PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik konusu

korkmazunal
12 Nisan 2017, 21:57
Merhaba arkadaşlar daha önceden de konu açmıştım hangi motosiklet diye sonunda dün bi deli cesareti CBF aldım. Bajaj aradım bulamadım malesef. O yoksa bu var diyip aldım. Ancak sıkıntı lastikler. Michelin lastik alıcam ama Ankara'da nerde alıp taktırıcam bilmiyorum. Bugün bi yere gittim elimde yok ama getirtirim dedi. Tamam dedim ama biz makineden jantları sökmesini bilmiyoruz dedi. Haydaaa diyip ayrıldım. Ankara'da Michelin satan ve sökme takmasını yapan neresi vardır. Ankara'lı arkadaşlara sorarım. Bayide malesef yapamıyorlarmış Balans makineleri arızalıymış.

BatuhanK
12 Nisan 2017, 23:02
Merhaba arkadaşlar daha önceden de konu açmıştım hangi motosiklet diye sonunda dün bi deli cesareti CBF aldım. Bajaj aradım bulamadım malesef. O yoksa bu var diyip aldım. Ancak sıkıntı lastikler. Michelin lastik alıcam ama Ankara'da nerde alıp taktırıcam bilmiyorum. Bugün bi yere gittim elimde yok ama getirtirim dedi. Tamam dedim ama biz makineden jantları sökmesini bilmiyoruz dedi. Haydaaa diyip ayrıldım. Ankara'da Michelin satan ve sökme takmasını yapan neresi vardır. Ankara'lı arkadaşlara sorarım. Bayide malesef yapamıyorlarmış Balans makineleri arızalıymış.

Jantları sökerseniz oto lastikçiler takar lastiği. Ama neresi satar bilmiyorum, internetten almak en mantıklısı gibi.
Hocam ankarada motosikletli nüfusu nedir, bu işe mi girsek. Senelerdir kısır kalıyor ankara :mrgreen:

korkmazunal
13 Nisan 2017, 11:48
Ankara'da motosikletli nüfusu var kuryelerinden 600 1000'liklere kadar motor var ama lastiklerini nerde değiştiriyorlar bilmiyorum. Oto lastikçileri pek anlamıyor bu işten. Sadece motor lastiği satan yer neresi var onu da bulamadım

karaca3
13 Nisan 2017, 12:40
Çankaya ilkbahar mahallesinde motomekanik var hem lastik takıyorlar bende balansini da yapiyorlar.motomax in karşısında

korkmazunal
13 Nisan 2017, 12:59
Çankaya ilkbahar mahallesinde motomekanik var hem lastik takıyorlar bende balansini da yapiyorlar.motomax in karşısında

Oraya gittim bajaj almak için ama almadım sanırım satılmıştır. Baydar ile görüştüm 340 tl'ye lastikler 60 tl sökme takma 80 tl balans için dedi sökme takma alması saçma geldi biraz

BatuhanK
13 Nisan 2017, 13:10
Oraya gittim bajaj almak için ama almadım sanırım satılmıştır. Baydar ile görüştüm 340 tl'ye lastikler 60 tl sökme takma 80 tl balans için dedi sökme takma alması saçma geldi biraz

Soygun var... 50 Liraya her şey halledilebiliyor burada

korkmazunal
13 Nisan 2017, 14:05
Aldığım yerde balans makinesi arızalı olmasaydı keşke. Alır götürürdüm. Ama baydarın yaptığı fırsatçılık denebilir. Zaten lastiği senden alacam sçkme takmapğarası neden alıyosun ki. Mantıksızlık ülkesindeyiz yeminle. Ankara'da motor lastiklerinin olduğu bi yer açmak lazım. Kışın yatacaz tabi ama olsun yazın lastik satarız elbette

cenkyenmez
13 Nisan 2017, 14:14
Sıfır mı aldınız ikinci el mi. Ben de aynı durumdayım michelin alıcam, rodajı bekliyorum. Nasılsa çok sakin sürülüyor rodajda. Bu nedenle rodaj sonrası alayım diyorum. Bu şekilde düşünebilirsin.

korkmazunal
13 Nisan 2017, 14:17
Sıfır mı aldınız ikinci el mi. Ben de aynı durumdayım michelin alıcam, rodajı bekliyorum. Nasılsa çok sakin sürülüyor rodajda. Bu nedenle rodaj sonrası alayım diyorum. Bu şekilde düşünebilirsin.

Sıfır aldım hocam. İnşallah yarın teslim alıcam motoru da. Aslında rodajdan sonra diye düşündüm bende ama rodajda da ne olur ne olmaz diye herşeyi tam tamına almak lazım diye düşündüm. Biraz pimpirikli adamım herşey tam eksiksiz olsun diyenlerdenim.

