PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DİKKAT!!! Bu ilana kanmayın

Lengeli Fötr
10 Mart 2017, 14:26
Merhaba arkadaşlar, bugün size bir satıcıyı ifşa etmek istiyorum gerçi 2011 Ybr'ye kimse 5000 tl vermez ama benden söylemesi. İlanda görmüş olduğunuz ybr yi https://sahibinden.com/408070479 bu şahsa ben sattım. Motorun orjinal kilometresi 90bine yakın. Bir talihsizlik sonucunda ön kafa gösterge dahil değişti. Yeni göstergeye göre 48bin bunu satıcıya belirttiğim halde ilanda 15bin kmde demiştir. Depoda önemsiz bir göcük var ve o şahıs bunu bildiği halde oraya tankped yapıştırarak göçüğü kamufle etti. Zaten resimlere baktığınzda tankpedin ne kadar biçimsiz yapıştırıldığını göreceksiniz. Motoru aldığımdan beri kapalı alanım olmadığı için yaz kış motor dışarıda kalması sonucunda bazı metal aksamlarda paslanmalar oldu. Kendi çapımda zımpara boya yaptım (mat siyah). Satıcı o yerleri yağlı siyah boya kullanarak tekrardan boyatmış egsoz dahil. Egsozda ki o boya yanacak. Kendi motorumla kuryelik yapıyorum. Bu şahsi motorumdu sadece hafta sonları kullanıyordum ancak son 2 yıldır işimi bu motorla yaptım. Şehir dışı de çalıştığım için motoru çok zorlamam sonucunda motorun ömrünü bitirdim. İşlerimin aksamaması için acilen elimden çıkartmam gerekti. Satıcı tüm bu sorunları bilmesine rağmen utanmasa sıfır ayarında diyecek. Ha bu arada motoru 1850 tl ye sattım. İkinci el motor alırken tavsiyem motoru almadan önce çok iyi araştırma yapmanız lazım

pitho
10 Mart 2017, 14:36
Bu tarz ilanlar ifşa oldukça ikinci el motosiklet almaktan soğuyorum. En azından galeri tarzı bu işi meslek edinmiş yerlerden ikinci el motosiklet almayacağım için biraz daha rahatım.

hn33
10 Mart 2017, 14:54
teşekkürler

gibigibi1985
10 Mart 2017, 15:04
Cilala,parlat, yapıştır.

ceyhun383
10 Mart 2017, 15:08
Cilala,parlat, yapıştır.

Let go ile rahat sat !

goreny
10 Mart 2017, 15:11
ben gerek araba ilanlari olsun,gerek motosiklet ilanlari olsun genelde sahibinden ilanlara bakarim galerilere asla guvenmiyorum.

abeciMotoru
10 Mart 2017, 15:11
Açıklamada bulunan büyük fontla arka fonu renkli yazılmış ilanları, dikkate dahi ALMAYIN!

manofsteel
10 Mart 2017, 15:20
Ekspertiz'e güvenme, satıcıya güvenme,insanlara güvenme... Geriye kalan tek şey var,ıncığına cıncığına kadar motosikletten anlamak. 2. El motosiklet alacak arkadaşlara başarılar...

zekeriyaimam
10 Mart 2017, 16:27
6 yaşında YBR nasıl 15.000 km de olur? Acemilik etmiş çakal

Tvs01
10 Mart 2017, 16:30
Adama mesaj atimi arkadaşlar, gecen günkü konu gibi olmasın buda :)

satoyama
10 Mart 2017, 16:39
bu nedenle prim yapan motosikletlerden uzak durun. tanıdıktan olmadıkça almayın.

Seko
10 Mart 2017, 17:02
Herhangi bir tarafı keyif için bile olsa boyanmış hiçbir motosikleti almazsanız bir sıkıntı doğmaz. Ayrıca km'sini falan geçtim, bu motor berbat görünüyor. 3000 TL bile etmez.

Metehan07-70
10 Mart 2017, 17:05
Şimdi konuyu açan arkadaş üzerine alınma sen,
geçen günde benzer bir konu vardı, Tvs01 senin bahsettiğin konu; şimdi, yeni sahibi eğer aldığı fiyattan veya yakın bir fiyata ilana koysa idi, veya önceki satan kişi de şimdikine yakın bir fiyata satsaydı yine gelir burada uyarırlar mıydı acaba?

cenkyenmez
10 Mart 2017, 17:17
"Yetkili serviste expertiz" yaptırmak istedim "işyerimize gelin" dediler. P.tesiye kadar satılmazsa uğramayı planlıyorum.

Erdost
10 Mart 2017, 17:25
Geçen yine birilerini düdüklüyorlar..

gibigibi1985
10 Mart 2017, 17:26
Let go ile rahat sat !

