PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu bütçeye hangisini mantıklı olur?

TahaC
03 Şubat 2017, 22:23
Kıyafetleri alınca 8500 gibi bir bütçem kaldı. Şimdi şöyle bir durum arasında kararsız kaldım: Kuba superlight 200 sıfır mı alayım? Yoksa Regal Raptor DD 250E-6c'nin ikinci elini mi alayım? O da olmadı 2. el SYM Wolf 250 mi alayım çok kararsız kaldım. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Not: Regal Raptor'un ikinci elleri diğer markalara göre daha bütçeme uyduğu için onu seçtim. (Hyo gv250 gibi motorları tercih edemiyorum çünkü bütçemi geçiyorlar)

fafarslan
03 Şubat 2017, 22:31
Daelim Daystar da düşünebilirsiniz

TahaC
03 Şubat 2017, 22:32
Daelim Daystar da düşünebilirsiniz

Hocam onun 2. eli fiyatı yüksek olduğu için eledim maalesef.

ieu35turkey
03 Şubat 2017, 23:17
Daelimleri evvelden uygun fiyata,hatta acil satilik ilanlarini 7.000 lerde gordugum olurdu. AEA motosikleti tanittiktan sonra fiyatlar yukseldi, ustune de su anki hallerimiz eklenince...
Regal Raptor Doytana butcenize uygun ekstrali bulma imkaniniz bile olabilir, ama makinedeki problem oyle 2013 ustu modelde duzeltildi diye soylemlere ragmen ayni sorun yuzunden enaz 500tl bayilan yakin cevremde arkadaslarim var.
Kuba superlight icin beklentiniz ne bilemiyorum, ama genel olarak kullanicilarin memnun oldugu asikar.bir zaman tercihlerim arasindaydi, hatta alirsam uzerinde yapacagim bir calisma icin proje bile yapmistim. hem guc yonunden eksik kalacaktir.
Ardimdan gelecekler bu ucu arasindan SYM Wolf u tavsiye edeceklerdir. Sanirim tnt25 almasam su an Sym Wolf sahibi olabilirdim.
Sadece gorunusu hosuma gitmedi,tek nedenim bu. Sym bunlarin icinde en iyi tercih olacaktir.

TahaC
04 Şubat 2017, 17:35
Daelimleri evvelden uygun fiyata,hatta acil satilik ilanlarini 7.000 lerde gordugum olurdu. AEA motosikleti tanittiktan sonra fiyatlar yukseldi, ustune de su anki hallerimiz eklenince...
Regal Raptor Doytana butcenize uygun ekstrali bulma imkaniniz bile olabilir, ama makinedeki problem oyle 2013 ustu modelde duzeltildi diye soylemlere ragmen ayni sorun yuzunden enaz 500tl bayilan yakin cevremde arkadaslarim var.
Kuba superlight icin beklentiniz ne bilemiyorum, ama genel olarak kullanicilarin memnun oldugu asikar.bir zaman tercihlerim arasindaydi, hatta alirsam uzerinde yapacagim bir calisma icin proje bile yapmistim. hem guc yonunden eksik kalacaktir.
Ardimdan gelecekler bu ucu arasindan SYM Wolf u tavsiye edeceklerdir. Sanirim tnt25 almasam su an Sym Wolf sahibi olabilirdim.
Sadece gorunusu hosuma gitmedi,tek nedenim bu. Sym bunlarin icinde en iyi tercih olacaktir.

Teşekkür ederim cevabın için. Bakalım işte diğer arkadaşların da görüşlerini alabilirsem daha mantıklı hareket ederim.

efendy06
04 Şubat 2017, 19:44
SYM güzel motordur, baya incelemiş, araştırmıştım. Lakin parça ve servis olayı mühim. Bulunduğunuz şehirde servisi var mı önce ondan emin olur.

Bir de aynı başlık altında sym wolf ve regal raptor :)

Neyse, regal iyidir, ama sonuçta çin malı. Su suğutmalı karbüratörlü, yakıtı 5 litreye yakın. (kullanıma bağlı, dikkat edilerek dörde düşürülmeye müsait)Birkaç tane kronik sorunu olan; şanzımanın boşa atması, marş motoru. Şekli oldukça iyi bir motordur. Parçası vardır, pahalıdır.

Kuba tek silindir, bir kere binmiştim, biraz kıpraşımlı gelmişti. Parçası uygun, hatırladığım yağ+hava soğutmalıydı. Yakıtı regalden az symden çoktur. Parçası vardır, kubanın parça sorunu yok, ama fiyatlarını bilemiyorum.

K121L
05 Şubat 2017, 03:33
Benim motorumu tavsiye edebilirim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-benelli-tnt25-servis-bakimli-garantili-379866035/detay

Ya crf rally yada crf250l alıcağım için satılık

whitedeamon
05 Şubat 2017, 09:39
Benim motorumu tavsiye edebilirim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-benelli-tnt25-servis-bakimli-garantili-379866035/detay

Ya crf rally yada crf250l alıcağım için satılık

şu son birkaç gündür forumda millet malını satma çabalarına girdi. Tamam belki siz yardımcı olmak adına böyle bir şey yapıyorsunuz tavsiye vermek adına lakin burası bu tarz şeylerin yeri değil.Birde motorun 0 fiyatına zam gelince 2. Eline zam yapmak nedir ya bu nasıl bir kafa.Motorunuz 2015 se 2017 fiyatına zam gelince sizin motorunuz sihirli bir şekilde 2017 mi oluyor ki zam yapıyorsunuz.İlla bu konuda takıntılıysanız kaç yılında aldıysanız motoru o yılın 0 fiyatını baz alın.

efendy06
05 Şubat 2017, 11:17
şu son birkaç gündür forumda millet malını satma çabalarına girdi. Tamam belki siz yardımcı olmak adına böyle bir şey yapıyorsunuz tavsiye vermek adına lakin burası bu tarz şeylerin yeri değil.Birde motorun 0 fiyatına zam gelince 2. Eline zam yapmak nedir ya bu nasıl bir kafa.Motorunuz 2015 se 2017 fiyatına zam gelince sizin motorunuz sihirli bir şekilde 2017 mi oluyor ki zam yapıyorsunuz.İlla bu konuda takıntılıysanız kaç yılında aldıysanız motoru o yılın 0 fiyatını baz alın.

Son 1 haftadır motor bakıyorum. Geçen gün bir tane mt25 sahibini aradım. Fiyat 18000 tl 8 bin km'nin biraz üzerinde 1 yıllık motor. Merak ettim, motor full cevabını aldım. Ne var motorda diye sordum;
-Rimoza (muhtemelen çakma) elcik
-Katlanır kısa manetler
-Tankpad
-Jant şeritleri

Baydar'dan fiyat aldım. Sıfır alsam 18 bine bütün bunları takıp üstüne rosso lastik ekleyebiliyorum. 15,750 tl sıfırı. Sonra 2. el piyasası ölü diyorlar...

K121L
05 Şubat 2017, 12:36

Evet fuar sonrası motor fiyatları tekrar değişiceği için bende fiyatı değiştiricem birde önemli olan benim motorun fiyatı değil alıcak olduğum motorun fiyatı eğer takıntılı bir insan olmasam hayatta bu fiyattan satmam sıfırı 10500 ben 8 aylık motora 8000 demişim adam hala çemkiriyor. Bu arada amacım kendi malımı satmak evet ama bu fiyatlara bulunabilecek motor tnt25 ve 12 bin kullanıp memnun kaldım tavsiye etmek için öneriyoruz

8 ay önce motorumu satınca 250rr bekleme kararı alıp Pulsar veya TNT almaya karar verdim TNT aldım ikisini de test Edip kullandım.