PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Ruhsat cikartma-Yeni kayit bilgilendirme

Exectus
03 Şubat 2017, 01:57
Sifir arac icin 31.01.2017 tarihinde Ankara Emniyette yaptigim islemleri elimden geldiginde anlatacagim bilmeyenler icin yardimci olabilir.

Ilk olarak gerekli belgeler ;
- Fatura (2 tane fotokopisi)
- Uygunluk belgesi
- Ötv odeme makbuzu
- Tarafik sigortasi belgesi (1tane fotokopisi)
- Soforler odasi yeni kayir dosyasi (gittigimizde alicaz)
- Kimlik (1 tane fotokopisi)
- Imza sirkuleri (Faturamda tarih duzeltmesi vardi o yuzden gerekmis olabilir falat faturayla beraber istediler benden. Almis oldugum bayii verdi)

C kapisindan emniyete giris yapiyoruz iceri girdigimizde sag tarafta soforler odasi var ordan ilk vezneden 17.5₺ odeme yapiyoruz. Dosyamizla beraber hemen yan taraftaki vezneye gecip butun belgelerimizi veriyoruz. Yaklasik 3-4dk sonra dosyamizi teslim aliyoruz ( soforler odasinin verdigi belgeyle beraber).

Daha sonra yeni kayit icin ic kisimda bulunan veznelere geliyoruz (soforler odasinin hemen yanindan ara yerden giris yapiyoruz). 36 numaradaki vezneden bostaki plakalardan birini seciyoruz (listede bulunmayan ozel bir plaka almak istiyosaniz 300₺ den basliyormus yonlendiriyorlar.). Plakayi sectikten sonra size kucuk bir kagit verecek dosyamiza ekliyoruz. Eger bostaysa 7 numarali (degisebilir) vezneye butun belgelerimizi teslim ediyoruz (sira almak gerektigi soylenirse TC kimlik numaranizla kafeterya tarafindaki makinelerden yeni kayit icin sira aliyoruz). 7 numarali vezneye belgeri teslim ettikten sonra 205₺ odeme yapiyoruz. Butun evraklariniz tamsa sizi hemen sol taraftaki vezneye yonlendiriyor. Butun belgelerimizi tekrar veriyoruz. Belgeleriniz tamsa size kucuk bir kagit veriyor ve soyledigi saatten sonra ruhsatinizi kafeteryanin icindeki ruhsat teslim yerinden ruhsatinizi almanizi soyluyor. Saat geldiginde herhangi bir problem olmadiysa ruhsatimizi aliyoruz.

Arac tescil ve arac trafik belgesinin yaninda size bir kagit veriyor. Verilen kagitla beraber kagidin uzerinde yazan adrese gidiyoruz (cok uzak degil Ankamall in arka taraflarinda kaliyor). Yeri bulduktan sonra vezneye 23.5₺ odeme yapiyoruz ve dekontumuzu aliyoruz. Plakanin cikmasini bekliyoruz (cikan plakalari camin arkasindaki bi odada sergiliyorlar ordan takip edebilirsiniz). Plakamiz ciktigi zaman dekontumu verip plakamizi aliyoruz.

Odedigimiz ucretler ;
- 17.5₺ Soforler odasi
- 205₺ Vezne
- 23.5₺ Plaka basim yeri

Toplamda : 246₺

Mengu16
03 Şubat 2017, 02:16
Plaka seçmene gerek yok bence. Sıra plaka iyidir temizdir sorun çıkarmaz. Kullanılmış plakalar hep sorun.

Exectus
03 Şubat 2017, 05:01
Plaka seçmene gerek yok bence. Sıra plaka iyidir temizdir sorun çıkarmaz. Kullanılmış plakalar hep sorun.

Evet siradan almak en iyisi. Kullanilmis plakalarda hosuma giden oldugu icin aldim. 7 adet kaza gozukuyor suan plakada ama trafik sigortasi yaptirdiginiz sirketle gorusup halledebilirsiniz dedi ordaki memurlar. Insallah sorun cikmaz, ciksada motorun trafige cikisi 2017 kazalar 2014 yilina ait.

Guven
03 Şubat 2017, 06:43
Evet siradan almak en iyisi. Kullanilmis plakalarda hosuma giden oldugu icin aldim. 7 adet kaza gozukuyor suan plakada ama trafik sigortasi yaptirdiginiz sirketle gorusup halledebilirsiniz dedi ordaki memurlar. Insallah sorun cikmaz, ciksada motorun trafige cikisi 2017 kazalar 2014 yilina ait.

2008 yılında sıfır aldığım 600 RR'a verdikleri plakaya 2006 yılına ait kaçak geçiş cezası geldi. (Plaka daha önce bir kamyonete aitmiş) Üstelik 2009 yılında motosikleti satmıştım. Satarken ceza görünmemişti. Vergi dairesinde ne yaptıysam düzelttiremedim. Ödemedim. Daha sonra bir af çıktı da silindi gitti.

Exectus
03 Şubat 2017, 15:21
2008 yılında sıfır aldığım 600 RR'a verdikleri plakaya 2006 yılına ait kaçak geçiş cezası geldi. (Plaka daha önce bir kamyonete aitmiş) Üstelik 2009 yılında motosikleti satmıştım. Satarken ceza görünmemişti. Vergi dairesinde ne yaptıysam düzelttiremedim. Ödemedim. Daha sonra bir af çıktı da silindi gitti.

Plakanin gecmis cezalari sorun olmuyo diye biliyorum fakar aklima trafik sigortasi takildi. Gecmisteki hasar kayitlari yuzunden benim sigortam etkilenmez umarim.