PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ustalarin yardimina ihtiyacim var

Oğuzhan11
05 Şubat 2017, 17:52
Abilerim gecen bi konu acmıştim lifan discovery almiştim diye .frenleri yeni oldugu icin tutmuyor demiştim . Sizde duzelir dediniz düzeldı tesekkurler . Fakat birkac daha bilmedigim sorularim var ?
1. Motoru sogukta caliştirırken jigleyi 3. Kademede calistıriyorum ama elimi gazdan cekince stop ediyor isininca 2000 devirde calisiyor .
2. Baya biniyorum stop ediyorum 5 dk sonra marsa basiyorum calismiyor yine jigle istiyor halbuki motor sıcak . Her calıştırmada jigle mi cekicem ben ya
3. El marsı ile vıj vıj yapip bazen calişmıyor ama ayak marsiyla tek de calisiyor .
4.calişirken vites boşa gecmiyor ama stop edince boşa gecıyor nasil duzelirki bu
5. Ve en muhimi caliştiktan gaz kolunu birden cevirince sanki boguluyor gibi oluyor ve stop ediyor . Ama normal çevirince sikıntı yok devir yukseliyor

Sorularim biraz fazla . Bilgilerinize ihtiyacim var cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Mertcan39
05 Şubat 2017, 17:57
1. jigleyi son kademede çalıştırdıktan sonra 1 kademe düşürün motor rahat hava alamıyor
2. Subaplarında ayarsızlık olabilir hafif ısındıktan marşla zor çalışıyordu başıma geldi
3 Marş motorun hızlı çevirmiyor olabilir
4 bazı motorların kronik sorunu olup debriyaj ayarında bakmak gerekir
5 gaz kolunu bi kerette çevirince çoğu motor boğulur

airhead
05 Şubat 2017, 18:04
senin motorun bakımı gelmiş.yagını bujisini degiştirip subap ayarını karburator ayarını debriyaj ayarını yapınca hiçbişeyi kalmaz.

Lengeli Fötr
05 Şubat 2017, 18:43
1, 2 ve 3 için emin olmadığım yanlış bilgilendirme vermek istemem.
4 debriyaj ayarlanması gerekir.
5 enjeksiyon olmayan motorlarda bu durum olur

Oğuzhan11
05 Şubat 2017, 21:31
Abi bakimları yeni yapilmiş motorculara gosterdim tek eksiği akü imiş onuda yeni taktilar zaten napicam ya cokmu tutar bu islemler ne yaptirmam gerek toplam ?

ahmet.58
05 Şubat 2017, 22:01
Sıcak motirun calişmamasi subablarin sıkı oldugundan olabilir subap ayari yapildiktan sonra hava filtresini temizle bujiyi degistir karburatir ayarinida yaptirirsan duzelir

Oğuzhan11
05 Şubat 2017, 22:10
Aksam bidaha denedim aynı şeyleri sicak motor ayak marsıyla tek de aliyor ama el marşı ile almiyor sicak motora jigle aciyorum yani ne degisik birsey ya

jacob34
05 Şubat 2017, 23:15
1 - normaldir. (Sanırım) çom takılma
2- subab ayarları veya marş rublesi olabilir
3- %90 marş dinamosundaki dişli sıyırmıştır açılış bakılması lazım.
4- bazı motorlarda N vitesi çok ince ayarlıdır. Çalışırken ile stop halindeki geçişler asla aynı olmaz. Yine de debiryaj ayarına baktır.
5- bbunu biliyodum arabalarda da başıma gelmişti şuan hatırlamıyorum. Karbüratörlü olduğu için normal olabilir.

Bunların dışında yağı suyu bujisi subab ayarı debriyaj ayarı gibi şeylerini hallet. Çok aşırı yüksek çıkmaz. Ustan yoksa mahalle arası scooter bakan ustalara götür. Hızlı ucuz ve pratik bir şekilde yardımcı olurlar

rebeka
05 Şubat 2017, 23:16
Aksam bidaha denedim aynı şeyleri sicak motor ayak marsıyla tek de aliyor ama el marşı ile almiyor sicak motora jigle aciyorum yani ne degisik birsey ya

akünü kontrol et. benim de aküm zayıflayınca böyle yapıyor.

Oğuzhan11
06 Şubat 2017, 10:22
Üzerindeki aküyü sıfır taktılar elimizden kalın bi fatura öpecek gibi