PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorunuza alarım - kilit - vb ne varsa takın

antilop_skul
06 Şubat 2017, 17:45
selamlar

cuma gecesini cumartesiye baglayan saatlerde dükkanımın önünde alarımı acık direksiyonu kitli halde bıraktıgım motorumun cumartesi sabahı camurlugu kırık gidonu yamuk ve amansörler egri buldum .

ilk önce biri çarpmıs zannettim dükkanımdan kamra kayıtlarına bakıcaktım Kİ Bİ BAKTIM KAMERALARIM DURMUS KAYIT ETMİYOR.

sonra yapacak bise yok dedim tamircime gittim motorun çalınmaya calısıldığını çalamayıp bıraktıklarını söyledi.

motorun dreksiyon kilidini kırmaya çalışmışlar catlatmıslar sagı solu yamultmuslar alarım calınca kaçmışlar anladığımız.

eğer alarm olmasaydı büyük ihtimal motor gitmişti. aman dikkat edin olabildiğinizce fazla kilit alarım vb takın motorunuza . şerefsizin biri gelipte götürmesin.

YERUÇAĞI
06 Şubat 2017, 17:57
aynen katılıyorum,sağlam zincir,ve en azından kaliteli alarmlı disk kilidi olması kesinlikle gerekli,ne kadar kaliteli alarmlı kilit ve zincir takarsanız hırsız için okadar caydırıcı oluyor,,uyduruk takarsanız çalmak için uğraşır ,çalar ,çalamasada motora zarar verir,,ama kaliteli sağlam açılması kırılması kesilmesi çok zor olan kilit takarsanız,kesinlikle riske girip uğraşmayacağından motorunuzada zarar vermemiş olur

hiter
06 Şubat 2017, 18:14
Çok çok geçmiş olsun şerefsiz doldu memleket. Şu piyasada zaten motor almak zorken elimizdekinden de olmak var Allah korusun.

En iyi, en dayanaklı kilit KASKOdur arkadaşlar. Ben öyle yapıyorum

YERUÇAĞI
06 Şubat 2017, 18:23
Çok çok geçmiş olsun şerefsiz doldu memleket. Şu piyasada zaten motor almak zorken elimizdekinden de olmak var Allah korusun.

kasko diyosunda kardeşim,kaskoyu bidefa yapıp ömür boyu kullanamıyorsunki,her yıl yeniliyorsun

zaten trafik sigortasının fiyatları uçmuş,adam her yıl 1000-1500 tl trafik sigortasına veriyor,üstüne bide 1500-2000 tl daha her yıl kaskoya paramı versin

kaskoya heryıl okadar para verene kadar,bence abus 8077 alarmlı disk kilidi ve bu zinciri bir defa alsın,
http://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Granit-4900-14-KS-Maximum-Level-Granit-Zincir-Kilit-1-2-mt-_35819.html?gclid=CK_siZbj-9ECFRLcGQodHIMFOw

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/abus-8077-granit-detecto-x-plus-siyah-alarmli-disk-kilit-P138681016?icid=990007_prudsys_productdetail_cross sell

ömür boyunca kullansın,,artı 100 tl isterse motosiklet alarmıda takarsa ,osura osura içi rahat uyusun derim

hknzrdm
06 Şubat 2017, 19:47
Zincir, alarm ve hepsinden önemlisi kasko.
Sigorta pahalı, kasko da çok külfet diyen arkadaşlar, kusura bakmayın da, bu masrafları karşılayamıyorsanız satın şu anki motorunuzu, daha düşük bir model alın, masrafınızı da kısarsınız. Aynı şeyi onbinlerce lirayı motora verip kask için 100-200 TL ayıranlara da söylerim. Zira elinizdeki bir malın masrafını karşılayamıyorsanız, o zaman gereksiz yere borca, riske girmenize gerek yok.
Motosiklet veya araba, ne olursa olsun, ne önlem alırsanız alın, çalınmasına mani olmak neredeyse imkansız, en azından deneyen motora ağır hasar verebilir. Bu yüzden kasko yaptırıp rahat uyuyabilirsiniz.

