PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bajaj pulsar 200 ns mi 150 ns mi almalıyım

tekteker06
05 Şubat 2017, 11:18
karar veremedim yardımcı olun :silent::silent:

ahmet.58
05 Şubat 2017, 11:23
Bajajlar cok sıkıntı cıkarıyormuş birazcik arastirsaniz bence daha iyi olur

Darkfriairs
05 Şubat 2017, 11:25
Binecek olan sensin, Hangisi hoşuna gidiyorsa onu alırsın.

EMRE_R19
05 Şubat 2017, 11:35
İkisinide kullandım 150 cc ler içinde beygiri en yüksek olan motor 150ns dir çekişi gayet mutlu eder ancak karburatörlüdür.200ns ler enjeksiyonludur çekişi çok çok iyi.almışken 200 lük al ama bütcen kısıtlıysa 150 almaktan korkma

beko12345
05 Şubat 2017, 11:51
Tahminen ilk motosikletiniz ve siz hiç uzun yola çıkmamışsınız bunu sorduğunuza göre.

Kesinlikle ns200.

150-250-650 cc sahibi olmuş biri olarak 150 cc en tehlikeli alettir bence özelliklede şehir dışı yollarda. O tırlarla otobüslerle dipdibe kalmamak için en az 200-250 cc şart.

tekteker06
05 Şubat 2017, 11:57
nası bi sıkıntı çıkarıyormuş
büyük bi problemmi yoksa halledilebilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

İkisinide kullandım 150 cc ler içinde beygiri en yüksek olan motor 150ns dir çekişi gayet mutlu eder ancak karburatörlüdür.200ns ler enjeksiyonludur çekişi çok çok iyi.almışken 200 lük al ama bütcen kısıtlıysa 150 almaktan korkma

benim boyum biraz uzun 150 cc alırsam sıkıntı yaşarmıyım

efendy06
05 Şubat 2017, 12:33
nası bi sıkıntı çıkarıyormuş
büyük bi problemmi yoksa halledilebilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

benim boyum biraz uzun 150 cc alırsam sıkıntı yaşarmıyım

150 cc ile 200 cc arasında ebat olarak çok bir fark yok. Lastik ebatları falan farklı. Ancak o ekstra 50 cc ve enjeksiyon işinize yarar uzun yolda.

Not: Ben 1 kez bajaj aldım, bendeki motor sorunlu değildi, geçen sattım. Temiz ve uygun fiyatlı 2. el 200ns bulmaya çalış ikisi arasında.

danger_fou
05 Şubat 2017, 13:34
Kardeşim kesinlikle 200 NS al çünkü 200 NS su soğutmalı 150 ise hava soğutmalı su soğutmalı ile buradan çıkar Türkiye içinde istediğin her yere gidersin hava soğutmalı ise bir miktar sonra şişer su soğutmalı olan enjeksiyonlu makinedir yaz-kış Tek marşta çalıştırırsın hava soğutmalı ise karbüratörlü dur kışın 5 saat uğraşırsın Arkadaşımda 200ns var Geçen yaz İstanbul dışında birçok yeri dolaştı ortalama seyir hızı 110 130 arası motorda hiç bir sıkıntı çıkmadı

enescanatar
05 Şubat 2017, 13:47
Bajajlar çok sıkıntı çıkarıyorMUŞ. Mış muşlarla gelmeyin arkadaşlar varsa bildiğiniz öyle konuşun.

Kardeşim ben 2014te ilk gelen pulsarlardan (200ns) aldım 25bin km kullandım ki istanbuldan mersine gittim sabah çıktım akşam mersindeydim. Periyodik bakım dışında arıza yüzünden servise uğramadım. Ama motoruma da çok iyi baktım onu da es geçmeyeyim. Ne zincir yağını eksik ettim ne de temizliğini. Bu motorumu 2016 kasımda sattım. 10 gün önce yeniden 2016 model pulsar 200ns aldım ve yine çok memnunum. Sorunu olmayan yok demiyorum insan yapımı bir alet bu sorun çıkabilir ama bunu geneli böyle diye lanse edenlere çok kızıyorum. Buraya motordan memnuniyetini dile getirmek için konu açanlar da oldu bajajdan para mı alıyorsun dediler. Ama sorunu olan konu açtığında bajaj kötü dediler. Bunu gördüğüm için kolay kolay burada paylaşım da yapmıyorum fazla da yazmıyorum. Ne dediğini bilmez tutarsız insan doldu buralar

modifix
05 Şubat 2017, 14:20
Bajajlar çok sıkıntı çıkarıyorMUŞ. Mış muşlarla gelmeyin arkadaşlar varsa bildiğiniz öyle konuşun.

