PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10 Nisan 2017 Geceyarısı Benzine Zam Var

Sayfa : [1] 2

osiosborn
10 Nisan 2017, 16:46
10 Nisan 2017 geceyarısı benzine 10 kuruş zam geliyor. Deposu boş olanlar bugün doldurabilir.

http://www.internethaber.com/benzine-zam-geldi-litre-fiyati-ne-kadar-oldu-1768270h.htm

mrt20
10 Nisan 2017, 16:48
Hayır'lı olsun.

mombohunter
10 Nisan 2017, 16:54
Yetmez ama evet

efendy06
10 Nisan 2017, 16:55
Yetmez ama evet

Ben hep 20 liralık alıyorum zihniyeti sağolsun.

Benzin fiyatları bütün dünyada düşerken bizde artıyor, ama sorsan batı bizi kıskanıyor...

hokahey
10 Nisan 2017, 17:01
la daha geçen gün gelmedi mi bu zam?

Dr. Fatih
10 Nisan 2017, 17:01
Benim anlamadığım ve çok klasik olacak cümle şu. Birileri altın varaklı koltuklarda oturup, aylık gideri 21 milyon TL olan saraylarda yaşarken.. Kırmızı ete hasret, tek aldığı protein kaynağı tavuk kanadı olan insanlar nasıl isyan etmiyor.. Elbette tek iş kırmızı et protein mevzusu değil, temel ihtiyaçlara yetmiyor..

Ama bakıyorsun en çok savunanlar da onlar.. Ya abicim bırak o partiyi bu partiyi.. Kim seni gözetiyorsa başta kalsın, kim yanlış yapıyorsa senin işine gelmiyorsa gönder gitsin.. İşin kötüsü gene kurunun yanında yaş da yanıyor.

motorcu344
10 Nisan 2017, 17:02
Bi sn dejavu oldum şu an. Bu haber yaklaşık 1 hafta önce çıkmamış mıydı? O değilse zam üstüne zam. Süper.

efendy06
10 Nisan 2017, 17:03
Zam üstüne zam. O da güzel.

Rahmetli Levent Kırcanın güzel bir skeci vardı zam konulu, aslında tam yeri, ama es geçiyorum :)

gorefest
10 Nisan 2017, 17:08
Öyle bi kafa yaşıyoruz ki, ne kadar vursalar hissedilmiyor, nasır oldu iyice

http://www.youtube.com/watch?v=BFIa18wQdco

mombohunter
10 Nisan 2017, 17:22

Benzin fiyatları bütün dünyada düşerken bizde artıyor, ama sorsan batı bizi kıskanıyor...

Ben hep 35 liralık alıyorum hocam. Ankaraya da o şekil köprü istiyoruz

LynXMaSTeR
10 Nisan 2017, 17:27
suan 5,30. zamli kac olacak?

alfamob
10 Nisan 2017, 17:35
Ayranimiz yok icmeye... basimizdaki sagolsun sarayda yasasin...ne umursamaz bir millet olduk ...

Pistonlar
10 Nisan 2017, 17:36

Amerikanın Suriye'ye girmesi sonucunda akaryakıt bütün dünyada zamandı

Haberin yok galiba

Dr. Fatih
10 Nisan 2017, 17:50

Haberin yok galiba

Sen dünya ülkelerindeki benzin fiyatlarını görmezden gel, sonra kalk Amerika Suriye'ye girmiş de zam olmuş her yerde.. 1 hafta önce bu aklınız neredeydi ? Dünyanın en pahalı benzinini kullanırken çıt yok zam gelmiş savaş da bilmem ne.. Bu kafayla koca memleketi yaktınız yakıyorsunuz da haberiniz yok.. El insaf..

mombohunter
10 Nisan 2017, 17:59
benzin fiyatlarinda da birinciyiz helaaal

Metilen
10 Nisan 2017, 18:21
Benim anlamadığım ve çok klasik olacak cümle şu. Birileri altın varaklı koltuklarda oturup, aylık gideri 21 milyon TL olan saraylarda yaşarken.. Kırmızı ete hasret, tek aldığı protein kaynağı tavuk kanadı olan insanlar nasıl isyan etmiyor.. Elbette tek iş kırmızı et protein mevzusu değil, temel ihtiyaçlara yetmiyor..

1- Tavuk kanat tavuğun en pahalı yeri. Tavuk göğüs eti olabilir belki...
2- Beslenmenin zekaya olan etkisi hakkında bir dolu makale bulabiliriz internette. :) :)

Şaşırma kısmını geride bırakalı çok oldu artık. O değil de evden işe işten eve rahat gideyim, çok da para vermeyeyim diye motosiklet aldım, bu gidişle satıp elektrikli bisiklet almak zorunda kalmaktan korkuyorum.

2007 de ilk arabama haftalık 50 liralık benzin alıyordum. Bütün hafta geziyordum. Şimdi aynı fiyata motosikletle geziyorum. Nedense haftalık 50 liralık elektirik kullanacağımız günleri de görecekmişiz gibi geliyor :) :)

TanImsIz
10 Nisan 2017, 18:26
Profili ampül olanın yorumundan ne bekliyorsunki.. omoroko soroyoyo gordo bonzon zomlondo hoboron yokmoo

fatih.met
10 Nisan 2017, 18:56
10 Nisan 2017 geceyarısı benzine 10 kuruş zam geliyor. Deposu boş olanlar bugün doldurabilir.

http://www.internethaber.com/benzine-zam-geldi-litre-fiyati-ne-kadar-oldu-1768270h.htm

ay inanmıyorum, ciddi olamazsın. paralel yapının suçudur, dış mihraklar yapıyor. mecbur zam koydurtuyorlardır.

Haberin yok galiba

bütün dünyanın zamlı haline kurban olalım, onları zamlı hali bizden ucuz :)

IRau
10 Nisan 2017, 19:36
ay inanmıyorum, ciddi olamazsın. paralel yapının suçudur, dış mihraklar yapıyor. mecbur zam koydurtuyorlardır.

fatih bi dur allasen zaten ortalık karışık.

burak burk
10 Nisan 2017, 19:37

Haberin yok galiba

Senin kafaya ulaşmak icin millet tonla para harciyor.kiymetini bil

Shrieker
10 Nisan 2017, 19:41
Referandum sonrası spoilerı

000000
10 Nisan 2017, 19:52
fatih bi dur allasen zaten ortalık karışık.

Senin kafaya ulaşmak icin millet tonla para harciyor.kiymetini bil

Engelledim kafam raaaaaaad. bide alıntı yapmasanız daha güzel olacak.

klavuzu karga olanın burnu b.ktan çıkmaz.

efendy06
10 Nisan 2017, 19:58

Adamların benzin fiyatı bizdeki zam oranı :cherry:

Hayır benzin pahalı deyince yapıştırıyorlar, suçlu ortada, ABD ve Suriye.

1- Suriyeyi kim karıştırdı? BOP eş başkanı kim?
2- Bizim sıkıntımız esasen benzin fiyatı değil. Benzin fiyatındaki vergiler.

Mart ayı boyunca uluslararası piyasadaki fiyatlara bağlı olarak benzin ve motorin fiyatları
ülkemizde değişim göstermiş ve vergisiz bayi satış fiyatı ortalaması 95 oktan kurşunsuz benzin
için 1,42 TL/LT, motorin için ise 1,38 TL/LT olarak gerçekleşmiştir.

Bu metin 1 yıl önce, 2016 mart ayında ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU PETROL VE LPG PİYASASI FİYATLANDIRMA RAPORU'undan alıntıdır.

Türkiyede özel yat'lara bu fiyattan akaryakıt satılırken, sen, ben 5 liradan biraz ucuza alıyorduk aynı benzini.

EsHero
10 Nisan 2017, 20:52
5 te yetmez 7 TL ver ver ver ver.
Ver erdogan ver.
Hey.

gadd
10 Nisan 2017, 20:59
Referandum sonrası doları düşünemiyorum.. Düşünmek istemiyorum..

fatih.met
10 Nisan 2017, 21:26
Adamların benzin fiyatı bizdeki zam oranı :cherry:

Hayır benzin pahalı deyince yapıştırıyorlar, suçlu ortada, ABD ve Suriye.

