PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 250 R Telefon Tutucu?

efendy06
14 Şubat 2017, 18:58
Sevgili arkadaşlar, malum 2015 model bir CBR 250 aldım. Her şey iyi, hoş ancak telefonu takacak bir tutucu bağlamak için yer bulamadım. Bu konuyu araştırdım ancak genelde aynaya takılmış tutucu. Çok çirkin görünüyor öyle.

Var mıdır bu konuda bir çözümü olan?

jimi_hendrix
15 Şubat 2017, 01:16
Sevgili arkadaşlar, malum 2015 model bir CBR 250 aldım. Her şey iyi, hoş ancak telefonu takacak bir tutucu bağlamak için yer bulamadım. Bu konuyu araştırdım ancak genelde aynaya takılmış tutucu. Çok çirkin görünüyor öyle.

Var mıdır bu konuda bir çözümü olan?

bu eksiklik üzerine kendi dizaynım olan bir telefon tutucu tasarladım. perşembe ve cuma günü imalatını yapacam.

shruikan
15 Şubat 2017, 10:17
telefon tutucu çok riskli bi şey. sürüş esnası telefon ekranına gelen bir uyarı, bir ışık, bütün dikkati dağıtabilir. virajda falan o dikkat bi dağılırsa hemen ardından da senin kafan dağılır.

diyelim kaza yaptın, motor ayrı yere sen ayrı yere fırladın, belini incittin kıpırdayamıyorsun, telefon ya motordadır hala ya da o da ayrı bi galaksiye fırlamıştır ve sen gene ona da ulaşamazsın; biri denk gelse de beni kurtarsa diye artık hatim indirirsin.

efendy06
15 Şubat 2017, 11:03
Hocam bazen navigasyon olarak kullanıyorum. Sürekli telefona bakmıyorum ama arada çekip sağa yola bakıyorum nereden döneceğim diye. Her seferinde cepte telefon çıkartmak zor oluyor.
Bunun dışında gelen bir arama vs olduğunda yine sağda durup öyle bakıyorum. Yani sürüş esnasında telefona odaklanmiyorum. Ama bazen arıyorlar. Telefon cepte. Yri geliyor 2 saat Duraksiz sürüş yapıyorum. Aramalara bakmayıp donus yapmayınca aile merak ediyor haliyle.

explat
22 Nisan 2017, 12:03
cbr 125 kullancısıyım üst mesnetlerimiz aynı o yüzden tasarımınızı hala bekliyoruz

Soguk_Mevsim
22 Nisan 2017, 13:30
dostum 3m yapıştırıcı ile motorun camına yapıştırabilirsin hem tam ortalı olur hemde sağlam olur hemde şık duruyor

fatalrawen
22 Nisan 2017, 13:56
bence telefon tutucu gereksiz ve tehlikeli. İlk önce kendi güvenliğimiz..
Sonuçta dikkat dağıtan bir ekstra olarak değerlendirebiliriz o şeyi

VeliTrknn
22 Nisan 2017, 14:29
Hocam bazen navigasyon olarak kullanıyorum. Sürekli telefona bakmıyorum ama arada çekip sağa yola bakıyorum nereden döneceğim diye. Her seferinde cepte telefon çıkartmak zor oluyor.
Bunun dışında gelen bir arama vs olduğunda yine sağda durup öyle bakıyorum. Yani sürüş esnasında telefona odaklanmiyorum. Ama bazen arıyorlar. Telefon cepte. Yri geliyor 2 saat Duraksiz sürüş yapıyorum. Aramalara bakmayıp donus yapmayınca aile merak ediyor haliyle.

İnterkom öneririm hiç durmadan cevaplıyorum gelen aramaları birde Samsungun akıllı saatiyle birlikte kullanınca kimin aradığınıda görüyorum on numara oluyor :) Navigasyonuda sesliye alıp onuda interkomdan dinliyorum. Tek sıkıntı rehberden birisini arayacaksan durman gerekiyor oda olsun artık :) Ama son aradığım kişiyi arayabiliyorsun.