PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Sigortası Teklif

Nemms
12 Nisan 2017, 08:02
Herkeslere günaydın arkadaşlar.
Başlıkta da belirttiğim üzere bilen bilmeyen arkadaşlar vardır.
TC kimllik, Plaka giriyorsunuz 31 adet şirket 10 dk. içinde teklif veriyor.
Sigorta yenilemek için ilk defa sigorta yaptıranlar için değil)
Yalnız motosiklet içinde geçerlimi bilmiyorum, otomobil olarak sorun yok :)
Link;
https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

fearlesboyy
12 Nisan 2017, 09:37
Herkeslere günaydın arkadaşlar.
Başlıkta da belirttiğim üzere bilen bilmeyen arkadaşlar vardır.
TC kimllik, Plaka giriyorsunuz 31 adet şirket 10 dk. içinde teklif veriyor.
Sigorta yenilemek için ilk defa sigorta yaptıranlar için değil)
Yalnız motosiklet içinde geçerlimi bilmiyorum, otomobil olarak sorun yok :)
Link;
https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

daha dune kadar sorgulayabılıyordum sımdı sadece police bıtımıne 30 gun kala sorgulama yapılabılıyor dıyor

*Heka
12 Nisan 2017, 09:40
daha dune kadar sorgulayabılıyordum sımdı sadece police bıtımıne 30 gun kala sorgulama yapılabılıyor dıyor

Taban fiyat uygulaması geldi. Sistem değişti, sorgulama yapamıyorsunuz poliçe bitimine 30 günden daha fazla var ise.

MeNGuC
12 Nisan 2017, 09:48
1.600 tl çıkarken 300 tl çıkıyor şimdi saldırın hala hala hala :)

Salih_T
12 Nisan 2017, 10:08
Geçen 520 idi bu sene 186 TL diyor... :queen:

simoncelli
12 Nisan 2017, 10:13
2 ay önce 856 lira verdim :(, sanırım iade de alamıyorum.

drtayfun
12 Nisan 2017, 10:15
2 ay önce 856 lira verdim :(, sanırım iade de alamıyorum.Yok alamıyorsunuz.Ayrıca bu indirim sadece bu sene için geçerli, seneye telafi edebilirler :D

modifix
12 Nisan 2017, 10:18
Yok alamıyorsunuz.Ayrıca bu indirim sadece bu sene için geçerli, seneye telafi edebilirler :D
Peki motor annemin üzerine ve 900 lira trafik sigortası kesili, daha 2 aylık, ben annemin üzerinden kendi üzerime alsam motoru yeniden trafik sigortası yaptırsam nasılsa tavan fiyat 400 lerde olacagı için kar etmiş olmaz mıyım?

shruikan
12 Nisan 2017, 10:21
380'e yaptırdıydım; iptal etme riskine değer mi acaba? 5. basamak mı ne, bu ikinci yıl, kaza yok?

Ali1903
12 Nisan 2017, 10:24
2 gun once sorgulatip 1500 lira fiyat almistim en dusuk. 1 senedir sigorta yaptirmadim. 2300 lirada verildigi oldu. Ama suanda 522₺ cok iyi bence

Ercument
12 Nisan 2017, 10:38
Geçen yıl 560 TL. şimdi 190 TL. veriyor. Aradaki 370 TL.yi kim yedi.

LynXMaSTeR
12 Nisan 2017, 16:58
Taban fiyat uygulaması geldi. Sistem değişti, sorgulama yapamıyorsunuz poliçe bitimine 30 günden daha fazla var ise.

önceden sigorta yaptıranlar, yeni tarifeden yararlanamayacak sanırım

WynTra
13 Nisan 2017, 10:04
Şuan sigortalar indirimli mı beyler 2.el bı motor almayı düşünüyorum da

ubasaroglu
13 Nisan 2017, 10:07
Benimde sigortam bitti. Bugün teklif alacağım arkadaşlar. 150 cc motosikletim. Hasar felan hiçbirşey yok. Buradan çıkan fiyatları paylaşırım inşallah.

kaykayovera
13 Nisan 2017, 10:14
Arkadaşlar iptal edilmiyor vs konusu çok söyleniyor ben sigortacıyı aradım. İptal satış olmadan olmuyor ama satış vermenizede gerek yok. Önce yeni fiyattan sigorta yapıp eski poliçeyi iptal edebiliyorsunuz. Ben 1150 tl ye 1 ay önce yaptırdığım sigortayı dün bu şekilde 320 tl ye yaptırdım.

Akhunturk
13 Nisan 2017, 10:19
Geçen yıl 560 TL. şimdi 190 TL. veriyor. Aradaki 370 TL.yi kim yedi.