1- Suriyeyi kim karıştırdı? BOP eş başkanı kim?
2- Bizim sıkıntımız esasen benzin fiyatı değil. Benzin fiyatındaki vergiler.

Mart ayı boyunca uluslararası piyasadaki fiyatlara bağlı olarak benzin ve motorin fiyatları
ülkemizde değişim göstermiş ve vergisiz bayi satış fiyatı ortalaması 95 oktan kurşunsuz benzin
için 1,42 TL/LT, motorin için ise 1,38 TL/LT olarak gerçekleşmiştir.

Bu metin 1 yıl önce, 2016 mart ayında ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU PETROL VE LPG PİYASASI FİYATLANDIRMA RAPORU'undan alıntıdır.

Türkiyede özel yat'lara bu fiyattan akaryakıt satılırken, sen, ben 5 liradan biraz ucuza alıyorduk aynı benzini.

saygı yok ben ona üzülüyorum, karşılıklı birbirimize değer verdiğimiz insanlar farklı görüşte olduğumuz ortaya çıkınca bir anda kırıcı söz söylemeleri beni baya etkiliyor.

hele bugün bir tane abi bana "bende seni araştırıp öğrenen biri sanıyordum" diyince baya üzüldüm sonrada kızdım. hiç dış borcumuz yok diyor bende diyorum o zaman piyasa niye kötü, maaş yatmıyor diyorum ve vergiler hep yükselişte diyorum ama nafile.

yarın ona türkiye gazetesinden kaynak gösterince ne diyecek acaba, gerçi daha ona kanıtlayacak bir şey yok. direk benim sözleri yalanladı ve kanıt olmadan hemde araştırmayacağını söyleyerek.

resmen at gözlüğünü takmışlar yapacak bir şey yok. yani ben "ak parti"ye oy vermiş biri olarak pişman oldum ve ben eğer değişebiliyorsam herkes değişebilir ve sabitlik olmamalıdır.

ülke menfaati için en iyisini seçmek lazım ve bunun içinde araştırma ve öğrenmek lazım yani her zaman bir bilgi paylaşımı devam etmeli.

ama malesef kimseyle konuşmaya gelmiyor direk dışlıyorlar.

BalkanRider
10 Nisan 2017, 21:41
Referandumdan sonra ne olacak acaba Hardcore olacak istedikleri olmazsa

ogzcngdk
10 Nisan 2017, 21:48
Ak partili vatandaşların benzin konusundaki savunmasıda şu oluyor genelde, "tamam zam geliyor ama petrol zamlandığı için geliyor, devlet zam yapmıyor ki.."

devletin aldığı %65 lik vergiyi görmezden gelecek kadar kör durumdalar, olsun reis bu, yaparda satarda...

mete_han
10 Nisan 2017, 21:50
saygı yok ben ona üzülüyorum, karşılıklı birbirimize değer verdiğimiz insanlar farklı görüşte olduğumuz ortaya çıkınca bir anda kırıcı söz söylemeleri beni baya etkiliyor.

.

seni kimse sevmiyor yorumların genelde saçma olduğundan artık tahammül bile edilemiyor sana..yani konunun siyasi detayı dışında şahsına özel bir tavır var..olayı siyasete kutuplaştık moduna çekme sana özel ekstra bir durum var genel anlamda..:P

zam konusuna gelince benim zerre kadar umrumda değil...zaten düdüklenmeye alıştık veya kanıksadık ...biz motorcuyuz beyler depomuzun tüketimi ortada..yani en azından ben düşük cc kullancısıyım...60 liraya dolan depom 62-63 liraya dolacak..çokda tın diyorum...ama bazı motorlar ar arabadan fazla yakıyor..onlar düşünsün diyeceğim..yani bizim olayımız ekeonomi ve tasarruf...araç sahabısıları düşünsün...biz bilincli bir toplum dğeiliz herşeyi unuturuz..bize müstehaktır...

