PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk malı motosiklet ürünleri

Yuzsuz
11 Nisan 2017, 22:28
Merhabalar, yerli malına duyarlı olanlara da yardımcı olabilecek bir rehber niteliğinde olsun istediğim bir konu var.

Türk malı veya Türk markası motosiklet ürünleri biliyor musunuz? Motosiklet, kask, mont, eldiven, korumalar, balaklava, pantolon, bot?

Ben bir liste yapacağım ve buraya her markayı ekleyeceğim burada göremediğiniz markaları konuya yazar mısınız?

Türk Markalı Motosikletler:
Apachi
Arora
Asya
Bisan
Çelik
Falcon
Kanuni
Kral
Kuba
Lifan
Mondial
Motoran
RKS
Salcano
Stmax

Motosiklet Kaskı:

Motosiklet Balaklava:

Motosiklet Montu:
Durt
Hudson
Tech90
Riderdenim

Motosiklet Koruyucuları:
Impactec

Motosiklet Eldiveni:
Durt
Riderdenim

Motosiklet Pantalonu:
Tech90
Riderdenim

Motosiklet Botu:
Durt
Riderdenim
Rockwell

Benim bildiğim markalar bunlar, sizde biliyorsanız söyleyin ekleyeyim her akşam kontrol etmeye çalışıcam. Bunlar arasında yanlış varsa da uyarabilirsiniz.

Mamba09
11 Nisan 2017, 22:30
O türk marka dediğin motosikletler aslında çin malı. Komple türkiyede üretilen bi motosiklet bilmiyorum. Montajı burda yapılıyor sadece.

Tİme_shİft42
11 Nisan 2017, 22:30
Türk markası ama Çin malı desek daha uygun olur :)

whitedeamon
11 Nisan 2017, 22:32
4riders da türk sanırım

efendy06
11 Nisan 2017, 22:33
Ford Kocaeli'de yapılıyor, ama biliyoruz ki Türk malı değil. Montajlamakla yerli malı haftası kutlanmaz maalesef. Bir zamanlar TT Customs yapıyordu, Tarhan Telli, onu da kaçırdık.

Yuzsuz
11 Nisan 2017, 22:38
Türk marka dedim japon hepsini alacağına Türk firmaları kazansın vergisini devlete ödesin çin malı üzerinden elde ettiği kardan. Gerçi ucuza motor sahip olmak isteyenin hintli ve bu Türk markalarından başka şansı yok ya da 2.el.

Pistonlar
11 Nisan 2017, 23:30
4riders da türk sanırım

Hint malı diye biliyordum

motodrift
11 Nisan 2017, 23:43
Bir malı alırken en çok dikkat ettiğim konulardandır Türk malı olması.İRC marka lastik tamamen Türk malı diye biliyorum.

bektanist
11 Nisan 2017, 23:58
Harley
Honda
Suzuki
Yamaha
Piaggio
Ducati
BMW

Ben daha fazla Yüzsüzlük yapim italyan japon alman mallarını Türk malı diyeyim.
her şeyimiz yerli uçağımız tankımız acaba bizmi yabancıyız ?

muratarslan
12 Nisan 2017, 00:06
Türk markalı motosiklet klasmaninda lifani çıkarın derim direk çin malı firmada çinli

F54
12 Nisan 2017, 00:30
Triumph u yazmayı unutmuşsun :)

GezeGeze
12 Nisan 2017, 00:56
Lifan sanırım Türkiye'de üretime başladı; listenin başına koyun.

xepenias
12 Nisan 2017, 01:10
Hero da bir zamanlar güzel ülkemde üretim için "yeşil" fabrika kuracaktı onfan ne haber acep :) ona da Türk malı deriz...

Exectus
12 Nisan 2017, 01:18
Bot icin YDS.
Tabanlari ithaldi onuda degistirmisler.

crxforever
12 Nisan 2017, 01:46
kaliteli çanta demiri yapan irf motor var,
cam ve çamurluk imalatı yapan adını hatırlayamadığım .... kompozit diye bir firma var.
anlas firması da yerli ve başarılı bir firma.
hudson deri, motosiklet için kot üreten bir firma ve bot üreten yds var.
hala çalışıyor mu bilmiyorum ama piston üreten "episan" isimli bir firma da vardı.
bunca zorluğa rağmen motosiklet sektörü için taş üstüne taş koyan girişimcilere selam olsun.:rendeer:

Capitao_3
12 Nisan 2017, 01:48
Turk mali motosiklet yok bu markalarin hepsi cin mali..

Alonedark93
12 Nisan 2017, 01:52
Aksesuar olarak da Gp kompozit galiba türk.
Her türlü zıkkım var adamlarda.

yusufkalaz
12 Nisan 2017, 02:37
Yerli Olarak motoran var diye biliyom sadece 1 2 parça değil tanitim videolarinda şaşesi dağil burda yapiliyor gibiydi ama bilemedim.

Yuzsuz
12 Nisan 2017, 02:54
Arkadaşlar yazdığınız markaları not aldım fakat konuyu düzenleyemiyorum. Forumun gazabına uğradık galiba.. Bu liste olmayacak sanırım...

hachiko
12 Nisan 2017, 03:24
Saydığın araçların sadece plakası yerli kardeş 😁😂

Tvs01
12 Nisan 2017, 04:16
Bir malı alırken en çok dikkat ettiğim konulardandır Türk malı olması.İRC marka lastik tamamen Türk malı diye biliyorum.

O yüzden çöp sanırım "irc"

fazil
12 Nisan 2017, 08:58
LBC pantolonu da ekleyebiliriz. Ureticisiyle fuarda tanistik, Cengelkoy'de uretiliyormus.

Metehan07-70
12 Nisan 2017, 10:06
Kardeşim hiç biri yerli değil maalesef bu motosiklet markalarının. Zaten bir çoğunun Çin'den çıktığı fabrika bile aynı, bas burada üstüne markanı sat.
Ayrıca ben Irc-Anlaş'ın lastik konusunda kendini baya bi geliştirdiğini düşünüyorum, ha bir r6, 600 rr a takılacak (yani o segment ve hızda) modeli yok belki, ama küçük cc commuter, enduro veya naked ler için hiçte fena sayılmaz.

Salih_T
12 Nisan 2017, 10:39
Benim botum Türk malı.. YDS dıablo 11.0 gtx (marka türk ama isme bak bee.. bildiğin yabancı özentisi)