PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikleti yıkayacak yer?

hhkmgl
23 Şubat 2017, 17:39
Merhabalar herkese, yıkatmaya para vermek öğrenci için biraz tuzlu oluyor haliyle. İstanbul 4. Levent'te bulunmaktayım. Buraları pek bilmiyorum, acaba rahatça yıkayabileceğim bir petrol var mı yakınlarımda bilen varsa söyleyebilir mi?

ulassscannn
23 Şubat 2017, 19:32
Yanlış hatırlamıyorsam Kağıthane Bauhaus un karşısındaki BP de 1 tl ile köpük ve su veren makineler vardı. Orda yoksa civardaki çoğu oto yıkama 10 liraya yıkıyor. O da olmadı motor leş gibi, öğrenciyiz yıkama parasıyla bir gün karın doyar, herhangi bir istasyonun hava su yerinde su tutup bezle silebilirsin en azından grenajlar ve depo temiz durur :)

Ekarahan
23 Şubat 2017, 19:53
şişliye yolun düşüyosa burger kingin yanındaki benzinlikde var biraz pahalı 2 tl köpük 2 tl su y. kemal de galata deresi yolunda öztekin yaninda petrol ofisinde var bende alternatif ariyorum

Alonedark93
23 Şubat 2017, 20:12
Ne garip işler arkadaş. İstanbul'da yıkama makinesi bulamazsın, olsada yıkamacı var bahşiş atmazsan adam gibi yıkamıyor,atsanda yıkamıyor gerçi. Tekirdağ istikametindeki tüm akaryakıt istasyonlarında 10'dan aşağı yıkama cihazı cihaz yok herkes kendi yıkıyor.

fatih.met
23 Şubat 2017, 21:59
Merhabalar herkese, yıkatmaya para vermek öğrenci için biraz tuzlu oluyor haliyle. İstanbul 4. Levent'te bulunmaktayım. Buraları pek bilmiyorum, acaba rahatça yıkayabileceğim bir petrol var mı yakınlarımda bilen varsa söyleyebilir mi?

benzinliklerde köpük 1 lira ve tazikli su 1 lira.

yanında iki adet bez ve parlatıcı malzemeler ile 2 liraya yarım saat zevk ile yıkayabilirsin motorunu. bezini parlatıcını falan kendin getircen, orada sadece köpük ve tazikli su var.

her benzinlikte yok ama onu söyleyim.

MrMud
23 Şubat 2017, 23:03
Bahçeli evin gözünü seveyim.
Allah herkese evinin bahçesinde sınırsız köpük ve su imkanları sağlasın.

ramazan_06
23 Şubat 2017, 23:29
yıkamalar 10 liramı aliyor motosiklet icin azmıs oralarda ben burda genelde 1 lira tanzikle yıkarım gecen cok camur var bi su tutruyum dedim yıkamacı su tutmadı ben bilmem bunu sagına soluna su kacar kendin yıka malzemeler burda dedi motor temizleme spreyinden hızlı cilaya kadar hepsini kullandım borcum ne kadar dedigimde yıkamacı ne borcu borcun yok dedi olmaz öle felan deyince 2 tane teneke kola aldırdi beraber ictik istanbulda sorun var bence

hokahey
23 Şubat 2017, 23:32

benim bahçeli evim var lakin benzinlikte yıkamak daha bir keyif verdiği içün hafta sonları benzinliğe gider, yıkarım. silme işi bitende, arkadaşa rica ederim, beze benzin ve mazot karışımı dökerim, bir tur daha silerim, acenat gibi gıcır gıcır olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

tanzik, tayzik, danzig, tayiz...

arkadaşlar doğru yazılışı "tazyik"tir. bilginize.

Alonedark93
23 Şubat 2017, 23:56
Anladık bahçeli evin var. :)

Milleti kandır kandır yemek ısmarlama sonra bahçeli ev. :)

hhkmgl
24 Şubat 2017, 01:26
Burger kingin yanındaki benzinliğe gittim bölme vardı resmen yıkayacak beğendim orayı mis gibi yıkadım teşekkürler tavsiye için bana da yakınmış orası bundan sonra oradayım. Diğer herkese de yardımları için teşekkürler. Bir kaç motorcu arkadaş daha vardı orada onlarda yıkıyorlardı sohbet falanda ettik zevkli oldu yani bahçeli evin bahçesinde bulunamayacak şeyler..

fatih.met
24 Şubat 2017, 01:43
Burger kingin yanındaki benzinliğe gittim bölme vardı resmen yıkayacak beğendim orayı mis gibi yıkadım teşekkürler tavsiye için bana da yakınmış orası bundan sonra oradayım. Diğer herkese de yardımları için teşekkürler. Bir kaç motorcu arkadaş daha vardı orada onlarda yıkıyorlardı sohbet falanda ettik zevkli oldu yani bahçeli evin bahçesinde bulunamayacak şeyler..

bahçeli evin bahçesinde olmayacak şeyler :D doğru söylüyorsun. bahçede tazyikli su tabancası yok mesela ve bu çok önemli.

MrMud
24 Şubat 2017, 02:53
Anladık bahçeli evin var. :)

Milleti kandır kandır yemek ısmarlama sonra bahçeli ev. :)

Ya lanet nefret olsun, hocam ne istiyosun Allah aşkına :D
İskender ? Karışık ızgara ? Kavurmalı pide ? Portakallı ördek ? :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:52 ----------

Çağırır arkadaşları bahçede sohbet ederiz hocam neden bulunmasın ayıpsın :D

umutss
02 Nisan 2017, 10:49
Arkadaşlar bu konuya Kadıköy-Kozyatağı-Ataşehir bölgesi için de bilenlerden öneri alabilir miyiz? Kızıltoprak'ta motor yıkayan bir yıkamacı biliyorum. Motor için sanırım 15 alıyordu. Kendimiz yıkamak istersek köpük ve su makinesi olan uygun benzinlikçi göremedim hiç. Dün bu civarda baya bakınmıştım.

espresso
02 Nisan 2017, 12:26
yıkamalar 10 liramı aliyor motosiklet icin azmıs oralarda ben burda genelde 1 lira tanzikle yıkarım gecen cok camur var bi su tutruyum dedim yıkamacı su tutmadı ben bilmem bunu sagına soluna su kacar kendin yıka malzemeler burda dedi motor temizleme spreyinden hızlı cilaya kadar hepsini kullandım borcum ne kadar dedigimde yıkamacı ne borcu borcun yok dedi olmaz öle felan deyince 2 tane teneke kola aldırdi beraber ictik istanbulda sorun var bence

Yıkamacıyı takdir ettim. Bilmediği şeye biliyor gibi yapmamış, gereksiz sorumluluk almamış. Bilip bilmeden motorun her yerine tazyikli suyu tutup birşeyleri bozanlara örnek olsun. Bence siz iyi yıkamacı bulmuşsunuz, hep oraya gidin.

F54
02 Nisan 2017, 12:46

Bahceli ev var ama su içme suyu olunca ben benziklikte yikiyorum
Sadece su tutuyorum köpük ün içine kostik katıyorlar o yüzden sek su ile yikiyorum 1 tl den dakika da makina cillop gibi
Hem ucuz hem pratik