PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motor:Hero Karizma

ismail57
29 Nisan 2017, 11:04
Herkese merhabalar bende bir çok kişi gibi 7-8 senelik bir motosiklet alma hayalimi 1-2 gün önce gerçekleştirdim.Acaba forumdaki üyelerimzin hero karizmacılar vs gibi :) bir whatsap grubu varmı acaba ?

StiF
29 Nisan 2017, 11:55
Geçen gün pulsarla mecidiköy semalarındayken karizmalı bi arkadaş sağımdan delmişti.Tatlı tatlı uzuyordu okuyosa selam olsun :D

ismail57
29 Nisan 2017, 12:05
o kişi kesin olarak ben değilim :)

uzay gemisi
29 Nisan 2017, 12:13
Merhaba İsmail.

Yeni motosikletin hayırlı olsun güle güle bin diyeceğim ama motosikletin üstündeyken zaten ağzın kulakların da oluyordur :)

kullanıcısı çok olmayan bir motosiklet olduğu için whatsapp grubu olmayabilir.
sanırım sadece çeşitli forumlar da kullanıcı yorumları içeren konular var.

ismail57
29 Nisan 2017, 12:35
teşekkür ederim.
Evet şu sıralar sadece kullanıcı yorumları veya motoru test eden arkadaşlar var genel olarak benimde gözlemlediğim kadarıyla.Benim aldığım bayi şu sıralar 150-200 ün üstünde motor sattıklarını söyledi hiç bi şikayette almadık dedi ama buda bi satış politikası mıdır yada satıcının samimiyetimidir artık bilemedim :) .

Akhunturk
29 Nisan 2017, 13:09
teşekkür ederim.
Evet şu sıralar sadece kullanıcı yorumları veya motoru test eden arkadaşlar var genel olarak benimde gözlemlediğim kadarıyla.Benim aldığım bayi şu sıralar 150-200 ün üstünde motor sattıklarını söyledi hiç bi şikayette almadık dedi ama buda bi satış politikası mıdır yada satıcının samimiyetimidir artık bilemedim :) .

Bir arkadaşımız aldı . Çınar motormuş galiba aldığı yer. Konuları var sosyal medyada. Haftada en az 3 kere kavgaya gidiyordu. Kısıklıda genel merkeze bıraktı motoru sorunları çözecekler umuduyla.

ismail57
29 Nisan 2017, 13:21
Sorun genel olarak hero 'nun tüm problemlerin demi peki ben günlük 1 saat surebiliyorim herhangi bir sorun yaşamadım henüz tabi alali 2 3 gün filan oluyor.Bende ordan almıştım motoru.

Akhunturk
29 Nisan 2017, 14:15
@İsmail57

Öncelikle hayırlı olsun. Bir önceki mesajdan atlamışım yeni aldığını.

İş yerimizde çalışan bir arkadaşımız aldı bu motoru. Ben deneme fırsatı buldum motorun ara hızlanmaları çok iyi geldi bana yalnız f kasa olduğu için ön tarafı sabit , dönmediği için çok tuhaf geldi bana alışmak zaman alır :)

Genel olarak arkadaşın şikayeti servisten ve ustalardan. Bir türlü granaj montajını becerememişler. Kafa kısmında granaj titremesi ve sesi var rahatsız edecek düzeyde.
1 vites 4000 devir civarı motordan garip bir ses geliyormuş. Onu serviste sürekli belirtmesine rağmen kapalı alanda duymadıklarını ve zorlama motoru rodajda deyip yolladıklarını söylüyordu. İlk yağ değişeli baya oldu sanırım 500 km de değişmişler. Şuan motoru 2000 km civarı tahmin ediyorum.

Motoru 2. haftasında çalıştıramadı ayak marşı ile çalıştırdı . Akü bitmiş . Neden bitmiş nasıl bitmiş açıklamamışlar şarj edip yollamışlar filan. Bence ilk teslimatta fabrikadan gelen aküyü iyi şarj etmeden takmışlardır ama bilemedim tekrar görüp soramadım.

Yan ayak demiri montaj vidaları daha yeni olan motorda kısa sürede paslandığını söyledi.

Böyle ufak tefek bir sürü sorunlar yaşadı.

Çınar motor servisinden ustalarından çok şikayetçiydi en son Kısıklı nota caddesinde genel merkeze şikayet etti. Onlar aldılar motoru perşembe günü. Sonrasını bilemiyorum.

Bu sitede üyeliği yok ama istersen senle irtibata geçmesini söyleyebilirim.

Beyoğlunda iş yerimiz eğer yakınsanız buluşun karşılaştırın motorları yardımlaşın :)

Ben motorun genel anlamda kötü ve onun şikayetlerinin her motorda olacağını hiç sanmıyorum.

Montaj ve ilgili servisin sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Arkadaşta aynısını düşünüyor şimdilik.

ismail57
29 Nisan 2017, 23:17
@İsmail57

Öncelikle hayırlı olsun. Bir önceki mesajdan atlamışım yeni aldığını.

