PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızlığa karşı önlem fikirleriniz nelerdir?

ultimateFB
24 Mart 2017, 10:23
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Motosiklet ile ilgili çoğu sorularımın cevaplarını forum sayfanızda buluyordum. Üye olarak soru sormak istedim. Bu pazar günü (26.03.2017) A2 ehliyet sınavına katılıyorum. Allah nasip ederse sınavı başarıyla geçebileceğimi düşünüyorum. Aklımda Yamaha YZF-R25 modeli var. Biliyorum başlangıç motoru için ideal değil diyeceksiniz ama YZF-R25'i görünce gözüm başka motoru görmez oldu. Yaşımı merak edenler için yaşım 26. Trafikte gayet sakin bir araç sürücüsüyüm. R25 ne kadarda agresif bir motor görünümünde olsada motora alışıncaya kadar gayet sakin kullanacağımdan eminim. Gelelim asıl sorumuza;
İl olarak Konya merkezde ikamet ediyorum. Apartman dairesinde yaşıyorum. Motoru aldığımda apartmanın bahçesine koymaktan başka şansım yok malesef. Aklıma branda alıp park halindeki araçların yanına koymak geldi ve ABUS marka tavsiye edilen kilitlerle motoru kilitlemek.
2. bir alternatifim evime 1 km uzaklıkta olan katlı otoparka bırakmak. Sizce otopark güvenli olurmu ? veya branda ve ABUS ekipmanlar ile evin bahçesine kilitleyip branda ile gizlemek yeterli gelirmi? Değerli fikirlerinizi bekliyorum. Hepinize teşekkürler.

mehmet tufan
24 Mart 2017, 10:24
cevabı kendin vermişsin zaten tabiki otoparka koy, teknotakip dan takip sistemi taktır.

ultimateFB
24 Mart 2017, 10:25
hergün dolmuş ile gitmem gerekcek otoparka :) otopark çalınma riskini azaltırmı peki ?

screamaykut
24 Mart 2017, 10:29
1=) Kapalı Otopark 2=) her zaman kilit otoparkda olsa 3=) takıp sıstemı 4 =) maddı durum elverıslıyse kasko

avmert
24 Mart 2017, 10:30
Motoruna binmek icin her binmek istediginde dolmusa binmek. ? Bi dusun derim. Nerede motorun pratikligi:) onguard 1086l ve abus alarmli disk kilidi. Arti normal bi disk kilidi. Ve branda isini gorur.
Karanlik yerlere koyma motoru ayrica.

tommygun
24 Mart 2017, 10:38
Kapalı otopark da riskli, adamın teki kask takıp motoru çalsa otopark güvenliğinin ruhu duymaz. Bahçende imkanın varsa, zemin de müsaitse Abus'un yer aparatları var, işine yarayabilir. Linki aşağıda paylaşıyorum.

https://www.google.com.tr/search?q=abus+yer+aparat%C4%B1&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi16rGb0e7SAhVJOpoKHRRVD0EQ_AUIBigB&biw=1366&bih=638#imgrc=xjgYX9LjILotPM:

Branda ve alarmlı disk kilidi de bütün bu yoğun önlemlerini taçlandıracağın, faydalı ve ekonomik çözümlerdir.

ultimateFB
24 Mart 2017, 10:44
1=) Kapalı Otopark 2=) her zaman kilit otoparkda olsa 3=) takıp sıstemı 4 =) maddı durum elverıslıyse kasko

nereye koyarsam koyayım takip sistemi ile kasko illaki yaptıracağım..

Motoruna binmek icin her binmek istediginde dolmusa binmek. ? Bi dusun derim. Nerede motorun pratikligi:) onguard 1086l ve abus alarmli disk kilidi. Arti normal bi disk kilidi. Ve branda isini gorur.
Karanlik yerlere koyma motoru ayrica.

akşam eve gidince bahçenin ve evin fotolarını konuya ekleyeceğim. yakın zamanda tel örgü ile duvarlarıda kapatacaklar ve kamera yapılacak dedi yönetici. umarım bu ekipmanlar işimi görür ayrıca takip sistemi ve kasko yaptırmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Kapalı otopark da riskli, adamın teki kask takıp motoru çalsa otopark güvenliğinin ruhu duymaz. Bahçende imkanın varsa, zemin de müsaitse Abus'un yer aparatları var, işine yarayabilir. Linki aşağıda paylaşıyorum.

https://www.google.com.tr/search?q=abus+yer+aparat%C4%B1&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi16rGb0e7SAhVJOpoKHRRVD0EQ_AUIBigB&biw=1366&bih=638#imgrc=xjgYX9LjILotPM:

Branda ve alarmlı disk kilidi de bütün bu yoğun önlemlerini taçlandıracağın, faydalı ve ekonomik çözümlerdir.

yerler parke taşı hocam beton zemin değil parkeye bağlamak mantıklı olurmu ?

mehmet tufan
24 Mart 2017, 10:46
teknotakip.com da detaylı anlatım var. motosikletin kımıldasa dahi sana mesaj bildirim falan geliyor. motosikletimi evin içine sokmuyor olsam ben hemen gidip taktıracaktım.
çok güzel gibi görnüyor açıkçası.

tommygun
24 Mart 2017, 10:48
nereye koyarsam koyayım takip sistemi ile kasko illaki yaptıracağım..

akşam eve gidince bahçenin ve evin fotolarını konuya ekleyeceğim. yakın zamanda tel örgü ile duvarlarıda kapatacaklar ve kamera yapılacak dedi yönetici. umarım bu ekipmanlar işimi görür ayrıca takip sistemi ve kasko yaptırmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

yerler parke taşı hocam beton zemin değil parkeye bağlamak mantıklı olurmu ?