Monty
13 Nisan 2017, 15:00
Vallaha ben lastikleri internetten aldım. Sonra Özkan ustaya gittim, sökme takma, balans hatta bir de sürdü, problem var mı diye baktı, 70tl aldı, ama nerede onu unuttum. Tekrar gidebiliyorum ama tarif edemiyorum, böyle ankamall'un ilerisindeki lastikçilerin olduğu yerde. Benim de problemim bu :D Hatta ben kendim uğraşmayı seviyorum şunu nası yapacağım? bunu nereden bulacağım? diye konuştuk. Sonra evde o dediklerini yapamazsın gel burada bütün aletler var, tak sök kendin dedi, baba diyecektim yemin ederim :D o yüzden tavsiye ederim.

Exectus
13 Nisan 2017, 15:24
Aldığım yerde balans makinesi arızalı olmasaydı keşke. Alır götürürdüm. Ama baydarın yaptığı fırsatçılık denebilir. Zaten lastiği senden alacam sçkme takmapğarası neden alıyosun ki. Mantıksızlık ülkesindeyiz yeminle. Ankara'da motor lastiklerinin olduğu bi yer açmak lazım. Kışın yatacaz tabi ama olsun yazın lastik satarız elbette

Hocam bende r25 icin rosso 2 falan dusunuyodum suan rodajdayim 1000 bakimina gittigimde baydar da taktiririm diyordum sizce baska yerdemi taktirayim ?

Ankarada Alternatif lastikci bilenler yardimci olursa seviniriz.

korkmazunal
13 Nisan 2017, 17:11
Vallaha ben lastikleri internetten aldım. Sonra Özkan ustaya gittim, sökme takma, balans hatta bir de sürdü, problem var mı diye baktı, 70tl aldı, ama nerede onu unuttum. Tekrar gidebiliyorum ama tarif edemiyorum, böyle ankamall'un ilerisindeki lastikçilerin olduğu yerde. Benim de problemim bu :D Hatta ben kendim uğraşmayı seviyorum şunu nası yapacağım? bunu nereden bulacağım? diye konuştuk. Sonra evde o dediklerini yapamazsın gel burada bütün aletler var, tak sök kendin dedi, baba diyecektim yemin ederim :D o yüzden tavsiye ederim.

Harita falan varsa bi koyversen kardeşim. Ya da dükkanın adını söylesen de olur bulurum bi şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Hocam bende r25 icin rosso 2 falan dusunuyodum suan rodajdayim 1000 bakimina gittigimde baydar da taktiririm diyordum sizce baska yerdemi taktirayim ?

Ankarada Alternatif lastikci bilenler yardimci olursa seviniriz.

Valla benim aldığım fiyattan sonra orda taktırmayı düşünmüyorum hiç ama belki sana farklı bi fiyat çıkartır. Sökme takma parası alması saçma geldi. Sonuçta ordan alıyorum lastikleri

karaca3
13 Nisan 2017, 19:41

neden olmasın Ankarada motor çok
uygun fiyat, kaliteli işçilik, güler yüz yeter.
ben lastik alırken motorcu arkadaş sökme takma 50
lastikci lastik sökme takma+balans 40tl ödedim
toplamda 90 tl ödemiş oldum

BatuhanK
13 Nisan 2017, 20:01

Hocam peki usta konusunda zorluk çekiyor musunuz? Yetkili servisler nasıl çalışıyor, özel servislerin durumu nedir?

korkmazunal
13 Nisan 2017, 20:31

Özellikle kuryeler çok. Kışın da zaten Ankara'da normal motorcu pek binmez kuryeler biner motoruna. Onlara güzel şeyler yaptıktan sonra işte yapar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Peki sevgili abicim siz nerde değiştirdiniz lastiklerinizi. Önereceğiniz yer neresidir.

efendy06
13 Nisan 2017, 22:20
Motomekanik. Hem satıyor, hem takıyor hem de balanslıyor.

StiF
13 Nisan 2017, 23:46
Motoru alma hikayene bayıldım dostum :) Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

korkmazunal
14 Nisan 2017, 19:22
Teşekkürler dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Tekrar merhaba. Bugün motomekanik'ten lastiklerimi değiştirdim. Sağolsunlar ilgilendiler lastikleri yarım saatte taktılar bitirdiler. Sökme takma başans lastikler toplamda 350 tl tuttu. Sağolsun Ömürcan bey ve servisteki arkadaşlar ilgiliydi

Cem Hazir
15 Nisan 2017, 12:17
Harita falan varsa bi koyversen kardeşim. Ya da dükkanın adını söylesen de olur bulurum bi şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Özkan Geliş SUPERBIKE
Sebze bahçeleri cad. No 80
İskitler/ankara

Çevik Kuvvetin bi paralel caddesi.

korkmazunal
15 Nisan 2017, 12:19
Özkan Geliş SUPERBIKE
Sebze bahçeleri cad. No 80
İskitler/ankara

Çevik Kuvvetin bi paralel caddesi.

Sağolasın dostum. Burası da aklımda olsun. Dün değiştirdim lastikleri Motomekanik'te. Şimdilik memnunum bakalım.