PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Çanta Sağlamlığı

KaanPasin
10 Nisan 2017, 11:18
Merhaba,
Ben yaklaşık 3 yıldır motor kullanıyorum. Daha önce hiç çanta ihtiyacım olmamıştı. Bir önceki motorum xmax'ti ve sisi bar olduğu için artçı yaslanmakta sıkıntı çekmiyordu.
Şimdiki motorum da çanta ihtiyacım doğdu.
Maxem marka çanta düşünüyorum. Çanta taşıyıcı H&B.
Sorum ise şu; artçım arkada bu çantalarda sıkıntı yaşar mı ? Rahatlıkla arkasına yaslanabilir mi? Veya bunun güvenli olması için nelere dikkat etmem gerekiyor.
Tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Sevgiler.

jonvolkan
10 Nisan 2017, 13:27
YBR 125 için Maxem Sl 45 marka topcase kullandım. Hatt adurduğu yerde motosiklet yan tarafa devrildi. Çanta sağlamlığı sayesinde motosiklete bir zarar gelmedi. Ayrıca çantada da kırılma olmadı. Hem esnek hem sağlam bir arka çanta. Sırt dayamalı olan tiplerden hatta 15 20 Lİra fazla verip üstünde bagaj bağlama aparatı olanlardan alırsan kullanışlı olacaktır.Ben YBR nin orijinal arka demirine tablasını direkt bağlatmıştım. Tabladan sökülebilir özellikte kilit mekanizması var. Denemedim ama çift kask sığdırılabilir zannımca. Sırt dayaması da artçı olan eşim ve kızlarım için gayet rahatlık sağlıyordu. Ayrıca montajdan sonra motosiklete şık bir görünümde kazandırdığını düşünüyorum.

KaanPasin
17 Nisan 2017, 09:09
YBR 125 için Maxem Sl 45 marka topcase kullandım. Hatt adurduğu yerde motosiklet yan tarafa devrildi. Çanta sağlamlığı sayesinde motosiklete bir zarar gelmedi. Ayrıca çantada da kırılma olmadı. Hem esnek hem sağlam bir arka çanta. Sırt dayamalı olan tiplerden hatta 15 20 Lİra fazla verip üstünde bagaj bağlama aparatı olanlardan alırsan kullanışlı olacaktır.Ben YBR nin orijinal arka demirine tablasını direkt bağlatmıştım. Tabladan sökülebilir özellikte kilit mekanizması var. Denemedim ama çift kask sığdırılabilir zannımca. Sırt dayaması da artçı olan eşim ve kızlarım için gayet rahatlık sağlıyordu. Ayrıca montajdan sonra motosiklete şık bir görünümde kazandırdığını düşünüyorum.

çok teşekkürler :)

carter17
18 Nisan 2017, 02:08
Bende aynı şekilde ybr125 e Maxem SL-45 çanta kullanıyorum, sırt dayamalı ve bagaj bağlama aparatı ile 160tl ye almıştım. Ybrden önce Mondial 150RR motosikletimde kullanıyordum çanta 2 kere motosikletle yere düştü bir şey olmadı, 2 kask rahat sığıyor. Arkamda sürekli cüsseli en az 90kg insan oturuyor ve sürekli sırtını yaslıyor çok rahat olduğunu söylüyorlar. Tavsiye ediyorum.

Mexico
18 Nisan 2017, 09:04
Maxem çanta bende kullandım. Çok sağlam, tavsiye ederim.

K121L
18 Nisan 2017, 09:11
Şuan bende kullanıyorum memnunum ama beni baza almayın 2 aydan beri kullanıyorum
Sl-40 modelini aldım şimdilik başarılı

yedimsi
18 Nisan 2017, 09:18
Ben tex marka arka çanta kullanıyorum, sanırım 46litre olması gerekli. 2medium kaskı rahatlıkla alıyor. Kız arkadaşımın kaskı sürekli arka çantamda, işe gelip giderken sırt çantamı sürekli orda taşıyorum ve ıvır zıvırlar.. Artçılarımdan hiç şikayette almadım. Oldukça memnunum, alternatif olarak cepte bulundurulabilir :)

motorcu adam
18 Nisan 2017, 12:52
Sen burda sanirim cantanin saglamligindan cok canta demirinin saglamligindan bahsediyorsun. Piyasadaki hicbir canta zaten yaslaninca yada asiriyuklenince hasar gormez. Onemli olan canta tasima demiri.

Bence ilk gunden demirin sinirlarini zorlamadan gun gectikce daha fazla yukleme yap. Ayrica tumseklerde canta demiri yuksek stresslere maruz kalir bu sebepten yumusak gecmeye calis. Unutmaki birinin yaslanmasida demire fazladan kuvvet uygular.

Cbf 1000 motorumun arka cantasini kirmisligim var. Sansliydimki demirlerden sadece biri kirildi ve canta komple kopmadi. Cantadan cok demirinin saglamligina dikkat etmeni tavsiye ederim.