PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğukken Çalışmıyor Yardım ?

serkancan06
07 Mart 2017, 20:14
Kardeşlerim Kanuni ronny s 150 motorum var 1 ay oldu alalı soğukken çalıştıramıyorum ? :( Pipo - Buji - Buji Kablosu - Karbüratörü Temizledim - karbüratör ayarı Yapıom Yine yok ! aküden mi die düşündüm aküyü söktüm suyu yokmuş bitmiş saf su koydum yine yok ayak marşıyla zor çaıştırıom acaba akümü öldü ama sıcakken bi basmada alıo çok garip bi değiştirmedim akü birde jikle kaldı ? bunlardan mı acaba die karamsarda kaldım yardım ederseniz sevinirim Arkadaşlar

byzirvex
07 Mart 2017, 20:30
Kardeşlerim Kanuni ronny s 150 motorum var 1 ay oldu alalı soğukken çalıştıramıyorum ? :( Pipo - Buji - Buji Kablosu - Karbüratörü Temizledim - karbüratör ayarı Yapıom Yine yok ! aküden mi die düşündüm aküyü söktüm suyu yokmuş bitmiş saf su koydum yine yok ayak marşıyla zor çaıştırıom acaba akümü öldü ama sıcakken bi basmada alıo çok garip bi değiştirmedim akü birde jikle kaldı ? bunlardan mı acaba die karamsarda kaldım yardım ederseniz sevinirim Arkadaşlar

Bende RS 151 var soğuktada olsa benzin ve hava karışımı iyise en fazla 3 4 marşta alır benzin az gidiyo olabilir

serkancan06
07 Mart 2017, 21:31
yani neden olabilir kardeşim napmam gerekio

Mertcan39
07 Mart 2017, 21:33
subaplardan yapabilir marş motorun ölmeye başlamış yavaş çeviriyor olabilir akün tam dolu değildir yad şarj tutmuyordur zor çevviriyor olabilir jigleyi açıyormusun çalıştırmaya çalışırken

serkancan06
07 Mart 2017, 21:36
subaplardan yapabilir marş motorun ölmeye başlamış yavaş çeviriyor olabilir akün tam dolu değildir yad şarj tutmuyordur zor çevviriyor olabilir jigleyi açıyormusun çalıştırmaya çalışırken

jikle nasıl açılıo bi bilgim yok krdşm bunlarda jikle tuşu faln yok sanırsam !

Mertcan39
07 Mart 2017, 21:37
ben cg türevi beklerken scooter geldi :D otomatik jigle olur genelinde jigle bozulmuş olabilir

serkancan06
07 Mart 2017, 21:39
ben cg türevi beklerken scooter geldi :D otomatik jigle olur genelinde jigle bozulmuş olabilir

sıcakken çalışıo kardeşim bi basmada jiklemidir onumu değiştirim

byzirvex
07 Mart 2017, 22:11
yani neden olabilir kardeşim napmam gerekio

motor marşa basınca gıv gıv ediyor mu ?

serkancan06
07 Mart 2017, 22:11
motor marşa basınca gıv gıv ediyor mu ?

ediyor kardeşim akü basıo gayet iyi gibi

byzirvex
07 Mart 2017, 22:13
ediyor kardeşim akü basıo gayet iyi gibi

gaz veriyomusun giv giv ederken

serkancan06
07 Mart 2017, 22:14
gaz veriyomusun giv giv ederken

ilk vermiom normlde tek marşta alması gerek gaz vermeden

MeNGuC
07 Mart 2017, 22:17
Akü tırtlamış :)

byzirvex
07 Mart 2017, 22:19
ilk vermiom normlde tek marşta alması gerek gaz vermeden

hava soğuksa almaya bilir biraz ver enjeksiyonlu degil bu motorlar karbüratörlu bide uzun sure gaz verdiginde çalışmıyorsa otomatik jiklede agriza olabilir veya benzin yeterince gitmiyor
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQFNiwDVbbSBqBAuJTCscrnkG2oe1ei9 rlv1K4bWHgwijESMvaw

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Akü tırtlamış :)

dediğine bakarsan aküde sıkıntı yok mars motorunu ceviriyor

serkancan06
07 Mart 2017, 22:22
hava soğuksa almaya bilir biraz ver enjeksiyonlu degil bu motorlar karbüratörlu bide uzun sure gaz verdiginde çalışmıyorsa otomatik jiklede agriza olabilir veya benzin yeterince gitmiyor
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQFNiwDVbbSBqBAuJTCscrnkG2oe1ei9 rlv1K4bWHgwijESMvaw

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

dediğine bakarsan aküde sıkıntı yok mars motorunu ceviriyor

aynen kardeşim baya basıo akü bitmioda baya basıom

byzirvex
07 Mart 2017, 22:24
aynen kardeşim baya basıo akü bitmioda baya basıom

10 saniyeden fazla basma mars motoru kendini toparlasin

serkancan06
07 Mart 2017, 22:27
10 saniyeden fazla basma mars motoru kendini toparlasin

kardeşim jikleyimi değiştirim ? birde nette 1. mudail 15 tl orjinali 40 tl yazıo fark edermi 15 liraıktan alsam sonuçta menşei çin zaten :)

byzirvex
07 Mart 2017, 22:39
kardeşim jikleyimi değiştirim ? birde nette 1. mudail 15 tl orjinali 40 tl yazıo fark edermi 15 liraıktan alsam sonuçta menşei çin zaten :)

kardes benzin az gidiyor olabilir karburatorden kistiysan biraz gaz ver motora eger calisirda gaz verince istop ederse fazla gaz vermissindir gaz verme o dakikadan sonra motor biraz calissin yada cok az milim miilim oynat gaz kolunu acilir motor ama bu havalarda karburatorlu motor gazsiz calismaz istisnalar haric :) karburatorden enjeksiyonun yaptigini belkeyemezsin sen gaz ver calismazsa jikleyi degistirirsin ben 15 liralik alirim ayni isi yapiyor sonucta

serkancan06
07 Mart 2017, 22:53
kardes benzin az gidiyor olabilir karburatorden kistiysan biraz gaz ver motora eger calisirda gaz verince istop ederse fazla gaz vermissindir gaz verme o dakikadan sonra motor biraz calissin yada cok az milim miilim oynat gaz kolunu acilir motor ama bu havalarda karburatorlu motor gazsiz calismaz istisnalar haric :) karburatorden enjeksiyonun yaptigini belkeyemezsin sen gaz ver calismazsa jikleyi degistirirsin ben 15 liralik alirim ayni isi yapiyor sonucta

kardeşim gaz verdim şimdi yok gene motor soğudumu çalışmıo

byzirvex
07 Mart 2017, 22:55
kardeşim gaz verdim şimdi yok gene motor soğudumu çalışmıo

marsa basıp gaz verirken bi video cekim bana whatsapptan atsana 05469309337

Fr.Sante
07 Mart 2017, 22:56
Subap ayarına baktır. Soğukken zor çalışıyordu. Gün içinde sıcakken tek marş. Aynı sorunum subap ayarından sonra düzelmişti.

Tvs01
08 Mart 2017, 10:36
Yahu arkadaş onumu değişim bunumu değişim diye soracağına önce bi git ustaya sor ne değişeceğine o karar versin, jiklemi değişecek dedi değiştirttir ve Adama söyle eğer yine aynısı olursa para vermem başka sorumluluk sende de