PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karbüratörün Üst Kısmından Çıkan Boru Ne İşe Yarıyor? (Resimli)

yigitap
04 Şubat 2017, 13:52
Arkadaşlar hepinize merhaba. Benim bajaj boxer 150bm motorum var. Motorda karbüratörden çıkan ve ucu bir yere bağlı olmayan bir hortum var. Bu hortum bir yere bağlanıyor mu yoksa boşta mı kalıyor? Motoru aldığımdan beri öyle boşta duruyordu. Acaba geri dönüşümle filan mı bir ilgisi var? Diğer hortumlar (benzin hortumu, tahliye hortumu vs.) normal yerinde takılı. Bu borunun bir yere takılmamış olması bir sıkıntı çıkarır mı? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

http://i68.tinypic.com/1z50x3k.jpg

Stunt
04 Şubat 2017, 14:54
Tahliye hortumu

yigitap
04 Şubat 2017, 20:17
Tahliye hortumu

Tahliye hortumu alttaki değil mi hocam, üstte de mi tahliye hortumu oluyor?

Stunt
04 Şubat 2017, 20:37
dikkat etmedim birisi giriş diğeri çıkış

K121L
04 Şubat 2017, 21:03
Güzel motor boxer eğer çalışmayan bir aksamı yoksa problem etmeyin
Zaten çok bir aksamı yok
1 yıl kadar kullandım 15bin falan memnun edici

tek sıkıntısı sıcak günlerde çalışmama yapabilir nedeni depo kapağının orada havalandırma yok çalışmaz ise kapağı aç 1 dk bekle düzelir

yigitap
04 Şubat 2017, 22:18
Güzel motor boxer eğer çalışmayan bir aksamı yoksa problem etmeyin
Zaten çok bir aksamı yok
1 yıl kadar kullandım 15bin falan memnun edici

tek sıkıntısı sıcak günlerde çalışmama yapabilir nedeni depo kapağının orada havalandırma yok çalışmaz ise kapağı aç 1 dk bekle düzelir

Hocam güzel motosiklet de, motorun çalışma düzeni hiç iyi değil sıfırdan aldığımdan bu yana rölantide düzensiz çalışıyor sanki iki zamanlı motor gibi silindirde arada patlama olmuyor, artı soğuk günlerde çalışmama sıkıntısı vardı el marşıyla hiç çalışmıyordu ayak marşıyla 3-4 dakika üzerinde tepindikten sonra çalışıyordu hava filtresini değiştirdim düzeldi şimdi el marşıyla çalışıyor ama dediğim gibi rölantisi çok düzensiz rölantide vuruntulu çalışıyor ve bu yüzden krank'a da tak tuk vuruyor ses geliyor motordan bunu bir türlü çözemedim hava ayarıyla oynuyorum yok, yağını kalın - ince koy yine yok, benzini başka yerden al yine yok bir türlü şu düzensiz rölanti sorununu çözemedim.

K121L
05 Şubat 2017, 03:28
o konuda motoru görmeden bir şey diyemem
Size tavsiyem bir tane daha boxer bulun karşılaştırın ben 15k kullandım hiç problem yaşamadım
Tek marşla çalışmıyordu azıcık gaz istiyordu ama hiç problem etmedim şahsen

bassturbin
06 Şubat 2017, 00:10
Alttaki yakıt karbüratör deposu alt haznesinin içi komple yakıt dolarsa diye tahliyedir şamandıra bozulup açık kalırsa buradan yakıt dışarı çıkar.Yandaki sizin işaretlediğiniz motor yere düşerse yakıtı tahliyeyi o borulardan yapsın diyedir ve karbüratör sökülünce yerinden işaretli borudan karbüratör yakıt haznesi=deposundan yakıt dışarı alınır.Ayrıca hazneye yakıt girmesi için bir yerden hava alması gerekir yani havasız ucu açık olmayan bir hazneden sıvı alıp sıvı koyamazsınız.