PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sis farlarım bozuldu lütfen yardım

hokahey
20 Şubat 2017, 23:10
sis farlarımda 3 mod var:

düşük
yüksek
çakar

bu akşam ne olduysa birisi yüksek yanarken, birisi çakar modda yanıyor. birisi çakar oluyor, ötekisi düşük modda çalışıyor. farlar arası Senkron bozuldu.

sizce sorun nedir a dostlarım?

inshroud
20 Şubat 2017, 23:17
Bir anlığına birine elektrik gitmiş birine gitmemiş ve senkronları bozulmuş. Şunu yanlış biliyor olabilirim ama söyleyeyim, sanırım 1-2 saat kapalı konumda kaldıktan sonra default olarak belli bir formatta açılıyorlar. Yani sabah motorun başına gittiğinizde sorunun çözülmüş olması olası. Yok eğer olmazsa sis farlarından birinin -artık kabloyu kesip yeniden mi birleştirirsiniz, bağlantısından mı sökersiniz bilemiyorum- elektriğini kesip diğeriyle senkronlu hale gelince yeniden bağlamanız gerekecek.

Sırf bu yüzden kendi sis farlarımın montajını yaparken her ikisinin de üstüne ayrı ayrı düğme yapmıştım.

erkanzdemir
20 Şubat 2017, 23:24
Bir anlığına birine elektrik gitmiş birine gitmemiş ve senkronları bozulmuş. Şunu yanlış biliyor olabilirim ama söyleyeyim, sanırım 1-2 saat kapalı konumda kaldıktan sonra default olarak belli bir formatta açılıyorlar. Yani sabah motorun başına gittiğinizde sorunun çözülmüş olması olası. Yok eğer olmazsa sis farlarından birinin -artık kabloyu kesip yeniden mi birleştirirsiniz, bağlantısından mı sökersiniz bilemiyorum- elektriğini kesip diğeriyle senkronlu hale gelince yeniden bağlamanız gerekecek.

Sırf bu yüzden kendi sis farlarımın montajını yaparken her ikisinin de üstüne ayrı ayrı düğme yapmıştım.

Net budur.

hokahey
20 Şubat 2017, 23:24
inshroud teşekkür ederim. açıkçası senin söylediğin yöntem benim de bir an için aklima geldi. senkronize hale gelene kadar birinin elektriğini kesmek mantıklı gibi.

teşekkürler..

efendy06
20 Şubat 2017, 23:32
Birinin elektriğini kesmene gerek yok. Akşam yat, sabaha kadar kendiliğinden düzelir. Bu arada bir kontrol et su almışmı diye. Genelde su aldıktan sonra yapıyor o hatayı. 2 modda senkronsuz çalışıyor. Aynı şeyi yaşamıştım.

hokahey
21 Şubat 2017, 10:05
@efendy06 teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

dediğiniz gibi sabah kalktım düzeldi.

kdiner
21 Şubat 2017, 10:53
sırf bu tip sis farı yüzünden tercih etmiyorum, ben tek mod olanları aldım birde kumandalı çakar devrem var istediğim zaman kumandadan mod değiştirerek müdahale edebiliyorum, 3 modlu yani sizin ki gibi olanın içindeki devresini ve ledini değiştirdim ve oda tek mod haline geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=lHIUEaqUsq4&feature=youtu.be

Kızıl pars
21 Şubat 2017, 11:56
Bu modellerde kronik bir şey. Çok kurcalayınca senkronizasyonu bozuluyor, bir müddet kapalı kalınca düzeliyor.