PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu sigorta fiyatına r25 alırım 😡

superboycu
02 Şubat 2017, 21:57
Merhaba arkadaşlar , üzerine biraz daha kor r25 alırım çoğu arkadaş doğa sigorta ucuz çıkarıyor diyordu bende SBM den teklif listesine baktım ve bilin bakıyım en çok hangisi para istedi bu arada kaza hasar filan yok.

http://i.hizliresim.com/d8mv4D.png

Mucit23
02 Şubat 2017, 22:14
O sana özgü değil. Bendede çıkıyordu. O fiyat sigorta firmasının gayri resmi olarak "ben sana sigorta yapmıyorum" demesidir.

Pistonlar
19 Mart 2017, 15:23
Şaka mı bu:mrgreen:

shruikan
19 Mart 2017, 16:01
o neyse de hani diğerleri de hiç yabana atılır gibi değil

Alonedark93
19 Mart 2017, 16:16
59 plaka motor aldım siz düşünün. :P

whitedeamon
19 Mart 2017, 16:17
Tüm sülaleyide sigorta altına alıyorlar herhalde.

newmoto76
19 Mart 2017, 16:23
Bu konu hakkında defalarca yazdım ancak bu tabloyu görünce gerçekten birşey diyeceğim ama.... neyse...

Bunlar bazı vitaminlerden eksik kalıyorlar galiba..

Kendince kurnazlık yapıyor sigorta şirketi motosiklet bana gelmesin diyor.. Doğa Sigorta dediğin başında işi bilmeyen bir adamın olduğu malum olan ve diğer dinazor sigorta şirketlerinin olduğu gibi aman motosiklete poliçe kesmeyelim düz mantığıyla iş yapan bir şirket...

Hesapta büyüyeceklermiş..Sen böyle jupiterde buyursun.. Senin yaptığın riks analizine ne diyeyim ben..

Bakanımız diyorya iyi niyete rağmen bunlar hakikaten iyi niyetli değil ve bunlar birşeyleri düzeltemezler..

-ZERO-
19 Mart 2017, 18:20
3500 liralık motor için 21.000 lira çıkarmışlardı

MD.Murat
19 Mart 2017, 18:27
Bu konu hakkında defalarca yazdım ancak bu tabloyu görünce gerçekten birşey diyeceğim ama.... neyse...

Bunlar bazı vitaminlerden eksik kalıyorlar galiba..

Kendince kurnazlık yapıyor sigorta şirketi motosiklet bana gelmesin diyor.. Doğa Sigorta dediğin başında işi bilmeyen bir adamın olduğu malum olan ve diğer dinazor sigorta şirketlerinin olduğu gibi aman motosiklete poliçe kesmeyelim düz mantığıyla iş yapan bir şirket...

Hesapta büyüyeceklermiş..Sen böyle jupiterde buyursun.. Senin yaptığın riks analizine ne diyeyim ben..

Bakanımız diyorya iyi niyete rağmen bunlar hakikaten iyi niyetli değil ve bunlar birşeyleri düzeltemezler..

bir bakkala sende şu niye yok diye kızamazsın. yoksa gider başka yerden alırsın.

bakanlarınız yandaş sigorta şirketleri ile ceplerini zaten doldurdu , doldurmaya devam edecek.

ref. öncesi gaz almak için bugün tavan fiyat getirilecek muhabbeti çıktı.

tavan fiyat olur 23424234 tl muhtemelen.

mchi
19 Mart 2017, 18:45
Doga sigortanin sahibi cok yakin bir arkadasimin dayisi. Bana motosikletlere sigorta yapmiyoruz demisti.

newmoto76
19 Mart 2017, 19:08
bir bakkala sende şu niye yok diye kızamazsın. yoksa gider başka yerden alırsın.

bakanlarınız yandaş sigorta şirketleri ile ceplerini zaten doldurdu , doldurmaya devam edecek.

ref. öncesi gaz almak için bugün tavan fiyat getirilecek muhabbeti çıktı.

tavan fiyat olur 23424234 tl muhtemelen.

Kardeşim bilmediğin konu hakkında yoyurm yapıyosun.. Sigorta şirketlerinin mali tablolarından haberin yok heralde.. 10 yılın üzerinde bu sektörle ilgili deneyimim var.

Koro halinde birşey öğrenmişsiniz onu tekrarlayıp duruyorsunuz.. Yandaş sigorta şirketi kim :) Sigorta şirketlerinin hepsi deli gibi zarar içinde.. Bakanların para götürmediği bir sigorta şirketleri kalmıştı onuda siz yaptınız..

MAtematik veri varsa konuş yoksa saçmalamaya devam ediyorsunuz.. Sigorta şirketleri teknik olarak hasar analizinde hata yapmıştır. hala yapıyor ve bunun bedelini zarar ederek ödüyorlar..

