PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS rtr 180

kaptancanali
09 Nisan 2017, 22:22
TVS rtr 180 kullanan varmı hiçbir bilgi bulamadım hakkında kimisi modifiyeli çakma filan diyor.

Capitao_3
09 Nisan 2017, 23:33
Daha onceleri vergi diliminden dolayi tr 150 cc olarak geliyordu rtrler. Fakat tum dunyada 180cc idi. Simdi vergi dilimi degisince 180 cc getirdiler. Ama bunlar 150 likler kadar tutmadi. 150 cc olan rtr kendini tr de kanitladi. Ben 15000 km kullandin rutin bakimlari disinda hic problem yasamadim. Cok saglam tabiri caizse at gibi motor. Eksilerini herkes biliyor vibrator gibi titriyor motor. Zaten piyasada 100000 yapan rtr 150 bile var. 180 lik olani ile 150 olani arasinda kalite farki yok. Ama ozellikle bajajin tr piyasasina pulsarla girmesi tvsnin sifir satislarini cok etkiledi. İnsanlar rtr 180 yerine ns 200 tercih etti. Ama bence rtr 180 kalite olarak en kaliteli hint motoru..

Emron
09 Nisan 2017, 23:45
Daha onceleri vergi diliminden dolayi tr 150 cc olarak geliyordu rtrler. Fakat tum dunyada 180cc idi. Simdi vergi dilimi degisince 180 cc getirdiler. Ama bunlar 150 likler kadar tutmadi. 150 cc olan rtr kendini tr de kanitladi. Ben 15000 km kullandin rutin bakimlari disinda hic problem yasamadim. Cok saglam tabiri caizse at gibi motor. Eksilerini herkes biliyor vibrator gibi titriyor motor. Zaten piyasada 100000 yapan rtr 150 bile var. 180 lik olani ile 150 olani arasinda kalite farki yok. Ama ozellikle bajajin tr piyasasina pulsarla girmesi tvsnin sifir satislarini cok etkiledi. İnsanlar rtr 180 yerine ns 200 tercih etti. Ama bence rtr 180 kalite olarak en kaliteli hint motoru..

Bu 180 liklerde 150 lik gibi titreşim durumu hala varmı acaba bir bilginiz var mı?
Ve bu yaz 200lüğü gelicek diyor sizce beklemeye değer mi fiyatı şu an sıfırlar böyleyken pahali olarak mi gelir acaba yoksa bende direk 150 ns alip gecicem 200 lük gelipte pahali olursa bütcem 9 bin

Tvs01
09 Nisan 2017, 23:57
Temiz bi rs 200 bul derim o paraya + abs li

Emron
10 Nisan 2017, 00:10
Temiz bi rs 200 bul derim o paraya + abs li

TVS 180 7.300 TL'den filan satılıyordu gösterin bu fiyata RS 200 bizde alalım hocam temiz.

Tvs01
10 Nisan 2017, 00:17
Arkadaş bütçem 9000 bin TL yazmış o fiyata rs var yazmadım

Emron
10 Nisan 2017, 00:52
Bana yazmissiniz hocam anladim ben basliktaki arkadas icin dediniz sanmistim

Capitao_3
10 Nisan 2017, 01:16
Tvsnin kalitesinden suphe duyma yeni gelen her motor pahali gelir. Hele cc artarsa dahada pahali gelir. Yeni kasalarda titresim azaldi deniyor ama hic tesr etmedim. Benim makine vibrator gibi titriyor 2012 model 😂

Tvs01
10 Nisan 2017, 01:19
Bana yazmissiniz hocam anladim ben basliktaki arkadas icin dediniz sanmistim

Evet fazla yorum yok diye anlarsınız demiştim, yazıyı kopyalamadan yazdım :) bende temiz bi motor arıyorum ama tvs almıyacam, forumda bi arkadaş çiziksiz 15 model 5 binde rs yi 8 bine almış, denk gelmiyor hiç, sıfıra yakın fiyat yazıyolar hep :)

Mertcan39
10 Nisan 2017, 05:57
ilk tvs yi bizim servis satti montajini biz yaptik titresim var :)

kaptancanali
16 Nisan 2017, 23:06
Ben kendim şuan tvs neo x3i kullanıyorum rodajda aşırı titriyordu, bazen soğukken zor çalışıyordu, vites geçişleri dal kırar gibiydi resmen tepiniyodum, 2. bakıma gittim motor jiklesiz çalışmamaya başladı iyice. Onun dışında vites geçişleri çok az yumuşadı, titreşim yine vardı.
Kendim araştırdım aptal servis personelleri karbüratör ayarını yapamıyorlarmış ben deneye deneye en ideal hava ayarını buldum, şimdi soğuk sıcak hava fark etmeden ilk marşta çalışıyor ve bu hava ayarı titreşimede baya etki etti, onun dışında 33 tl ye motul 5100 yağ alıp değiştirdim. Zincire yağ alıp yağladım. Hava filtresini ve yağ filtresini temizledim. Artık servis nasıl dandik bir yağ kullanıyorsa birde utanmadan 70 tl bakım parası alıyorlardı haram zıkkım olsun,bir karbüratörü bile ayarlamaktan yoksunlar havası fazla açıkmış meğersem fakir karşımdan soğukken stop ediyormuş jikle istiyormuş. Anlamayınca kandırılıyor insan. oturdum araştırdım servis manuelini filan okudum.
Şuanda motor inanılmaz sessiz çalışıyor, titreşim rolantide tamamen yok denecek kadar düştü, aynalara çok dikkatli bakarsan çok çok hafif bir titreşim hissediyorsun eski haline göre kıyaslanamaz bile. Motorun sesi değişti, gaz verince yüksek hacimli bir motor gibi ses çıkarıyor. Vites geçişleri şıkır şıkır oldu dokunduğum an değişiyor. E5 te çok rahat 100 km hıza ulaşabiliyor ama ben genelde 60-80 bandında kullanıyorum 80i mümkün mertebe aşmıyorum motorun sağlığı açısından, birde 80 i aşınca elciklerde titreşim başlıyor.
Velhasıl kelam tvs den servisleri dışında çok memnunum, motora sağlıklı bakmak titreşimine baya bir etki ediyor bunu anladım. 2 ay içinde neomu satıp rtr 180 almak istiyorum hem daha karizmatik duruşu hemde daha süratli oluşu yüzünden. Birde artık karbüratörlü motorun bakım ve ayarlarınıda yapmayı iyice öğrendim.

birisileri
09 Ekim 2017, 20:42
Bugün aldım şahane motor.

yulis
10 Ekim 2017, 14:48
Bugün aldım şahane motor.

tekrar hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

TVS rtr 180 kullanan varmı hiçbir bilgi bulamadım hakkında kimisi modifiyeli çakma filan diyor.

tavsiye edrim arka fireni disk dişli oranları farklı ama genel olarak fiyatına göre iyi motor istanbul ankara gidip geldim sorunsuz

yolda bir arkadaşla tanıştım oda anadolu turuna çıkmış rtr150 ile 7000 km yapmış sorunsuz

bence alınır