PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora Başlangıç

bysherlock
09 Nisan 2017, 16:45
Arkadaşlar birkaç tane sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1- Sizce ilk başta ekipman mı yoksa motor mu alınmalı?
2- Herkes mayıs ve haziran gibi motor fiyatları artar diyor.Sizce fazla bekletmeden bu ay içinde almak daha mı iyi olur?
3- Motor için 4000-4500 kadar bütçem var,sizce sıfır rks rk 150,hero glamour,bajaj discover gibi motor mu alayım yoksa 2. el tvs,ybr,cbf mi önerirsiniz?
4-bu ayın sonunda yamaha sürüş akademisne gidip seviye 1 eğitimi alacağım.bu eğitim motor sürmek için yeterli olurmu?(akabinde de eğitimden sonra boş alanda kendi başıma öğrenmeyi düşünüyorum)

Emron
09 Nisan 2017, 17:18
Arkadaşlar birkaç tane sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1- Sizce ilk başta ekipman mı yoksa motor mu alınmalı?
2- Herkes mayıs ve haziran gibi motor fiyatları artar diyor.Sizce fazla bekletmeden bu ay içinde almak daha mı iyi olur?
3- Motor için 4000-4500 kadar bütçem var,sizce sıfır rks rk 150,hero glamour,bajaj discover gibi motor mu alayım yoksa 2. el tvs,ybr,cbf mi önerirsiniz?
4-bu ayın sonunda yamaha sürüş akademisne gidip seviye 1 eğitimi alacağım.bu eğitim motor sürmek için yeterli olurmu?(akabinde de eğitimden sonra boş alanda kendi başıma öğrenmeyi düşünüyorum)

Bildiğim kadarıyla yazayım.

1- İlk önce ekipmanını almanı tavsiye ederim onun içinde ayrı bir bütçe ayır. Ekipmanı aldıktan sonra motorunu alırsın, ekipmansız motor kullanma yani.

2- Tam bir bilgim olmamakla birlikte o artış oluyorsa bile 2. el fiyatlarında oluyordur ama çok oynayacağını sanmıyorum yinede tam bir şey diyip seni yanıltmak istemiyorum.

3- Sıfır alacaksan bir şey diyemem ama 2. el alacaksan bütçen el veriyorsa japondan şaşma derim.

4- Güvenli sürüş eğitimi sonuçta tabiki başlı başına yeterli olmaz her şey tabikide tecrübede bitiyor ama hiç almamaktan her türlü iyidir sana bir çok şey katacaktır. Öyle bir imkanın varsa tabiki de git.

bysherlock
13 Nisan 2017, 23:14
öncelikle cevabınız için teşekkürler. Son birkaç gün foruma giremediğim için cevap yazamadım kusura bakmayın.
ekipmanlar için 1500-2000 civarı bütçe ayırdım onda sorun yok.
eğitim konusu için aklımdaki düşünce şu:bu ay sonu yamaha akademiye gitmek ardındanda motor alıp boş bi yerde kendi başıma öğrenmeyi düşünüyorum en sonda ehliyet alacağım.
motor içinde bütçeme göre sağlam japon motor bulunmadığı ve hiç tecrübem olmadığı için sıfır hint veya çin motorları düşünüyorum gerekli olduğu takdirdede 5000 e kadar bütçemi arttırabilirim.sorularımı yanıtladığınız için tekrardan teşekkürler iyi günler dilerim.

Emron
13 Nisan 2017, 23:29
150 NS derdim hocam fakat bütçenizi biraz aşıyor gibi gözüküyor o yüzden sıfır motor konusunda pek bir yardımcı olamayacağım size.
Ekipman konusuna gelince 2.000 TL'ye yine iyi birşeyler dizersiniz hocam mesela mt nin kaskı hangi model hatırlamıyorum ama f/p bir üründü biraz araştırarak böylelikle ekipman seçiminizi yapmış olursunuz ben tam bilmediğim için tam bir şey diyemiyorum ama pantolon ve çizmeyide ihmal etmeyin derin. Tam ekipman gezin yani pantolona filan yetmiyorsa dizlik kesinlikle alın

bysherlock
14 Nisan 2017, 22:54
dediğiniz kask mt revenge galiba bende adını çok duydum 300 lira civarı fiyatı var baya uygun.çizme konusunda kararsızım çünkü motoru yazın alıcam çizme alsam bile giymem diye düşünüyorum onun yerine futbolcuların bileklerine taktığı korumalardan alabilirim.150 ns konusunda da dediğiniz gibi bütçem yetmiyor :) bu haftada ekipmanları kısmetse tamamlayıp bekleyişe geçeceğim

mrt0661
14 Nisan 2017, 23:19
1. Ekipman öncelik
2. Evet fiyatlar artar
3. Discover öneririm güzel makine
4.Yeterli gelecektir

Emron
14 Nisan 2017, 23:21
Yani hocam bende yazın alacağım motoru ve ekipmanları ama yani geçen bir kaza videosu izledim eğer çizme olmuş olsaydı öyle bir kaza olmazdı diye düşünüyorum o yüzden tekrardan çizme düşünmeye başladım bende hocam önemli olan güvenlik bence o yüzden ya seve seve giyicez yada yani kötü sonuçlarla karşılaşınca tabi eğer sağ kalırsak

bysherlock
15 Nisan 2017, 12:13
discover konusunda üretiminin durdurulduğunu duydum ve sıfır olarak sahibindende bulamıyorum.bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

core-i
15 Nisan 2017, 12:19
ekipman motordan daha pahalı olur :D