PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RKS CRUİSER 250

atikcan
15 Nisan 2017, 23:57
HERKESE MERHABALAR. ANKARADAN YAZIYORUM. 2013 MODEL RKS CRUİSER 250 MOTOSİKLETİM VAR. SEYİR HALİNDEYKEN ZAMAN ZAMAN KIRMIZI Fİ IŞIĞI YANIYOR VE MOTOR ÖNE YIĞILIR GİBİ YAPIYOR VE YAVAŞLIYOR.BU YÜZDEN TRAFİKTE ÇOK SIKINTI YAŞIYORUM.DEBRİYAJA BASTIĞIMDA Fİ IŞIĞI SÖNÜYOR VE MOTOR NORMALE DÖNÜYOR. SONRA BİR MÜDDET SONRA BUNU YİNE YAPIYOR. LÜTFEN YARDIM. NE YAPMAM LAZIM? SIKINTI NEDİR?:pale::pale::pale::pale:

ayetlervaray
16 Nisan 2017, 00:05
motor yatak sarmış geçmiş olsun

atikcan
17 Nisan 2017, 21:56
Ama motor gidiyor yani bu dediğim her zaman olmuyor. Zaman zaman fi kırmızı ışık yanıyor öne yığılıyor. Debriyaja basınca düzeliyor. Sonra yine yapıyor bir müddet sonra

polo34
17 Nisan 2017, 23:03
Ama motor gidiyor yani bu dediğim her zaman olmuyor. Zaman zaman fi kırmızı ışık yanıyor öne yığılıyor. Debriyaja basınca düzeliyor. Sonra yine yapıyor bir müddet sonra

Sen prestij motordan suat ustaya bir telefon et yarın, bende de fi ile ilgili bir sorun olmuştu, debriyaja basınca ışık sönüyor mu falan demişti, illa ki bir bildiği vardı, yetkili servistir kendisi istanbul mecidiyeköyde...

Akhunturk
17 Nisan 2017, 23:13
Anlattıklarına göre tahminimce benzin otomatiği ilgili bir sıkıntı olabilir ama o ışık yanma şekillerine göre değişik arızaları ifade ediyor. Ustana kesiklikle göstermen gerekiyor.

Capitao_3
18 Nisan 2017, 10:52
motor yatak sarmış geçmiş olsun

arakdaşım nerden anladın yatak sardığını adamı yalandan korkutuyorsun. motor yatak sarsa çalışmaz bu 1. yatak saramanın ilk evresinde piston eğdiyse farklı çalışır. sesi kötü çıkar. porselen sesi gibi bir ses duyulur. adam debriyaja basınca düzeliyor diyor sen yatak sarmış diyorsun!

Felis Leo
18 Nisan 2017, 11:14
Debriyajdaki elektrik kablosunu iptal ettir direk bağla yani debriyaja basmadan marş basmamasını sağlayan müşürü devre dışı bırak.

atikcan
19 Nisan 2017, 22:43
Bütün bu yorumların hepsini teker teker deneteceğim ustalara. Hangisinde çözüm bulursam da buradan şöyle oldu sorun çözüldü falan diyerek de yazacağım ki bir başka kimsenin başına aynı sıkıntı gelirse şayet çözüm olsun. Herkese çok teşekkür ediyorum. Tekerinize taş değmesin. Selamlar, Saygılar...