PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Petrol Ofisi 'inde hava ve su bölümündeki suyu kullanmak yasak !

shiroyasha
10 Nisan 2017, 11:42
Petrol ofisi 'inde hava ve su bölümündeki su ile sadece arabanızın sileceklerinin suyunu felan doldurabiliyormuşsunuz.

Bunu nasıl öğrendim : Hava ve su ünitesinde sıra olmamasına hatta bomboş olmasına rağmen lastiklerime hava bastıktan sonra motorun çamurluklarındaki çamurlar vs aksın diye su tutarken (elimde herhangi bir bez de yok) yanıma gelen görevlinin beni uyarmasıyla :(

Ayrıca tüm petrol ofislerinde de durum böyleymiş.

Gerekçe olarak sıra bekletmemek deselerde bir sıra olmadığından, tam anlamıyla bir motor yıkama bile olmadığından anladığım kadarıyla amaçları "suyu fazla kullanmasınlar yıkatmak isteyen parasıyla yıkatabilir bu hizmetimiz mevcuttur" demek.

Bu zamana kadar motoru bırakıp arabanın deposunu doldurmaya koşan pombacıları çok görmüştüm ama suyun hesabını yapanı ilk defa görüyorum.

DKN
10 Nisan 2017, 11:53
doğru söylemiş. oto yıkama yerine dönerdi yoksa

zuluman
10 Nisan 2017, 11:54
oradaki su çok az akıyor. motoru yıkamak mümkün değil zaten.

Romedon
10 Nisan 2017, 12:02
orada zaten yıkamak saçma bişey 1 tl ye foşur foşur akan yer vardır benzinliğin orda

shiroyasha
10 Nisan 2017, 12:03
Zaten o kadar az akan bir suyla oranın oto yıkamaya dönmesi mümkün değil. Hoş motoruda yıkamıyordum zaten benim hoşuma gitmeyen sıra yok, elimde bez vs olmamasından anlaşılacağı üzere fiili bir yıkama zaten yok.
Buna rağmen görevlinin gelip uyarması.
İstasyonlar benzin alırken motorlara zaten 2.sınıf muhamele gösteriyorlar birde üzerine bu eklenince gerçekten sinirlendim.

french press
10 Nisan 2017, 12:45
Oradaki suyun, lastiğe hava bastıktan sonra el yıkama amaçlı olduğunu düşünmüştüm hep. Ben hep el yıkadım o suyla çünkü.

Pulsar41
10 Nisan 2017, 12:51
Günaydın .

gursus
10 Nisan 2017, 12:58
herkes orda çamur akıtsa? biraz düşün her işin yeri ayrı.

orada ki su lastiklere hava bastıktan sonra elinde oluşan pisliği gidermek,aracınızın fışkıyesini doldurmak, kask vizörü yıkamak vs gibi acil ve çok su gerektirmeyen işler için.

navarin11
10 Nisan 2017, 13:01
Suyun ziyan olması gibi bir durum yok da motoru o suyla yıkamak hakikaten çok ters ve sygısızlık, motorun çamurunu akıtınca senin gibi herkes yaparsa orası çamur olur, kuruyuncada toz toprak olur, senizkide görgüsüzlük kardeşım, kusura bakma yazman bile abes.

yaşlıveacemi
10 Nisan 2017, 13:01
bir kere başlık yanlış olmuş suyu kullanmak değil araba, motosiklet vs yıkamak yasak sebebi yıkama sonucu akan çamurların yeri kirletmesi. O suyun amacı silecek deposuna su doldurmak. pardon ben yazarken aynı şeyi iki arkadaşta yazmış benim ki tekrar oldu.

brooklynnn
10 Nisan 2017, 13:15
yahu bos konusmayın
4 tekerler sadece ısı ıcın kullanıyor zaten o suyu
adam camuru akıtmıs
akıtabilir hakkıdır, orayı kullanıyor para kazandırıyor dolayısıyla camuru akıtmak ısteyebiilir bu gibi seyler ıcın yanında mazgal vardır su oradan akar gıder
camurun ortada kalacagını dusunenlere lafım

serif abi
10 Nisan 2017, 13:21
orada ki su gusul abdesi almak için

okanbagiscan
10 Nisan 2017, 13:22
Ben orada araba yıkayan Şahinci de gördüm.Yıkama bölümü boşuna var sanki benzinlikte.

shiroyasha
10 Nisan 2017, 13:46
Mazgal diye birşey var arkadaşlar :) zaten herkesin söylediği gibi muhtemelen yıkama amaçlı kullanılabileceğini düşündükleri için su az akıyor.
Eğer lastıklerini şişirmek için arkanızda bekleyen yoksa pek tabi elinizi yıkarken motorun çamurlu gördüğünüz alt kısımlarına, çamurluklara su tutabilirsiniz
Burda asıl sorun ettiğim görevlinin tutumu. Üstüne yıkamıyorum dememe bu tutumun çok saçma olmasını söylememe rağmen bunda ısrar etmesi.

Bilmiyorum motorlara 2.sınıf muhamele hep bana mı denk geliyor ama benzin alırken bile bu tutum genelde böyle. Hep arabalar öncelikli sanki tek acelesi olanlar onlar.

Ufakta olsa bu tarz şeylere karşı tepki gösterilmeli ki motorlara karşı bu tutum değişsın.

shooter1
10 Nisan 2017, 14:19
gin san katanan yanında yok muydu

hachiko
10 Nisan 2017, 14:37
Burada karışan yok arada arabayı bile yıkıyorum :D

shiroyasha
10 Nisan 2017, 14:56
gin san katanan yanında yok muydu

http://static.zerochan.net/Sakata.Gintoki.full.1428555.jpg

efendy06
10 Nisan 2017, 17:00
Petrol ofisi 'inde hava ve su bölümündeki su ile sadece arabanızın sileceklerinin suyunu felan doldurabiliyormuşsunuz.

Bunu nasıl öğrendim : Hava ve su ünitesinde sıra olmamasına hatta bomboş olmasına rağmen lastiklerime hava bastıktan sonra motorun çamurluklarındaki çamurlar vs aksın diye su tutarken (elimde herhangi bir bez de yok) yanıma gelen görevlinin beni uyarmasıyla :(

Gerekçe olarak sıra bekletmemek deselerde bir sıra olmadığından, tam anlamıyla bir motor yıkama bile olmadığından anladığım kadarıyla amaçları "suyu fazla kullanmasınlar yıkatmak isteyen parasıyla yıkatabilir bu hizmetimiz mevcuttur" demek.

Bu zamana kadar motoru bırakıp arabanın deposunu doldurmaya koşan pombacıları çok görmüştüm ama suyun hesabını yapanı ilk defa görüyorum.

Shell Deli2Go'ya gidiyorum. İstersen Airbus A380 getir, kimse kimseyi bırakıp bir yere koşmuyor. Aşırı kibarlar. Hatta benzin aldıktan sonra ücreti ödeyip, motoru pompadan kaldırıp, az ilerde sigara içiyorum. Bu güne kadar 1 kişi geldi görevlilerden, o da motorla fotoğraf çekinmek istedi :)

Kalite'ye yönelin. Hiç değilse "pilaka kaç bilader?" diye sormak yerine, lütfedip bakıyorlar plakaya.

shiroyasha
10 Nisan 2017, 20:33
Aynen bugün sırf denemek için aynı şeyi shell de yaptım üstelik benzinde almadım ve su tutma olayını inatla abarttım ama kimse sıkıntı çıkartmadı.Sonuç olarak Shell > Petrol Ofisi ;)

brooklynnn
10 Nisan 2017, 20:39
opette iyidir
po'da motorumu cekerken cızmıslerdı depodan ortalıgı yıkmıstım
gıtmeyın po'ya

MeNGuC
10 Nisan 2017, 21:06
Sizin derdinize bakın birde benim derdime tp petrolde para atıp yıkama yerine geçtim motosiklet yıkamak yasak dendi ve geri çevrildim uyuz oldum markete girdim motosiklet neden yıkamak yasak arabaların verdiği parada benim verdiğim para deyilmi kasiyer işte 1 kaç motorcunun motoru arzalanmış yıkamadan sonra sorun oldu müdürümüz yasak getirdi iyide paramı atıcam ben yıkıcam bu benim sorunum nerde yıkıcam mahalede yıkasam zabıta bana ceza keserse sizmi ödüceksiniz müdürünüzmü ödücek dedim böyle saçmalıkmı olur benimkide arac arabalarda arac vergi ötv benzin alıyoruz ödüyoruz o zaman motosiklete benzinde satmayın yasak koyun baktım market kasiyeri kem küm eti bastım gittim sinir küpü ettiler

mgora
10 Nisan 2017, 21:11
Bu Hollandalılar zaten bizim Bakan'ıda sınır dışı ettiydi :D

fatih.met
10 Nisan 2017, 21:19

ben o suyun amacını tahmin ediyordum zaten ama küçük tabancası hoşuma gitmişti ve bizim burada shell var, tabancayı alıp sağa sola sıkmıştım ama bişey diyen olmamıştı :mrgreen:

mete_han
10 Nisan 2017, 21:56
bundan önce bir suistimal olmuştur arabasını yıkamaya çalışan olmuştur o yüzdne önlem almışlardır tahminimce...

efendy06
10 Nisan 2017, 22:13
opette iyidir
po'da motorumu cekerken cızmıslerdı depodan ortalıgı yıkmıstım
gıtmeyın po'ya

Kawayı mı çizgiler :pr:

Valla ben olsam mahkemeye verirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Sizin derdinize bakın birde benim derdime tp petrolde para atıp yıkama yerine geçtim motosiklet yıkamak yasak dendi ve geri çevrildim uyuz oldum markete girdim motosiklet neden yıkamak yasak arabaların verdiği parada benim verdiğim para deyilmi kasiyer işte 1 kaç motorcunun motoru arzalanmış yıkamadan sonra sorun oldu müdürümüz yasak getirdi iyide paramı atıcam ben yıkıcam bu benim sorunum nerde yıkıcam mahalede yıkasam zabıta bana ceza keserse sizmi ödüceksiniz müdürünüzmü ödücek dedim böyle saçmalıkmı olur benimkide arac arabalarda arac vergi ötv benzin alıyoruz ödüyoruz o zaman motosiklete benzinde satmayın yasak koyun baktım market kasiyeri kem küm eti bastım gittim sinir küpü ettiler

Shell'e gidiyorum yakıt için. Ama shell'de o 1 tl at yıka olayı yok. Allahtan ev müstakil. Bahçede yıkıyorum keyfimce. Zaten çok yıkamam. Mesela 8 bin bakımında servis yıkayıp kurulayıp vermişti geri. 9 binde ben yıkadım, birde cila attım. 10 bin km'de vites geçişleri sertleşince tekrar servise gidip yağ ve yağ filtresi değiştirdim, gene yıkayıp teslim ettiler. 11 bin'de gene yıkarım artık :cherry:

Yağmurda çamurda binmiyorum. Sadece 1000 km'de bir zincir temizleyeceğimde yıkıyorum. Onun dışında fısfısa su doldurup siliyorum sadece ıslatıp. Çamur olmadığı için, oldukça işe yarıyor. Toz oluyor genelde, tertemiz oluyor :)

MeNGuC
10 Nisan 2017, 22:20
Kawayı mı çizgiler :pr:

Valla ben olsam mahkemeye verirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Shell'e gidiyorum yakıt için. Ama shell'de o 1 tl at yıka olayı yok. Allahtan ev müstakil. Bahçede yıkıyorum keyfimce. Zaten çok yıkamam. Mesela 8 bin bakımında servis yıkayıp kurulayıp vermişti geri. 9 binde ben yıkadım, birde cila attım. 10 bin km'de vites geçişleri sertleşince tekrar servise gidip yağ ve yağ filtresi değiştirdim, gene yıkayıp teslim ettiler. 11 bin'de gene yıkarım artık :cherry:

Yağmurda çamurda binmiyorum. Sadece 1000 km'de bir zincir temizleyeceğimde yıkıyorum. Onun dışında fısfısa su doldurup siliyorum sadece ıslatıp. Çamur olmadığı için, oldukça işe yarıyor. Toz oluyor genelde, tertemiz oluyor :)

Kar buz dışında hep binerim afetmem :)

efendy06
10 Nisan 2017, 23:22
Kar buz dışında hep binerim afetmem :)

Eskiden binerdim bende, ama CBR'yi temizlemek meşakkatli. Anlıyorum yağmur çamur görmemiş motor muhabbetini. Acil değilse binmiyorum. Genelde de acil olmuyor. Yağan yağmur mühim değil de, yollarda su birikiyor, sonra sen giderken öküzün biri o su birikintisine cipiyle giriyor, bütün çamuru sana atıyor ya, bir gün kavga ederim diye riske girmiyorum. Zaten yağmur yağarken genelde hava da soğuk oluyor. Ama olur da enduroya yönelirsem binerim muhtemelen. Arkadaşlar enduro almam için baskı yapıyor, ben CBR500'e bakıyorum :cherry:

Tvs01
11 Nisan 2017, 03:26
Shell Deli2Go'ya gidiyorum. İstersen Airbus A380 getir, kimse kimseyi bırakıp bir yere koşmuyor. Aşırı kibarlar. Hatta benzin aldıktan sonra ücreti ödeyip, motoru pompadan kaldırıp, az ilerde sigara içiyorum. Bu güne kadar 1 kişi geldi görevlilerden, o da motorla fotoğraf çekinmek istedi :)

Kalite'ye yönelin. Hiç değilse "pilaka kaç bilader?" diye sormak yerine, lütfedip bakıyorlar plakaya.

Tamamda konuya cevap verırken konu kopyalamak niye ? ;)

ojo
22 Nisan 2020, 19:05
Bu Hollandalılar

shell e alternatif oldu mu

babaçi
22 Nisan 2020, 20:19
petrol ofisi calışanıyım,evet bizde hava saatinin yanındaki suyu amacı dışında kullandırmıyoruz.siz yakıt aldığınız için yada bunun bir amme hizmeti olduğunu düşünerek çamur akıtmak veya aracınız yıkamanızda haklı olduğunuzu düşünebilirsiniz.

fakat genellikle yıkama bölümünde olan su ve pisliğin gidebileceği mazgal veya su gideri o kısımlarda bulunmaz,sizin döktüğünüz çamur su pislik vb. şeyler orada kalır birikir.ve her seferinde bir görevli bu kısmı temizlemek zorunda kalır,temizlemez ise ya sizden sonraki müşteri istasyonu şikayet eder.yada belli aralıklarla gelen petrol ofisi tarafından yönlendirilen gizli müşteri tutanak tutar.bu durumdada istasyona ceza kesilir ve bu personelden kesilir.
biraz empati yapın...

hokahey
22 Nisan 2020, 20:37
Hava yerinin orada su mu varmış? Hiç görmedim.

Teco var burda. Su sebi gibi maşallah. Akşamları gider, ibadet eder gibi araba yıkarım. Adeta bir terapi niteliğinde benim için. Bir tanrıya tapıyorum bir de benzinlik yıkama yerlerine.

ojo
22 Nisan 2020, 20:40
ayin gibi