PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xmax 250 almış bulunmaktayım :))

AhmKse
12 Nisan 2017, 12:53
arkadaşlar merhabalar. forumda eskiyim ama motor almak bu seneye kısmetmiş. uzun düşünceler sonunda xmax 250 aldım. istanbulda yaşıyorum. ankaradan aldım. 100 km deydi aldığımda. rodajın bir kısmını ankara istanbul arasında yaklaşık 500 km yapmış bulunmaktayım. uzun yolun rodaja iyi geleceğini düşündüm. herkese iyi sürüşler. tekerinize taş değmesin. :queen::queen:

berkcigdem
12 Nisan 2017, 12:56
rodaj modaj hikaye artık :) güle güle kullanın :)

AhmKse
12 Nisan 2017, 13:05
depoyu fullleyim dedik :)

http://imageshack.com/a/img923/8818/8ZM8Vo.jpg

xepenias
12 Nisan 2017, 13:18
Allah Kaza bela vermesin. Çok yakışıklı güzel motordur kendileri :)

DKN
12 Nisan 2017, 13:26
rodajı uzun yolda yapmak, (50 km yi geçilmicek bile olsa) yürümeye yeni başlayan çocuğu maraton koşusuna sokmak demektir. doğru rodaj merdiven çıkmaya benzer, 5 basamakta bir oturacağı bi yer yaparsın yavaş yavaş dinlenerek çıkar. konuya dönelim.. malesef alternatifi olmayan bi makina :) o yüzden xmax doğru karar

Öz_Musti
12 Nisan 2017, 13:40
Rodaj uzun yolda yapılmaz. Hatta Barkın'ın bu konuda videosu da var. Rodajda motor devri sürekli değişik devirlerde olmalı. Uzun yolda sabit devirde gidileceği için rodaj için pek sağlıklı değil.

Bu bilgilendirmeden sonra, motor almışsın, hayırlı olsun, dikkatli git, kask, mont, eldiven, bel koruma (böbreklik değil, korumalı bellik) dizlik ve botun olmadan motora binme. Tekerin düz bassın.

jonvolkan
12 Nisan 2017, 13:41
Çok güzel motosiklet. Hem kaliteli hem alımlı. Hep aklımda acaba bir tane X Max 250 bağlasam mı kapıya diye. Hayırlı mübarek olsun. Hem rüzgardan korur. Hem az buçuk ıslaktan korur. Hem şu zincir temizle zincir yağla. Amanın yeni yağlamıştım ıslandı haydaa baştan al. Motosikleti çok seviyorum ama şu zincir bakımı işine tilt oluyorum. Tekerin düz bassın.

Mengu16
12 Nisan 2017, 13:44
İstanbulda bu motora plaka takarak bineni, kırmızı ışıkta bekleyeni, kask takarak bineni dövüyorlar galiba. Benim gözlemim öyle oldu 2 hafta önce geldiğimde.

korkmazunal
12 Nisan 2017, 13:50
Hayırlı olsun. Güle güle binin.

enjeksiyoncu
12 Nisan 2017, 13:53
Hayırlı olsun, kazasız belasız mutlu sürüşler

enescanatar
12 Nisan 2017, 13:55
İstanbulda bu motora plaka takarak bineni, kırmızı ışıkta bekleyeni, kask takarak bineni dövüyorlar galiba. Benim gözlemim öyle oldu 2 hafta önce geldiğimde.

gözlemin gayet yerinde. kasksız süren mi dersin, özellikle plakasız süren mi dersin, polis durdurmasın diye sahte plakalı süren mi dersin, kapalı aynayla süren mi dersin, kırmızı ışık, yaya yolu dinlemeden süren mi dersin hepsi istanbulda. kuralsızlık kural olmuş

AhmKse
12 Nisan 2017, 14:01
---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

[/COLOR]
rodajı uzun yolda yapmak, (50 km yi geçilmicek bile olsa) yürümeye yeni başlayan çocuğu maraton koşusuna sokmak demektir. doğru rodaj merdiven çıkmaya benzer, 5 basamakta bir oturacağı bi yer yaparsın yavaş yavaş dinlenerek çıkar. konuya dönelim.. malesef alternatifi olmayan bi makina :) o yüzden xmax doğru karar

Rodaj uzun yolda yapılmaz. Hatta Barkın'ın bu konuda videosu da var. Rodajda motor devri sürekli değişik devirlerde olmalı. Uzun yolda sabit devirde gidileceği için rodaj için pek sağlıklı değil.
Bu bilgilendirmeden sonra, motor almışsın, hayırlı olsun, dikkatli git, kask, mont, eldiven, bel koruma (böbreklik değil, korumalı bellik) dizlik ve botun olmadan motora binme. Tekerin düz bassın.

rodaj konusunda çok şey okudum. birbirinden farklı şeyler duydum hep. yamaha kardeşler motosikletten aldığım bilgi ise 100 km/h geçmeden mola vererek gelebilirsiniz oldu. bende öyle yaptım. :) iyi dilekleriniz ve bilgileriniz için ayrıca teşekkürler :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

gözlemin gayet yerinde. kasksız süren mi dersin, özellikle plakasız süren mi dersin, polis durdurmasın diye sahte plakalı süren mi dersin, kapalı aynayla süren mi dersin, kırmızı ışık, yaya yolu dinlemeden süren mi dersin hepsi istanbulda. kuralsızlık kural olmuş

ben eldivensiz çıkamazken insanların bu duyarsızlığı nedendir acaba :salut:

hknzrdm
12 Nisan 2017, 14:16
Hayırlısı olsun. Kazasız belasız sürüşlerde karşılaşmak temennisiyle...

OZARSLAN
12 Nisan 2017, 14:23
Hayırlı Olsun... Kazasız belasız inşallah...

DKN
12 Nisan 2017, 14:48
---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

[/COLOR]

rodaj konusunda çok şey okudum. birbirinden farklı şeyler duydum hep. yamaha kardeşler motosikletten aldığım bilgi ise 100 km/h geçmeden mola vererek gelebilirsiniz oldu. bende öyle yaptım. :) iyi dilekleriniz ve bilgileriniz için ayrıca teşekkürler :)

onların dediğine mi inanıyorsunuz bizim dediğimize mi ::rantinp:

YERUÇAĞI
12 Nisan 2017, 14:56

Komşusu, bir gün Nasrettin Hoca'ya gelip eşeğini ödünç istemiş. Hoca eşeğini vermek istememiş.

- Kusura bakma komşu, eşek burada yok! demiş.

Komşu tam gidecekken, ahırdaki eşek, yeri göğü inleterek anırmaya başlamış.
Komşusu Hoca'ya:

- Hocam hani eşek burada yoktu? demiş.

Hoca:

- Aşk olsun komşu, bu yaşımda ak sakalımla benim sözüme inanmıyorsun da, eşeğin sözüne mi inanıyorsun? demiş.

seninkide bu hesap:queen:

shruikan
12 Nisan 2017, 15:06
"rodajı itinayla yapılmış xmax"

espresso
12 Nisan 2017, 15:12
Hayırlı olsun.

AhmKse
12 Nisan 2017, 16:13

olan oldu artık. :D rodaj bakımı olan 1000 km için 6 hafta yazılmış. şimdi 6 hafta beklemeli miyim. 1000 km'yi mi bekleyeyim. bir de İstanbul için Yamaha servis önerebilir misiniz?

espresso
12 Nisan 2017, 16:17
olan oldu artık. :D rodaj bakımı olan 1000 km için 6 hafta yazılmış. şimdi 6 hafta beklemeli miyim. 1000 km'yi mi bekleyeyim. bir de İstanbul için Yamaha servis önerebilir misiniz?

Ben xmax'i Kasım ayı sonunda almıştım. Kışın soğukta gezmeye fırsat olmadı, şimdi de henüz ehliyet almadığım için gezemiyorum zaten. Kardeşim kendi motorunun yanında arada benimkiyle de gezdi, rodajını yapmış oldu.
Servisle konuştuğumda en azından 500km olsun o zaman getirin demişti. Dün 500km'yi geçmiş.

