PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorun sürekli arka sehpada olması maşaya zarar verir mi?

nTolga
13 Mart 2017, 13:02
Merhaba,

Blok girişi zemin katta olduğu için motoru bloğun içerisinde tutuyorum. Ufak çocuklar var bazen içeride oyun oynuyorlar veya bisikletlerini çıkarıyorlar. Bende motorumu devirmelerinden korkuyorum. Arka sehpa aldım ve şu an öyle duruyor. Aşırı zorlanmadan falan sorun çıkarma ihtimali var mı merak ediyorum.

Sj's
13 Mart 2017, 13:38
Sadece Turklerin sorabilecegi seylerde yeni bolum ile karsinizdayiz.

Hayir vermez :)

sailor33
13 Mart 2017, 13:45
O zaman o maşa ve ön süspansiyonu yolda absorbe ettiği darbeler ile elimize almamız lazım.
Sıkıntı olmaz yani

nTolga
13 Mart 2017, 14:04
Sadece Turklerin sorabilecegi seylerde yeni bolum ile karsinizdayiz.

Hayir vermez :)

Valla motoru kendimden daha çok sevdiğim için en ufak şeyler bile kafama takılıyoe

Green Arrow
13 Mart 2017, 19:23
Valla motoru kendimden daha çok sevdiğim için en ufak şeyler bile kafama takılıyoe

Önemsemen güzel ama bu düşünce seni çok yıpratır. Yeni sahip olduysan normal ancak böyle düşüncelere takılmaktan kurtulmazsan çok üzülürsün. Motosiklet diğer taşıtlara göre daha çabuk yıpranıyor ve sorun çıkartıyor. Gereksiz yere takarsan böyle basit şeyleri uykundan eder seni :)

Jemand
13 Mart 2017, 19:30
Önemsemen güzel ama bu düşünce seni çok yıpratır. Yeni sahip olduysan normal ancak böyle düşüncelere takılmaktan kurtulmazsan çok üzülürsün. Motosiklet diğer taşıtlara göre daha çabuk yıpranıyor ve sorun çıkartıyor. Gereksiz yere takarsan böyle basit şeyleri uykundan eder seni :)

nudayı cadde ortasında kilitsiz bırakıp 1 km öteye yürüyen adam bu. dikkate al bence.

Pistonlar
13 Mart 2017, 19:46
Bu soruyu bulmak için çok mu düşündün

esbabsız
13 Mart 2017, 20:14
Sen asıl sehpayı düşün, onun hali daha zor. :)

nTolga
13 Mart 2017, 20:24
Forum Türkiye'nin özeti gibi oldu. Çoğu kişi eleştirmeye yer arıyor. Bir şeyler öğrenmek için burdayım, daha gencim. Eğer kafama takılan şeyleri buraya sorduğumda benimle dalga geçilecekse benim burda işim ne?

OZARSLAN
13 Mart 2017, 20:38
@nTolga kardeşim sende haklısın tabi ama bu Trolcüler yüzünden forum ahalisi de haklı inan bana :)

Ama kısaca cevap vermek gerekirse ; Hiçbir zararı olmaz ...

jimi_hendrix
13 Mart 2017, 20:39
arka sehpada olmasa tekerleğin üzerinde olacak ve yine aynı kuvvet yükü binecek maşaya... mesela uzun süre kullanılmayacak motor için sehpa üzerinde olması istenir.