PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung GT250R / Geleceğim-Planlarım / Birazcık iç dökme ve tatava

lOğuzcanl
16 Şubat 2017, 01:13
Merhaba arkadaşlar, merhaba motorcular, merhaba dostlar. Bugün asıl konu olan HYOSUNG GT250R hakkında konuşmak, soru sormak, fikir ve görüşlerinizi okumak için açacağım konuya ekstralar eklemek istedim, "banane geleceğinden, içinden-dışından, tatavandan beni motosiklet ilgilendirir ulaynnnn" diyorsanız hemen 1-2 satır alttaki kırmızı yazıyı okumaya başlayabilirsiniz. :cat: :queen: :thumleft:

::offtp::
Şimdi kısaca size gelecek planlarım hakkında biraz bilgi vermek ve motosiklet sevgimi ve fedakarlıklarımı anlatmak istiyorum...
2013-2014 yılları arasında başlayan motosiklet sevgim 2016'nın Ağustos ayında aldığım motosikletim ile körüklendi. Sevgimden bahsedicek olur isem şu şekilde açıklayabilirim; 2016-2017 eğitim öğretim yılını içerisinde lise 3. sınıfı bitirip 2017-2018 yılının sonunda Lise hayatımı örgün eğitimle tamamlamış olmam gerekiyordu. Fakat ben bu yıl sadece yarım yıl dayanabildim ve Açık Öğretim Lisesine geçiş yaptım neden mi? Cevabı motosiklet sevgisi... "Ne alaka knk" dediğinizi duyar gibiyim. Çalışmak ve daha iyi bir motor sahibi olmak için örgün eğitimden vazgeçtim. Üniversiteye daha iyi bir motosikletle gidebilmek için, bu aşkı daha fazla körüklemek için, sevgim için, kendim için..

Kısacası yükün altına ittim kendimi. Evet çok gencim, evet deneyimsizim, evet zorlanacağım. Bunların hepsini biliyorum, ama kendi tercihim ve ben zor olanı seçtim. Aceleci davrandın demeyin, davranmadım. Şu şekilde açıklayım size; bir kızı seversin ve o kız ile birlikte güzel zaman geçirmek istersin, hayaller kurarsın ve ulaşmak istersin. Benim sevdiğim kız da en yakın dostum da motosiklet.

TATAVA BURADA SONA ERMİŞTİR ::uzgunum:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Evet yukarıdaki konuşmayla bir alakası olmayan asıl konuya geldik ::friends:

HYOSUNG GT250R...

Forumu çok aradım, taradım, gezdim, dolaştım fakat soruma uygun bir yanıt bulamadım :salut:
Arkadaş nedir bu GT250R? Neden bu kadar çok gömeni var?
Almak istiyorum 10 ay çalışacağım bu motor için değer mi? 14 bin Türk Lirası Param olacak sıfır almaya değer mi arkadaş?
Yeni model-eski model çatışması nedir?
Nedir bu motosiklet bana anlatın yahu lütfen rica ediyorum. Bildiklerinizi bu başlık altında toparlayalım yahu ::belge::

Sadece kırmızı bölümü okuduysanız ::thanks:
Hepsini okuduysanız 2x ::thanks:

MazhaRR
16 Şubat 2017, 01:17
14 liraya ne r25'ler var kardeşim.Hayalin olabilir ama sonradan tadın kaçar.Kalıba aldanma r25 bak.

lOğuzcanl
16 Şubat 2017, 01:29
Hayalim HYOSUNG değil sadece bilgi almak istiyorum :D 0 motosiklete binmek 1. tercihlerim arasında yer alıyor :bounce:

ccc67
16 Şubat 2017, 01:29
Almamani tavsiye ederim.R25 Cbr250 bak emin ol pişman olmazsın

Taner YILMAZ
16 Şubat 2017, 01:30
Amma TATAVA YAPTIN beeeee.