Pistonlar
10 Nisan 2017, 21:57

10 kuruş mu çok muş yav :P
Bu kadar pintilik olmaz
1-2 km fazla gidebilmek için depoyu fullesen ne olur :)

Dünyada binlerce insan açlıktan susuzluktan ölüyor
10 kuruşun hesabını yapıyorsun

YAZIK

efendy06
10 Nisan 2017, 22:08
Bu kadar pintilik olmaz

YAZIK

Yok ya, valla yok. Bazen düşünüyorum da, bazı insanları anlamıyorum.

Bak, Afrikayı yıllarca sömürdüler. Afrikalılar da karşılık vermedi. Verecek güçleri yoktu falan konusunu herkes geçsin. 1 tümen fransız gidip binlerce Afrikalıyı köle yapabilmişse, bu savaşılmadığı anlamına gelir. Yoksa bizim de askeri gücümüz çok iyi değildi kurtuluş harbinde.

Bu yüzden afrika bir emsal teşkil etmiyor.

Hayır işinize gelince "ama batı bizi kıskanıyor", işinize gelince "açlıktan ölenler var".

Biz 3. sınıf dünya ülkesiyiz deyince itiraz ediyorsunuz. Peki, gelişmiş ülkelerdeki gibi, asgari alınsın vergiler, %65 vergi mi olur deyince hemen ülke bile olmayan, kabileler halinde yaşayan insanları örnek gösteriyorsunuz.

Batı bizin neyimizi kıskansın?

burak burk
10 Nisan 2017, 22:09
Bu kadar pintilik olmaz

YAZIK

Ayni oksijeni soluyoruz ya işte o an ölüyorum.allah akil fikir versin dicem ama mümkün değil belliki.hayatini biraz sorgula derim a haber disinda gazete kitap vs oku.ha bide avatari degistir eski tip O led yap daha az yakarsin

drtayfun
10 Nisan 2017, 22:21
Eğleniyor olmasın bu vatandaş sizinle ??

efendy06
10 Nisan 2017, 22:41
Eğleniyor olmasın bu vatandaş sizinle ??

Şimdi, bu yorumunuza istinaden, arkadaşın ne ile eğlenmesi gerektiğine dair bir cevabım var, ama sonra uyarı alıyorum yönetimden.

Alonedark93
10 Nisan 2017, 22:48
Fatih'e daha fazla dayanamıyorum.
Tecilimi bozdum askere gidiyorum.
Kafa rahat 1 sene yokum,siz düşünün. :P

FATİH DARILMA TAKILIYORUM HEE..

just4techno
10 Nisan 2017, 23:56
10 liralık almıştım rahatım :P

Satıcam motorumu toplu taşıma en iyisi sanırım

Sj's
10 Nisan 2017, 23:58
Pistonlar ve Fatih_met, bu ikisini forumun provokatoru ilan ediyorum. Ciddiye aldiginiz her an sadece omrunuzden dakikalar yiyorsunuz.

efendy06
11 Nisan 2017, 00:00
10 liralık almıştım rahatım :P

Satıcam motorumu toplu taşıma en iyisi sanırım

Konya'da üniversite okudum. Bir dönem zafer'de oturuyordum. Günlü olarak meram'a gidip gelmek gayet kolaydı. Ama her şehirde öyle değil maalesef.

Mesela iş çıkışı toplu taşıma tercih ettiğimde 30 dk durakta beklediğimi bilirim. Komik olan ise, 120 bin nüfuslu ilçeye giden tek ana yolun üzerinde iş yerim. Yani saçma sapan bir yerde de beklemiyorum toplu taşımayı.

Motorla işyerimden çıkıp eve varmam 7-8 dk kadar sürüyor. Trafik varsa maksimum 10 dk. Komik olansa 6 liradan bile benzin alsam, toplu taşımadan daha ucuza geliyor motorla gidip gelmek :)

Ama diğer taraftan 5,30'un üstüne hala zam geliyor olması insanın içinde başka ülkede yaşama isteği uyandırıyor.

hokahey
11 Nisan 2017, 00:07
Pistonlar ve Fatih_met, bu ikisini forumun provokatoru ilan ediyorum. Ciddiye aldiginiz her an sadece omrunuzden dakikalar yiyorsunuz.

pistonlar troll ama fatih.met nevi şahsına münhasır bir kişilik. yani anlatılmak isteneni farklı anlatıyor. sevilmek istiyor. fatih.met ilgi istiyor. kirmayalim onu. sevelim.

just4techno
11 Nisan 2017, 00:08
Konya'da üniversite okudum. Bir dönem zafer'de oturuyordum. Günlü olarak meram'a gidip gelmek gayet kolaydı. Ama her şehirde öyle değil maalesef.