jimi_hendrix
06 Şubat 2017, 19:51
Zincir, alarm ve hepsinden önemlisi kasko.
Sigorta pahalı, kasko da çok külfet diyen arkadaşlar, kusura bakmayın da, bu masrafları karşılayamıyorsanız satın şu anki motorunuzu, daha düşük bir model alın, masrafınızı da kısarsınız. Aynı şeyi onbinlerce lirayı motora verip kask için 100-200 TL ayıranlara da söylerim. Zira elinizdeki bir malın masrafını karşılayamıyorsanız, o zaman gereksiz yere borca, riske girmenize gerek yok.
Motosiklet veya araba, ne olursa olsun, ne önlem alırsanız alın, çalınmasına mani olmak neredeyse imkansız, en azından deneyen motora ağır hasar verebilir. Bu yüzden kasko yaptırıp rahat uyuyabilirsiniz.

hocam kaskoya verilen para ile 5 sene sonra zaten motorun kendi parası çıkıyor.

hknzrdm
06 Şubat 2017, 20:03
hocam kaskoya verilen para ile 5 sene sonra zaten motorun kendi parası çıkıyor.

Hmmm. 20000 TL verdim Duke 390 motora. Bu yıl 960 TL kasko ödedim, ki buna sadece motor değil kullandığım ekipman da dahil. Hadi diğer senelerde de aynı rakamı ödedim diyelim. Eder 5000 TL civarı bir rakam. Kalan 15000 TL nereye gitti dostum? ;)

fenerbahceli
06 Şubat 2017, 20:46
Yahu bu polisler gece gezerken, hırsız orçolara hiç denk gelmiyor mu

Salurbey
06 Şubat 2017, 21:36
Hmmm. 20000 TL verdim Duke 390 motora. Bu yıl 960 TL kasko ödedim, ki buna sadece motor değil kullandığım ekipman da dahil. Hadi diğer senelerde de aynı rakamı ödedim diyelim. Eder 5000 TL civarı bir rakam. Kalan 15000 TL nereye gitti dostum? ;)

Ekipman ve motor üzerindeki fabrika çıkışı olmayan aksesuarlarıda kapsayan bir kasko için çok uygun bir fiyat.

Hangi şirket ve yaş sehir ? Bilgi verirseniz sevinirim. Nisanda bende yenilicem.

hknzrdm
06 Şubat 2017, 21:42
Ekipman ve motor üzerindeki fabrika çıkışı olmayan aksesuarlarıda kapsayan bir kasko için çok uygun bir fiyat.

Hangi şirket ve yaş sehir ? Bilgi verirseniz sevinirim. Nisanda bende yenilicem.

Ekipman olarak giydiğim kask, mont vb.
İstanbul, yaş 41.
Nur Sigortadan Serkan Bey ile çalıştım. Dilerseniz özelden numarasını verebilirim.

french press
06 Şubat 2017, 21:49
Sigorta yaptırdığım sigortacı, 'motosiklete kasko yapmıyoruz' dedi. Sigortam.net yetkilileri de aynı şekilde söylediler. Yaptıranlar hangi şirketlere yaptırıyor acaba?

fenerbahceli
06 Şubat 2017, 22:03
Motosiklete bazı firmalar 250 cc üstüne, (kapalı otopark şartıyla) kasko yapıyor. Bazıları da şart şurt aramadan ucuza kasko yapıyor. Bu ucuza kasko yapan sigorta şirketleri pek güven vermiyor nedense

french press
06 Şubat 2017, 22:21
Motosiklete bazı firmalar 250 cc üstüne, (kapalı otopark şartıyla) kasko yapıyor. Bazıları da şart şurt aramadan ucuza kasko yapıyor. Bu ucuza kasko yapan sigorta şirketleri pek güven vermiyor nedense

Dediğiniz gibi kasko yaptırıp, olası bir sorunda ödeme yapılmasını beklemek, sigortacıyla sorun yaşamak üzüntü verir.

Salurbey
06 Şubat 2017, 22:52
Kasko yaparken ekipmanları ve motorun üzerinde varsa aksesuarlarıda unutmayın.

Benim kaskom anadolu sigorta fakat bu dönem tekrar hepsi ile konusucam.

Alonedark93
06 Şubat 2017, 23:34
Sigorta yaptırdığım sigortacı, 'motosiklete kasko yapmıyoruz' dedi. Sigortam.net yetkilileri de aynı şekilde söylediler. Yaptıranlar hangi şirketlere yaptırıyor acaba?
Sigortam net zaten tam enkaz. 15 20 dakika evrak bilgileri istedi, sigorta kestircektim. Finalde motosiklete sigorta kesemiyoruz dedi. Foruma bakıyorum baya insan oraya sigorta kestirmiş. Ne yaptıkları belli değil..

