PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbf 150 yi havalı göstermek için ne yapmalıyım

Sayfa : [1] 2

okancaytasi
11 Nisan 2017, 18:13
Arkadaslar biktim artik kurye gibi gezmekten. Nasil degisikler yapilmali ki modifiye olsun. Alimli olsun..

BarışN
11 Nisan 2017, 18:17
Jantları siyaha boyayabilirsin.

korkmazunal
11 Nisan 2017, 18:19
Yan çantalar takıldığında touring tarzı bir görünüm olur.

okancaytasi
11 Nisan 2017, 18:19
Jantları siyaha boyayabilirsin.
Motorum da siyah. Iyi durur mu ki

YERUÇAĞI
11 Nisan 2017, 18:22
satıp değiştirebilirsin,,cbf motosikleti genel olarak kuryeler kullandığı için adı çıkmış bikere bunu değiştiremezsin,üstüne caf caflı bişeyler takıp modifiye etmeye kalksan ,gören aaaaa şu kuryeye bak motoru apaçi motoru gibi yapmış derler sadece

kusura bakma ama gerçek bu

nasıl honda spacy scooteri kullananı herkes sucu paketçi sanıyorsa ,cbf yide kurye sanıyorlar

okancaytasi
11 Nisan 2017, 18:24
satıp değiştirebilirsin,,cbf motosikleti genel olarak kuryeler kullandığı için adı
çıkmış bikere bunu değiştiremezsin,üstüne caf caflı bişeyler takıp modifiye etmeye kalksan ,gören aaaaa şu kuryeye bak motoru apaçi motoru gibi yapmış derler sadece

kusura bakma ama gerçek bu
Haklisin galiba. Ilana koydum ama pek alici cikmadi. Yaz geldi onumu goremedim mecbur kaldim

Pistonlar
11 Nisan 2017, 18:25
12 seneden beri kasası aynı olan motor
Ne kadar modifiye edersen et yine cbf

YERUÇAĞI
11 Nisan 2017, 18:32
Haklisin galiba. Ilana koydum ama pek alici cikmadi. Yaz geldi onumu goremedim mecbur kaldim

yaz geliyor müşterisi çıkar,ver gitsin,,üstüne koyar hayalindeki motoru alırsın

boşuna masraf edip para harcama,satarken hepsi boşa gider,,eşeğe altın semerde vursan yine eşek yine eşek,,hiç bir zaman yarış atı olamaz

bunları seni rencide etmek için yazmıyorum kardeşim yanlış anlama,,boşa para harcamaman için yazıyorum

yapacağın masrafların üstüne koyar daha iyi motor alırsın,,bu işler böyle

mesela bir mt 07 ye ne takarsan tak kimse kurye motoru demez

artemis99
11 Nisan 2017, 18:33
eşeğe altın semer taksan yine eşek yine eşek. Şaka bir yana kurye gibi topcase çanta olmadıktan sonra ve temiz bakınca kimse kurye motoru demez. Ben çamursuz kurye motoru görmedim. Orasına burasına sakın çıkartma vb şeyler yapıştırıp bozmayın. orjinal hali en güzeli.
Kendi montunu revit dainese gibi kaskını da Nolan AGV falan alırsın dikkati motora değil kendine çekersin o da arada kaynar.

hokahey
11 Nisan 2017, 18:37
arkadaş, milletin ağzı ile hareket etmeyin. kendi keyfinize, kendi mutluluğunuza odaklanın. eğer sen cbf üzerinde kendini mutlu ve rahat hissediyorsan, varsın kurye motoru desinler, ne derlerse desinler, aldırmayın.

bizim milletin gözü hep başkaları üzerinde. o ne diyecek, bu ne diyecek, o nereye gitmiş, bu ne yapmış diye diye kendi mutluluğumuzu ıska geçiyoruz, haberimiz yok. bırakın başkaları ne mok yerse yesin, siz kendi dalganiza bakin. kendi huzurunuzu temin edin.

kendi hayatını başkaları üzerinde değerlendiren insan, asla mutlu olamaz. nokta.