Kediler,

https://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/75/630x0/533a97a26c05091cb486ddba.jpg

shruikan
13 Nisan 2017, 10:36
Kediler,

https://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/75/630x0/533a97a26c05091cb486ddba.jpg

pezevengdeki keyfe bak ya!

Nemms
13 Nisan 2017, 10:39
pezevengdeki keyfe bak ya!

Bu kedi ölmüştü heykeli yapıldı Kadıköy'de onuda çaldılar :)

vosvosmania
13 Nisan 2017, 11:06
Mükerrer trafik sigorta uygulamasına son verilmiş. Nasıl yaptırdınız sigortayı
?

Mexico
13 Nisan 2017, 11:25
Beyler ben 2 gündür sigorta yaptiramiyorum. Hepsi sistem yok vs diyor. Lanet olsun bunların yapacağı işe.
Madem böyle bir şey yapilabiliyor, neden referanduma 3 gün kala oluyor? Resmen kepazelik, iki yüzlülük.

karaca3
13 Nisan 2017, 12:43
Peki motor annemin üzerine ve 900 lira trafik sigortası kesili, daha 2 aylık, ben annemin üzerinden kendi üzerime alsam motoru yeniden trafik sigortası yaptırsam nasılsa tavan fiyat 400 lerde olacagı için kar etmiş olmaz mıyım?
Kar edersiniz noter parası 120 tl tutuyor sanırım

korkmazunal
13 Nisan 2017, 13:10
Beyler ben 2 gündür sigorta yaptiramiyorum. Hepsi sistem yok vs diyor. Lanet olsun bunların yapacağı işe.
Madem böyle bir şey yapilabiliyor, neden referanduma 3 gün kala oluyor? Resmen kepazelik, iki yüzlülük.

Sigortam.net veya koalay.com'dan denediniz mi? Sbm üstünden de yapılıyor sanırım.

kuzan14
13 Nisan 2017, 17:38
Benimki 350'den 275'e düşmüş

Mexico
13 Nisan 2017, 18:58
Sigortam.net veya koalay.com'dan denediniz mi? Sbm üstünden de yapılıyor sanırım.

Başka sigortacıya gittim bereket sigorta diye bir firmadan yaptılar hocam. 320 TL.
4. motorum, kaza yok, 07 plaka yaş 25. Bence hala fazla

Ahmetderin
13 Nisan 2017, 19:23
Arkadaşlar sistemde çok büyük bir yanlışlık var. Motosikletimize ait sigorta poliçesini zeyilname yaptırdığımızda ne olacak? Mesela model yanlış yazılmış 2016'dan 2015'e çevireceğimiz zaman zeyilname yapmamız lazım. Rusatta 2015 yazıyor diyelim. NE OLACAK? Kararnamede bunula iligili bir ibare yok! Bu durum nasıl olacak? Eski fiyatlardan yapamazlar! E NE OLACAK? Bilen var mı? Bir arkadaşım yapmak istedi. 680 Tl olan geçmiş sigorta bedelinin üstüne bu değişiklik için 400 TL İSTEMİŞLER. Motoru ilk kez alıyor, sıfır motor! E NEREDE kararname? Bilen var mı zeyilname durumunu arkadaşlar? Bunu nasıl unuturlar? Şaştım!

Ranay
13 Nisan 2017, 20:27
teklif vermiyor:)

korkmazunal
13 Nisan 2017, 20:30
Başka sigortacıya gittim bereket sigorta diye bir firmadan yaptılar hocam. 320 TL.
4. motorum, kaza yok, 07 plaka yaş 25. Bence hala fazla

4. motor kaza yok ve Antalya plaka ona rağmen 320 TL.

Dün sigortamı yaptırdım ben. İlk başta koalay.com'dan teklif aldım en düşük 339 TL çıkmıştı. Dün sigortacı tanıdığımdan Ankara Sigorta'dan 275 TL'ye yaptırdım.

Bu arada ilk motorum, adıma kayıtlı ilk motorlu taşıtım, 2 sene önce kaza yaptım, arada ufak tefek şirketin araçlarında beyan doldururarak kazaya karışmış göründüm ve 28 yaşındayım. Buna rağmen 4. basamaktan giriş yaptım ve bu fiyat çıktı.

11 Nisan'da yine koalay.com'dan teklif aldığımda 1096 TL çıkartıyordu Anadolu sigorta.

ARçİL
13 Nisan 2017, 21:06
İyi konu açtın.Sigortam bu ayın 24 bitiyor 330 liraya yaptırmıştım. Şimdi kaç lira çıkacak az sonra onuda yazarım.

