PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardim edin üstad agabeyler

anılkınık01
01 Nisan 2017, 14:08
merhaba agabeyler motora yeni basladım 1000 km vitesli kullandım asırı eksiklerim var arkadslarim guzel kullanion desede benim eksigim cok bu foruma bilgilenmek icin uye oldum forum kullanmayi pek bilmiorum dun bir adam 600 rrla kaza videosunu paylasmis bende yorum yaptim sonradan forumu cözdükten sonra yorumlara baktım adam 1 seneden sonra ölmüş ve dünyam yıkıldı uyuyamadım adama cok üzüldüm Allah rahmet eylesin ve bi an motosikletten sogudum ne yapmam lazım bırakmakta hic istemiorum kendimi gelisitirmk istiorum surekli yardim edin agabeyler saygılar..

mfBulut
01 Nisan 2017, 14:26
Eğitim alacaksın. Çoğu kişi eksik farketmeden yıllarca hataları yapmaya devam ediyor denir normalde. Madem sen bu dezavantajlı durumu aşıp bir sorun olduğunu farketmişsin, gidip eğitim alacaksın.
Ne demiş ünsüz düşünürler "Ekipmana da eğitime de verdiğin paraya acıma"

SeCReTBoY
01 Nisan 2017, 14:33
Ekip ve hatalardan dolayı her gün onlarca motosiklet kazası oluyor senin kullandığın motosiklet 600rr ise ve son hıza kadar basıyorsan ekipmanla da olsan sende ciddi bi kaza geçirebilirsin. Temkinli kullanmak hıız yerine göre yapmak motoru sürekli yatırmamak gerekir. Forumda sürekli araç kullanıcılarının dikkatsizliği ile ilgili onlarca yorum yapılıyor kimse dikkatsiz motor sürücülerinden bahsetmiyor. Motordan soğumak olmaz kullanıcıları uyarmak lazım herkesin bilinçlenmesi lazım.

anılkınık01
01 Nisan 2017, 14:36
Eğitim alacaksın. Çoğu kişi eksik farketmeden yıllarca hataları yapmaya devam ediyor denir normalde. Madem sen bu dezavantajlı durumu aşıp bir sorun olduğunu farketmişsin, gidip eğitim alacaksın.
Ne demiş ünsüz düşünürler "Ekipmana da eğitime de verdiğin paraya acıma"

hocam saolun tamamda simdi kaza raporlarini okuyorum 40 la kaza yapip bacagini hissetmeyenler 60 la dusup beyin kanamask riski olanlar 120 le kaza yapip felc kalma riski olanlar bunlarinda hepsinde kask var yani baslangic motoru egitim mevzusu deil bence bu herkesin bulundugu sehirde egitim veren yer yok herkesn butcesi egitime yetmior kendime guvenmedigimden buyuk ihtimal bende birakacagim cunki cesur kullaniorum motosikleti ve sakat kalmak istemiorum

mfBulut
01 Nisan 2017, 14:42
O zaman sana şöyle örnek vereyim. Ben de Adanadayım. Evet eğitim için çok şanslı sayılmayız. 2 senedir motosiklet almak istiyorum ve halen motorum yok. Önce gidip ekipman aldım. Birkaç ay daha da onların taksitlerini ödemeye devam edeceğim.
Eğer bu sebeplerden dolayı motosikleti bırakacaksam zaten bi sıkıntı var demektir. Ben oldum olası korkmuşumdur motordan. Halen de korkarım. Ama her korktuğum şeyden mahrum kalmak da ne hale getirirdi hayatımı.
Tabi ki senin kendi düşüncen ona bir şey diyemem.

anılkınık01
01 Nisan 2017, 14:49
O zaman sana şöyle örnek vereyim. Ben de Adanadayım. Evet eğitim için çok şanslı sayılmayız. 2 senedir motosiklet almak istiyorum ve halen motorum yok. Önce gidip ekipman aldım. Birkaç ay daha da onların taksitlerini ödemeye devam edeceğim.
Eğer bu sebeplerden dolayı motosikleti bırakacaksam zaten bi sıkıntı var demektir. Ben oldum olası korkmuşumdur motordan. Halen de korkarım. Ama her korktuğum şeyden mahrum kalmak da ne hale getirirdi hayatımı.
Tabi ki senin kendi düşüncen ona bir şey diyemem.

kardesim kaza raporlarini okudum 40 lam 50 ylen yapilan kazalarda bile telafisi olmayan hasarlar alan insanlar var bizden insaniz illaki bizimde onumuze kiracaklar burasi turkiye illaki sıkıstıracaklar bizide sonuc kaza kazada sakat kalmaktan korkuyorum iki gun oncesine kadar ilerde r6 alacagim hayalini kurardim ve asiri seviyorum motor surmeyi motosiklet uzerinde olmayi ama suan motora karsi nötr du

cenkyenmez
01 Nisan 2017, 14:56
Biraz afaki olacak ancak karşı taraftan yani diğer sürücülerden korunmak için yaşın, durumun ve mesleğine göre medeniyet seviyesi bizden biraz daha yüksek olan bir ülkeye taşınabilirsin. (eğitim yada iş aracılığı ile)
Kendini geliştirmek için de şehrinde olmasa bile, farklı bir şehirde eğitim alana kadar ekonomik birikim yapıp sonrasında eğitim alabilirsin.
(Bu iki önerimi de yapan tanıdıklarım var, İstanbul'da yaşamadıkları halde önce para biriktirdiler. Sonra İstanbul'a gidip eğitim aldılar. Devamında kendi şehirlerinde bir süre kullandılar. Farklı bir şeyi bahane ederek ülkeden kalıcı olarak ayrıldılar ve çok keyifli motosiklet kullandıklarını söylüyorlar.)

mfBulut
01 Nisan 2017, 14:58
Ekipmanlar önlem sonuçta. Zırh değil. O yüzden tabiki hasar ihtimalini ortadan kaldırmıyorlar. Biz sadece elimizden geldiğince önlem almalıyız. Eğitim alıp kazanın olma olasılığını azaltırız. Ekipman alır kaza durumunda alacağımız hasarı azaltırız. Ben bu şekilde bakıyorum olaya. Ama şu an bence bu halde motosiklet sürmeyin. En azından trafiğe kapalı yerlerde sürün ve karar verin.

sezgingulmez
01 Nisan 2017, 16:50
Egitim ekipman hepsi onemli seyler ama motosiklette kaza 4 tekerdeki bir hiyarin sinyal vermemesi kadar yakin. Kardesim motosikletle olme sakat kalma vs durumlarin yuzdesi yuksek bunu kabullenemiyor ve bu korku keyfin önüne geciyorsa hic binme.

anılkınık01
01 Nisan 2017, 17:31
Egitim ekipman hepsi onemli seyler ama motosiklette kaza 4 tekerdeki bir hiyarin sinyal vermemesi kadar yakin. Kardesim motosikletle olme sakat kalma vs durumlarin yuzdesi yuksek bunu kabullenemiyor ve bu korku keyfin önüne geciyorsa hic binme.

hocam bugun daha simdi motorumu sevdigim bi abime sattim ve elim ayagim titredi motoru verirken ortalama 6 aydir bende geceleri cikar gazlardim kanima islemisti bu hastalik ve egitime yeni bilgilere cok merakli bi insanim hic gaza gelmem aradaslarim bu 150 lik sana daha bisey katmaz bunu sat yuksek cc al kafasindalar hic bi boku bilmezler iki sefer makas atinca ben oldum diyen tiplerdenler bense asla olmadim asiri acemiyim ve bu motosiklette en az 10.000 km yapmaliyim diyenlerdenim cok temkinliyim fakat hizida cok seviorum ozellikle hizli bir sekilde makas atmayi ve bugun anladim kaza raporlarini okuyunca yapacagim en ufak kaza hayatimi etkileyecek zengin bi insan deilim hatta issizim belki yapacagim en ufak kazayi bile kabullenip tedavisini bile ettiremeyecem ekipmanim dahi yok sadece sway marka kaskim var ve anladim ölümü Allah bilir ama illaki bigun biyerde patlayacam sizin dediginiz gibi illaki önüme bir yaya bir otobus biseyler olacak ve bn ölmesem bile kalicı hasar olacak tek korkum bu ama motosikletten ayrildim simdi verdim pazartesi devrini verecem resmen sevgilimden ayrildigimda bu kadar uzulmemistim :((