ne demek gerekiyor acaba ? Bu fiyatları istemenin bana göre kilometre düşürmekten bir farkı yoktur.

kuzan14
03 Mayıs 2017, 11:57
Aynen aynen haklısın gereksiz kişiler gelip bana da ,yırtık iç çamaşırdan çıkan uzuvluk yapıp laf söylüyor ne yaparsın işte hayat
insanların agzı torba değil ki büzesin veya klavyesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Eşege altın semer vursan eşek yine eşektir,
Yada mevlana nın lafı biraz degiştirerek yazayım , Nice adam gibi adam gördüm, cub,cg motora biniyorlar . Nice yolda yürüyen 600RR,R6,R1 v.s gördüm, üzerinde adam yok.

Bende böyle birşey yazayım madem

of be ne laf yedirdin bana böyle, güzel kardeşim git sahibinden'de gez iki üç daha motor bul böyle, sonra gel buraya konu aç ve millet seni iplesin. Ben de bi iki tur atıyım.

LynXMaSTeR
03 Mayıs 2017, 15:39
of be ne laf yedirdin bana böyle, güzel kardeşim git sahibinden'de gez iki üç daha motor bul böyle, sonra gel buraya konu aç ve millet seni iplesin. Ben de bi iki tur atıyım.

bi sonraki konuyu ben de merakla bekliyorum.
bu sefer kimlere laf sokacak acaba..

serif abi
03 Mayıs 2017, 15:43

Kardeş ,
İki kişi yazışırken sen yırtık bir iç çamaşıra atıfen ....(ile başlayan argoda ki deyimi yaptın). sonra sana ne dememi bekliyordun..Hadisizligine bunlar bile az.

Sen zenginsi ya biz fakirler bilgisayar başında sizin ilanlarınıza bakar yorum yaparız o yüzden Millet beni niye iplesin ,seni ipler ..yakın olsan seni bende iplemek isterdim malesef antalyadaymışsın ipleyemiyorum .:) :)

Ben iki dolanayım sen sahibinden ilana bak diye ,ne demek? Görgüsüzlükte nirvana yap. Bu memlekte görügüsüzlük hep vardı bazan filimlerde kötü bir şey olarak gösterirlerdi ,
https://i.hizliresim.com/dPgLqX.png (https://hizliresim.com/dPgLqX)

Sonra bu miletden neden bir şey olmuyor diyoruz ? Ben niye bir şey olsun diyorum.

Sen bunları o güzel kafana takma ,sen dolanmana bak..Sen iki tur daha at..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

bi sonraki konuyu ben de merakla bekliyorum.
bu sefer kimlere laf sokacak acaba..

kaşınan bulaşan kim olursa nasibini alır :)

kuzan14
03 Mayıs 2017, 20:16
Garibim ya bi lafıma iki sayfa cevap yazmışsın, böyle devam :d

Salurbey
03 Mayıs 2017, 20:35
Yaklaşık 10 aydır duran ilanlar var,fiyatlarından dolayı satılmıyor. Ama iyi fiyat olursa ki fiyatın iyi olduğuna nasıl kanaat getiriliyor derseniz,hemen alıcı geliyor ve gidiyor motorlar.

2 tane sıfır km 2016 cbr600rr ilanı vardı,Konşuk motor ve Anes'de,ikiside honda bayisi. İlanlar 4-5 gün durdu. Hatta Konşuk motora ben gittigim gun 600rr a bakmak icin alıcı ordaydi satildi dediler,alan arkadaştan rica ettim geldik o kdr bir oturus pz bakabilir miyim vs tabi dedi buyrun,okuyorsa tkr tskrler. 43 bin den satışı gerceklestirmislerdi.

Özetle,bırakınız isteyen istediği fiyatı yazsın. Piyasadaki arz ve talep motorlarin doğru fiyata gelmesini sağlayacaktır.

kuzan14
04 Mayıs 2017, 10:01
Yaklaşık 10 aydır duran ilanlar var,fiyatlarından dolayı satılmıyor. Ama iyi fiyat olursa ki fiyatın iyi olduğuna nasıl kanaat getiriliyor derseniz,hemen alıcı geliyor ve gidiyor motorlar.

2 tane sıfır km 2016 cbr600rr ilanı vardı,Konşuk motor ve Anes'de,ikiside honda bayisi. İlanlar 4-5 gün durdu. Hatta Konşuk motora ben gittigim gun 600rr a bakmak icin alıcı ordaydi satildi dediler,alan arkadaştan rica ettim geldik o kdr bir oturus pz bakabilir miyim vs tabi dedi buyrun,okuyorsa tkr tskrler. 43 bin den satışı gerceklestirmislerdi.

Özetle,bırakınız isteyen istediği fiyatı yazsın. Piyasadaki arz ve talep motorlarin doğru fiyata gelmesini sağlayacaktır.

İşte sen bu lafı dediğin zaman sen de o fiyatçılardan biri oluyorsun bu konuyu açan kişinin gözünde

Alpbatur
04 Mayıs 2017, 10:25
Ya kardeşim ikinci el motoru sıfırından pahalıya satmaya çalışmanın serbest piyasa ekonomisiyle ne ilgisi olabilir. Bunun olsa olsa beyinle alakası olabilir. Ayrıca bunu savunmaya çalışmak çok saçma...