Teklif aldım en düşük 184 lira çıktı:flower: 2016 cbf 150 için yaş 37

ride_safe
13 Nisan 2017, 21:12
4 gün sonra teklif alabileceğim, geçen sene 304 lira çıkmıştı, 200 falan çıksın artık :)

Ahmetderin
13 Nisan 2017, 21:16
Zeyilname ile ilgili bir açık var arkadaşlar. Sıfır motor alıp plakasını 34 YK vs gibi ilk sigorta yaptırıp sonradan rusatı alıp plaka ve model değilmesi için zeyilname istediğinizde ( yani ruhsatı elinize aldıktan sonra doğru bilgilerin yapılması için zeyilname talep ettiğinizde) EK PARA çıkartıyorlar. Bunu nereye şikayet ededeğiz? Sıfır mıtor alacaklar DİKKAT ETSİN! Bu konuyu bilen varsa yardımlarını rica ededeğim. Arkadaşımın derdi var şu an.

korkmazunal
14 Nisan 2017, 11:33
Zeyilname ile ilgili bir açık var arkadaşlar. Sıfır motor alıp plakasını 34 YK vs gibi ilk sigorta yaptırıp sonradan rusatı alıp plaka ve model değilmesi için zeyilname istediğinizde ( yani ruhsatı elinize aldıktan sonra doğru bilgilerin yapılması için zeyilname talep ettiğinizde) EK PARA çıkartıyorlar. Bunu nereye şikayet ededeğiz? Sıfır mıtor alacaklar DİKKAT ETSİN! Bu konuyu bilen varsa yardımlarını rica ededeğim. Arkadaşımın derdi var şu an.

Onlar ya hiç dayak yememişler ya da mermiden hızlı koşuyolar herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Bugün sigortacıma sordum dedim bu ne ayak diye. Eğer atıyorum İstanbuldan alınan bir motor için ankara plaka için zeyil yapılırsa aradaki fark alınır ama Ankara'dan alınan sıfır motor için Ankara plaka çıkarsa gark çıkmaz diyor. Hatta örneklerini de gösterdi bana. 07 plakalı otobüs için 5 bin küsüre sigorta yapıyor Ankara plaka için zeyil yapacağı zaman 640 tl fark çıkıyor.

tayfunerk
14 Nisan 2017, 11:56
merhaba kaykayovera , iptal ettiğin poliçenin tanzim tarihi ileri tarihlimiydi , bende aynı şekilde aradım iptal edilemiyor dediler

jimi_hendrix
14 Nisan 2017, 12:04
Yaw Millet bana sigorta 2 ay önce de 450 tl çıkıyordu 2 gün önce de 450 tl çıktı ve mecburi olarak yaptırdım. Bu indirimi bir tek ben mi göremedim neden böyle oldu.

Ahmetderin
14 Nisan 2017, 12:11
Onlar ya hiç dayak yememişler ya da mermiden hızlı koşuyolar herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Bugün sigortacıma sordum dedim bu ne ayak diye. Eğer atıyorum İstanbuldan alınan bir motor için ankara plaka için zeyil yapılırsa aradaki fark alınır ama Ankara'dan alınan sıfır motor için Ankara plaka çıkarsa gark çıkmaz diyor. Hatta örneklerini de gösterdi bana. 07 plakalı otobüs için 5 bin küsüre sigorta yapıyor Ankara plaka için zeyil yapacağı zaman 640 tl fark çıkıyor.

Motor sıfır alındığı için nereden alındığı önemli değil hocam. Zaten sıfır plakası neresi ise oranın zeyilnamesi oluyor :) eğer fark alınmaması lazım diyor ve örnekleri varsa biz ne yapabiliriz? Ama sizin dediğiniz ikinci el alımlar için sanırım. Ben sıfır motor alındığında rusattan sonraki durumu ve sigortaya plaka ve model eklettirmekten bahsediyorum. ERGO sigorta istiyormuş farkı.

korkmazunal
14 Nisan 2017, 13:30
Motor sıfır alındığı için nereden alındığı önemli değil hocam. Zaten sıfır plakası neresi ise oranın zeyilnamesi oluyor :) eğer fark alınmaması lazım diyor ve örnekleri varsa biz ne yapabiliriz? Ama sizin dediğiniz ikinci el alımlar için sanırım. Ben sıfır motor alındığında rusattan sonraki durumu ve sigortaya plaka ve model eklettirmekten bahsediyorum. ERGO sigorta istiyormuş farkı.

İstanbuldan sıfır motoru alıp sigortasını yaptığında anlarada zeyil yaptığında da çıkabilir fark onu demek istedim hocam. Ama ben ankara sigortadan fiyatı aldım. Bugün zeyil yapıldı herhangi bir ücret almadılar