Mesela iş çıkışı toplu taşıma tercih ettiğimde 30 dk durakta beklediğimi bilirim. Komik olan ise, 120 bin nüfuslu ilçeye giden tek ana yolun üzerinde iş yerim. Yani saçma sapan bir yerde de beklemiyorum toplu taşımayı.

Motorla işyerimden çıkıp eve varmam 7-8 dk kadar sürüyor. Trafik varsa maksimum 10 dk. Komik olansa 6 liradan bile benzin alsam, toplu taşımadan daha ucuza geliyor motorla gidip gelmek :)

Ama diğer taraftan 5,30'un üstüne hala zam geliyor olması insanın içinde başka ülkede yaşama isteği uyandırıyor.

Hocam bende burda okuyorum 2. senem motorumu geçen sene aldım.Antalya dan geldim ve gerçekten üşümekten bıktım ayağımda 2 tekerleğe alıştı tüm kış boyunca burada sürdüm burası tam bir motorcu düşmanı(hava şartları) şehir yaz kış esiyor :queen:.Part time kuryelikte yapıyorum şuan illallah ettirdi.Antalya'da imrendiğim motor burada bana eziyet oldu en iyisi satmak 2 sene daha toplu taşımaya binerim artık.Kurye muamelesinde de bıktım yani:P

hokahey
11 Nisan 2017, 00:08
pistonlar troll ama fatih.met nevi şahsına münhasır bir kişilik. yani anlatılmak isteneni farklı anlatıyor. sevilmek istiyor. fatih.met ilgi istiyor. kirmayalim onu. sevelim.

sonuçta gökkuşağı gibiyiz, her renk farklı güzel, her renk farklı bir detay. tek renk olsa bu kadar güzel bir gökkuşağı ortaya çıkmazdı zaten.

Sj's
11 Nisan 2017, 00:14

Ben onun kullanici adini her gordugumde met kismininin metamfetamin oldugu aklima geliyor. Yani meth kullanip kafa olup olup foruma geliyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Metamfetamin

snappy x
11 Nisan 2017, 01:00
banane ben hep 8 liralık alıyom

hachiko
11 Nisan 2017, 01:12
Depoyu doldurun diyorlar benzin zammından önce o depo bitene kadar yine zam geliyor emma kori..

Tİme_shİft42
11 Nisan 2017, 01:23
Bize müstehak yasla reyiz

Gökhan'S
11 Nisan 2017, 01:41
Pensilvanya mı olarak yazılıyordu hep onun suçu yoksa herkes sütten çıkmış ak kaşık...

mgora
11 Nisan 2017, 08:06
seni kimse sevmiyor yorumların genelde saçma olduğundan artık tahammül bile edilemiyor sana..yani konunun siyasi detayı dışında şahsına özel bir tavır var..olayı siyasete kutuplaştık moduna çekme sana özel ekstra bir durum var genel anlamda..:P

zam konusuna gelince benim zerre kadar umrumda değil...zaten düdüklenmeye alıştık veya kanıksadık ...biz motorcuyuz beyler depomuzun tüketimi ortada..yani en azından ben düşük cc kullancısıyım...60 liraya dolan depom 62-63 liraya dolacak..çokda tın diyorum...ama bazı motorlar ar arabadan fazla yakıyor..onlar düşünsün diyeceğim..yani bizim olayımız ekeonomi ve tasarruf...araç sahabısıları düşünsün...biz bilincli bir toplum dğeiliz herşeyi unuturuz..bize müstehaktır...

Fatih benim forumda sevdiğim arkadaşlardan sahici ve samimi , insanların biraz sorgularsa doğrulara ulaşacağını görüyoruz onun sayesinde.

