PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her an yaşanabilecek bir motosiklet kazası. Nasıl sürmeli? (Kaza Videosu)

Uğur
14 Nisan 2017, 11:08
http://imageshack.com/a/img924/8407/g0ihs6.jpg

http://imageshack.com/a/img923/2365/L4tBJS.jpg

Motosiklet sürücüsünün geçirdiği kaza anı kask kamerasında

Zeytinburnu'nda cadde üzerinde ilerleyen motosiklet aniden yola çıkan taksiye hızla çarptı. Kaza anı motosiklet sürücüsünün kask kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kaza geçtiğimiz gün Zeytinburnu'nda meydana geldi.Cadde üzerinde seyir halinde giden motosiklet sürücüsü, bir ticari taksinin yola aniden çıkmasıyla ne yapacağını şaşırdı. Sürücü motosikleti durdurmaya çalışsa da başaralı olamadı ve taksiye hızla çarptı. Çarpma sonrası motosiklet sürücüsü yere düşerken, kaza anı kask kamerasına saniye saniye yansıdı.Görüntülerde motosiklet caddede ilerliyor. Bu sırada taksi aniden yola çıkıyor. Taksiye motosiklet hızla çarparken, sürücü yere düşüyor. Taksi şoförü kendisine bağıran motosiklet sürücüsüne, " Nasıl göreyim geldiğini" diye tepki gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=1PcLr8gIgJ0

hknzrdm
14 Nisan 2017, 11:18
Kırılmaca darılmaca olmasın, ancak arkadaş yolu okumamış. 2. saniyede soldaki yol çıkışı olmasını es geçip, araçlar arasındaki boşluğu da görememiş. Kazadır bu, hepimizin başına gelebilir. Aynı dalgınlığa bizim de düşmemiz olası, geçmiş olsun.

efendy06
14 Nisan 2017, 11:32
Kırılmaca darılmaca olmasın, ancak arkadaş yolu okumamış. 2. saniyede soldaki yol çıkışı olmasını es geçip, araçlar arasındaki boşluğu da görememiş. Kazadır bu, hepimizin başına gelebilir. Aynı dalgınlığa bizim de düşmemiz olası, geçmiş olsun.

Aynen, sıkışık trafikte iki aracın arası açılıyorsa, araya muhakkak bir şey giriyordur. Görmesi gerekirdi.

RookieWest
14 Nisan 2017, 11:39
Tek şeritli ve çıkışların olduğu bir yolda , hızlanma esnasında(ki gereğinden fazla hızlanıyor kanımca) , soldakı trafıkten mutevellıt cıkısları es gecip(nasıl olsa arabalar var kımse cıkmaz seklınde) kaza yapması olayı. Klasik bir dikkatsizlik. Hepimizin başına gelebilir. Daha dikkatli sürmeliyiz.

Monty
14 Nisan 2017, 11:42
Takip edecen, gece gidecen, baştan aşaı hidroliği dökecen, lastikleri patlatacan, silecekleri koparacan, camları kıracan, kaportaya hasar verecen, videoya çekecen. Nası içimin yağları erir, her gün izlerim videoyu zevkle :D

EmirŞengezer
14 Nisan 2017, 11:46
O araclarin aradindan yaya da cikabilirdi. Trafik akmadigi durumlarda gaz acmak mantiksiz. Gecmis olsun diyelim. En fazla kazayi da sanirim 250cc spor motor kullananlar yapiyor.

Ranay
14 Nisan 2017, 12:15
İllaki korumacı sürmediği veya benzeri sebeplerle motorcu arkadaşın hatalı olduğunu söyleyebiliriz. Doğru yada yanlış diyeceğim bir sözüm yok bu motorcunun hatasında. Fakat trafik kurallarını göz önüne alırsak taksici manevra yaptığı ve manevra ile yola bağlandığından dolayı sağ tarafını kontrol etmeli, uygunluğuna bakmalı, gelen vasıta varsa yol vermeli diye biliyorum. Hatta kaza tutunağı tutulursa sağdakine yol vermediği ve ana yol üzerinden ilerleyen vasıtanın geçişini engelleyerek kazaya sebebiyet verdiğinden dolayı %100 kusurlu olması gerekir diye düşünüyorum.

Tabi daha uzman kişiler yorumlarsa durum değişir belki.

istanbu_gezg
14 Nisan 2017, 12:29
yolda giriş hakkı da olsa kontrol etmesi gerekirdi taksi sürücsünün çünkü kontrolsüz giriş yaptığı belli

motor sürücüsünün hızlı olması 8 de 2 kusur verir ...

taksi sürücüsü 8 de 6 hatalı benim görüşüm ,

karaca3
14 Nisan 2017, 12:37
Motosikleti takmiyorlar.
Ama yoldan geldigimi görüp korna, sellektor yaptığım halde ara sokaktan ana yola çıkan çok sürücü gördüm.
Kaza geçiren arkadasada geçmiş olsun

Seko
14 Nisan 2017, 13:15
O değil de motor sanki hiç fren yapmamış gibi vuruyor. Bence fren yapmışsa bile ön frene basmamış.

peruwasa12
14 Nisan 2017, 13:46
Bende benzeri kaza yaptim.ama benim.yaptigim anda boyle trafik yoktu ve sagda.parketmis.sekilde duran taksi tam.benim gecis animda u donusu yapmisti

dundanbiri
14 Nisan 2017, 14:03
Bu kazayı bende yapabilirdim, kendi şeridini kaplayan çöp kamyonunu geçtikten sonra bu şekilde aradan bir araç fırlaması doğru değil,

izlerken ilk yaptığım şey o araya bakmak oldu fakat kamera açısından aracın çıktığını görmek pek mümkün değil,

belki kamyonu geçip yolun biraz daha sağına doğru geçilebilirmiş fakat yinede araç hızlı çıkıyor,

en azından burnunu çıkarıp bir bakar insan gelen giden var mı diye, oradan motosiklet yerine araç da gidiyor olabilirdi,

Şehir içinde sürekli bir diken üzerinde kullanmaktan bunaldım vallahi, 3 aydır kuryelik yapıyorum cidden sıkıntılı, Allah'tan büyük şehirde değilim,

Yoldaki çukura kasise logar kapağına oku, trafiği oku, insanların nereden çıkıp çıkamayacağını oku vaktinde ulaşmaya çalış, araçların hatalarını ön gör, arkanı kontrol et, her şeyi kontrol et bu nedir arkadaş ya,

Şimdi 5km lik bir siparişten geldim otoyoldan, şehir içinden çok daha rahat, güneş tepemde, ne güzel, şu şehir içi cümbüşünden kaçıp yol yapmak geliyor içimden.

erenedip
14 Nisan 2017, 15:10
benzer bir kaza yaşadım şimdi sapaklarda duruyorum kontrol edip öyle geçiyorum
kısaca hatalı olan bendim, emin olmadığın yerde hızlanılmaz...

SavageGarden
14 Nisan 2017, 15:45
benim gördüğüm aniden çıkan taraf motosiklet.taksi yavaş ilerliyor sanki..

hepsi bir yana;
- emniyet şeridi dahil, aralardan hızlı geçmeyin. boşluklara her zaman araçlar girebilir bunu göz ardı etmeyin.
- bizi görmüyorlar, bunu kafanıza iyice yerleştirin.
- dar yerlerden (ne olursa olsun) yavaş geçin. en fazla kaybedeceğiniz 10 saniye filan olur. zaten 1 saatlik araç yolunu 20dk içinde alıyoruz 10 sn kaybetsek hiçbirşey olmaz.

shruikan
14 Nisan 2017, 16:04
motorda fren yok sanki, eleman sıkıyo; ama yavaşlamıyoki motor?

görmesi lazım diyonuz da, o açıdan bakınca görünmüyor orda boşluk mu var, sapak mı var?

motor sağdan geliyor, taksinin öyle ışığa koşan geyik gibi yola çıkmaması lazım.

ben burda motorcu da bi hata göremedim; bi eksiklik varsa o da motorun frenleme kabiliyeti.

moto.alic
14 Nisan 2017, 17:09
taksici motorcu arkadaşa saldırmamış ülke gelişiyor :P

efendy06
14 Nisan 2017, 23:03
İllaki korumacı sürmediği veya benzeri sebeplerle motorcu arkadaşın hatalı olduğunu söyleyebiliriz. Doğru yada yanlış diyeceğim bir sözüm yok bu motorcunun hatasında. Fakat trafik kurallarını göz önüne alırsak taksici manevra yaptığı ve manevra ile yola bağlandığından dolayı sağ tarafını kontrol etmeli, uygunluğuna bakmalı, gelen vasıta varsa yol vermeli diye biliyorum. Hatta kaza tutunağı tutulursa sağdakine yol vermediği ve ana yol üzerinden ilerleyen vasıtanın geçişini engelleyerek kazaya sebebiyet verdiğinden dolayı %100 kusurlu olması gerekir diye düşünüyorum.

Tabi daha uzman kişiler yorumlarsa durum değişir belki.

Bir taksi, a sütunu yani ön camın direği o aradan çıkıp ta motorcunun önünü kesene kadar sağını kontrol edemez.

Bu kazadaki açıdan trafiğe dahil olmaya çalışan bir otomobil, yol kontrolü yapmak için yeterli düzeyde yola çıktığında, aracının ön tamponu bir ilerdeki şeridi trafiğe kapatmış olur ki durum tam olarak bu.