PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : emniyet şeridinden gitmeyin

c3y
12 Nisan 2017, 15:02
Arkadaslar bu sabah gec kalktığım emniyet şeridinden seyir halinde işe gidiyordum 200 300 mt önümdeki motoru polis durdurunca hemen sola kaydım farketmediler ama 3 tane motorcuyu durdurmuslardı ceza yazmıslardır büüyük ihtimal dikkatli olun durduk yere 250 tl ödemeyin.

kurubuz
12 Nisan 2017, 15:08
İstanbul'da yaşayıp da emniyet şeridinden gitmemek mümkün değil. Polisi görünce emniyet şeridini terketmekten başka yapılacak birşey yok. Yakalanırsak da şanssızlığımıza yoracağız artık.

hachiko
12 Nisan 2017, 15:09
Ben emniyet şeridinde motor solladığımı bilirim.. :mrgreen: Yalnız o burnunu sokan araçlar yok mu bakıyorum hepsi telefonla konuşuyor..

diablof
12 Nisan 2017, 15:10
köprü yolundaysanız büyük ihtimal evrak kontrolü yapıp bırakıyorlar. polisten neden kaçıyorsunuz anlamadım.

ben 1 seneden fazladır her gün köprü geçiyorum. kaç defa durdurulup grup halinde evrak kontrolü yaptılar. 1 polis te çıkıp emniyet şeridinden gitme demedi.

paranoya sezdim biraz:) sakin olun.

kolay gelsin.

Osma
12 Nisan 2017, 15:12
İstoç - basın ekspres yönünde her gün iş çıkışı ekiplerin önünden geçiyorum, hiçbir sıkıntı olmuyor.

Tamamen şans işi.

vdeger
12 Nisan 2017, 16:06
köprü yolundaysanız büyük ihtimal evrak kontrolü yapıp bırakıyorlar. polisten neden kaçıyorsunuz anlamadım.

ben 1 seneden fazladır her gün köprü geçiyorum. kaç defa durdurulup grup halinde evrak kontrolü yaptılar. 1 polis te çıkıp emniyet şeridinden gitme demedi.

paranoya sezdim biraz:) sakin olun.

kolay gelsin.

Doğru. Ceza kesmiyorlar, evrak soruyorlar.

peruwasa12
12 Nisan 2017, 17:07
Ben emniyet şeridinde motor solladığımı bilirim.. :mrgreen: Yalnız o burnunu sokan araçlar yok mu bakıyorum hepsi telefonla konuşuyor..

Şöyle dar yerlerde hiz yapip.sollamaya calisanlara uyuz oluyorum acikcasi

caglar48
12 Nisan 2017, 17:36
İstanbulda emnıyet serıtınde motorların gıtmesıne dair bi yazılı ızın gormustum ve emnıyetten gıttı dıye ceza yıyende duymadım

Salurbey
12 Nisan 2017, 17:45
Dün köprüden geçerken,emniyet şeridinden, motorlu trafik polisi selam verdi , sıkıntı olsaydı durdururdu diye düşünüyorum,Bu yıl içinde 3 kere çevrildim hepsi evrak kontrolü.Ama bellide olmaz bu işler.

ByYlmzZz
12 Nisan 2017, 18:30
geçen hafta 3 defa tuzla-esenyurt git gel yaptım.devamlı trafik olduğundan emniyet şeridinden gidiyorum.5-6 defa aynı polise denk geldim her seferinde selam çakıp geçtim :) kaçmanıza gerek yok.

not:sigorta-ruhsat nushası yok(sigorta yapamadığım için) :D biraz yürek yiyip çıkıyorum yollara

MeNGuC
12 Nisan 2017, 18:55
geçen hafta 3 defa tuzla-esenyurt git gel yaptım.devamlı trafik olduğundan emniyet şeridinden gidiyorum.5-6 defa aynı polise denk geldim her seferinde selam çakıp geçtim :) kaçmanıza gerek yok.

not:sigorta-ruhsat nushası yok(sigorta yapamadığım için) :D biraz yürek yiyip çıkıyorum yollara

Sgorta fiyatları 200 300 tl kadar düştü hemen yaptır istersen

DKN
12 Nisan 2017, 18:58

menguc sana en son kaç çıkmıştı şimdi kaç çıktı ?

MeNGuC
12 Nisan 2017, 19:00
menguc sana en son kaç çıkmıştı şimdi kaç çıktı ?

1.200 tl başladı 1.600 küsürdü en son şimdi 348 tl ciktı oda tek yere baktım anadolu sgortaya belki daha uygun da çıkabilir :)

DKN
12 Nisan 2017, 20:11
1.200 tl başladı 1.600 küsürdü en son şimdi 348 tl ciktı oda tek yere baktım anadolu sgortaya belki daha uygun da çıkabilir :)

1500 lerden 350 ye :mrgreen: vay bee.. bana 590 çıkmıştı. demek ki şimdi motor alsam 150 lira falan çıkıcak. bu zamlardan önce 80 liraya yapıyodum

ByYlmzZz
12 Nisan 2017, 20:27

300 tl maaştan verirsem 1 ay aç gezmem gerekir üstad.sıkışık durumlar.kısmetse satıyorum zaten motoru.satacağım gün yaptırır iptal ederim paramı geri alırım artık

umutss
12 Nisan 2017, 20:30
Bugün o durdrulanlardan biri bendim. bir pcx, bir BMW bir tane de tricity gördüyseniz pcx li olan bendim :) belge kontrolü için durdurdular herhangi bir cezadan bahsetmediler inşallah yazmamışlardır :) bundan 2 ay kadar önce de tam köprü girişinde durdurmuşlardı ceza falan gelmedi.

Eagle7
12 Nisan 2017, 21:20
Ben şeridimde giderken polis yola atlayıp emniyete geç dedi, niye dedim. Trafiği tehlikeye atmana gerek yok buradan git dedi. O gün bu gündür emniyette sakin sakin giderim. Ne bir polis bir şey dedi, nede bir olay yaşadım. Hatta emniyette geldiğimi gören polisler sağolsunlar kenara çekilip yol bile verirler.

erreguay
13 Nisan 2017, 00:40
Seyranpe den köprü yönüne giderken herzamanki akşam trafiği. Tabiki emniyet şeridinden yavaş yavaş gidiyorum.
Arkadan yunuslar gelmişler dibimde dıt dedi siren öttürdü. Yol verdim geçtiler giderkende biri el işareti yaptı geç tekrar emniyet şeridine diye :)
İstanbul gibi trafiğin kaos olduğu bi yerde emniyet şeridi büyük bir lüks özel bir yol ama onu düzgün kullanmak lazım yoksa bi anda herşey tersine döner.

YERUÇAĞI
13 Nisan 2017, 01:13
emniyet şeridini kullanmayla alakalı değil o çevirmeler,,evrak kontrolü ve plaka varmı yokmu,özellikle sigorta varmı ona bakıyorlar,,hatta bir memurla konuştum az ,bide toprak çıktı,,muhabbet ederken bana,,hergün nelerle karşılaştığımızı bir görsen,ehliyet yok sigorta yok ruhsat yok muayene yok plaka yok,,abi noolur bırak gidiim arkadaşın motoru ödünç aldım diyor,bide bunlarla uğraşıyoruz başımıza bela bunlar dedi, hiç uğraşmak bile istemiyorlarmış,,,100 motordan 50 tanesinde sigorta yok dedi

birde merkezden emir gelmiş motorların sigortalarını kontrol edin diye ,çevirmeler genelde o yüzden

natila
13 Nisan 2017, 07:54
arkadaşlar emniyet şeridiyle polis değil belediyeler ilgileniyormuş kamera yakalayınca kameranın başındaki memurun insiyatifindeymişsin