Neyse şaka bir yana ben sana kendi görüşümü anlatayım.

İlk önce örgün eğitimi bırakmanın iyi olmadığını düşünüyorum.
Biraz sabırlı olup üniversitede iyi bir bölüm kazanırsan ilerde motosikletin kralını alırdın.

TATAVA BURADA SONA ERDİ.

İlk motosikletin olacağı için sıfır değilde ikinci el almanı öneririm.
Benimde il motorum Hyosung 250 GTR'ydi. Hiç memnun kalmadım.
İki yaşındaki motor iki kere sübap kesti. Şimdi bu sorunları hallettiler mi bilmiyorum.
Kalitesini arttırdılar mı bilmiyorum.

Motor için ayırdığın bütçe iyi sayılır aslında. Düşük cc ikinci el japon senin için en iyisi olur diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kal..

lOğuzcanl
16 Şubat 2017, 01:31
Tamam canım abim almayayım almayayım da neden almayayım ben bunu araştırıyorum. Bu motoru övenler çok mu şanslı anlayamadım ki :pr:

Tİme_shİft42
16 Şubat 2017, 01:33
Bilindikden şaşma

lOğuzcanl
16 Şubat 2017, 01:39
Amma TATAVA YAPTIN beeeee.

Neyse şaka bir yana ben sana kendi görüşümü anlatayım.

İlk önce örgün eğitimi bırakmanın iyi olmadığını düşünüyorum.
Biraz sabırlı olup üniversitede iyi bir bölüm kazanırsan ilerde motosikletin kralını alırdın.

TATAVA BURADA SONA ERDİ.

İlk motosikletin olacağı için sıfır değilde ikinci el almanı öneririm.
Benimde il motorum Hyosung 250 GTR'ydi. Hiç memnun kalmadım.
İki yaşındaki motor iki kere sübap kesti. Şimdi bu sorunları hallettiler mi bilmiyorum.
Kalitesini arttırdılar mı bilmiyorum.

Motor için ayırdığın bütçe iyi sayılır aslında. Düşük cc ikinci el japon senin için en iyisi olur diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kal..

WARNİNG

1. ilk motosikletim olmayacak kendileri :queen: Şu anda kullanmakta olduğum bir xTreme Max'ım var 6 aylık daha :)
2. Okumaya örgün eğitimden son vermiş olabilirim ama aldığım özel kurslarla geleceğe sağlam adımlar atıyorum :rendeer:

Stock Sever
16 Şubat 2017, 01:45
Hyo myo bilmem de 3-5 bin liralık şey için örgün eğitimi bırakmak ne demek ilerde anlarsın kardeşim. Kimse 12 yıl hergün okula gidip gelmeye meraklı değil. Açıktan olsaydı bu işler herkes açıktan okur üniversiteye girer eğitimini tamamlardı.
Ha desen ki ailem maddi yönden sıkıntıda yardım etmek için okulu bıraktım falan eyvallah. Ama senin nedenin saçma sapan , ilerde kralını alabileceğin bi makinayı daha erken alabilmek için bırakmışsın.

Herneyse Allah yardımcın olsun işin zor.

lOğuzcanl
16 Şubat 2017, 02:00
Hyo myo bilmem de 3-5 bin liralık şey için örgün eğitimi bırakmak ne demek ilerde anlarsın kardeşim. Kimse 12 yıl hergün okula gidip gelmeye meraklı değil. Açıktan olsaydı bu işler herkes açıktan okur üniversiteye girer eğitimini tamamlardı.
Ha desen ki ailem maddi yönden sıkıntıda yardım etmek için okulu bıraktım falan eyvallah. Ama senin nedenin saçma sapan , ilerde kralını alabileceğin bi makinayı daha erken alabilmek için bırakmışsın.

Herneyse Allah yardımcın olsun işin zor.