YERUÇAĞI
11 Nisan 2017, 18:42
hokahey
çocuk cbf de kendini mutlu hissetse bu başlığı açmazdı dimi
olsa bi mt07 si ozaman eminim mutluluktan uçar,,öyle değilmi okancaytasi kardeş

modifix
11 Nisan 2017, 18:44
Aynı derdtten bende müzdaribim, ögrenciyim değiştircek param yok. Çanta takmaz ve temiz bakarsan gene aaz bişey gideri olur

okancaytasi
11 Nisan 2017, 18:45
yaz geliyor müşterisi çıkar,ver gitsin,,üstüne koyar hayalindeki motoru alırsın

boşuna masraf edip para harcama,satarken hepsi boşa gider,,eşeğe altın semerde vursan yine eşek yine eşek,,hiç bir zaman yarış atı olamaz

bunları seni rencide etmek için yazmıyorum kardeşim yanlış anlama,,boşa para harcamaman için yazıyorum

yapacağın masrafların üstüne koyar daha iyi motor alırsın,,bu işler böyle

mesela bir mt 07 ye ne takarsan tak kimse kurye motoru demez

Estagfrullah kardesim. Maksat tabiki birbirimizi kirmak degil. Maksat fikir alisverisi. Cok ta fiyat dusurmek istemiyorum.o yuzden satilmiyor galiba. Pulsar ns 200 dusunuyorum hatta anlastim alicaktim pulsarciyla..bugun benim motoru alicak sahis telefonlarima cevap vermeyince ben de kizdim alan yoksa satan da yok deyip caydim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

hokahey

Aynen. Ama yapilcak bisey yok

hokahey
11 Nisan 2017, 18:47
hokahey

hayır, ben kurye motoru denilmesine kızıyorum. ne derlerse desinler arkadaş, elindeki ile mutlu olmayı bileceksin. sevmiyorsan, sat gitsin..

YERUÇAĞI
11 Nisan 2017, 18:47
Estagfrullah kardesim. Maksat tabiki birbirimizi kirmak degil. Maksat fikir alisverisi. Cok ta fiyat dusurmek istemiyorum.o yuzden satilmiyor galiba. Pulsar ns 200 dusunuyorum hatta anlastim alicaktim pulsarciyla..bugun benim motoru alicak sahis telefonlarima cevap vermeyince ben de kizdim alan yoksa satan da yok deyip caydim.
motorunu satıp parasını eline almadan bi işe kalkışma,,şuan senin yaşadığın gibi moralmen çöküyor insan,,sat motorunu acele etme ,önümüz yaz ,sonra istediğin motoru alırsın hayırlısı ile,,her şey kısmet ,,kısmetsiz sopa bile yemezsin,,kısmetinde varsa o seni bulur

arda4
11 Nisan 2017, 18:51
Arkadaslar biktim artik kurye gibi gezmekten. Nasil degisikler yapilmali ki modifiye olsun. Alimli olsun..

Yan sanayi depo yan kapak ve çamurluk alırsın, doğru düzgün bir oto boyacısında 2-3 kat boya attırırsın istediğin renkte şahane olur. Ha bir de opsiyonel olarak döşemecide seleyi kaplatırsın, böyle dikişli deriler var...

Boyacıdan aldığın faturayla trafik şubesine gider 100TL verip ruhsata da işletirsin. Misss.

Yok ben uğraşmam dersen de internette "cbf 150 modification" diye arat hazır modifiye parçalar mevcut:

http://www.bg-performance.com/2006/starbike/photo/admin/performance/upload/4.21/13.JPG

http://www.picautos.com/images/honda-cbf-150-09.jpg

Orjinaline dönmek istersen de eski dpor kapak çamurluğu takarsın işlem tamam.

YERUÇAĞI
11 Nisan 2017, 18:53
eşek semer meselesi:cherry:

okancaytasi
11 Nisan 2017, 18:55
Yan sanayi depo yan kapak ve çamurluk alırsın, doğru düzgün bir oto boyacısında 2-3 kat boya attırırsın istediğin renkte şahane olur. Ha bir de opsiyonel olarak döşemecide seleyi kaplatırsın, böyle dikişli deriler var...