Bakkal örneğine gelince.. Ticari bilgin bu kadar mı? Rekabet kurulu diye bir şey duydun mu? Türkiyede aynı ürünü satan binlerce bakkal var.. 20 tane sigorta şirketinden teklif alıyorsun.. ya 20 si anlaşmışsa? Hangi bakkaldan poliçe alacaksın??

Her konuyu hükümet düşmanlığına çevirip saçma sapan yorumlar yazıyorsunuz.. Bu konu elma konusu armutla ilgilsi yok..

Her konuyu hükümete bağladığınızda mesele çözülmeyecek..Bazı şeyler matematik işi..Sigorta şirketleri doğru iş yapsaydı bu sonuçlar ortaya çıkmazdı..

Alonedark93
19 Mart 2017, 19:44
Kardeşim bilmediğin konu hakkında yoyurm yapıyosun.. Sigorta şirketlerinin mali tablolarından haberin yok heralde.. 10 yılın üzerinde bu sektörle ilgili deneyimim var.

Koro halinde birşey öğrenmişsiniz onu tekrarlayıp duruyorsunuz.. Yandaş sigorta şirketi kim :) Sigorta şirketlerinin hepsi deli gibi zarar içinde.. Bakanların para götürmediği bir sigorta şirketleri kalmıştı onuda siz yaptınız..

MAtematik veri varsa konuş yoksa saçmalamaya devam ediyorsunuz.. Sigorta şirketleri teknik olarak hasar analizinde hata yapmıştır. hala yapıyor ve bunun bedelini zarar ederek ödüyorlar..

Bakkal örneğine gelince.. Ticari bilgin bu kadar mı? Rekabet kurulu diye bir şey duydun mu? Türkiyede aynı ürünü satan binlerce bakkal var.. 20 tane sigorta şirketinden teklif alıyorsun.. ya 20 si anlaşmışsa? Hangi bakkaldan poliçe alacaksın??

Her konuyu hükümet düşmanlığına çevirip saçma sapan yorumlar yazıyorsunuz.. Bu konu elma konusu armutla ilgilsi yok..

Her konuyu hükümete bağladığınızda mesele çözülmeyecek..Bazı şeyler matematik işi..Sigorta şirketleri doğru iş yapsaydı bu sonuçlar ortaya çıkmazdı..

Bilgilendirme için teşekkürler. Bi cevap bu kadar güzel olur. :)

COQ
19 Mart 2017, 20:13
Sigorta şirketlerinin mali tablolarını merak ettim.
Ayrıntılı olarak yayınlanmış tablolar varsa paylaşabilirmisiniz?

Bildiğim bazı şeyler var.
Mesela sigorta şirketlerinin trafik sigortasından zarar ettiklerini biliyorum.
Hatta geçtiğimiz yılların birinde 5 milyar prim toplamalarına karşılık 15 milyar ödeme yaptıklarını okumuştum.
Yani sigorta şirketleri trafik sigortası yapmak istememekte haklı olabilir.

Ancak!
Otomobil sigortası yapıp motosiklet sigortası yapmak istememeleri ilginç.
Çünkü devletin yayınladığı istatistiklere göre ülkemizde 10 milyon otomobil var ve geçtiğimiz yıl yaklaşık 1 milyonu kaza yapmış.
Oysa 2,5 milyon motosiklete karşılık 80 bin motosiklet kazası var.
Yani her 10 otomobilden 1 tanesi kaza yaparken her 30 motosikletten biri kaza yapıyor.
Dolayısıyla motosiklette risk çok daha düşük.
Üstelik motosiklet kazalarının yarıya yakını kendi kendine düşme şeklinde oluyor.
Bildiğiniz gibi trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılıyor.
Bu durumda motosiklet en az risk taşıyan grup olmuyor mu?
Ya da ben bişey mi kaçırıyorum?

Kafamdaki bu sorular nedeniyle genel bir mali tablo görmeyi çok isterim.
Sigorta şirketleri geçtiğimiz yıl otomobillerden ne kadar, motosikletlerden ne kadar prim toplamış ve bunlar için ne kadar hasar ödemesi yapmışlar?
Bu önemli.

Olayın hükümetle ilgisine gelince.
Bundan 2-3 yıl öncesine kadar kimsenin sigorta ücretlerinden bir şikayeti olmadığı gibi sigorta şirketleri motosiklet sigortasını yokuşa sürmeden yapıyordu.
Bir kaç yıl önce hükümet sigorta ve trafikle ilgili bir takım düzenlemeler yaptı.
Hemen ardından da bu sorunlar ortaya çıktı.
Hükümet o düzenlemeleri yapmadan önce gayet mutlu yaşayıp giden motosiklet sürücüleri bu durumdan ce-ha-pe zihniyetini mi sorumlu tutsunlar yoksa fetöyü mü?
Bu düzenlemeleri aslında onlar yaptıda bizim hükümet her zamanki gibi kandırıldı mı?
Nedir bu işin aslı???

MD.Murat
19 Mart 2017, 20:25

bir mal , devlet tarafından alınması "zorunlu" kılınıyor.
bu malı özel şirketler pazarlıyor.
ve bu maldan zarar mı ediyorlar?
neden satıyorlar o zaman?

bakkal ile ne alakası olduğunu çözemediysen ticaretin temeline inmelisin.
alakası şu , para alıp bir ürün veye hizmet satıyorlar.

bak şimdi basit anlatayım.

ben domates satıyorum. özgür olarak. pazarda gidip satıyorum. isteyen de gidip satıyor.
yarın bir yasa çıksa , domates almak "zorunlu" olsa ve bunu ben kendim özgür olarak satıyorsam , diğer satıcılar gibi.
domatesin fiyatı ne olur? aynı fiyattan mı satılır?

azıcık kafa yeterli aslında dönen dümeni fark etmek için.

acemi60
19 Mart 2017, 20:41
Konu hakkında bilgili olanlardan bir şey çıkacağı yok.İş benim gibi bilgisizlere düşüyor bu durumda;
İki fotoğraf ayarlayıp tutanakla başvurun hasarınızı öderler. Hemde normal bedelinin kat kat fazlasını öderler. Fakat hasarı olmayan riski az olan müşterilerden fahiş bedel alırlar. Bunlar kolay para kazanma konusunda çok inatçıdır. Bu tembellikleri bazen zarar etmelerine de neden olur. Kopya ettikleri vergi sistemimizdir. Sistem eldeki kazları yolmaya dayanır. Kaçan kazlarla uğraşıp yorulmak istemezler. Servislerin kestikleri fahiş faturaları öderler. Çünkü yakalanmış olan kazların kaçamayacaklarını bilirler.

hasmet
19 Mart 2017, 21:52
bir mal , devlet tarafından alınması "zorunlu" kılınıyor.
bu malı özel şirketler pazarlıyor.
ve bu maldan zarar mı ediyorlar?
neden satıyorlar o zaman?

bakkal ile ne alakası olduğunu çözemediysen ticaretin temeline inmelisin.
alakası şu , para alıp bir ürün veye hizmet satıyorlar.

bak şimdi basit anlatayım.

ben domates satıyorum. özgür olarak. pazarda gidip satıyorum. isteyen de gidip satıyor.
yarın bir yasa çıksa , domates almak "zorunlu" olsa ve bunu ben kendim özgür olarak satıyorsam , diğer satıcılar gibi.
domatesin fiyatı ne olur? aynı fiyattan mı satılır?

azıcık kafa yeterli aslında dönen dümeni fark etmek için.

Idealde azalir. Cunku musteri sayilari toplam olarak artti. Surumden kazanabilirler. Hepsinin anlasip fiyat sabitlemesi zaten yasalara aykiri. Turkiye'de yasalar ne kadar (iyi) isliyor o ayri konu. Bu arada tum sigorta sirketlerinin hukumet yanlisi olmasi lazim ki bu teori islesin. Eger biri degilse ve fiyat kirarsa herkes oraya kayar. Ha o durumda esrarengiz bir sekilde vergi mufettisleri peydah olup o sirkete incelemeye alirsa, veya yine esrarengiz bir sekilde o sirketin patronu sudan sebeplerle OHAL'den iceri alinirsa onu bilemiyorum. Ama var mi boyle yasanmis bir olay? Gerci olsa bile kim yazacak, nereden duyacagiz, degil mi?

Demek istedigim, devlet sigorta sirketi acarak vatandastan para soguslemez gibime geliyor. Cok daha kolay yollari var, ve senelerdir basariyla uygulaniyor. 100'er 100'er milyon dolarlar akip gidiyor icap eden yerlere... Kanun cikarilsa bile, sigorta sirketi acacaklar, eleman alacaklar, vatandasla yuzgoz olacaklar, mesakkatli is. Calismak gerekiyor. Onun yerine devlet garantili bi buyuk ihale, kilini kipirdatmadan yuzlerce milyon dolar cebe demek. Ne bileyim...

Demek istedigim, akla uzak komplo teorileriyle haksiz yere suclayip tohmet altinda birakmayalim devlet buyuklerimizi... :) :) :)

Ama eger gercekten oyleyse tebrik ediyorum sigorta sirketlerini, yaptiklari hukuken suc olsa da, relatif olarak "calisip kazaniyorlar" sayilmazlar mi sizce de? :) :) :)

drtayfun
20 Mart 2017, 09:52
"Çalışıp kazanıyorlar"
Acaba sigorta yaptığı şahıs 100m ilerde kaza yapsa ve haberi olsa gidip bakacak olan kaç sigortacı var? "Abi tutanak tutup getirin, resim de olsa iyi olur" "Abi sanayide şu usta var, götür oraya yaptır işte" "Abi şu şu evraklar var, bi zahmet toparlayıver hepsini"
Bunu söyleyen adama ayda 1000 tl sigorta parası veriyorum ben !!:jocolor: