PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marka

motocross1
10 Nisan 2017, 14:19
Sizce en dayanıklı motosikletleri yapan firma hangisidir ?

Mertcan39
10 Nisan 2017, 14:30
Japonlar bu isi biliyor ardindan italyanlar gelir

motocross1
10 Nisan 2017, 14:41
Alman BMW hakkında görüsleriniz neler ?
Bu arada bide zaman olayı var en iyi şekilde bakılan bakımı yapılan hangi firmanın motoru uzun süre gider ? Mertcan cevap için saol italyan markalar neler var dikkatimi çekmemişti daha önce ?

hacıyatmaz
10 Nisan 2017, 15:17
Bu arada bide zaman olayı var en iyi şekilde bakılan bakımı yapılan hangi firmanın motoru uzun süre gider ? Mertcan cevap için saol italyan markalar neler var dikkatimi çekmemişti daha önce ?

Tabiki BMW Yamaha gibi markaların üst segment ürünleri motor piyasasında lider Honda'da bunlara dahil İtalyanlar tasarım kalitesinde benim gözümde BMW ve japon markalarını ezer geçer kalite desen aynı onlardada üst segment ürünler on numara ama maliyeti ve parçalarıda ona göre fiyatlandırılır. İtalyan markası olarak Benelli gözde ve köklü bi marka üst segment ürünlerinden TNT 600 modeli var birde 2017'de gelecek olan TRK 502 var ama yurtdışında satılan modelleri çok daha harika vaktin olunca TREK 1130 veya 899 var çok beğendiğim ama maalesef ülkemize gelmiyor :)

shoeisever
10 Nisan 2017, 15:33
Tabiki BMW Yamaha gibi markaların üst segment ürünleri motor piyasasında lider Honda'da bunlara dahil İtalyanlar tasarım kalitesinde benim gözümde BMW ve japon markalarını ezer geçer kalite desen aynı onlardada üst segment ürünler on numara ama maliyeti ve parçalarıda ona göre fiyatlandırılır. İtalyan markası olarak Benelli gözde ve köklü bi marka üst segment ürünlerinden TNT 600 modeli var birde 2017'de gelecek olan TRK 502 var ama yurtdışında satılan modelleri çok daha harika vaktin olunca TREK 1130 veya 899 var çok beğendiğim ama maalesef ülkemize gelmiyor :)

Benelli'yi bu kadar üst segmentte görmeniz komik. Bu arada Benelli şu an Çinlilere ait.

motocross1
10 Nisan 2017, 15:57
Var mı başka fikri olan?
Dayanıklı ve sağlam marka?

gibigibi1985
10 Nisan 2017, 16:29
DOKATİ VAR

motocross1
10 Nisan 2017, 16:31
Suzuki nasıldır

diablof
10 Nisan 2017, 16:32
honda.

yani bence honda:)

yamaha diyicem çekiniyorum arkadaşın biri takmış r25 e gelip darlamasın bizi diye demiyorum. ama neyse yamaha yı da koyalım araya:)

inshroud
10 Nisan 2017, 16:56
Ben de yeni başlık açmadan merak ettiğim bir konuyu şu araya sıkıştırayım...

Servisler adam seçiyorlar mı? Hangi servis ne kadar adam seçiyor?

Örnek vereyim, Honda mesela... Çok fazla satış yapıyor, bir şehirde de bir veya iki tane yetkili servisi var diyelim. Buraya ikiyüz trilyorluk goldwingi bakıma götürmekle milyonların sevgilisi CBF 150yi bakıma götürmek arasında fark var mı? Sırada öne almak veya arkalara itelemek gibi? Sorum tüm markalar için geçerli.

stevejones
10 Nisan 2017, 17:01
...Honda,Suzuki,triumph,Yamaha,harley,piaggio,BMW, Hero,SYM,ducati,kymco, daelim,tvs,KTM benim sıralamam böyle.

Bunlar dışındaki motorlara da güvenim yok,gel sana ÖTV 0 deseler de bayiden içeri girmem

Pistonlar
10 Nisan 2017, 17:26
Motosiklette Kawasaki
Otomobilde Mazda

hasmet
10 Nisan 2017, 17:47
Ayrintiya indikce hata orani artar. Amerika'da kabul gormus genel gorus:

Japon > Alman > Italyan

"Bakimi yapildikca uzun sure dayanir" su goturur bir yaklasim. Ne kadar az bakimla ne kadar uzun sure sorunsuz calistigina bakilmali. Bu acidan Japon'larin ustune Alman, Italyan veya Rus demek komik... Evet, Almanlar daha teknolojik; evet, Italyan daha guzel dizayna sahip; ama dayaniklilik deyince Japon'dan kacis yok...

agris
10 Nisan 2017, 18:11
İtalyan iyidir. Fiyatı da delidir.

Mertcan39
10 Nisan 2017, 18:43

Aprilia Ducati Mv Agusta iyi markalarin hepsi uzun ömürlüdür fakat honda hala cbf yag olayini duzeltmedi utanmadan satiyor

noz
10 Nisan 2017, 19:16
“Kısa özet: En güvenilir (dayanıklı, sorunsuz) motosikletler Japon’lardan çıkarken, Victory ve Harley sahipleri en motosikletlerinden en mutlu olan sürücüler olarak öne çıktılar (kaynak: Amerika Tüketici Hakları Derneği’nin tüketici raporu).”

Her yıl yayınlanan Amerikan motosiklet sürücüleri (tüketicileri) arasındaki en iyi 10 marka araştırması geçen sene olduğu gibi Japon markalarının güvenilirlik (sorunsuzluk/bozulmazlık) konusunda başı çektiğini gösterdi. 4 yaşındaki motosikletler arasında yapılan araştırmada, Yamaha %11 ile en düşük sorun çıkaran motosiklet olurken, onu % 12 ile Suzuki ve Honda ve %15 ile Kawasaki takip ettiler.

Amerikan markalarıVictory (17% sorunlu araç) ve Harley-*Davidson (26% sorunlu araç) listenin ortalarında yer aldı ve bu markaları Triumph (29%), Ducati (33%), BMW (40%), ve Can-Am (42%) sorun yaşamaya en yakın araçlar olarak listede yer aldılar.

“Ben Yine De Mutluyum”
Fakat bir de şu var ki, söz memnuniyete ya da “Valla ben seviyorum.” demeye gelince 80% mutluluk oranıyla Victory kullanıcıları (sürücüleri) mutlaka yine bir Victory alırım dediler. Harley-*Davidson’da da yine Victory’ye yakın bir oran olan 72% memnuniyetle ve bir daha alırım kararı vardı. Bu oran Honda’da 70% olurken tüm diğer markalar memnuniyet oranında %70’in altında kaldılar.

“Rapora konu olan bilgiler 2008 ile 2014 model yılı arasındaki 12’300 sürücünün bildirimlerine göre oluşturuldu. “
Konfor / Rahatlık Puanları

Değerlendirme sonucunda görüldü ki memnuniyet ve tatmin konularında asıl belirleyici olan “rahat etme” ve “konfor” hissi. İncelemeye alınan on marka içerisinde sadece Victory markası en yüksek konfor puanını aldı. Bunun yanı sıra Victory neredeyse her konu başlığında en üst sıralarda yer aldı.

En “konforsuz” olanlar ise Ducati, Kawasaki, Suzuki, ve Triumph olarak sıralandılar.
Privacy consumer reports

Hızlanma, keyif / eğlence (fun) ve tip (şekil şemal – dış görünüş) gibi kriterlerde ise markalar birbirine yakın puanlar aldılar.

Tamir Maliyetleri

Tamir masraflarına gelince %15 arıza oranıyla çapırlar (chopper / cruiser dediklerimiz) dört yıllık kullanım sonunda birinci geldiler (en sorunsuz tür oldular). En sorunsuz tür sıralamasında sırasıyla dual-sport’lar, turingler, spor turingler ve spor (arıza oranı %23) motosikletler listede yerlerini aldılar.

Fakat hiç bir marka diğerlerinden açık ara kötü ya da iyi olarak öne çıkmadı.

Can Am Spyder F3

Üç tekerlekliler (ön iki arka tek teker) (Can-Am Spyder gibi), neredeyse iki kat fazla teknik sorun yaşadılar. Bu sınıf aynı zamanda da kullanım ve sürüş yönlendirmesi (handling) konusunda yine açık ara en kötü puanı aldılar.

Tamire ihtiyaç duyan motosikletlerin %45’inde masraf çıkmamış. Bu da sürücülerin ya bu sorunları kendileri tamir ettikleri, ya da garantiden yaptırdıkları anlamına gelmekte.

Sorun Yaşanan Noktalar

Bozulan Parçalar %’lik Oran
Elektrik sistemi

24%
Aksesuarlar

19%
Fren

18%
Yakıt sistemi 13%
Debriyaj

8%
Gövde Parçaları (grenaj)
6%
Ön süspansiyon

5%
Diğer oranlar: Soğutma sistemi: 4%, Piston: 4%, Vites 4%

Sonuç

“Japonlar en sorunsuz (güvenilir) markalar.
BMW en sorunlu motosiklet üreticisi.
En mutlu kullanıcılar çapırlar ve gezinti motosikleti kullananlar.”

fatih.met
10 Nisan 2017, 19:30
benim tvs apache sanki hiç bozulmayacak gibime geliyor :D en sağlamı benim motorum.

Capitao_3
10 Nisan 2017, 19:43
Sizce en dayanıklı motosikletleri yapan firma hangisidir ?

Bmw tektir bu konuda bence..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

benim tvs apache sanki hiç bozulmayacak gibime geliyor :D en sağlamı benim motorum.

Bende 2 senendir essek gibi bindim masallah hic bozulmadi..

TskMuvazzaf
11 Nisan 2017, 08:38
Kore malı motosikletler için ne düşünüyorsun?

nines
11 Nisan 2017, 09:20
Kore malı motosikletler için ne düşünüyorsun?

çinli ile japon arasında bunlar ama japona daha yakın. atıyorum japon 10 puan çinli 1 puansa kore 7-8 puandır. bunu bir hyosung kullanıcısı olarak söylüyorum. ama ülkemizde kore motorlarının prim yaptığı alan cruiser alanı sebebi ise ülkemize düşük cc (250 cc civarı) japon cruiser'ın gelmemesi. eski japon cruiserlarla kıyaslarsakta bir çoğundan önde olduğunu düşünüyorum bunuda üretimdeki 10 yıllık farka bağlıyorum. 2006-2007 model 250 cc japon cruiser'ı ile 2016-2017 model japon cruiser'ını kıyaslarsak kore öne geçecektir lakin ülkemizde 2017 japon cruiser'ı olsaydı (250cc segmentinde) bu karşılaştırma çok farklı olabilirdi.

biraz daha yüksek cc'lere çıkarsak yine cruiserlarda yine koreden karşımıza gv650 çıkıyor (benim bildiğim 250cc üstü başka kore cruiser'ı ülkemizde yok). bu alete sahip olan arkadaşlarım var. japonlarla kıyasladığında japonlar daha kaliteli ama o sınıfta güç ve torkta gv650 ayarında pek alet yok. biz arkadaşlar arasında gv650'e uçan teneke diyoruz :queen: . bu arada bu bahsettiğim arkadaşlar gv650 kullanıcısı :)

TskMuvazzaf
11 Nisan 2017, 22:38
çinli ile japon arasında bunlar ama japona daha yakın. atıyorum japon 10 puan çinli 1 puansa kore 7-8 puandır. bunu bir hyosung kullanıcısı olarak söylüyorum. ama ülkemizde kore motorlarının prim yaptığı alan cruiser alanı sebebi ise ülkemize düşük cc (250 cc civarı) japon cruiser'ın gelmemesi. eski japon cruiserlarla kıyaslarsakta bir çoğundan önde olduğunu düşünüyorum bunuda üretimdeki 10 yıllık farka bağlıyorum. 2006-2007 model 250 cc japon cruiser'ı ile 2016-2017 model japon cruiser'ını kıyaslarsak kore öne geçecektir lakin ülkemizde 2017 japon cruiser'ı olsaydı (250cc segmentinde) bu karşılaştırma çok farklı olabilirdi.

biraz daha yüksek cc'lere çıkarsak yine cruiserlarda yine koreden karşımıza gv650 çıkıyor (benim bildiğim 250cc üstü başka kore cruiser'ı ülkemizde yok). bu alete sahip olan arkadaşlarım var. japonlarla kıyasladığında japonlar daha kaliteli ama o sınıfta güç ve torkta gv650 ayarında pek alet yok. biz arkadaşlar arasında gv650'e uçan teneke diyoruz :queen: . bu arada bu bahsettiğim arkadaşlar gv650 kullanıcısı :)

Evet bende gt650r a felan hiç denk gelmedim yeni kasa bknz şuan 2017 model gt 250r da yok

Yuzsuz
11 Nisan 2017, 22:43
Yuki.

The bomb has been planted.