Gitmek istediğim bölüm YGS ile alım yapıyor ve örgün eğitimde 9-10 sınıftan sonra LYS yönelik konular işlenmeye başlıyor. Ben son 5 ay çalışmayı bırakıp, motosikletimi alıp, YGS için ev kampı yapacağım. Ayrıca Besyo okumak istediğim için aman aman bir puan almama gerek kalmıyor. Yetenek sınavınada şu anda hazırlanmaktayım. 1.5 yılım var ve bu 1.5 yıl sonunda canavar gibi olacağıma inanıyorum :cherry:

SAYGILARIMLA...

Taner YILMAZ
16 Şubat 2017, 02:03
Allah gönlüne göre versin..

qsaaar
16 Şubat 2017, 02:50
Kafalarımız biraz örütüşür gibi dostum. Hyonun sorunu taaa o eski kesicisiz dönemlerden geliyor. Bir kere bi hata kafada yer ettimi insanların aklından silinmiyor. Ve motorsiklet aleminde şöyle bişey var japon değilse kötüdür. Tamam japon iyidir ama diğerlerindede iyileri var. Hyo bana kalırsa iyi bir motor. Daha doğrusu çalışma sistemi standart 250 liklerden farklı. Kalıp itibari ile bu motora zamanında çok rehabet oldu hele hele motora yeni başlayanlar için. Alan makinenin tipine aldanıp makinenin canını aldı ellerinde patladı. Böyle böyle kötü reklamı yayıldı. Üzerine birde Türkiye distribütörü kanuni olunca motorun arkasında durulmadı. Şuan bajajda yaşanan sorunlar gibi. Bu makineye binceksen gerçekten motordan anlayan ustan olmalı bi kenarda. Cbr, pulsar veya r25 kadar basit bi düzeneğe sahip değildir kendileri. 0 alıp yağını suyunu bakımını zamanında yaptığın sürece seni üzeceğini düşünmem. Ve ayrıca youtube da alpha motovlog kanalı var. Yeni kasa hyo ile çekim yapıyor. İncelemeni tavsiye ederim.

Uğur Gündüz
16 Şubat 2017, 11:12
Bende lise yıllarım'da sigara kullanmaya başlamıştım, aile sorunlarım çok fazlaydı ve artık kendi paramı kazanıp kimseye yük olmaman gerektiğini düşünerek okulu bırakmış ve iş hayatını atılmıştım. Kafam çok geç dank etmişti.. Şu an kullandığın motor çinli bir enduro en azından endurocuk :) Senin yerinde olsam tarzımı hiç bozmadan bütçeme uygun enduro motosikletler bakarım mesela crf250 ve ya klx250 gibi ktm'de bulabilirsin ama bakım masrafları yedek parçası v.b şeyler oldukça zengin adamın işi bilgin ola.. İnşallah allah gönlüne göre verir..

dovahhkin
16 Şubat 2017, 11:22
Hyo yu sıfır al 2.el de mahvetmiş oluyorlar genelde. bakımları düzgün yap problem çıkmaz. Canını alan bir arkadaşım var 40bin km de hala canavar gibi.

whitedeamon
16 Şubat 2017, 11:42
Dostum bence senin olayın "Üniversiteye daha iyi bir motosikletle gidebilmek için" sanki biraz üniversitede motorum olsun ilgi olsun alaka oldun gibi geldi.Örgün öğretimi ünide daha iyi bir motorun olsun diye bırakmak göreceli kendine inanıyorsan yani ben konuları zaten kolayca öğreniyorum geçmişten bir temelim var diyorsan kimsenin dediğine takılma.Ama hem çalışacağım aynı zamanda derslerede çalışacağım hemde açıköğretim sınavına gireceğim dersen baya yüklenmiş olursun.Bildiğim kadarıyla belli bir krediyi doldurman gerekiyor açıkta.Birde eğer düşüncen gerçekten ünide havalı olayım diye şekilli bir motorsa önce üniyi kazan o daha zor çalışır motorunu yine alırsın.

bilalefe
16 Şubat 2017, 11:56
Bence bir r25 sl250 cbr 250 ktm duke yerini tutamaz.....

