PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BAJAJ YEDEK PARÇA FİYATLARINA GELEN BÜYÜK ZAM

Pistonlar
16 Nisan 2017, 05:09
Yüzde 25 zam geldi bajaj yedek parça fiyatlarına
Olmaz olsun böyle zam

whitedeamon
16 Nisan 2017, 05:30
Her marka iyice suyunu sıktı bu işin.Bajajda geri kalmadı demekki.Yeni modellerde geliyor.Piyasa kızıştığında bajajın bir kozuda buydu.Ama hala çoğu firmadan avantajlıdır herhalde.Değilse kozunu kaybetti demektir.

istanbu_gezg
16 Nisan 2017, 07:08
gelecek tabiki ybr motoruna kimse laf söylemesin 3 bin lira edecek motoru 7 bin liraya peynir ekmek gibi satsınlar sene 2017 de karbüratörlü motor satsınlar hiç sıkıntı yok yarı fiyatına olan motorda bir zahmet fiyatlarını artırsın

efendy06
16 Nisan 2017, 10:28
gelecek tabiki ybr motoruna kimse laf söylemesin 3 bin lira edecek motoru 7 bin liraya peynir ekmek gibi satsınlar sene 2017 de karbüratörlü motor satsınlar hiç sıkıntı yok yarı fiyatına olan motorda bir zahmet fiyatlarını artırsın

Mesele YBR değil ki. YBR dediğin motor bozulmaması ile bilinir. Başka bir numarası yok. Hala arka fren kampana. Karbüratör-enjeksiyon konusuna girmiyorum zira 125 cc bir motorda enjeksiyon ne kadar gerekli, ne kadar verimli olur, oturup onu bir tartışmak lazım. 100 km'de 2,5 lt tüketimi olan bir motor sonuçta. Çalışması oldukça stabil, dahası yaz kış, hep çalışıyor. Enjeksiyon buna ekstra ne katar tartışılır.

Ama Yamaha'nın yedek parça politikasını hiç beğenmiyorum. Adam bir grenaj satıyor, gidip bir plastik dökümcüye, sağlamından bir grenaj verip, bana bundan 10 tane yap desek, muhtemelen yamahanın yedek parçasından çok pahalı olmaz. Garip ve şuursuz bir parça fiyatlandırma mantıkları var bana göre. R25'in kafa demirinin fiyatını öğrendiğimden beri, yamaha'dan soğudum. CBR250'nin kafa demirinin 3 katı fiyata satıyor, özelliği ne? Herhangi bir farkı da yok. Kaldı ki, seleflerinden ucuz olsa da Hondanın da parça fiyatları aslında ucuz değil. Yani zaten ucuz denemeyecek bir firmanın parça fiyatının 3 katı fiyata parça satan bir firma yamaha.

Seko
16 Nisan 2017, 11:37
Yamaha Japonlar içerisinde fiyat politikasından dolayı benim için en sevimsiz firma konumunda. R25'le iş yapıyorlardı, onda da bu geri çağırmalar ve yaşanan sorunlar yüzünden zor duruma düştüler, bana göre çok da güzel oldu. Umarım yıl sonuna kadar batacak duruma gelirler. Milleti enayi yerine koyan ne kadar firma varsa yerin dibine batsın.

Tvs01
16 Nisan 2017, 11:57
Yamaha Japonlar içerisinde fiyat politikasından dolayı benim için en sevimsiz firma konumunda. R25'le iş yapıyorlardı, onda da bu geri çağırmalar ve yaşanan sorunlar yüzünden zor duruma düştüler, bana göre çok da güzel oldu. Umarım yıl sonuna kadar batacak duruma gelirler. Milleti enayi yerine koyan ne kadar firma varsa yerin dibine batsın.

Bi r25 ile yamaha yı batırdın ya helal olsun sana :) o geri çağırmalar dediğin motor şu an bile kendi sınıfının en çok satanı hala

VECİHİ
16 Nisan 2017, 13:43
oh suyundan da, keşke bajaj da o stop eden bol sorunlu motorlarını geri çağırsada sorunlarını giderip kendine verilen parayı hak etse.

Seko
16 Nisan 2017, 15:32
Bi r25 ile yamaha yı batırdın ya helal olsun sana :) o geri çağırmalar dediğin motor şu an bile kendi sınıfının en çok satanı hala

Doğru söylüyorsun, bu konuda ana fikir R25'in kalitesiydi zaten. Bir de "Satan mal iyi maldır", onu da unutmamak lazım.

stevejones
16 Nisan 2017, 15:51
bajaj sahıplerı dusunsun, yuzde 50 ındırımde yapmıs olsalardı benım hıc ısım olmayacagından bajaj konusunda rahatım.

alp010
16 Nisan 2017, 17:01
Pulsarım olmasına rağmen Kuralkan'ın politikaları çok amatörce ve yanlış buluyoum.

Pistonlar
17 Nisan 2017, 00:05
oh suyundan da, keşke bajaj da o stop eden bol sorunlu motorlarını geri çağırsada sorunlarını giderip kendine verilen parayı hak etse.

Keşke yapsalar
Ama nerde......

YERUÇAĞI
17 Nisan 2017, 00:24
Japonların parça fiyatlarını kıskanmıştır,benim onlardan ne eksiğim var deyip yapıştırmıştır zammı:mrgreen:

Soguk_Mevsim
17 Nisan 2017, 11:14
başka şeylere zam gelince normal benzine zam geldiginde dünyadaki petrol fiyatları yükseldi iş kendine gelince olmaz olsun böyle zam kardeş çok kaypaksın ya hani bil istedim

Pistonlar
17 Nisan 2017, 18:13
Japonların parça fiyatlarını kıskanmıştır,benim onlardan ne eksiğim var deyip yapıştırmıştır zammı:mrgreen:

Ne bir japon gibi kaliteli ne bir Japon kadar sorunsuz :P