PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. el motorsiklet Ruhsat sorunu için yardım..

okann91
04 Mart 2017, 19:34
Merhabalar. 03,03,2017 itibari ile 2. el motosiklet aldım.
Elimde Sadece Noterden Verilen Satış Makbuzu ve Ehliyet var Sigorta henüz yaptırmadım.
Benim Yeni Ruhsatmı Cıkarmam gerekiyor şimdi ? çıkarmam Gerekiyor ise nerden nasıl çıkartabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
ilk aracım hiç bir bilgim yok bu konuda.

ByYlmzZz
04 Mart 2017, 19:35
hocam muayene nushası da sizde olmalı? sigorta yaptırdıktan sonra emniyete gidip ruhsatınızı hemen alabiliyorsunuz o konuda sorun yok.

okann91
04 Mart 2017, 19:55
Muayene nüshası yok bende motor 2016 model muayenesi daha hiç gelmedi sıfır araç alımından sonra 3 yıl muayneli oluyormuş. Emniyet müdürlüğüne randevu aliptami gidicem ? herhangi bir belge istemiyorlarmı? noterden verilen satış makbuzu dışında.

ByYlmzZz
04 Mart 2017, 20:43
Muayene nüshası yok bende motor 2016 model muayenesi daha hiç gelmedi sıfır araç alımından sonra 3 yıl muayneli oluyormuş. Emniyet müdürlüğüne randevu aliptami gidicem ? herhangi bir belge istemiyorlarmı? noterden verilen satış makbuzu dışında.

hocam sigortanı yap ruhsatını alırsın birşey istemiyorlar..muayenesi daha gelmemiş araç aldım sigorta yapıp aldım ruhsatımı

army
04 Mart 2017, 21:43
Paşam öncelikle hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin. Ruhsat için hiçbir şey yapmana gerek yok, ruhsatın notere verdiğin adrese gelecek sıkıntı yok. Ruhsatın gelene kadar noterin verdiği belge ruhsat sayılır. noterin sana verdiği belge ile sigortacı na sigortanı yaptırabilirsin. Kolay gelsin.

Erhan Tosun
04 Mart 2017, 22:00
Sigortasız ruhsat çıkartamıyor sun, sigortanı yaptırdığın an zaten sisteme kayıt oluyor ve ruhsatın 15 gün içerisinde ruhsat adresine postalanıyor, eğer adres de sen ve ya aynı soy isimden biri varsa ruhsat teslim ediliyor, adres de kimse yoksa ruhsat geri gidiyor ve 130 tl olması lazım ceza ödeyip karakoldan alıyorsun, zamanın varsa sigortanı yaptır noter kağıtlarıyla beraber direk karakola gidip ruhsatını al sıra yoksa toplam 12 dakika sürüyor.

artemis99
04 Mart 2017, 22:10
Muayene sayfası eksik ruhsat olmaz. Sıfırda da olur. Noter satışında gerekmez. Eski sahibinden isteyin. Yoksa emniyetten yeniden çıkarmanız gerekiyor. Ruhsatın aslını almaya gittiğinizde sorun nasıl çıkıyor diye.

YERUÇAĞI
04 Mart 2017, 22:24
artemis arkadaşın dediği gibi Muayene sayfası eksik ruhsat olmaz ,satıcı sana neden vermedi vermesi gerekir onu iste ve noterden aldığın belgeyle trafik sigortasını menfaatin açısından en ucuz yapan yere yaptırıp akabinde trafik sigortasının yapıldığı otomatikman sistemde görüneceği için herhangi bir trafik şubesine gidiyorsun ve hemen ruhsatını alıyorsun okadar,,tabi hüviyetinin yanında olması gerektiğini söylemeye gerek yoktur sanırım

okann91
04 Mart 2017, 23:25
Teşekkürler yardım etmeye çalışan tüm forum üyelerine^^ ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

[/COLOR]
artemis arkadaşın dediği gibi Muayene sayfası eksik ruhsat olmaz ,satıcı sana neden vermedi vermesi gerekir onu iste ve noterden aldığın belgeyle trafik sigortasını menfaatin açısından en ucuz yapan yere yaptırıp akabinde trafik sigortasının yapıldığı otomatikman sistemde görüneceği için herhangi bir trafik şubesine gidiyorsun ve hemen ruhsatını alıyorsun okadar,,tabi hüviyetinin yanında olması gerektiğini söylemeye gerek yoktur sanırım

Yani Benim anladığım kadarı ile Satıcı Bana Noter'den Sonra Motorsıklet ıle bırlıkte ruhsatıda vermesi gerekiyordu öylemi ? Herhangi resmi işlem olmadan ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Yardımlar için teşekkür ediyorum sorunu çözdük.

YERUÇAĞI
05 Mart 2017, 00:47
evet ama ruhsatın motor bilgilerinin olanını vermesi gerekiyordu,zaten kişi ile ilgili olanı noter alıyor size satış kağıdını veriyor sende o kağıtla sigorta yapıyosun ve trafik subeden anında yeni sahibinin yani senin adına ruhsatı alıyorsun

gerçi işi çözdük demişsin ama ben yazdım yinede