Boyacıdan aldığın faturayla trafik şubesine gider 100TL verip ruhsata da işletirsin. Misss.

Yok ben uğraşmam dersen de internette "cbf 150 modification" diye arat hazır modifiye parçalar mevcut:

http://www.bg-performance.com/2006/starbike/photo/admin/performance/upload/4.21/13.JPG

http://www.picautos.com/images/honda-cbf-150-09.jpg

Orjinaline dönmek istersen de eski dpor kapak çamurluğu takarsın işlem tamam.
vay canina supermis dostum bunlar ya

YERUÇAĞI
11 Nisan 2017, 18:58
okan kardeş bunlara para harcamaya kalkma sakın,harcadığınla istediğin motorun daha iyisini alırsın,,değmez

satmaya kalkınca ettiğin masraflar yanar hiç birini alamazsın

bide bahane ararlar,,acaba hasarlımıda ötesini berisini değiştirdiler diye şüpheli bakarlar

korkmazunal
11 Nisan 2017, 19:07
Valla bana da dediler kurye motoru alma ne yapacaksın diye. Kimseyi dinlemedim. Gittim bugün aldım motoru. he ben ekstra şeylerde yapacam. Yan çantalar arka çanta falan. Uzun yola da gidecem herkes gidemezsin demesine rağmen. Zor olacak ama olacak. yarın bigün satacam da motoru. Kimin ne dediğine göre yaşamadığım için sorun yok benim açımdan.

surcu
11 Nisan 2017, 19:18
Bir kac yolda izde gorup bu cbf ne guzelmis dedigim motorlar oldu. Kendi adima sade gorunumden hoslandigim icin ben olsam oncelikle yan grenajlarinda ki stickerlari soker grenaj ve depoyu tek renk hale getirirdim. Bir de o far-grenaj koruma demirlerinden hic hoslanmiyorum. Uzun siyah cam ve deforme olmamis, nispeten dandik durmayan bir arka canta gayet yeterli(eger canta kullanmak istersen,veya varsa su anda).

okancaytasi
11 Nisan 2017, 19:32
Bir kac yolda izde gorup bu cbf ne guzelmis dedigim motorlar oldu. Kendi adima sade gorunumden hoslandigim icin ben olsam oncelikle yan grenajlarinda ki stickerlari soker grenaj ve depoyu tek renk hale getirirdim. Bir de o far-grenaj koruma demirlerinden hic hoslanmiyorum. Uzun siyah cam ve deforme olmamis, nispeten dandik durmayan bir arka canta gayet yeterli(eger canta kullanmak istersen,veya varsa su anda).
Tesekkurler kardesim dikkate alicam. Cok mantikli

ekremcelik00
11 Nisan 2017, 19:39
arkadaş, milletin ağzı ile hareket etmeyin. kendi keyfinize, kendi mutluluğunuza odaklanın. eğer sen cbf üzerinde kendini mutlu ve rahat hissediyorsan, varsın kurye motoru desinler, ne derlerse desinler, aldırmayın.
bizim milletin gözü hep başkaları üzerinde. o ne diyecek, bu ne diyecek, o nereye gitmiş, bu ne yapmış diye diye kendi mutluluğumuzu ıska geçiyoruz, haberimiz yok. bırakın başkaları ne mok yerse yesin, siz kendi dalganiza bakin. kendi huzurunuzu temin edin.

kendi hayatını başkaları üzerinde değerlendiren insan, asla mutlu olamaz. nokta.

Valla iyi dedin,ben cbf in rahatlığını unutamadım,inazuma kullandım ama oturus pozisyonu öne eğik oldugundan rahat edemedim.yavaş diye elden çıkarmıştım ama Aysonu sanırım yine cbf alacağım. Zaten araba bile 90-100 ü geçmiyorum neden sattıysam :)

banro
11 Nisan 2017, 20:08
Aksesuara boğup rezalet görünmesine sebep olmamanı öneririm. Fazla seçenek yok, motor belli. Ayda 1 kere tertemiz yıkayıp 2 ayda bir cila çek.Temiz ve parlak olması iyi görünmesini sağlar.

crxforever
11 Nisan 2017, 20:09
cbf zaten havalı bir motor benim gözümde.
ilk çıktığı zaman sesi kalıbı ve mavi renk seçeneği ile oldukça beğeniliyordu.
ben hala beğeniyorum.parayı denkleştirip alacağım nasipse bir tane kırmızı.