Adama mesaj atimi arkadaşlar, gecen günkü konu gibi olmasın buda :)

"Yetkili serviste expertiz" yaptırmak istedim "işyerimize gelin" dediler. P.tesiye kadar satılmazsa uğramayı planlıyorum.

Kardeşim gerek yok, adamların haberi olur forumdan vs.Başına iş alma burası Türkiye..

Romedon
10 Mart 2017, 17:54
http://i.hizliresim.com/ld9GyX.jpg

şerefsizler 40 bin diye düzeltmişler 90 bin motoru

maktama
10 Mart 2017, 18:27
http://i.hizliresim.com/ld9GyX.jpg

şerefsizler 40 bin diye düzeltmişler 90 bin motoru

Haberleri olmuş demek ki burda yazılanlardan. Yine de tam doğruyu değil de görünen (göstergedeki)doğruyu yazmışlar.
Bu da bir şeydir...:farao:

K121L
10 Mart 2017, 18:37
Zamanında benimde yolum düştü buraya motosiklet kullanıcı çevremle de hep paylaşırım.O galeriden değil motosiklet sakız bile almam.
İzmir kahramanlarda böyle mekan sayısı baya yüksek unutmayın para sizin kazanması gerekenler de düzgün insanlar

efendy06
10 Mart 2017, 18:39
Haberleri olmuş demek ki burda yazılanlardan. Yine de tam doğruyu değil de görünen (göstergedeki)doğruyu yazmışlar.

Değildir ya niye bu da bişey olsun ki? Aslında varya, gidip mahkemeye vereceksin böylelerini.

kurye13
10 Mart 2017, 19:02
Ekspertiz'e güvenme, satıcıya güvenme,insanlara güvenme... Geriye kalan tek şey var,ıncığına cıncığına kadar motosikletten anlamak. 2. El motosiklet alacak arkadaşlara başarılar...

Bakılan modeli özel olarak bilmek lazım yoksa genel bilgiler de kurtarmayabilir.

özgürgenc
10 Mart 2017, 19:09
Bende ne yazık ki bu şekilde kazık landım pendik güngör motorda çalışan serkan adındaki şahıs dan honda activa aldım ve 3 ay sonra krank gitti 1000 tl param gitti ben hondada çalışıyorum bizde yanlış olmaz dedi daha sonra araştırdık ve sahibinden devamlı bu işleri yapdığını gördüm hondaya şikayet ettim sonuç hüsran

Thracian
10 Mart 2017, 19:20
1850 TL ye al 5050 TL ye daya gitsin.Soran olursa ticaret yapıyorum dersin.Zaten motorun ahı gitmiş vahı kalmış.Ön farın sararmasından bile motorun 100.000 km ye dayandığı belli oluyor.

Bir de elemanın diğer ilanlarına baktım fiyatlar gerçekten abartı.Piyasada 12.750 ye satılan Çinli Blackster 250i ye 14.284 TL fiyat çekmek ne demek?Bu fiyatlarla bu arkadaştan motosiklet alanın aklından zoru vardır.

efendy06
10 Mart 2017, 19:34
1850 TL ye al 5050 TL ye daya gitsin.Soran olursa ticaret yapıyorum dersin.Zaten motorun ahı gitmiş vahı kalmış.Ön farın sararmasından bile motorun 100.000 km ye dayandığı belli oluyor.

Bir de elemanın diğer ilanlarına baktım fiyatlar gerçekten abartı.Piyasada 12.750 ye satılan Çinli Blackster 250i ye 14.284 TL fiyat çekmek ne demek?Bu fiyatlarla bu arkadaştan motosiklet alanın aklından zoru vardır.

Senetle vadeli veriyor bildiğim kadarı ile. Yani vade farkı olarak açıklanabilir o durum. Evkur denen zımbırtı da aynını yapıyor.

Lengeli Fötr
10 Mart 2017, 20:28

Söylediğin kısmen doğru. Motoru sattığımda 48bin küsürdü. Kafa ve göstergeler değiştiğini mesajımda da belirttim satıcıya da söyledim. Sebebine de gelince balkondan beton parçası kopup motorun üzerine düşmesi sonucu hasar gördü, depoda ki göçük de ordan kalma. Bir kaç ay km çalışmadığından tam kilometresini bende bilmiyorum. Satıcının sonradan 40bin diye düzeltmesi sonradan taktığım göstergeye göre söylemesi ama neden 48bin yazmamış veya başta neden 15bin yazmış tahmin ediyorum ama günahı boynuna diyorum

Düzeltme, yoğun iş temposudan dolayı kafa bş dünya. Maktamanın mesajını çok yanlış okumuşum sanki beni suçlar gibi algıladım. O yüzden yaptığım alıntıyla yazdığım mesaj alakasız oldu, kendimi savunmak istedim. Kusura bakma maktama kardeşim günahını aldım

Alonedark93
10 Mart 2017, 20:40
Geçen hafta bi cbf bakmaya gittim. 2015 6 binde. Motoru bir yıkamışlar, parlatmışlar kullanmıyorlar. Motor min.50 bin. Yetkili serviste 30 bine kadar servise gelmiş gözüküyor.:P Hasar kaydı varmı dedim yok dedi,atarsın sms i tak 1100 hasar kaydı.