Ben kaskoyu şair sigortaya yaptırmıştım.

jimi_hendrix
07 Şubat 2017, 01:06

yaw motor ybr olsaydı 5 senede çıkardı.

skullz
08 Şubat 2017, 02:55

biliyorlar çünkü hukuk tarafında boşluk olduğunu ve salıverildiklerin, ah birileri kırza ağzını burnunu her dakika bak bakalım yapıyorlarmı.

hiter
08 Şubat 2017, 11:59
R25 2016 model 1 ay dolmadan kasko yaptırdım. Motorun fatura değeri 15000 tl idi üzerinde ki lastikler ve takozlarla beraber 1000 tl aksesuar yazıldı. Kask+ceket toplam 3000 teminat La beraber 1600 tl tuttu. Kaskoda sıfır şartı var çalınır yada perte çıkarsa sıfır motor verilicek aksesuarla beraber. Tabi anahtar ibraz şartı var iki anahtarı da verirsem böyle veremezsem %80 i veriliyor. Bence tüm kilitlerden daha garanti :)

Eagle7
08 Şubat 2017, 12:17

Serkan abi candır. Ben ve çevremdeki herkesin sigortasını ondan yaptırırız. Sbmden deneyin gene serkan abi ucuza çıkar :)

chopperrider
08 Şubat 2017, 13:09
Kasko kilide alarma göre pahalı diyorsunuz ama bu işin sadece çalınma değil tek taraflı ya da iki taraflı kaza riski de var.
Motoru yan yatırıp sürükletsem maazallah sol grenaj, gidon, ayna, sinyal, egzos, radyatör belki maşa vs. derken onarım bedeli zaten 5bini bulur. Ya da duramayıp bir otomobile arkadan çarptığınızı düşünün.
Muafiyetsiz bir kasko poliçem var kafam rahat. 2.900 TL ödedim ama ne yapayım en ufak bir hasarda 5-6bin TL ödemek ihtimalinden iyidir. Öte yandan örneğin bir avmye gidip park ettiğim zaman kafam rahat kilitti halattı uğraşmadan otoparka bırakabiliyorum aklım kalmıyor. Gece ve uzun süreli parklarda çalınmaya karşı ekstra önlem alıyorum tabi.

hiter
08 Şubat 2017, 13:15
Bende bu kafadayım @chopperrider akşam huzurla uyuyorum. İki motorumuzunda ikisi de kaskolu şükür

YERUÇAĞI
08 Şubat 2017, 15:28
para sorunu olmadıktan sonra problem yok

adı üstünde ...para var huzur var....

chopperrider
08 Şubat 2017, 23:03
para sorunu olmadıktan sonra problem yok

adı üstünde ...para var huzur var....

Mesele para değil aslında arkadaşım.
Örneğin ben 30bin TL'lik motor almadan önce bu motorun kasko bedelini hesaplıyorum. 1500 TL mi çıktı. Bu rakamı iki ile çarpıyorum ve çıkan 3.000 TL'yi motorun bedeli olan 30bine ekliyorum. Üzerine bir de trafik sigortası ve ilk bakım masrafını vs koyuyorum. oldu mu sana 35 ? Eğer cebimde 35 yoksa alacağım motorun model yılını düşürüp ona göre arıyorum sıfır alacaksam da başka modele yöneliyorum.
Kimse parayı kolay kazanmıyor ama sigorta alışkanlığı yerleşmedi bizim ülkede.
Pek çok arkadaşım Suzuki Hayabusa, BMW GS serisi gibi pahalı motorlar kullanıyor ama kasko yaptırmıyorlar. Paraları olmadığı için mi ? Değil. Gereksiz gördükleri için. Sonra 20 km/h süratte motoru yatırınca da yine kendileri ağlıyorlar. Çalınır diye de uykuları kaçıyor resmen.
Bu demek değil ki 5.000 TL bedelli bir motor için yıllık 2.000 TL kasko primi ödeyelim. Fayda maliyet dengesi elbette korunmak zorunda. zamanla motosiklet kaskosu arttıkça primler de düşecek inşallah yani :)

Emre Fırat
09 Şubat 2017, 00:24
Benim motor hep kapalı yerde sokakda 5 dakika dahi bırakamam güvenemem . Park yolundan apartmanın bahçesine oradan bodruma sokuyorum 3 tane kapı kilitliyorum . İş yerine gidincede motopark alanı güvenlik xray cihazının önünde motosiklet için özel park alanı var . oradaki demire kilitliyorum zaten personelim 3 yldır güvenlikleride tanıyorum bi sıkıntı olmuyo şükür , misafirliğe felan gittim mi sıkıntı hep . . .

fenerbahceli
09 Şubat 2017, 00:41
Kilit , kasko, kapı üstüne kapı, kilit üstüne kilit, hepsi iyi güzel de; hayat bu değil ki be dostlar. İnsanlık ahlaklı dürüst olsa, bırakın kilidi vesaireyi, motorunuzun anahtarını üzerinde bile bıraksanız kimsenin dönüp bakmaması gerekir. Mutlu huzurlu yaşam böyle olur. Mutlu huzurlu bir ülkede yaşamaktan bahsetmek için, canınızın istediği saatte, istediği yerde gezip dolaşabiliyor olmanız gerekmektedir.
Bugün hırsız dediğimiz insanlar, evinize girip malınıza canınıza ve iffetinize zarar vermiyorsa, bu yapamadıkları veya bize kıyamadıkları, acıdıklarından değilsir. Fırsatını cesaretini bulamadıkları içindir. Fırsatını ve cesaretini buldukları an bu vicdansız hainler, siz evde film seyrederken evinizi basıp istediklerini yapacaklardır. Gidişat bu yönde.
Cezalar çok çok ağırlaşmalıdır. Başka çare yok. Yoksa herşeyimiz tehlikede

Emre Fırat
09 Şubat 2017, 00:55
Yaptırımı olması lazım , hırsız adamı gaspediyor yakalatıyor , gaspcı madurdan önce çıkıyor karakoldan . ..

]-[@LuI{
07 Mart 2019, 09:05
bir dönem bilenler bilir kapkaçtan çok şikayetçiydi toplum. Haberlerde hergün kapkaç vardı. o dönemde polis kapkaçtan tuttuğunu karakolda salıyordu.
Şaaaaak. Bir düzenleme. Kaldı mı kapkaç haberi ? Kalmadı değil mi.

Şimdi kadın ve çocuk istismarı var gündemde her gün kadın cinayeti çocuk tacizi vesaire. Bir takım düzenlemeler zaten yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.
Oda bitecek inşallah.

Sıra inşallah motosiklet hırsızlarına da gelecek. şu anda bir motor çalıp yakalansanız hapse girme olasılığınız girmeme olasılığınız dan çok daha düşük.
Bir düzenlemeye bakıyor sonrasında kimse cesaret edemez. hemen akabinde de kasko rakamları da olması gerektiği gibi araç kaskolarının da altına düşer.

Türkiye nin eksiği hiç bitmiyor gelişmekte olan ülke olmak işte böyle bir şey.

ozansntrk
07 Mart 2019, 09:40
ALARIM :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

hırsızlara şerefsiz denmiş , D çok yanlış yani onlar işlerini yapıyorlar , asıl şerefsiz başka , bu adamları asıp kesmiyorlar geri bırakıyorlar , yine yapıyor yine yapıyor. idam şart , desteklemesemde şeriat şart bizim bu arsız ırkımıza

Öz_Musti
07 Mart 2019, 10:47
-[@LuI{;4447144']bir dönem bilenler bilir kapkaçtan çok şikayetçiydi toplum. Haberlerde hergün kapkaç vardı. o dönemde polis kapkaçtan tuttuğunu karakolda salıyordu.
Şaaaaak. Bir düzenleme. Kaldı mı kapkaç haberi ? Kalmadı değil mi.

Şimdi kadın ve çocuk istismarı var gündemde her gün kadın cinayeti çocuk tacizi vesaire. Bir takım düzenlemeler zaten yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.
Oda bitecek inşallah.

Sıra inşallah motosiklet hırsızlarına da gelecek. şu anda bir motor çalıp yakalansanız hapse girme olasılığınız girmeme olasılığınız dan çok daha düşük.
Bir düzenlemeye bakıyor sonrasında kimse cesaret edemez. hemen akabinde de kasko rakamları da olması gerektiği gibi araç kaskolarının da altına düşer.

Türkiye nin eksiği hiç bitmiyor gelişmekte olan ülke olmak işte böyle bir şey.

Hocam bazı sorunların çözülmesi için mutlaka sabah-akşam manşetlerde haber mi yapılması gerekiyor.

Madem "Şaaaak" diye bir düzenleme getirilip sorunlar halledilebiliyor niye o zaman bu kadar insan mağdur oluyor kendimi bildim bileli?!

Her bir konu-sorun için "Şaaaak"düzenlemeleri ayrı ayrı mı çıkacak.