şu anda 10 motordan 6 sı cbf150 olunca ne yapsan çok fark yaratmaz.
çıkartmaları sökünce ve temiz cilalı durunca daha asaletli duruyor.
görüntüsü hariç motorundan memnunsan aksesuarlar ile daha konforlu hale getirip keyif alabilirsin.ön cam, elcik ısıtma, sis farı, arka ve yan çantalar, daha rahat koltuk, telefon tutacağı, çakmaklık vs. ile hem az yakan hem de sınıfına göre kalıplı ve araba konforunda bir motorun olabilir.

snappy x
11 Nisan 2017, 20:14
motoru basabilirsin

motorcu48
11 Nisan 2017, 20:46
jantları siyaha boya ,jant reflektörü tak ancak yeni nesillerden yoksa florasan olanlardan kullan.arka topcase demirini kestir inazumadaki gibi olsun .aynaları değiştir ,o soba borusu gibi egzozu da değiştir nikalajlı birşey tak sonra bak keyfine

Pistonlar
11 Nisan 2017, 21:22
http://i.hizliresim.com/r3y2pa.jpg (http://hizliresim.com/r3y2pa)

avarekasnak
11 Nisan 2017, 21:26
satıp cbf 1000 gibi bir şey al.

acemi60
11 Nisan 2017, 22:55
http://www.ibike.com.hk/01_bike_report/07/honda/07_cbf150/a05.jpg

okancaytasi
11 Nisan 2017, 23:48
http://www.ibike.com.hk/01_bike_report/07/honda/07_cbf150/a05.jpg

Cok iyi mukemmel

mete_han
11 Nisan 2017, 23:54
değerli kardeşim 15.01.2007 den beri 3.cbf 150 mi kullnıyorum..araya çok motor sıkıştırdım ama döndüm dolandım gene cbf..bağımlılık yapıyor..her yaz sıkılıyorum dğeiştiriyorum..sonra ah vah edip yine cbf150..bu akşam motorumu yıkadım..keyifle..yarın pırıl pırıl görücem sevinicem...yani elciğim ve diz örtüm inanmıcan 2008 den beri aynı..dökülüyorlar ama öyle..ilk makinamdaki depo kılıfını 5 yıl çıkarmamıştım 92 bin kmde satarken bi söktü sattığım eleman depo siyahdan mata dönmüş :) yani daha ne diyeyim..yani bu makina bağımlılık yapmadan en yakın zamanda değiştirmeye bak..yada olduğu gibi kabullen durumu..inan ne yaparsan yap hisler aynı..Koso ayna taktım olmadı..jantı Altın Rengine boyadık olmadı..yani oynanmadık yerini bırakmadık döndük dolaştık yine orjinale...

babaçi
12 Nisan 2017, 00:01
iki tane cbf eskitmiş biri olarak..ön cam yan çanta seti ve yan stikerları sökersen biraz şekli şemali değişiyor.eşek muhabbeti yapılmış ayıp olmuş..benzin bitmesi hariç yolda pek kalmaz..parçası bedavadan az pahalı...yine alırım belli olmaz...kurye değilsem altımdaki motorda değildir.

hokahey
12 Nisan 2017, 00:17
cbf 150 düşük bütçeli kullanıcıların son durağıdır.

genç iken, daha spor, daha atak motorlar ilgimizi çeker, ne bileyim kızlara falan hava atmak isteriz. dolayısıyla daha spor modellere meyil ederiz. bütçe yeterli değilse spor görünümlü Çinlilere rağbet ederiz. ancak hevesimiz 2 sene sonra kırılır. kronik sorunlar insanı çileden çıkarır.

cbf 150 ise daha ağır, oturaklı insan motorudur. hem ekonomik hem de sorun çıkarmayan bir makine arayanların son durağıdır. hava atma aracı kesinlikle değildir. ekonomi ve konforu minimum fiyat seviyesinde tüketiciye arz eden kaliteli bir alettir cbf150. dere tepe, dağ taş demeden yükünüzü çeker, sitem etmez, yormaz, yolda bırakmaz.

vefalı bir dosttur cbf150. dağ başında manzara eşliğinde sigaraniza eşlik eden yarendir, şehir içinde işlerinizi halletmeye yarayan kadim arkadaştır.

lütfen ama lütfen cbf150'yi havalı göstermeye çalışmaktan vazgeçin. fabrika ayarları ile oynamayın zira cbf 150 fabrikadan çıktığı hali ile havalıdır. daha fazlası değil....

noz
12 Nisan 2017, 00:18
Bırak be dostum,o motora sahip olmak isteyen insan çok.Sahip olduğun motorunu sev vede modifiyeye vs..aklını takma.Az bulunan motor istiyorsan sat ve gönlüne göre başkasını al. Ama sakın pişman olmayacağım diyerek kendini ikna et....

okancaytasi
12 Nisan 2017, 00:56
cbf 150 düşük bütçeli kullanıcıların son durağıdır.

genç iken, daha spor, daha atak motorlar ilgimizi çeker, ne bileyim kızlara falan hava atmak isteriz. dolayısıyla daha spor modellere meyil ederiz. bütçe yeterli değilse spor görünümlü Çinlilere rağbet ederiz. ancak hevesimiz 2 sene sonra kırılır. kronik sorunlar insanı çileden çıkarır.

cbf 150 ise daha ağır, oturaklı insan motorudur. hem ekonomik hem de sorun çıkarmayan bir makine arayanların son durağıdır. hava atma aracı kesinlikle değildir. ekonomi ve konforu minimum fiyat seviyesinde tüketiciye arz eden kaliteli bir alettir cbf150. dere tepe, dağ taş demeden yükünüzü çeker, sitem etmez, yormaz, yolda bırakmaz.

vefalı bir dosttur cbf150. dağ başında manzara eşliğinde sigaraniza eşlik eden yarendir, şehir içinde işlerinizi halletmeye yarayan kadim arkadaştır.

lütfen ama lütfen cbf150'yi havalı göstermeye çalışmaktan vazgeçin. fabrika ayarları ile oynamayın zira cbf 150 fabrikadan çıktığı hali ile havalıdır. daha fazlası değil....

Siir gibi yazmissin ustad..

GT250rAlanya
12 Nisan 2017, 01:02
Üzerine HAVALI yazabilirsin. :queen:

exlem
12 Nisan 2017, 08:47
Kurye denmesinden utanmayın derim, insanlar bu işle ev geçindiriyor.

hokahey
12 Nisan 2017, 09:03
Siir gibi yazmissin ustad..

:) teşekkürler.

Öz_Musti
12 Nisan 2017, 09:08
Satıp Hero Hunk alabilirsin

arda4
12 Nisan 2017, 09:34
vay canina supermis dostum bunlar ya

alternatif olarak çok çok iyi folyo kaplama yapan yerler var, fiyatları da oldukça uygun. Eğer kaplanacak parça pürüzsüz ise boya gibi oluyor. Sedefli renkler falan da var. Bunda da aynı şekilde folyo kaplattıktan sonra faturayla beraber trafik şubesine gider ruhsata işletirsin. Hiçsıkıntı olmaz.

Arkadaşlar koruma demirlerinden bahsetmiş istersen onları da boyatırsın.Çok degişik renkler yapıyorlar, beyaz, sarı, turuncu, kırmızı, metalik renkler vs (Örneğin KTM motorların Beyaz, siyah, turuncu veya metalik gri, siyah, beyaz, turuncu renk teması çok güzel olur. Veya hondanın kendi renk temaları)

altayfun
12 Nisan 2017, 09:39
Jantları siyaha boya ve kırmızı şerit çekebilirsin.göstergeye beyaz led döşetebilirsin

Mucit23
12 Nisan 2017, 10:02
Kırmızı CBF için Jantlar siyah olsa nasıl olur sizce? Bende Gri Jantı hiç sevmiyorum.

altayfun
12 Nisan 2017, 10:05
Kırmızı CBF için Jantlar siyah olsa nasıl olur sizce? Bende Gri Jantı hiç sevmiyorum.
Siyah jant iki renktede fark yaratır bence

cenkyenmez
12 Nisan 2017, 10:38
Motordan sıkıldıysan bilemem ama cbf'ten memnunsan eğer, yapılabilecek bir kaç şey var ve bunlar tamamen zevk meselesi.