Bu arada borç rakamlarımız resmi olarak burada
https://www.hazine.gov.tr/tr-TR/Istatistik-Sunum-Sayfasi?mid=59&cid=12
Türkiye Dış Borç İstatistikleri

(İşin en acısıda varlıkların içine işsizlik sigortası fonuda dahil edilmiş , yarın bir gün işsiz kalanlara ödenecek olan para)

işin acısı da kamu net borç stoğu beklediğimden çok fazla artmış.

Ana konuya dönersek köprü bile %60-70 zamlandı benzin ucuz en az 8 tl olmalı , sonuçta ülke zenginleşti , afedersiniz halkta para var.Başkanlık gelince inşallah 8 tl olacak benzinin litresi.
Selam ve Dua ile.

hokahey
11 Nisan 2017, 08:33
geçen sefer depoyu doldur dediniz, doldurduk, daha depo yarıma gelmedi emenike, nasıl dolduralım?

Metehan07-70
11 Nisan 2017, 11:21
Yok yok, Fatih'te ciddi ciddi düzelmeler var, ama bişeyden şüpheleniyorum, Fatih ve Pistonlar aynı kişi olabilir mi ki?

fatih.met
11 Nisan 2017, 21:51
arkadaşlarım, abilerim. gerçekten kırılıyorum, oradan beni göremiyorsunuzdur ama burada moralim bozuluyor. hepinizle aynı fikirde olabilir miyim ben? tabi kimi zaman farklı düşüneceğiz kimi zaman aynı fikirde olacağız ama beni dışlama yanlışına düşmeyin. ben önce insanlığa, saygı ve sevgiye önem veririm.

kızdığım zaman takıntılıyım, uzun süre kafamdan atamam olayı. bilgim konusunda bana yanlış olduğumu söylediğinizde doğal olarak kızsam da sonra bilgimi tekrar sorgularım acaba gerçekten yanlış mı diye?

kişilik olarak çoğu zaman güler yüzlü olurum. hayatta sahip olamadığım şeylere üzülmektense elimdekilerin sevincini yaşamayı tercih ederim. inatçıyım, çok sinirli ve takıntılıyım. benim için motive her zaman vardır ve içimden gelen doğal bir motivasyona sahibim, yani iş konusunda beni herkes parmağıyla gösterir çünkü işimi severek yaparım ve bununda bir savaş olduğunu düşünüp gücümün sınırlarını zorlarım.

bağırmayı severim, ben bir nara attığım zaman çok uzaktan rahatlıkla duyarsınız :D

dışarıdan bakınca 55 kilo, 170 boy ve yüzüme bakınca 16 yaşında heralde diyorlar ama çalışırken ve bağırırken ve gücümü gördüklerinde afedersiniz öküz trene nasıl bakar :)

beylikdüzü-kristal şehir. 36 katlı 18 blok var ve eskiden 3 kişi 1 kat şap kırımı yapardı, ben tek başıma extra para karşılığında kırım yapıyorum.

yani abilerim, arkadaşlarım. değerli olmak kolay değil, samimiyet ister, çaba ister, azim ister, hırslı olmayı gerektirir. değerli olmak için fedakarlık yapmanız gerekir.

ben bu forumda sizlere karşı ancak samimi olmaya çalışabilirim çünkü günlük hayatta bir arada bulunamıyoruz. çevremde insanlar benim için güvenilir gözüyle bakarlar ve iş konusunda tereddüt etmezler, eee durum böyle olunca bir zaman sonra beni gördüklerinde insanlarında yüzünde bir gülümseme oluyor ve bu benim için paha biçilemez :) yani faydalı insanı kim sevmez?

benim hakkımda iyi düşünen insanlar olsun istiyorum, beni kötüleyenlere ne diyebilirim ki? kızıyorum onlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

fatih.met bir troldür. 7 dakikalık öylesine bir konuşma videosu, biraz kendimden bahsettim, biraz nasihat verdim ama nasihatleri dinleyen olmaz genelde. ben karşımda adamın değerini verdiği nasihatten de biçerim birde o var. buyurun merak edenler izlesin troll fatihi.

bu arada bizim burada shell 5,35 tl olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=nw92WKwoR3Y&feature=youtu.be