Dedim kendine iyi bak. Çakal dolu piyasa..

manofsteel
10 Mart 2017, 20:41
Bakılan modeli özel olarak bilmek lazım yoksa genel bilgiler de kurtarmayabilir. Tabiki alınacak olan modelin gelmişini geçmişini araştırmalı. Allahtan internet denilen birşey var bilgi elimizin altında...

ByYlmzZz
10 Mart 2017, 21:25
üstad uğraşmayı severmisiniz bilmem fakat ilanın ekran resmini alıp açıklamayla birlikte,noter satış sözleşmesini(motor ve şase numarası motorun doğruluğunu kanıtlar en azından) dosyaya ekleyip mahkemeye verilse,birde bu konu medyaya taşınsa(medya bu haberleri çok sever)bir daha yapamazlar bu şerefsizliği.

MeNGuC
10 Mart 2017, 23:34
üstad uğraşmayı severmisiniz bilmem fakat ilanın ekran resmini alıp açıklamayla birlikte,noter satış sözleşmesini(motor ve şase numarası motorun doğruluğunu kanıtlar en azından) dosyaya ekleyip mahkemeye verilse,birde bu konu medyaya taşınsa(medya bu haberleri çok sever)bir daha yapamazlar bu şerefsizliği.

Kim demiş yapamazlar kaliteyi artırırlar sen dert etme helalmiş haramış çok düşündülerde o kaldı :)

benjaminbey
10 Mart 2017, 23:38
forumda böyle başlıklar görmek sevindiriyor artık, hile yapanı böyle ortaya çıkaralım paylaşalım çevremizi uyaralım ki böyle düzenbazlar para kazanmasın.. Bizleri ne olarak gördükleri belli bize düşen görev ise bilinçli ve uyanık tüketici olmak.. Otomobil sektörü de böyledir pert aracı yemin eder kitaba el basar düzgün diye satarlar takım elbise giyince bey olduklarını sanıyorlar ama değiller böylelerinin ciğeri beş para etmiyor malesef ! uyanalım çevremizi de uyandıralım arkadaşlar

ozansway
10 Mart 2017, 23:38
ne satana ne alana bir hayrı olmaz bu motorun bu şartlarda.
birde 1850 e satılan motora nasıl 5000 tl para istiyolar hayret doğrusu.

Samet Ağır
10 Mart 2017, 23:54
Sahtekarlığı bir kenara koyarak..
Piyasasının üstüne çıkmayıda yok sayarak...
Hepinize soruyorum.
Piyasıb3 aşağı 5 yukarı 10 bin olan motoru,
Çoook zengin birinden,amcanızdan,yada değerini bilmeyen birinden gönül rızasıyla 4 bine aldınız...
Piyasası 10 bin ama ben 4 bine aldım 6 bine satıyorum diyecek olan delikanlıları görmek istiyorum .
Ha bu arada bu motor miras kalmış olursa para vermeden almış olacağınızdan 1,5 - 2 bine satarsınız sanırım...
Alınan fiyatın satış fiyatına hiçbir etkisi olamaz...
Dediğim gibi sahtekarlık dolandırıcılık olmadığı sürece...

ByYlmzZz
10 Mart 2017, 23:59
Kim demiş yapamazlar kaliteyi artırırlar sen dert etme helalmiş haramış çok düşündülerde o kaldı :)

skalayı daraltmayalım mı yani en azından köşeye sıkışırlar azıcık:)

crxforever
11 Mart 2017, 00:26
2. el motor almaya çekindiğimden motoru değiştiremedim senelerdir. :cherry:
çok kötü durumda değil ama benim tempoma ayak uyduracak daha diri bir şey olsa iyi olurdu.
şimdilerde bir cbf150 hevesim var kelepir, bana ekmek yedirecek bir şey arıyorum. muhtemelen kredi kartı veya senetle alacağım bir motor olacak ama bu çakallıkları gördükten sonra kendi tenekemle devam etmeye karar verdim.

bu konuyu açan arkadaşa da çok teşekkür etmek lazım. :rendeer:böyle ifşalar ile çürük yumurtalar aramızdan ayrılır.:pl: