PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar ns200 yağ akıtma

Goose~
03 Şubat 2017, 18:03
Herkese merhabalar, yaklaşık 1.5 aydır motosikleti kullanmıyorum kış şartlarından dolayı. 3 - 4 günde bir çalıştırıyodum 5 dakikalığına. Bugün inip çalıştırdım, altına bi baktım siyah bi yağ akıtıyo. Hem de baya akıtıyo. Servis yeri de uzakta. Oraya gidene kadar yağ kalmaz hepsi akar herhalde. Sizce ne olabilir ve ne yapmalıyım?

IRau
03 Şubat 2017, 18:11
belki tahliyeden atıyodur? belki yağ tapası sızdırıyodur?
yağ seviyesini kontrol et motoruda çalıştırma hemen yetkili servise

hacıyatmaz
03 Şubat 2017, 18:15
Herkese merhabalar, yaklaşık 1.5 aydır motosikleti kullanmıyorum kış şartlarından dolayı. 3 - 4 günde bir çalıştırıyodum 5 dakikalığına. Bugün inip çalıştırdım, altına bi baktım siyah bi yağ akıtıyo. Hem de baya akıtıyo. Servis yeri de uzakta. Oraya gidene kadar yağ kalmaz hepsi akar herhalde. Sizce ne olabilir ve ne yapmalıyım?

Her motorda karşılaşabileceğin bir problem değil :) yağını kontrol et ve servise götür servis ne kadar uzak ? Her ihtimale karşı yanında yağ bulundur yolda eksilirse falan doldur çok fazla eğer ki sürünce damlatmıyorda akıtıyorsa bi nakliyeci tut mecbur.

Mamba09
03 Şubat 2017, 19:58
Motosikletin altını bi temizleyip nerden akıttığını kontrol edin. Belki yağ tapası iyi sıkılmamıştır.

dyavol-77
03 Şubat 2017, 20:02
Yine Bajaj-yine sıkıntı, Hintli firma Yağ firmaları ile ''ortak'' mı?...:mrgreen:

burak burk
03 Şubat 2017, 20:48
şakır şakır yağ akıyorsa blok falan çatlamış olmasın.o kadar yağ yoksa nasıl çıkıcakki.altına üstüne iyi bir bak.altına temiz bi şey ser nerden akıyorsa o kısmı kontrol edersin

Goose~
03 Şubat 2017, 21:14
Yeniden baktım biraz önce. Yağ tam eksozun ordan gelmiş. Eksozun hemen çıkış noktasına yakın yerde, eksozun bi koruma kutusu var. Orda bi delik var ama bu delik yeni açılmamış, zaten önceden var olan bi delik. Normalde bura sanırım hava geliyo sadece. Güvenlik için konulmuş olabilir ama ordan siyah bi yağ gelmişti. Biraz önce iniğ çalıştırdığımda gelmedi ama. Ben de anlayamadım nedeni. Yarın götürcem bakalım inş, eğer yağ akmazsa.

Lengeli Fötr
03 Şubat 2017, 21:22
Gayet normal bir olay endişe edecek bir durum yok. Egzosda ki o delik her motorda mevcuttur. Soğuk havalarda ilk çalıştığında yapması normaldir

Goose~
03 Şubat 2017, 21:26
Gayet normal bir olay endişe edecek bir durum yok. Egzosda ki o delik her motorda mevcuttur. Soğuk havalarda ilk çalıştığında yapması normaldir

Tmm, teşekkürler. 2. kez indiğimde akmayınca rahatladım biraz. Bakalım yarın götürcem bi şey çıkmaz inşallah