Thracian
16 Şubat 2017, 12:30
Eski model devir kesicisi olmayan GT250 R ları insanların canını çıkararak kullandıkları için bol bol krank kırdı,sübap kesti,blok çatlattı.Ne hikmettirki kesicisi olmayan eski GV 250 lere hiç bir şey olmadı 100.000 km leri gördü.Sanırım cruiser tip motosikletler genelde sakin kullanıldığından.Yeni enjeksiyonlularında da bir kaç kronik elektronik aksam sorunu çıktı,üstüne de bir sürü alakasız distribütör denk gelince Hyosung'un adı çıktı.Hyosung aslında şehir efsanelerinde anlatıldığı kadar sorunlu bir motosiklet değil tam askine mekanik aksamı en az Japonlar kadar sağlam,işçiliği ve malzeme kalitesi Japonların bir tık altında.

Ama asıl sorun önceden de bahsettiğimiz gibi distribütör ve ona bağlı parça ve servis sorunu.250 cc cruiser alacaklara seçenek olmadığından hemen ya GV 250 ya da Daelim Daystar 250 yi öneriyorum.Ama 250 cc ss te seçenek bol.CBR 250,Ninja 250 SL,YZF R25 vb...hem parça bol,hem servisleri kısmen daha iyi,hem ikinci elde değer kaybı az.Ama illa ben GT250 R ye taktım diyorsanız,parça sorununu internetten parça arayarak çözmeyi öğrenmeniz,kendinize Hyosunglardan anlayan iyi bir usta bulmanız,kronik elektriksel sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenmeniz şart.

lOğuzcanl
16 Şubat 2017, 13:01
Kafalarımız biraz örütüşür gibi dostum. Hyonun sorunu taaa o eski kesicisiz dönemlerden geliyor. Bir kere bi hata kafada yer ettimi insanların aklından silinmiyor. Ve motorsiklet aleminde şöyle bişey var japon değilse kötüdür. Tamam japon iyidir ama diğerlerindede iyileri var. Hyo bana kalırsa iyi bir motor. Daha doğrusu çalışma sistemi standart 250 liklerden farklı. Kalıp itibari ile bu motora zamanında çok rehabet oldu hele hele motora yeni başlayanlar için. Alan makinenin tipine aldanıp makinenin canını aldı ellerinde patladı. Böyle böyle kötü reklamı yayıldı. Üzerine birde Türkiye distribütörü kanuni olunca motorun arkasında durulmadı. Şuan bajajda yaşanan sorunlar gibi. Bu makineye binceksen gerçekten motordan anlayan ustan olmalı bi kenarda. Cbr, pulsar veya r25 kadar basit bi düzeneğe sahip değildir kendileri. 0 alıp yağını suyunu bakımını zamanında yaptığın sürece seni üzeceğini düşünmem. Ve ayrıca youtube da alpha motovlog kanalı var. Yeni kasa hyo ile çekim yapıyor. İncelemeni tavsiye ederim.

Uzun suredir Alpha abimizi takip ediyorum, hatta sorularımı ona yansıttım cevap bekliyorum. Bakalım ne diyecek :thumleft:

Dostum bence senin olayın "Üniversiteye daha iyi bir motosikletle gidebilmek için" sanki biraz üniversitede motorum olsun ilgi olsun alaka oldun gibi geldi.Örgün öğretimi ünide daha iyi bir motorun olsun diye bırakmak göreceli kendine inanıyorsan yani ben konuları zaten kolayca öğreniyorum geçmişten bir temelim var diyorsan kimsenin dediğine takılma.Ama hem çalışacağım aynı zamanda derslerede çalışacağım hemde açıköğretim sınavına gireceğim dersen baya yüklenmiş olursun.Bildiğim kadarıyla belli bir krediyi doldurman gerekiyor açıkta.Birde eğer düşüncen gerçekten ünide havalı olayım diye şekilli bir motorsa önce üniyi kazan o daha zor çalışır motorunu yine alırsın.

Motosikletim zaten var, ki bu motor ile uğraşır isem çok çok yakışıklı olacağını düşünüyorum. Şekilcilik gibi bir derdim yok :farao:

Bence bir r25 sl250 cbr 250 ktm duke yerini tutamaz.....

Tabi, bunlar piyasada belli bir yeri olan motosikletler ama ben bu hyosung'a karşı ön yargıyı merak ettim.

Eski model devir kesicisi olmayan GT250 R ları insanların canını çıkararak kullandıkları için bol bol krank kırdı,sübap kesti,blok çatlattı.Ne hikmettirki kesicisi olmayan eski GV 250 lere hiç bir şey olmadı 100.000 km leri gördü.Sanırım cruiser tip motosikletler genelde sakin kullanıldığından.Yeni enjeksiyonlularında da bir kaç kronik elektronik aksam sorunu çıktı,üstüne de bir sürü alakasız distribütör denk gelince Hyosung'un adı çıktı.Hyosung aslında şehir efsanelerinde anlatıldığı kadar sorunlu bir motosiklet değil tam askine mekanik aksamı en az Japonlar kadar sağlam,işçiliği ve malzeme kalitesi Japonların bir tık altında.

Ama asıl sorun önceden de bahsettiğimiz gibi distribütör ve ona bağlı parça ve servis sorunu.250 cc cruiser alacaklara seçenek olmadığından hemen ya GV 250 ya da Daelim Daystar 250 yi öneriyorum.Ama 250 cc ss te seçenek bol.CBR 250,Ninja 250 SL,YZF R25 vb...hem parça bol,hem servisleri kısmen daha iyi,hem ikinci elde değer kaybı az.Ama illa ben GT250 R ye taktım diyorsanız,parça sorununu internetten parça arayarak çözmeyi öğrenmeniz,kendinize Hyosunglardan anlayan iyi bir usta bulmanız,kronik elektriksel sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenmeniz şart.

Hocam şu Hyosung'u Türkiye'de elinden tutup kaldıracak bir distribütör olsa alınacak en iyi 250 cc ss diyeceğim ya. Neyse...

brooklynnn
16 Şubat 2017, 13:27
Japondan şaşma
Al r25 yola devam et. Ktm vs ile de ugrasma. Japon dayanıklıdır, uzun sure seni götürür.

Üniversite kapısından motorla girmek benim de hayalimdi. Girdik değişen hic bir şey olması ayni tas aynı hamam. Tek farklılık sürekli taşımak zorunda olduğum kask ve montu.

nines
16 Şubat 2017, 15:35
Merhaba arkadaşlar, merhaba motorcular, merhaba dostlar. Bugün asıl konu olan HYOSUNG GT250R hakkında konuşmak, soru sormak, fikir ve görüşlerinizi okumak için açacağım konuya ekstralar eklemek istedim, "banane geleceğinden, içinden-dışından, tatavandan beni motosiklet ilgilendirir ulaynnnn" diyorsanız hemen 1-2 satır alttaki kırmızı yazıyı okumaya başlayabilirsiniz. :cat: :queen: :thumleft:

Şimdi kısaca size gelecek planlarım hakkında biraz bilgi vermek ve motosiklet sevgimi ve fedakarlıklarımı anlatmak istiyorum...
2013-2014 yılları arasında başlayan motosiklet sevgim 2016'nın Ağustos ayında aldığım motosikletim ile körüklendi. Sevgimden bahsedicek olur isem şu şekilde açıklayabilirim; 2016-2017 eğitim öğretim yılını içerisinde lise 3. sınıfı bitirip 2017-2018 yılının sonunda Lise hayatımı örgün eğitimle tamamlamış olmam gerekiyordu. Fakat ben bu yıl sadece yarım yıl dayanabildim ve Açık Öğretim Lisesine geçiş yaptım neden mi? Cevabı motosiklet sevgisi... "Ne alaka knk" dediğinizi duyar gibiyim. Çalışmak ve daha iyi bir motor sahibi olmak için örgün eğitimden vazgeçtim. Üniversiteye daha iyi bir motosikletle gidebilmek için, bu aşkı daha fazla körüklemek için, sevgim için, kendim için..

Kısacası yükün altına ittim kendimi. Evet çok gencim, evet deneyimsizim, evet zorlanacağım. Bunların hepsini biliyorum, ama kendi tercihim ve ben zor olanı seçtim. Aceleci davrandın demeyin, davranmadım. Şu şekilde açıklayım size; bir kızı seversin ve o kız ile birlikte güzel zaman geçirmek istersin, hayaller kurarsın ve ulaşmak istersin. Benim sevdiğim kız da en yakın dostum da motosiklet.

HYOSUNG GT250R...

Forumu çok aradım, taradım, gezdim, dolaştım fakat soruma uygun bir yanıt bulamadım :salut:
Almak istiyorum 10 ay çalışacağım bu motor için değer mi? 14 bin Türk Lirası Param olacak sıfır almaya değer mi arkadaş?
Nedir bu motosiklet bana anlatın yahu lütfen rica ediyorum. Bildiklerinizi bu başlık altında toparlayalım yahu ::belge::

1- örgün öğretimi bırakarak hata ettiğini düşünüyorum. motosikletin illa birşekilde alabilirsin ama öğretim hayatında kaybedeceğin yıllar hayatından kaybedeceğin yıllar olacaktır.
2- ehliyetin olmadığını var sayıyorum. buda bence sıkıntı.
3- hyo iyidir güzeldir ama sorun çıkardımıda sağlam başın ağrır. sebebi tamamen distribütör ile alakalı. servis desen çoğu yer bisikletçiden bozma servis distribütör doğru düzgün parça sağlayamıyor. bunu bir hyo kullanıcısı olarak söylüyorum bendede gv250 var.

lOğuzcanl
16 Şubat 2017, 21:56
1- örgün öğretimi bırakarak hata ettiğini düşünüyorum. motosikletin illa birşekilde alabilirsin ama öğretim hayatında kaybedeceğin yıllar hayatından kaybedeceğin yıllar olacaktır.
2- ehliyetin olmadığını var sayıyorum. buda bence sıkıntı.
3- hyo iyidir güzeldir ama sorun çıkardımıda sağlam başın ağrır. sebebi tamamen distribütör ile alakalı. servis desen çoğu yer bisikletçiden bozma servis distribütör doğru düzgün parça sağlayamıyor. bunu bir hyo kullanıcısı olarak söylüyorum bendede gv250 var.

1- ?
2- ehliyetim var fakat A1
3- Yorumunuzu dikkate alacağım

qsaaar
17 Şubat 2017, 02:24
Japondan şaşma
Al r25 yola devam et. Ktm vs ile de ugrasma. Japon dayanıklıdır, uzun sure seni götürür.

Üniversite kapısından motorla girmek benim de hayalimdi. Girdik değişen hic bir şey olması ayni tas aynı hamam. Tek farklılık sürekli taşımak zorunda olduğum kask ve montu.

Abi tamam japonu översinde ktm yi gömmek nedir. 250 cc klasmanında ktmdeki özelliklerin hangisi hangi japonda var. Yazıktır günahtır etme eyleme gözünü seveyim :D

RulingMoto
20 Şubat 2017, 12:56

HYOSUNG GT250R...

Ahbe canım kardeşim benim senin mantığını anlıyorum çalışıp para kazanıp bi hyosung alayım üniversiteye gidince motorumla beraber kız düşüreyim :) emin olki gittiğin yerde senin motorundan kat kat güzel motorlar kat kat güzel arabalar olucak yazık etmişsin eğitimine. benim sana tavsiyem ise madem dikkat çekmek istiyorsun Aprilia 125 rs almanı öneririm. (2 zamanlı olanlardan) o bütçeye hem bulursun hemde ekipmanını alırsın pişman olmazsın 250cc lere kalkışta ayarda verirsin. düşündüğün klasmanda 14 bine R25 KTM rc250 Cbr 250 düşün ama eğer benim şeklim olsun hız önemli değil vs dersen al bi chopper adam gibi customla =)

lOğuzcanl
20 Şubat 2017, 13:26
Ahbe canım kardeşim benim senin mantığını anlıyorum çalışıp para kazanıp bi hyosung alayım üniversiteye gidince motorumla beraber kız düşüreyim :) emin olki gittiğin yerde senin motorundan kat kat güzel motorlar kat kat güzel arabalar olucak yazık etmişsin eğitimine. benim sana tavsiyem ise madem dikkat çekmek istiyorsun Aprilia 125 rs almanı öneririm. (2 zamanlı olanlardan) o bütçeye hem bulursun hemde ekipmanını alırsın pişman olmazsın 250cc lere kalkışta ayarda verirsin. düşündüğün klasmanda 14 bine R25 KTM rc250 Cbr 250 düşün ama eğer benim şeklim olsun hız önemli değil vs dersen al bi chopper adam gibi customla =)

Kız düşürme gibi bir derdim yok, hele ki motorla şekilcilik yapıp kız düşürme gibi bi derdim hiç olmadı. Şu anda kullanmakta olduğum motosikletin bana uygun olmadığını düşünüyorum. Arkadaşlarla gezi yaptığımızda ne yazık ki beni beklemek zorunda kalıyorlar (naked-ss). Tabii ki yanlış motosiklet tercihi yaptığımı düşünüyorum. Ve biraz hırslı bir insan olduğum için bana uygun bir motosiklet alabilmek için çabalıyorum. Hyosung için bilgi almak istedim %100 kafaya koymadım. Nedir bu önyargılar öğrenmek istedim, yanlış anlaşılma olmasın. :cat:

Quad87
20 Şubat 2017, 14:46
Hocam GT250 serisiyle ilgili bir çok + ve - yorum var fakat birde GD serisine bakabilirsin. Benimde bir türlü alamadığım bir Gd 250 N çabam var. SS görünümlü istiyorsanda GD250 R bakabilirsin.

Forumdan Greenarrow bu modeller hakkında bilgili ve yardım sever birisidir. Modelide incelersen GT serisine göre negative yorumların az olduğunu göreceksin.

Sadece bir fikir.. Bakmanda fayda var.

İyi forumlamalar:cat:

fearlesboyy
20 Şubat 2017, 14:55
yanlıs anlama ama foruma bakarsan 2007 den berı uyeyım ve hyo topıgıne bayagı yazım resım vardır. yaklasık sayısını tam hatırlamamakla beraber heralde 6-7 tan olmustur.http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10439-hyosung-gt-250-r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-843.html#post2402165 fakat burda anlatılan daha dogrusu baskasını bılmeme benım anlatacagım asla hyoyu kötüleyemem ıyı guzel motor fakat mıllet cüssesine aldanıp zorladıgı zaman elinde kalıyor istisnalar hariç piyasada ölü hyo çok alıp basına bela etmenı istemem yedek parcanın sıfırı yok denecek kadar sorunlu en son disbirütor yenıden değişti en kucuk örnek yenı kasa farı aylarca aradık kı yenısı bin tl nın üzerinde hal boyle olunca inşallah bır arıza sorunla karsılasmazsın ozaman ya motorun aylarca yatacak yada sıfırından fazla para verıp cıkma 2, el satan arkadaşların eline düşeceksin.istisnalar yine hariç işini ehli motorcu dostu parcacıda cok pıyasada neyse kısa keseyim yedek parca işten aslayan ustaların azlıgı harııç iyi güzel motor

BathoryAria
20 Şubat 2017, 15:00
R25'den daha şekil bi makina, hatta ninja 300'den bile. Ama gidişi duruşu servisi nedir ne değildir bilmiyorum.

lOğuzcanl
20 Şubat 2017, 15:44
Aradığım cevaplar geliyor ustaaaaaaaaa :cherry:

BatuhanK
20 Şubat 2017, 16:14
Aradığım cevaplar geliyor ustaaaaaaaaa :cherry:

Ustaa bak avatarımdaki fotoğraf bana ait. Motor da hyosung. Keşke almayıp o dönemleri daha mantıklı bir motosikletle geçirseymişim :cherry:

lOğuzcanl
20 Şubat 2017, 16:32
Ustaa bak avatarımdaki fotoğraf bana ait. Motor da hyosung. Keşke almayıp o dönemleri daha mantıklı bir motosikletle geçirseymişim :cherry:

Hoydaaa neden ya naptı bu motor sana ustaaaaaaaaaaa :queen:

fearlesboyy
20 Şubat 2017, 16:54
Hoydaaa neden ya naptı bu motor sana ustaaaaaaaaaaa :queen:

MOTOR SAHİBİ OLDUGUNDA BU GİZLİ sırrı anlarsın.sen insanların sana al ıyı motor demelerını beklıyorsun gerceklerı görmek istemiyorsun sanırım ozaman al hayırlı olsun kardeşim alırkende ıyıce goster al

lOğuzcanl
20 Şubat 2017, 17:29
MOTOR SAHİBİ OLDUGUNDA BU GİZLİ sırrı anlarsın.sen insanların sana al ıyı motor demelerını beklıyorsun gerceklerı görmek istemiyorsun sanırım ozaman al hayırlı olsun kardeşim alırkende ıyıce goster al

motor sahibiyim ^^ alırsam 0 alırım zaten.

ayhanş
21 Şubat 2017, 14:32
2 senedir 2011 hyo kullanicisiyim motora bakarsan ve motoru uzmezsen sorun cikartmiyor
2.el temiz bulabilirsen alina bilir
diğer markalardan fiyatı düşük ama performansı yerinde olan bir motor

by_xray
21 Şubat 2017, 15:30
Gt 250 yi tam 1 yıldan fazla oldu kullanıyorum. Motorum 2010 model ve 4 ay önce tam 1 haftada 3 bin km yol yaptım. Hiçbir sorun yok. Eğer sıfır alacaksan hiç düşünme hemen al. japona vereceğin paradan sana kalan 2-3 binle kendine de ekipman al.

caucasian
21 Şubat 2017, 15:58
[/URL] yardımcı olur diye düşünüyorum... :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

[url]https://www.youtube.com/watch?v=XfLnv15NSpU (https://www.youtube.com/watch?v=XfLnv15NSpU)

lOğuzcanl
22 Şubat 2017, 01:54
Hyo da 2. ele bulaşacağımı sanmıyorum. Cevaplar yol gösterici oldu, bakalım artık önümde uzun zaman var. Nasıl değerlendireceğim, neler yapacağım ben bile bilmiyorum :salut:

brooklynnn
22 Şubat 2017, 09:14
@qsaaar

Ktm kullandığım için yorum yapabiliyorum. Japon dayanikliligi yok avrupalilarda.

fearlesboyy
22 Şubat 2017, 10:54
motor sahibiyim ^^ alırsam 0 alırım zaten.

eskı sorunlu hyo demek ıstedım

BatuhanK
22 Şubat 2017, 12:58
Motora bakıp üzmeyince sorun çıkartmıyormuş. Sıfır aldığım motor, 10 bine gelmeden canını aldım demek ki :D