Hocam tam bilmiyorum, mantıken parke taşını sökerler gibime geliyor ama yer aparatının duvara da bağlanabildiği yazıyor.

Alonedark93
24 Mart 2017, 10:54
Kasko yaptır. Bi disk kilidi bide orta halli kilitle direğe bağla. Sahipsiz gibi gözükmesin. Brandaylada üstünü ört.

Ortalama 1400 kasko çıksa böl 365 e günlük =3,835616526 tl. :P yani günlüğe vurunca ucuz gözüküyor. + motorda kasko varsa gece rahat uyursun emin ol.

Hadi selametle.

ultimateFB
24 Mart 2017, 11:00
Kasko yaptır. Bi disk kilidi bide orta halli kilitle direğe bağla. Sahipsiz gibi gözükmesin. Brandaylada üstünü ört.

Ortalama 1400 kasko çıksa böl 365 e günlük =3,835616526 tl. :P yani günlüğe vurunca ucuz gözüküyor. + motorda kasko varsa gece rahat uyursun emin ol.

Hadi selametle.

çok teşekkürler.

Metehan07-70
24 Mart 2017, 12:04
Kasko yaptır.
Abus iyidir, hoştur da, kardeşim, bana o fiyata kasko çıkıyor.

french press
24 Mart 2017, 13:17
Kasko yaptır.
Abus iyidir, hoştur da, kardeşim, bana o fiyata kasko çıkıyor.
Abus'un 8077 disk kilidini amazon'dan aldım. 423 liraya geldi kargo dahil. Aklınızda bulunsun niyetiniz varsa.

kurubuz
24 Mart 2017, 13:19
Kasko + Alarm. Kasko ilk yıl pahalı olsa dahi ilerleyen yıllarda ucuzlar. İleride alacağın motora da indirimlerini devredebilirsin.
2009 dan bu yan kasko yaptırıyorum. hasarsızlık indirimim %65 ve ödediğim prim şu anda yıllık 940 lira. Muafiyetsiz, kapalı garaj şartı yok.

Metehan07-70
24 Mart 2017, 13:44
Abus'un 8077 disk kilidini amazon'dan aldım. 423 liraya geldi kargo dahil. Aklınızda bulunsun niyetiniz varsa.

165 USD + gümrük vergisi, 800 e yaklaşıyor, bana çıkan kasko da o aralarda, sen iyi almışsın.

EUmoto
24 Mart 2017, 14:31
Öncelikle hoşgeldiniz. Hırsızlık konusunda en iyi yapılacak şey bu ülkede kaskodur bide maggi kilit yada bi abus kilitdir. He bunları yapsan bile motorunuzun çalınma riski var polis hırsızları ne yakalayabiliyor nede peşine düşüyor. Bu hırsızlık olaylarının çözülmesi için artık jandarma bakmalı polisin yaptığı hiçbirşey kalmadı. Devlette Zaten habire hırsızı içerden çıkartıp duruyo ona göre tedbirlerinizi alın çok üzülürsünüz. İyi günler

shruikan
24 Mart 2017, 15:11
1 km yol için dolmuşa binilir mi ya? azıcık yürüyün, sportif olun.

YERUÇAĞI
24 Mart 2017, 15:16
teknotakip.com da detaylı anlatım var. motosikletin kımıldasa dahi sana mesaj bildirim falan geliyor. motosikletimi evin içine sokmuyor olsam ben hemen gidip taktıracaktım.
çok güzel gibi görnüyor açıkçası.
motor çalındıktan sonra tekno takip neye yarayacak kardeşim,önemli olan çalınmasını önlemek,çalındıktan sonra hiç bi .oka yaramaz,,hadi diyelim motorun çalındı takip edcen veya yerini buldun ,,sen hangi polise gidicende motorum çalındı diyip polisi ikna edip şebekeye baskın yaptırıp motoru alıcan,,seni ciddiye alıp ekipler yolamı çıkacak sanıyorsunuz,,yoksa tek başınıza gidip şebekeyi çökertip motorumu alacaksınız,,güldürmeyin beni

siz polisi ikna edene kadar motor türkiyeye parça olarak dağilmış olur

mantila
24 Mart 2017, 15:48
motokabin diye bir portatif kapalı motosiklet garajı üreticisi var. 4000TL civarı ve bunu motosiklet hayatınız boyunca bir kere alıyorsunuz. ayrıca ön tarafa disk kilidi de eklerseniz, kabinin ön tarafı dar olduğundan kırılarak çalınma ihtimalini neredeyse sıfırlıyor. pahalı mı? evet :pale:

french press
24 Mart 2017, 16:14
165 USD + gümrük vergisi, 800 e yaklaşıyor, bana çıkan kasko da o aralarda, sen iyi almışsın.

Amazon.de den bakın

Brock07
24 Mart 2017, 17:50
bu ülkede motosiklet almak dert,kullanmak ayrı dert,çalınma derdini düşünmek bambaşka dert.Senin çözümün moto kabin gibi gözüküyor.

espresso
24 Mart 2017, 18:35
Dün sipariş verdim Abus Granit Extreme zincir kilit. 1230 lira ödedim ama ne yapalım mal canın yongası.
950TL verip kasko da yaptırmıştım. Motoru sıfır almış olduğum için çalınırsa o anki sıfırının değerini karşılayacak ama yine de çalınırsa çok üzülürüm.

sdirer
24 Mart 2017, 18:39
Kilit, alarm, mümkünse gözden uzak( site içi, kapalı garaj) tutmak dışında birşey yapamazsınız. Haa, yapılırda çok uçuk olur ayrı. Sonuçta hırsıza kilit yok.