Servis olarak da kardeşimin kendi yamaha mt7'sini götürdüğü servisten memnunmuş, oraya gideriz demişti. Cumartesi gideceğiz. Gitmişken yan korumalarını da taktıracağım. Servisle ilgili izlenimlerimi xmax 250 konusuna yazarım ilk fırsatta. Servisin yeri Kızıltopraktaymış. Tam neresidir, adı nedir henüz ben de bilmiyorum.

mantila
12 Nisan 2017, 16:52
Benzinlikteki zemin yağ veya yakıt içinde. Umarım sorun yaşamamışsınızdır çıkışta. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

otchill
12 Nisan 2017, 17:12
herkese merhaba,

ben bu rodaj işini tam anlamadım.yılbaşında sıfır xmax 250 aldım, turkçe kullanım kılavuzunda 1000 km yazıyor. 6 hafta yazmıyor.İngilizce kullanım kılavuzu da aynı şekilde..ancak verdikleri bakımların işleneceği kitapçıkta bu bilgi (6 hafta) mevcut...

BU işin doğrusu nedir?Benim 260 km oldu,havalar soğuk diye motoru pek çıkaramadım dışarıya...6 hafta geçti, gidip yağı değiştirmelimiyim yoksa 1000 km beklemeli miyim?

bilenlerden yorum beklyorum..

AhmKse
12 Nisan 2017, 17:26
Ben xmax'i Kasım ayı sonunda almıştım. Kışın soğukta gezmeye fırsat olmadı, şimdi de henüz ehliyet almadığım için gezemiyorum zaten. Kardeşim kendi motorunun yanında arada benimkiyle de gezdi, rodajını yapmış oldu.
Servisle konuştuğumda en azından 500km olsun o zaman getirin demişti. Dün 500km'yi geçmiş.

Servis olarak da kardeşimin kendi yamaha mt7'sini götürdüğü servisten memnunmuş, oraya gideriz demişti. Cumartesi gideceğiz. Gitmişken yan korumalarını da taktıracağım. Servisle ilgili izlenimlerimi xmax 250 konusuna yazarım ilk fırsatta. Servisin yeri Kızıltopraktaymış. Tam neresidir, adı nedir henüz ben de bilmiyorum.

tamam sizden haber bekliyorum ben :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Benzinlikteki zemin yağ veya yakıt içinde. Umarım sorun yaşamamışsınızdır çıkışta. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

girerken fark ettim onu. o yüzden temkinli davrandım. sıkıntı olmadı :) teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

servis hangisi önce gelirse dedi. otomobillerde ki gibi. km dolmazsa seneden giriliyoya :) verilen bilgi bu. farklı yorumu olan

acgh1907
12 Nisan 2017, 17:45

Ersoy moto'dan bahsediyorsinuz sanirim.
Ben de gidecem bakalim, yorumlarimi yazarim.

DKN
12 Nisan 2017, 17:49
Komşusu, bir gün Nasrettin Hoca'ya gelip eşeğini ödünç istemiş. Hoca eşeğini vermek istememiş.

- Kusura bakma komşu, eşek burada yok! demiş.

Komşu tam gidecekken, ahırdaki eşek, yeri göğü inleterek anırmaya başlamış.
Komşusu Hoca'ya:

- Hocam hani eşek burada yoktu? demiş.

Hoca:

- Aşk olsun komşu, bu yaşımda ak sakalımla benim sözüme inanmıyorsun da, eşeğin sözüne mi inanıyorsun? demiş.

seninkide bu hesap:queen:

ak sakallı olan bizmiyiz yani :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

motoland. sertaç&ünal terzi

YERUÇAĞI
12 Nisan 2017, 23:21
ak sakallı olan bizmiyiz yani :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

motoland. sertaç&ünal terzi
fıkraya göre öyle görünüyo:mrgreen:

sailor33
12 Nisan 2017, 23:33
Hayırlı olsun

freewill
13 Nisan 2017, 01:05
bir gün gelecek herkes skuter kullanacak nihahaha :mrgreen: kazasız belasız kullan :)