PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni motor

aytaci09
14 Nisan 2017, 20:25
Merhabalar abilerim kardeşlerim

Adım aytaç yaşım 19 Aydın Merkezde oturmaktayım uzun zamandır motor alma gibi bir düşüncem varmış kısmet bu zamanaymış fakat bu euro 4 bana iyi gelmedi fiyatlar arttı aklımda bajaj pulsar 150 ns vardı fakat oturduğum çevrede maalesef 150ns yok bulamadım kime sorsam yenisi gelicek falan filan yeni model de fiyat pahalaı biliyorsunuz her neyse izmirden bir galeri ile konuştum orda son 1 adet varmış anlaştık fakat kapora istedi bende bankalar kapalı olduğu için kapora yatıramadım açıkcası adam da motoru satıldı diye ayırmıştı 17 nisan pazartesi günü gidip alıcam satılmazsa inşallah fiyatı 7000tl kusür anlaştık peşin para fakat satılırsa diye kafamı kurcalamaya başladım aydında oturduğum yerde 150 as modeli yakaladım sıfır oda 7000tl kusür değer biçti kararsız kaldım açıkcası ns mi daha iyi olur as mi bilemedim bir bir arkadaşla temasa geçtim 11000 km 2.el bajaj 150ns varmış 5.500 diyor pazarlık yaparız dedi kaza vs olmamış hiç dediğim gibi çok kararsız kaldım arkadaşlar sizce ne yapsam iyi olur bu arada forumda yeniyim konu yanlış yere açıldıysa kusuruma bakmayın motor önerisi bulunmak isteyen arkadaşlar olursa dinlerin bütçem 7000 YTL herkese iyi forumlar dilerim.

TamGazDevam
14 Nisan 2017, 20:28
Öhh!
Tek nefeste okuttun be, hayrına bi noktalama işareti kullanmayı dene.

aytaci09
14 Nisan 2017, 20:35
İnanın heycandan zor yazdım ilk motorum olucak birde kusura bakmayın.

korkmazunal
14 Nisan 2017, 20:52
150 NS'ye 7000 fiat çektiyse çok. Bajaj'ın kendi sitesinde bile 6590 TL fiyatı var. AS150'nin fiyatı da 7675 TL resmi sitesinde. Nakit olursa düşebilir belki. İkinci el düzgün bişey varsa eğer alınır ama sıfırının parası belli olan bir motora daha fazla para ödemek pek mantıklı gelmedi bana.

aytaci09
14 Nisan 2017, 20:56
150ns üretimi durmuş 160ns çıkıyor onun yerine oda pahalı geldi cok

BalkanRider
14 Nisan 2017, 21:00
Sana tek bir tavsiyem var. galeriden motor alma ,galericiler genellikle km dusuryor ,cok temiz yazıyolar piyasa üstü fiyatlarıyla bilmeyenlere bi güzel yediriyorlar.

aytaci09
14 Nisan 2017, 21:17
Haklısınız aslında , peki as ve ns arasında çok fark varmı acaba? as var burdaki bajaj servisinde son 1 adet mevcut onuda alabilirim

karaca3
14 Nisan 2017, 22:04
150 as daha güzel ve şekilli.
motor ve şase olarak aynı özelliklere sahip diye biliyorum
ben olsam 150 as yi tercih ederim tabi fiyatı 7000 tl ise
karar sizin yinede.
0 km alma imkanınız varsa 2. eli pek tercih etmeyin.

Norton772
14 Nisan 2017, 22:13
As daha güzel ve ns'ye göre de daha pahalı normalde.

stevejones
14 Nisan 2017, 22:19
bajaj alma

K121L
14 Nisan 2017, 22:20
7000 TL ye 150ns mantıklı gelmedi bana şahsen almam
Cbf150 alırım aşırı tipsiz ama kesinlikle kalitesi ile 2 ye rahat katlar
İlerde deneyim kazanınca anlarsın

efendy06
14 Nisan 2017, 22:32
Sevgili troll kardeşim, hoşgeldin. Zaten her hafta bir tane troll gelip böyle noktalama işareti konmamış koca bir paragraf yazıp billetin gözüne tecavüz etmezse huzurumuz kaçıyor, işimiz gücümüz rast gitmiyor.

2017 yılında 7000 YTL bütçesi varmış. Geçmişten gelen adam...

aytaci09
14 Nisan 2017, 22:49
Kardeşim adam gibi bütcemi yazdım senin gibi insanalar bu kadar büyük bir forum da olması normal. Zaten bana düzgün insanlarda denk gelmez ben alın terimle alıyorum 7000 TL sana az gelmiş olabilir ama o benmim alın terim yine de sağol yorumun için

acemi60
14 Nisan 2017, 23:00
Kararını vermeden önce aşağıdaki yazıyı oku. Hayırlı olsun...

Merhabalar, 27 yaşında pulsar AS150 sahibiyim. Yaşadığım sorunları paylaşmak istiyorum.
İlk sorun tabiki gösterge. Dediler ki servis çalışanları; rodajdasın hele bir 500km geçsin bakımı yapalim hallederiz. Tamam eyvallah dedim 550km 'de bakimini yaptirdim. Bakim sonrasinda sabah motoru çaliştirdim yine ayni sorun. Sorun ekran gelmiyor ve geldiğinde ise ( H07...) bir hata gösteriyor. Tamam dediler kuru akü isteriz . Değiştiririz sorun kalkar. Tamam dedim eyvallah. Kuru akü gelmiş gittim oda tamam. Sabah oldu yine ayni sorun fakat bu seferde jigle çalişmiyor ne hikmetse. Elimle ısıttım motoru, 5dk ısınmasini bekliyorum motorun diijital ekran göstergesi geliyor ve öyle çikiyorum yola...
Gittim anlattim aküden değil dediler bu sorun " Bu hata kronik yapacak birşey yok " demeleriyle suratimin ekşimesi bir oldu. Belli ki kavga edicez. Herneyse satiş sorumlusu çok efendi çok iyi bir insan ki usta ile kavga etmemize gerek kalmadan çekti yanina bilgisayardan teknik destek formu ile beraber panel siparişi verelim dedi. Verdik ve beklemedeyim şuan.
Bu hava serinliklerinde iş çikişi saat 23:00 da herkez motoruna biniyor gidiyor ben 5dk motorun ekraninin gelmesini isinmasini bekliyorum. Açık konuşiyim..Çaliştigim yerde 4 sabit motorsiklet kullanan arkadaşima dalga konusu olmaya gerek varmiydi diye düşünüyorum? Şans işi diyorsunuz kesinlikle katilmiyorum. Kalite işini şansa birakmaz.

efendy06
14 Nisan 2017, 23:05
Kardeşim adam gibi bütcemi yazdım senin gibi insanalar bu kadar büyük bir forum da olması normal. Zaten bana düzgün insanlarda denk gelmez ben alın terimle alıyorum 7000 TL sana az gelmiş olabilir ama o benmim alın terim yine de sağol yorumun için

Ben rakamda değilim, sen önce bi oku yazdığımı. Ben ilk motorumu aldığımda bütçem 2500 TL idi. 7 bin lira güzel bütçedir.

Ben YTL olayına takılıyorum. YTL mi kaldı be?

aytaci09
14 Nisan 2017, 23:06
Az önce okudum aynı yazıyı açık konuşmak gerekirse cok kararsız kaldım şuanda. Başka bir motor önerisi olan arkadaşlarımın yorumlarını da bekliyorum ayrıca

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

fazla takıntılı olmak iyi değildir kardeşim ama saygı duyuyorum haklısın.

alp010
14 Nisan 2017, 23:07
Hocam yaşın genç 150 NS'yi kuryelerde de görüceksin çünkü o sınıfta (kesinlikle amacım kötülemek değil. Hyundai araba nasıl taksi aracı ise 150 ns ybr cbf'de genelde ticari kullanımda yaygınlar) 150as daha kalıplı ve yakışıklı bir motor boyunda şöyle 180 veya üstüyse daha da yakışır. Ben olsam o paraya süperlight alırdım o ayrı konu derdi çok ama ucuza hallediliyor.

efendy06
14 Nisan 2017, 23:08
Az önce okudum aynı yazıyı açık konuşmak gerekirse cok kararsız kaldım şuanda. Başka bir motor önerisi olan arkadaşlarımın yorumlarını da bekliyorum ayrıca

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

fazla takıntılı olmak iyi değildir kardeşim ama saygı duyuyorum haklısın.

Peki, 7 bin YTL ile alabilirmisin bilmiyorum, ama ikinci el temiz pulsar 200NS'leri bir incele. 150 cc karbüratörlü bir motora 7 bin lira verilmez yazıktır. 1 ay önce bulunuyordu 7 bin lira dolaylarında, muhtemelen şu an da bulunur kazasız temiz olanından.

aytaci09
14 Nisan 2017, 23:12
Şuanda As girmiş durumda aklıma fakat son sıralar bu kronik sorunla ilgili bir çok yazı gördüm. Servislerin kötü iş yapması vs o yüzden biraz daha beklemeye karar verdim. Bu arada dediğiniz motora baktım şuanda hoşuma gitti açıkcası araştırmaya değer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Haklısınız aklıma gelmedi değil fakat ehliyetim 200cc bir motora yetmiyor

efendy06
14 Nisan 2017, 23:19
Şuanda As girmiş durumda aklıma fakat son sıralar bu kronik sorunla ilgili bir çok yazı gördüm. Servislerin kötü iş yapması vs o yüzden biraz daha beklemeye karar verdim. Bu arada dediğiniz motora baktım şuanda hoşuma gitti açıkcası araştırmaya değer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Haklısınız aklıma gelmedi değil fakat ehliyetim 200cc bir motora yetmiyor

Ehliyet yetmiyorsa lafım yok. Bu arada ben bajajzedeyim. O servis mevzuu bana 1300 lira civarı onarım, satarken de 1000 lira civarı zarara maloldu. Bir daha bajaj amblemine yanaşmam.

aytaci09
14 Nisan 2017, 23:22
Dediğim gibi cok sık kötü yorumlar görmeye başladım. Tekrardan motoru düşünme süresine girdim şuanda, peki motor öneriniz varmıdır acaba?

korkmazunal
14 Nisan 2017, 23:26
AS ile NS arasındaki tek fark farın sabit olması. AS'nin farkı CBF gibi farının sabit olması. NS'de ise far YBR gibi gidona sabit. AS'de ekstra grenaj var. Bende NS almayı düşünüyordum bulamadım gittim CBF aldım. 45 km falan kullandım gayet memnunum şu anda. Kurye motorudur evet ama umrumda da değil. Bütçem bu kadardı ve ihtiyaçlarımı şimdilik karşılıyorum. Yetmediği yerde değiştiricez elbette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

NS forumunu 81 sayfasını okudum. Stop etme sorunu akü sorunu tekleme sorunu olduğunu okudum. Servise başvurduğunuzda çözüldüğünü söylediler.

aytaci09
14 Nisan 2017, 23:27
Daha 1 saat önce abim söyledi honda cbfyi fakat pek sevmiyorum bana itici geliyor motor. Yanlız kalitesine kesinlikle lafım yoktur

efendy06
14 Nisan 2017, 23:28
Biraz daha sabredip, bütçeyi 2 bin lira daha artırırsan ortaya çok güzel seçenekler çıkar haberin olsun. İlle 7 bin liraya öneri isterim diyorsan;

https://honda.com.tr/cb-125-e

125 CC ama bozulmaz en azından. Bu arada, honda commurterlerin içinde en tarz sahibi görünen motordur.

aytaci09
14 Nisan 2017, 23:31
Araştırmaya değer bir motor görüntüsü de güzel hayırlısı bakalım

korkmazunal
14 Nisan 2017, 23:32
Daha 1 saat önce abim söyledi honda cbfyi fakat pek sevmiyorum bana itici geliyor motor. Yanlız kalitesine kesinlikle lafım yoktur

Yeni başlayan birisi için iticilik kısmı bence ikinci planda olmalı siye düşünüyorum. Alırsan eğer her yerde kurye paketçi damgası yersin orası kesin ama satarken de hemen satarsın.

aytaci09
14 Nisan 2017, 23:34
Tvs apache nasıl bir motor sizce arkadaşlar

efendy06
14 Nisan 2017, 23:37
Araştırmaya değer bir motor görüntüsü de güzel hayırlısı bakalım

Tamam ben zehri saldım, yakındır, gider alırsın.

Not: Bu motorla ilgili hiç şikayet okumadım. Sen yine de bir araştır.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/99811-honda-cb-125-e-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=02_Honda_Motosiklet&daysprune=-1

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Tvs apache nasıl bir motor sizce arkadaşlar

Titreşimli :cherry:

Tasarımı güzel, gücü yerinde, kıpraşan, övenin de sövenin de çok olduğu bir motor. Parçası muadillerine göre daha pahalı diyenler çoğunlukta.

acemi60
14 Nisan 2017, 23:37
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tuna-plaza-yamaha-ybr-125-2017-305629209/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-cf-moto-cf-moto-150-nk-kask-pluskilit-hediye-ve-kredi-kartina-9-taksit-363134285/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hero-kardesler-motor-dan-hero-hunk-kredi-kartina-12-taksit-310515720/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-mutluhan-honda-da-kampanyalar-tum-hizi-ile-devam-ediyor-422515131/detay

efendy06
14 Nisan 2017, 23:39
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tuna-plaza-yamaha-ybr-125-2017-305629209/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-cf-moto-cf-moto-150-nk-kask-pluskilit-hediye-ve-kredi-kartina-9-taksit-363134285/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hero-kardesler-motor-dan-hero-hunk-kredi-kartina-12-taksit-310515720/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-mutluhan-honda-da-kampanyalar-tum-hizi-ile-devam-ediyor-422515131/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-haojue-salgin-motor-da-suzuki-uretimli-haojue-150-9-taksitle-232913007/detay

CBF ve YBR istemiyor. Şu heroyu da önermeyin, kullananlar çokça şikayet ediyor. Yazık o motorlara verilen paralara.

Bütçe yetmiyor CF'ye, yetse 150 NK güzel motor :) Ama onu da aldın mı kardeş olur. Satılmaz kolay kolay. Piyasası yok.

aytaci09
14 Nisan 2017, 23:57
Cf moto dikkami çekti bu arada fakat çok çabuk dağılıyor diyenler de var. Dikkat çekici bir motor malzeme kalitesi nasıl acaba yamaha ybr ile honda cbyi araştırmaya karar verdim gerekirse bizzat servise gidip bakıcam. Heroya gelirsek tasarımı çok hoş fakat pek bilgim yok onuda araştırıcam. Önerileriniz için çok teşekür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Cf moto hakkında bir kaç araştırmaya girdim güzel yorumlar var yarın ilk işim gidip yakından incelemek sanırım pulsar almaktan vazgeçtim.