Seneye motor hırsızlığı, öbür sene trafik kazaları, daha sonraki sene adam yaralama? Böyle iş mi olur. Devletimizin her türlü gücü, imkanı, techizatı, adamı-personeli, bekçisi-kamerası-telsizi-uydusu var. Suç kalemlerinin sırayla çözüleceğini beklemek yersiz. Bir an önce sizin yazınızda belirttiğiniz bu "şaklama" gerçekleşmeli.

Saygılar.

chaqalqarlos
07 Mart 2019, 11:58
Motosikletim için kasko fiyatı sordurdum sigortacıma.

Axa:4585
Anadolu:5930
Allianz:4630

Motosiklet çalınsa hırsız 2-3 Bin ister. 1500-2000'e anlaşırız. Bu sene da kasko hırsızdan yapılacak anlaşıldı.

]-[@LuI{
07 Mart 2019, 12:36
Hocam bazı sorunların çözülmesi için mutlaka sabah-akşam manşetlerde haber mi yapılması gerekiyor.

Madem "Şaaaak" diye bir düzenleme getirilip sorunlar halledilebiliyor niye o zaman bu kadar insan mağdur oluyor kendimi bildim bileli?!

Her bir konu-sorun için "Şaaaak"düzenlemeleri ayrı ayrı mı çıkacak.

Seneye motor hırsızlığı, öbür sene trafik kazaları, daha sonraki sene adam yaralama? Böyle iş mi olur. Devletimizin her türlü gücü, imkanı, techizatı, adamı-personeli, bekçisi-kamerası-telsizi-uydusu var. Suç kalemlerinin sırayla çözüleceğini beklemek yersiz. Bir an önce sizin yazınızda belirttiğiniz bu "şaklama" gerçekleşmeli.

Saygılar.

Saygılarınıza saygılar. Şaaak :)

YERUÇAĞI
07 Mart 2019, 20:07
hırsızı yakaladığında polisle uğraşmıycan, müsait biyere getirip geberttikten sonra ya küçük küçük parçalara ayırıp ormana atılan köpeklere yem diye vericen yada kaşıkçı cinayetinde yaptıkları gibi asitte eritip yok edicen,anca böyle biter bu mikroplar

hokahey
07 Mart 2019, 20:28
mevki bir yere aslında hurda ama dıştan pahalı ve şık bir görünüme sahip bir motor bırakıp yakın bir çatıya çıkacaksın. elinde dürbünlü sniper tüfeği olacak. termal kamera, o biçim alet edevat. hırsızlar motoru ayaktan indirdiği an headshot yapacaksın. basacaksın mermiyi, basacaksın şarjörü. makarna süzgeci gibi delik deşik edip izini kaybedeceksin. sonra yeni bir mevki, yeni avlar.. böyle böyle derken üç beş headshot, beş on kişiyi kevgire çevirdikten sonra olay kulaktan kulağa yayılır ve insanlar motorun yanına dâhi yanaşmaya cesaret edemezler.

ne fantazi yaptım ama akşam akşam..

'-'
07 Mart 2019, 21:00
hırsızlar
en azından vergimizi çalamasa
ödediğimiz vergi, taşıt değil de bize iliştirilse
taşıt alım vergisi, taşıt kullanım vergi(lisans)sine dönüşse

frankestayn1
07 Mart 2019, 22:45
Bi kafeye arkadaşa gidersin vs ayrı ama o kadar motosiklete para veriyorsanız otoparkada paranız olsun. 80 tl veriyorum kafam rahat.

hacidayi
08 Mart 2019, 10:59
Motosikletim için kasko fiyatı sordurdum sigortacıma.

Axa:4585
Anadolu:5930
Allianz:4630

Motosiklet çalınsa hırsız 2-3 Bin ister. 1500-2000'e anlaşırız. Bu sene da kasko hırsızdan yapılacak anlaşıldı.

Valla iyi güldüm :cat:ama beni üzen haklılık payının fazla olması :pale:

chaqalqarlos
08 Mart 2019, 11:10
Valla iyi güldüm :cat:ama beni üzen haklılık payının fazla olması :pale:

Otopark için her ay 150 tl vermek istemiyorum. Daha doğrusu motorumu zor sokup çıkarıyorum o kadar dar alana bırakıyorum motoru. Yani 150 verip değeceğini bilsem sorun yok. Dedim kilit ve kasko yapayım oda bütçemi aştı. Şuan kararsızlıktan motoru kullanamıyorum malesef.