Örneğin ben cbf'in modifiye edilerek spor bir havaya bürünmesini bir türlü beğenemiyorum ancak "mini-touring" olarak yapılan işlemleri çok beğeniyorum.
(mini-touring diye bir kavram var mı bilmiyorum, tamamen kendim uydurdum.)

Uzun (füme) ön cam, ön arka bütün demirler. 3'lü çanta seti. Kaliteli led sis farları (u10 kapaklı olanlardan). Elcik korumaları takılınca duruş kurye motoruna göre biraz daha değişiyor.

Ek olarak:

Bi-xenon işine girilebilir. Hazır bi-xenon setlerden alıp, merceği ve ampulü ds1 tip ile değiştirip balastı da gen5 balast takarak o bmw'lerin şimşek çakma efekti yakalanıp güzel bir aydınlatma sağlanabilir.
(biraz pahalıya gelir ancak tahminimce şu an için taşıtlarda kullanılabilecek en kaliteli aydınlatma olacaktır.)

Ön camın iç tarafına ufak bir konsol yapılıp saat, termometre, voltmetre, motor yağı sıcaklık göstergesi ve vites göstergeleri eklenebilir.
(zevke göre dijital yada analog.)

Sağ sol pandizot diye geçen, grenaj iç (siyah) parçaların birine USB çıkışı ve 4'lü flaşör düğmesi ve diğerine çakmak çıkışı eklenebilir.

Isıtmalı elcik ve ısıtmalı sele yapılabilir. (aliexpress'te çok uygun seçenekler var.)

Dikkat ettiysen hep küçük dokunuşlar ve başlı başına "kuryeye bak apaçi işi yapmış" denmesine sebep olmayacak dokunuşlar olduğu halde kullanışlılığı ve verimliliği çok arttıracak dokunuşlar bunlar.

(!)Ne kadar gerekli tartışılır, sadece motordan sıkıldığı halde değiştirmek yerine geliştirmeyi tercih ettiğin durumlarda yapılabilecek işlemlerdir bunlar. Yoksa maddi olarak da motorun genel potansiyeli olarak da cbf'e fazla olacak işlemlerdir.

Sen cbf'ine ne yaptın dersen; Bi-xenon, yan çantalar, vites göstergesi, motor yağı sıcaklık göstergesi ve sis farları hariç gerekli ekipmanın tamamını alıp balkonuma koydum. Montaj için fırsat bekliyorum. (boya koruma, depo kılıfı ve sele kılıfını aldığım gün hallettim.)

Michelin yada eşdeğer kalitede lastik görünüm için değil ancak kullanılmaya devam edilecekse (güvenlik için) önem taşıyor.

Siyah jant ve kırmızı jant şeridi de güzel olur. Ybr aynası ve çok az gidon yükseltme (boya göre) de olabilir.

zekeriyaimam
12 Nisan 2017, 10:56
Top case üstüne suşici logosu :P

okancaytasi
15 Nisan 2017, 18:07
Jantlari siyaha boyatip kirmizi seritlerden yapicam. En kisa zamanda resim de aticam. Iyi bisey cikacak ortaya nasipse..

okancaytasi
25 Nisan 2017, 18:30
Resim nasil atacagim arkadaslar

korkmazunal
25 Nisan 2017, 19:22
Hizliresim.com adresine yükleyip ordaki linki buraya kopyalayabilirsin.

matrax33
25 Nisan 2017, 19:44
Ön amasör yaylarını sök. Altına bi tane sakal, tel jant takıyosun. Sobaborusu eksozu ihmal etme. Hadi bakalım.