PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1000 TL Mont ve Kask Önerisi

odisabi
11 Nisan 2017, 20:30
Arkadaşlar iyi günler yakın zamanda motor alacağım mont ve kask için 1000 TL gibi bir rakam ayırabiliyorum.Doların artışı malum ama bugün bu fiyata ne alabilirim var mıdır öneriniz ? Ayrıca ikinci el olarak almakta var aklımda aynı fiyata daha iyi ekipmanlar alabilirim diye düşünüyorum.Araştırıp temizini bulabilirim sanırım ama aklımda marka ve model yok açıkçası.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Remzidemir41
11 Nisan 2017, 20:49
Hangi mevsime göre tavsiye verelim ? Yaz mı , kış mı ? Ve evet mont'u 2.el alabilirsin ama kask'ı asla...

onurcna
11 Nisan 2017, 21:20
venom bad wolf, mt revenge

odisabi
12 Nisan 2017, 02:17
Hangi mevsime göre tavsiye verelim ? Yaz mı , kış mı ? Ve evet mont'u 2.el alabilirsin ama kask'ı asla...
Hocam mont icin 4 mevsim dusunuyorum acikcasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

venom bad wolf, mt revenge
Tesekkurler hocam ama 4 mevsim suan ickn daha uygun olur gibi benim icin

yusufkalaz
12 Nisan 2017, 03:06
Bende yakin zamanda 2.el kask almayı dusunuyordum nie asla dediniz acaba kazasiz temiz birk kalite kask ne zarari olabilir acaba ?

owlam
12 Nisan 2017, 03:24
Kaza yapılmasa bile kaskların da bir ömrü var. Güneş yağmur sıcak soğuk tüm bu etkenlere maruz kalma sıklığı ve durumu bu süreye etki eder. Aynı zamanda elimizden düşürmek bile göremeyeceğimiz kılcal çatlaklara sebep olabilir. Alacağınız ikinci el kaskın geçmişini bilemeyeceğiniz için kesinlikle uzak durun

serif abi
12 Nisan 2017, 08:42
Hocam mont icin 4 mevsim dusunuyorum acikcasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

Tesekkurler hocam ama 4 mevsim suan ickn daha uygun olur gibi benim icin

4 Mevsim mont olmaz, ya yazlık olur ya kışlık olur 4 mevsim atlet bile olmaz yazın atlet kışın fanilya olur dört mevsim bir tek giyecegin şey totoya geçirdigin DON dur, sen kışın giydigin ayak kabıyı yazın giyebiliyormusun .veya yazın giydigini kışın..

Sonuç DON dan başka 4 mevsim giyilecek bir şey yokttur.

mastarci
12 Nisan 2017, 08:50
Yakın zamanda Venom Dynamic alacağım seninde bakmanı tavsiye ederim. Kask için ise en önemli husus kafa şekline uygun olması, ben Scorpion EXO-500 modelini keşfettim güneş vizörlü ve double d kilit sistemi var. Bakmanı tavsiye ederim, iki ürünüde kullanmadım.

cenkyenmez
12 Nisan 2017, 08:54
Yamaha bayisinden Venom'un korumalı montunu almıştım ve memnunum. 300-350TL arasında. Şimdi de olsun 450TL.
Kask olarak da MT-Revenge yada Nitro Aikido bakarsan (5yıldızlı bu en ucuz kasklar) en fazla 450TL.

Bu durumda 900TL'ye iş tamam.

(Mont 4 mevsim diye geçiyor. 3 katmanlı. Katmanlar sökülüp takılarak mevsime göre ayarlanıyor. Kışlık modu, İzmir kışı için yeterli gelmişti. 100km/h hızı geçmeden.)

tommygun
12 Nisan 2017, 09:18
Ben de geçen sene ilk motorumu aldığımda Venom'un Compass ceketini almıştım. Mont uygun fiyatlı ve çok şıktı. Kışın bile üzerine yağmurluk çekip sürdüm hiç üşümedim. Ancak geçen ay gaza geldim gittim Difi'nin deri montunu aldım. Şöyle kıyaslayayım Venom'un dirsek,omuz ve sırt korumaları Difininkiler yanında mukavva karton. Allah korumuş da bugüne kadar başıma kaza bela gelmemiş.

X-Slim
12 Nisan 2017, 09:58
4 Mevsim hiçbir ürün olmaz...

odisabi
12 Nisan 2017, 11:32
Tüm cevaplar için çok çok teşekkürler.Şöyle söyliyim bütçem bu açıkçası heama şöyle yapabilirim yazlık/baharlık bir ceket alıp kışa geçerken artı kışlık alabilirim ozamana kadar birikim yaparım.Bu secenekte peki ne tavsiye edersiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Venom-D2-Racing-Motosiklet-Montu_21563.html bu ürün nasıldır mesela bütçeyi zorladığım takdirde (Mt ve nitro kaskalar yıldızlı olduğu için cazip geliyor, kasktan kalan parayı mont için verebilirim)

killingroad
12 Nisan 2017, 11:39
Kaskın ikinci eli olmaz pek, arkadaşından falan hakkaten bişey olmadığını bildiğin ve fazla kullanmadığı kaskı denk getirebilirsen ne ala. Yoksa feci kumar, gerek yok.
BELL'in Snell'li bir kaskı 700TL civarındaydı bi ara motosikletim.com.tr'de indirim de vardı, şu an bilmiyorum durumunu.

odisabi
12 Nisan 2017, 21:58
Kaskın ikinci eli olmaz pek, arkadaşından falan hakkaten bişey olmadığını bildiğin ve fazla kullanmadığı kaskı denk getirebilirsen ne ala. Yoksa feci kumar, gerek yok.
BELL'in Snell'li bir kaskı 700TL civarındaydı bi ara motosikletim.com.tr'de indirim de vardı, şu an bilmiyorum durumunu.

Tesekkurlee hocam bakacagim ona da
Baska tavsiye yok mudur acaba ?