Kardeşim ben 2014te ilk gelen pulsarlardan (200ns) aldım 25bin km kullandım ki istanbuldan mersine gittim sabah çıktım akşam mersindeydim. Periyodik bakım dışında arıza yüzünden servise uğramadım. Ama motoruma da çok iyi baktım onu da es geçmeyeyim. Ne zincir yağını eksik ettim ne de temizliğini. Bu motorumu 2016 kasımda sattım. 10 gün önce yeniden 2016 model pulsar 200ns aldım ve yine çok memnunum. Sorunu olmayan yok demiyorum insan yapımı bir alet bu sorun çıkabilir ama bunu geneli böyle diye lanse edenlere çok kızıyorum. Buraya motordan memnuniyetini dile getirmek için konu açanlar da oldu bajajdan para mı alıyorsun dediler. Ama sorunu olan konu açtığında bajaj kötü dediler. Bunu gördüğüm için kolay kolay burada paylaşım da yapmıyorum fazla da yazmıyorum. Ne dediğini bilmez tutarsız insan doldu buralar
Hocam meraktan soruyorum neden satıp geri aynı motoru aldınız özel değilse? Yani 25 bin kmden sonra motora güvenmi azaldı merak ettim sadece

efendy06
05 Şubat 2017, 14:30
Hocam meraktan soruyorum neden satıp geri aynı motoru aldınız özel değilse? Yani 25 bin kmden sonra motora güvenmi azaldı merak ettim sadece

Elinizdekini mantıklı bir fiyata satıp fazla zarar etmeden sıfırını alabiliyorsanız, 2016 model ile 2014 model arasında çok fazla değişiklik var. Sırf koltuk ve akü mevzusu bile bu değişikliğe değer.

Not: Pulsarı sattım, ne aldığıma pişman oldum, ne de sattığıma pişman olurum. Motor aldığınıza pişman etmiyor, parasının hakkını veriyor. Ama sattığınızda da pişman olmanıza sebep olacak kadar iyi de değil.

ahmet.58
05 Şubat 2017, 14:50
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/174639-bajaj-in-ayipli-mal-konusundaki-ilgisiz-tavri.html.

Buyrun link burda kafama gore yok bu kotu almayin diyecek halim yok sadece gorduklerimi soyluyorum birakin bu on yargilarinizi o markayı kullaniyorsunuz diye o markanin cok saglam oldugu anlamina gelmez sorun cikarmiyorsa ne mutlu size

dyavol-77
05 Şubat 2017, 15:06
Benim önerim c-)şıkkı, yani hiçbiri..Marka motosikletlere yönelmenizde fayda var.

efendy06
05 Şubat 2017, 15:11
Benim önerim c-)şıkkı, yani hiçbiri..Marka motosikletlere yönelmenizde fayda var.

Hocam mesele marka değil ki. Mondial RX3i Evo alıp memnun olan bir sürü insan var bu forumda. Mondial en tırt markalardan biri servis anlamında. Bu iş (eğer japon almıyorsak) şans işi. Milletin pulsarına arızadan yanaşılmıyorken ben 13 km bin civarında sattım. Arızası falan da yoktu. Hatta kronik arızası bile yoktu. Tıkır tıkır çalışıyordu. Neden sattın peki iyiydi de diyeceksen; gönlümü bir şeye kaptırdım. Yok grenajı pahalıydı yok bilmem neydi derken, salı günü alıyorum :thumleft:

http://bikeadvice.in/wp-content/uploads/2014/05/New-2015-CBR250R-Repsol-Edition.jpg

Stunt
05 Şubat 2017, 15:15
ybr125 almalısın

mbcengiz
05 Şubat 2017, 16:11
Buyrun iki defa aynı sikayetle servise giden aynısının laciverti bajaj discover 150s. Yağın tamamen damlaya damlaya bitmesini bekliyoruz servisle birlikte. http://i.hizliresim.com/Pn9gBd.jpg (http://hizliresim.com/Pn9gBd)

ahmet.58
05 Şubat 2017, 16:34
Aman bajaja laf atmayin arkadaslar rahatsiz oluyor

Tİme_shİft42
05 Şubat 2017, 16:39
Para varsa japon al yoksa ns200

YERUÇAĞI
05 Şubat 2017, 16:57

kardeş muş,miş le gelmeyin bildiğinizi gösterin dedin,,önüne bisürü belge koydu arkadaşlar,????

sana söz hakkı doğdu şimdi,,cevap bekliyorlar,bunlara karşılık bişeyler demen gerekir

ha birde bildiğim kadarıyla bajajların jant kırılma problemide vardı,hatta altın elbiseli adam dile getirdi diye tehtit bile etmişlerdi adamı,youtubede videoları var

gSol
05 Şubat 2017, 17:01
ilk motorun olacaksa kesinlikle 150, yok ben pişkinim diyorsan tabi ki 200. Genel kalite olarak diğer arkadaşların da dediği gibi aralarında çok farklar var.. Lakin ben ehliyetimi 150 NS ile aldım, kullanması basit, bir o kadar keyifli bir makinedir..

enescanatar
05 Şubat 2017, 17:06

Kasım ayında ciddi anlamda paraya ihtiyacım oldu. Motoru sattım ihtiyacımı giderdim. Ocakta durumu toparlayıp hatta daha iyiye getirip yeniden aldım. 10 bin tl param vardı ve bu paraya alınabilecek (tabi topcase, iyi bi lastik gibi ekstaralarıyla) en iyi motorlardan birisi. 25bin km pulsar tecrübem olunca da fantaziye gerek yok bildiğini al dedim kendime ve aldım.

Ahmet.58 rumuzlu arkadaşa ithafen yazıyorum bunu. Sorun yok her şey süper demedimki ben zaten olayı çok yanlış anlıyorsun. Ben genellemene itiraz ettim. BajajLAR çok sorun çıkarıyorMUŞ diye genelleme yapıp sorunu olan özelleri örnek gösteriyorsun. Ben diyorumki sorun yok diyemez kimse ama sorunlar genel mi? Yarıdan çoğu sorunlarla mı boğuşuyor? bırakın bu önyargılarınızı demişsin güldüm sadece :D yahu ben 2 tane pulsar alıp bu motoru ciddi anlamda tecrübe etmiş biriyim, sen sadece okuduklarına göre konuşan birisin ve önyargılı olan ben mi oluyorum :D sorunum olsa ben kullanıyorum diye sorunsuz demem niye diyeyimki bu nasıl artniyetli ithamdır. Sorunum varsa açık açık söylerim. Siz kendi malınız diye tüm olumsuz yönlerini gizler misiniz bu mudur mantığınız ki başkalarına da bunu itham ediyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

kardeş muş,miş le gelmeyin bildiğinizi gösterin dedin,,önüne bisürü belge koydu arkadaşlar,????

sana söz hakkı doğdu şimdi,,cevap bekliyorlar,bunlara karşılık bişeyler demen gerekir

ha birde bildiğim kadarıyla bajajların jant kırılma problemide vardı,hatta altın elbiseli adam dile getirdi diye tehtit bile etmişlerdi adamı,youtubede videoları var

Ya lütfen anlayıp öyle gelin boş yapmayın burda. Sorunsuz harika süper mi diyen oldu? Neyi nerden anlayıp yazıyorsunuz anlamış değilim. Genelleme yapmanın doğru olmadığını söylemeye çalışıyorum bilmem anlatabiliyor muyum?

ahmet.58
05 Şubat 2017, 17:40
Dostum ben A diyorum sen B onun icin birbirimizi yormayalim bajaj iyi veya kötü kullanan sizsiniz onun icin tartişma geregi duymuyorum

mgora
05 Şubat 2017, 21:49
2. Bajaj Pulsar 200ns'im hiç sıkıntısını görmedim , çevremde Bajaj sahibi herkes memnun , servise diyorum Ybr125'e göre kat kat ucuz servis fiyatı , bilgilendirme ve ilginden gayet memnunum.Servis aralıkları 5000 km'de bir.Durum budur.Bir kaç Bajaj kullanana sorarsan herkes benim gibi söyleyecektir.
Ama Japoncu ve Almancılara sorarsan böyle söylerler çünkü bu fiyata böyle motor yok :)

Bu arada konuda ikicni bajaj'ını alan bir arkadaş daha varmış aklın yolu bir.(Komik olan motoru kullanmamış olanların Bajaj sorunlu demesi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Bu konu bu forumda tartışıldı okursan aslı astarı olmadığını görürsün , tamam çamur atında biraz düzgün çamur atın , ayıp denen birşey var.
Artı Aklı olan motosiklet kullanıcısı bajaj kullananları gazlar bugün motor fiyatları bu kadar uçamıyorsa bunda Bajaj'ın fiyat politikasının etkisi var.
Bu 2. Bajaj Pulsar 2000NS'im , Yamaha YBr125'den geçtim gayet memnunum.Alacak arkadaşlar bajaj'ı olan arkadaşlara sorarsa doğru karar verirler.

Mengu16
05 Şubat 2017, 23:43
Benim Pulsar 6 değil 5. viteste bile yokuşta bayılıyor çekişi nasıl iyiymiş anlamadım. Motorda sorun yok sanırım çünkü düz yolda 151km hızı gördüm defalarca(gerçi km saati en az 15km fazla yazıyor:P ) ama yokuşta çekmiyor motor.

Stunt
05 Şubat 2017, 23:46
Benim Pulsar 6 değil 5. viteste bile yokuşta bayılıyor çekişi nasıl iyiymiş anlamadım. Motorda sorun yok sanırım çünkü düz yolda 151km hızı gördüm defalarca(gerçi km saati en az 15km fazla yazıyor:P ) ama yokuşta çekmiyor motor.

hocam 200 lük motordan ne bekliyorsun :)

Tİme_shİft42
05 Şubat 2017, 23:53

Zaman geçtikçe beklenti artıyo cc yükselt istersen :P

Cloud
06 Şubat 2017, 02:02
150 NS için faydası olursa buyrun benim kendi kullandığım 150 NS'le ilgili başlangıçtan bugüne detaylıca yazmaya çalıştığım blog başlığımı aşağıya ekliyorum. Kişisel fikrim ilk kez binecek biri için 150 NS, hem daha uygun fiyatlı, hem de benim gözlemlediğim kadarıyla 200'e göre daha az problemli. Bu arada kışın çalışmaz diyenlere şunu söyleyebilirim, jikle açmadan sadece gazı biraz açarak en fazla 3. marşta motor çalışıyor arkadaşlar 1 ay hiç çalışmadan soğukta beklemişken bile üstelik. Ufak tefek sorunları yok mu var, mesela göstergenin soğuk havalarda hata verip bir süre sonra açılması gibi, ama motor aksamıyla ilgili ben bir sorun yaşamadım henüz, gidişi çekişi ve lazım olduğunda yaptığı hızından gayet memnunum. Ben sadece işe gidiş geliş yani ulaşım amaçlı kullanıyorum, TEM'i kullanarak 65 km gidiş dönüş yol yapıyorum işe giderken ve sorunsuzca gidip geliyorum 7000km dir. Bu 7000 km'yi de sadece 8 ayda ve iki günde bir binerek yaptım. Düz yolda 90 - 100 km gibi hızları zaten güle oynaya yapıyor 100'ün 15 - 20km üstünü de üzülmeden gören bir alet, son hız vermek istemem çünkü hız için almadım ama düşünülenden daha yüksek son hız gördüm diyebilirim.
Detaylar burada:
http://mymotorcycleexperience.blogspot.com.tr/2016/05/bajaj-pulsar-ns150-ile-rodaj-sonras.html

Riptalon
06 Şubat 2017, 09:34
2016 Model 200NS kullanıyorum. Bilinen klasik sorunların hiçbiri şimdilik yok. 3 kere göstergenin resetlenmesini saymazsak. Ki ayda 1 bile olmuyor bu da rahatsız etmiyor. Genel olarak çok memnunum. Gücü, görünüşü, frenleri, dengesi herşeyiyle memnunum. Yalnız Pirelli Diablo Rosso 2 lastikler ile kullandığımı belirteyim. Ayrıca motoruma iyi bakıyorum. Yağda, antifrizde, temizleyicide vs. masraftan kaçmam.

Beraber motosiklet aldığım arkadaşım ilk başta sıfır 200NS düşünürken sorunlu olmasından korktuğu için 10.000 km'de KTM Duke 125 aldı. Şansına şimdi sorunlarla baş edemiyor. Tabi o motorun daha sorunlu olduğunu iddia etmiyorum. Yalnızca biraz şans ve bakım işi olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca Duke 125 ile güç anlamında çok fazla fark olduğunu söylemem gerek. Arkadaşım da benim motoruma bindiğinde çok daha iyi gittiğini söylüyor.