İş yerimizde çalışan bir arkadaşımız aldı bu motoru. Ben deneme fırsatı buldum motorun ara hızlanmaları çok iyi geldi bana yalnız f kasa olduğu için ön tarafı sabit , dönmediği için çok tuhaf geldi bana alışmak zaman alır :)

Genel olarak arkadaşın şikayeti servisten ve ustalardan. Bir türlü granaj montajını becerememişler. Kafa kısmında granaj titremesi ve sesi var rahatsız edecek düzeyde.
1 vites 4000 devir civarı motordan garip bir ses geliyormuş. Onu serviste sürekli belirtmesine rağmen kapalı alanda duymadıklarını ve zorlama motoru rodajda deyip yolladıklarını söylüyordu. İlk yağ değişeli baya oldu sanırım 500 km de değişmişler. Şuan motoru 2000 km civarı tahmin ediyorum.

Motoru 2. haftasında çalıştıramadı ayak marşı ile çalıştırdı . Akü bitmiş . Neden bitmiş nasıl bitmiş açıklamamışlar şarj edip yollamışlar filan. Bence ilk teslimatta fabrikadan gelen aküyü iyi şarj etmeden takmışlardır ama bilemedim tekrar görüp soramadım.

Yan ayak demiri montaj vidaları daha yeni olan motorda kısa sürede paslandığını söyledi.

Böyle ufak tefek bir sürü sorunlar yaşadı.

Çınar motor servisinden ustalarından çok şikayetçiydi en son Kısıklı nota caddesinde genel merkeze şikayet etti. Onlar aldılar motoru perşembe günü. Sonrasını bilemiyorum.

Bu sitede üyeliği yok ama istersen senle irtibata geçmesini söyleyebilirim.

Beyoğlunda iş yerimiz eğer yakınsanız buluşun karşılaştırın motorları yardımlaşın :)

Ben motorun genel anlamda kötü ve onun şikayetlerinin her motorda olacağını hiç sanmıyorum.

Montaj ve ilgili servisin sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Arkadaşta aynısını düşünüyor şimdilik.

Anladım sanırım o arkadaşa o şekilde denk gelmiş.Grenaj konusunda aralara süngerimsi birşey yerleştirmişler sanırım bu forumda veya başka bi yerde okudum bazı ustalar grenajların aralarına slikon bi madde enjekte edyormuş.Ben acemi sürücü olduğum için 2. vitesi geçemiyorum ses konusunda henüz yorum yapamıyacam :D. numaram profilimde var whatsapp dan görüşebiliriz isterse .Ben beylikdüzündeyim beyoğlu baya uzak bana:) benim almaya gittiğimde 2-3 kişi geldi oraya çınar motora yani karizma lı yan grenajda almışlar orda taktırıyorlardı.

Çınar motorda benim genel gözlemim bu motorun ucuz,garanti süresi yüksek,bayinin senetle motor sattığı için gün içinde gelen bi hayli yüksek oluyor hakeza telefonla arayanda bi o kadar çok oluyor çalışanlar bazen müşterilere yetişemiyor.

Ustaları iyi veya kötü diyemem 450km bakımı var büyük ihtimal bende oraya gidicem pek kavgacı birisi değilimdir ben baktım ilgilenilmiyor bende şikayette bulunurum elbette sonuçta herkes kazandığı parayla alıyor bunu.hem para verip hem mağdur olmak sıkıntılı bir durum.

İnşallah arkadaşınız tez vakitte motorunu sorunsuz alır.

retox70
30 Nisan 2017, 02:11
ön boyalı parçalar ve motorda titreşim var, ön tarafı kolayca hallediyorlar ama motordaki titreşime fazla bir şey yapılamıyor.
Sorunun olursa online olarak başvur, kısıklı serviste randevu verip hallediyorlar. Hayırlı olsun.

frankestayn1
02 Mayıs 2017, 14:04
Hocam çınar motor ile ilgili sorun mu ? Ben motoru oradan düşünüyorum da

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Hocam lütfen özele bakabilirmisiniz

Hubalahubhub
02 Mayıs 2017, 16:30
Hocam çınar motor ile ilgili sorun mu ? Ben motoru oradan düşünüyorum da

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Hocam lütfen özele bakabilirmisiniz

Cinar ve point motor ile ilgili hep sikintilar konusulmus ben zamaninda baya bir arastirmistim.

ismail57
03 Mayıs 2017, 05:13
ön boyalı parçalar ve motorda titreşim var, ön tarafı kolayca hallediyorlar ama motordaki titreşime fazla bir şey yapılamıyor.
Sorunun olursa online olarak başvur, kısıklı serviste randevu verip hallediyorlar. Hayırlı olsun.

Titresim icin gidona cinar motor gidon yükseltme aparati yaptırıyoruz bi yerde 2 haftaya gelir demişlerdi ne kadar önler orasını bilmiyorum tabi.

namikcan
17 Mayıs 2017, 17:21
Titresim icin gidona cinar motor gidon yükseltme aparati yaptırıyoruz bi yerde 2 haftaya gelir demişlerdi ne kadar önler orasını bilmiyorum tabi.

adı üzerinde yükseltme aparatı ,titreşime bi fayda sağlamaz ama oturuş pozisyonuna katkısı büyük olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Geçen gün pulsarla mecidiköy semalarındayken karizmalı bi arkadaş sağımdan delmişti.Tatlı tatlı uzuyordu okuyosa selam olsun :D
ben olabilirim scooter var ama kendim karizmayım:queen: