PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadece Arabalardan mı Beklicez Anlayışı?

ByYlmzZz
01 Şubat 2017, 23:33
2 gün önce bağcılar-maslak caddesi üzerinde ilerlerken yol yapım çalışması nedeniyle medipol hastanesi yolu biraz harap edilmiş ve araçlar geniş olan tek şeritli yolda 2 şerit mecburen gidiyorlar.bende sol şeritte ilerlerken aynadan bir motorcu arkadaşımızın(honda cbr250)geldiğini farkedince yol vermek kastı ile kendimi(renault master hayvan gibi arabayı)şeridin daha da soluna sıkıştırarak arkadaşa yol verdim böylelikle sıkışmasını engelleyip rahatça geçmesini sağladım.motorcu arkadaş benim verdiğim yolu aldıktan sonra az ileride ters ters hareketlerde bulundu ve yanıma gelip dediği tek şey şu;arkadaşım dikkatli sürsene beni eziyordun az daha dedi.yanımda eşim var dondum kaldım.motorcu arkadaş beni geçmeden önce yol verdiğimde eşim naptığımı sordu ve motor geliyo yol veriyorum dedim.eşimde motorcu arkadaşlara karşı diğer araçlara nazaran daha hassas.ama arkadaş bana böyle bir cümle sarfedince keşke yapmasaydım dedim.işin garip tarafı bu niyetle yaptığım birden fazla hareketim motorcu arkadaşlara(bazıları kask kameralı) farklı geçiyor nedense.ben aracı tehlikeye atıp sol tarafa sürtünerek geçiyorum ama niyet farklı anlaşılıyor buna ne diyorsunuz sayın motorcular :)

not:efsane uzun yazmışım kusura bakmayın artık :)

whitedeamon
01 Şubat 2017, 23:40
Allahtan yanında bayan olduğuna dua et yada kamera var bittin tarzı şeyler söylememiş.

YERUÇAĞI
02 Şubat 2017, 00:02
boşver senin niyetin önemli,o davar anlamadıysa senin bilmen yeter

bu gibi durumlarla bende karşılaşıyorum,adam aracını az çekip bana yol verdiğinde yanından geçerken teşekkür ediyorum,oda memnun oluyor bende,
önemli olan karşılıklı anlayış

ogzcngdk
02 Şubat 2017, 00:22
memleket sığır dolu olduğundan çok normal böyle durumlar, ama sen niyetini iyi tutmaya devam et yarın öbür gün iyi birisine denk gelirsin teşekkür eder mutlu olursun :)

yaşı genç olup kamera takanlar böyle şeyleri çok yapıyor.

Fat!h33
02 Şubat 2017, 00:27
İyilik yap denize at balık bilmezse hâlık bilir...

ByYlmzZz
02 Şubat 2017, 00:41
Allahtan yanında bayan olduğuna dua et yada kamera var bittin tarzı şeyler söylememiş.

16 yıldır araç kullanırım karşımdaki adam gerçekten haksız ve gerçekten ciddi anlamda sorun teşkil ediyor ve tabiri caiz ise meydan dayağı istiyorsa fakat yanında eşi ya da yaşlı biri varsa asla tartışmam var git yoluna der karşımda ki insanın gururunu kırmam.bu bahsettiğim motorcu arkadaş/lar bana denk geliyorlar ve nedense bayan olması umurlarında değil maşAllah :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

boşver senin niyetin önemli,o davar anlamadıysa senin bilmen yeter

bu gibi durumlarla bende karşılaşıyorum,adam aracını az çekip bana yol verdiğinde yanından geçerken teşekkür ediyorum,oda memnun oluyor bende,
önemli olan karşılıklı anlayış

ben günden en az 10 motorcu arkadaşıma yol veririm.hatta bazen o geçebilsin diye trafiği dağıtırım :)böylelikle motorcuya saygıyı öğretirim diğer şöför arkadaşlara..hatta ne gariptir ki benim babam motorculardan nefret eden kişi idi fakat bugün önümde kendi aracıyla giderken motorcuyla arasında ki fren mesefasenin korudu ve sinyalini açıp usulca yanından uzadı çok hoşuma gitti anlatamam :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

memleket sığır dolu olduğundan çok normal böyle durumlar, ama sen niyetini iyi tutmaya devam et yarın öbür gün iyi birisine denk gelirsin teşekkür eder mutlu olursun :)

yaşı genç olup kamera takanlar böyle şeyleri çok yapıyor.

teşekkür eden ve hatta bu gibi durumu yaşadığımız ve arkadaş olduğum biri bile oldu :) günde en az 5 motorcunun teşekkürünü alırım ve istanbul trafiği bir nebze olsun motorcunun bana gösterdiği saygı sonucunda tozpembe oluyor :)

pokeharun
02 Şubat 2017, 01:37
Siz iyi niyetimizden asla vazgeçmeyin duyarlı davrandığınız için teşekkürler.Halkimiza her ne araç kullanıyorsa kullansın saygılı ve kurallara uymayı öğretmeli ve örnek olmalıyız.

shruikan
02 Şubat 2017, 07:00
motorcular arabacılardan daha öküz

Seko
02 Şubat 2017, 08:28
Eğer sağ şeritte olup da sola yaslanıp yol verseydin seni suçlardım ama sol şeritte olmana rağmen o motorcu soldan yardırarak gitmeye çalışıyorsa tam bir İstanbul motorcusu demektir. Ya sağdan yardırırlar, ya da soldan. Keşke ona ben de motor kullanıyorum deseydin. Biraz utanırdı.

ByYlmzZz
02 Şubat 2017, 09:43
Eğer sağ şeritte olup da sola yaslanıp yol verseydin seni suçlardım ama sol şeritte olmana rağmen o motorcu soldan yardırarak gitmeye çalışıyorsa tam bir İstanbul motorcusu demektir. Ya sağdan yardırırlar, ya da soldan. Keşke ona ben de motor kullanıyorum deseydin. Biraz utanırdı.

bana eşimin yanında böyle cümle sarf eden adama bende motorcuyum demek , birşeyleri açıklamak gereksiz geldi gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Siz iyi niyetimizden asla vazgeçmeyin duyarlı davrandığınız için teşekkürler.Halkimiza her ne araç kullanıyorsa kullansın saygılı ve kurallara uymayı öğretmeli ve örnek olmalıyız.

bir yerden başlamak lazım.ben kendimi eğittim ve babama örnek olmuşum nasıl olduysa :) bu tip iyi niyetli davranışlar bulaşıcıdır.arkamda ki ya da önümde ki araç; 'la bu neden durup dururken böyle birşey yaptı dediklerinde' 10 sn sonra motorcunun teşekkürünü de gördüklerinde birşeyleri anlamaya başlıyorlar.

Levent
02 Şubat 2017, 10:16
Sen arabayı sola yanaştırmadığında, sağından geçen motosiklet nasıl eziliyormuş ben o kısmı anlayamadım.

ByYlmzZz
02 Şubat 2017, 19:44
Sen arabayı sola yanaştırmadığında, sağından geçen motosiklet nasıl eziliyormuş ben o kısmı anlayamadım.

iki şeritte ki araçlr birbirlerine çok yakın şekilde seyir ediyorlar.ben sol şeritteyken solumda kalan tüm boşluğu kullanıp sola yanaştım.böylelikle sağımda ki aracla aramızdan geçebildi motorcu arkadaş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

duyarlı davranmak zorundayız.ben hem araç hem de motosiklet sürüyorum.bu da motosiklet dünyasına olan ufkumu ve davranışlarımı daha iyileştirdi.bu gibi davranışlarım babama bulaştı.ondan da diğer kardeşlerime bulaşır böylelikle bende zincirin halkasına kendi ailemden başlatmış olurum.

weirdo1
02 Şubat 2017, 21:05
Yol verin, yol alıncada muhakkak teşekkür sinyali verin, insanlar mutlu oluyor, Bizim memlekette teşekkür eden ve özür dileyen adam az bulunur kıymeti bilinir.

Misal kendimden örnek vereyim, karşımdaki ciddi bir hata yapıyor ben tam "senin ben ta.." derken özür mahiyetinde el işareti yapiyor karşı taraf, estağfurullah olur kardeşim cana bişey olmasın diyorum.

nogayali
02 Şubat 2017, 23:39
Size yol verene hafif korna çalın selam verin, şahsen ben mutlu oluyorum.Geri bildirim önemlidir bıkmadan usanmadan bunları yapmalıyız.İnsanlığını yitirmeyenleri görmek hoş oluyor, umut veriyor.Araba veya motor kullanmanın bir önemi yok burada, önemli olan adam olmak.

F54
03 Şubat 2017, 00:36
yolda yakalayıp çarpsaydın pezevenge ....

danger_fou
03 Şubat 2017, 00:51
Hocam sen takilma boyle mallara cizgini korumaya devam et bence
Ayrica bu yaptigin yakisikli hareketten dolayida tesekkurler

Tefoo
03 Şubat 2017, 03:56
ben de bugün kuryenin birine çok fena ayar oldum. kabataştan tophaneye doğru gidiyordum, bi kurye arkadaş bütün arabalara korna çalıp duruyordu yol versinler diye bi tek benim sağımda solumda dibimde bittiğinde ses çıkarmıyordu.

tam sağa kayıcam bakıyorum bu sağımda, tam sola kayıcam bakıyorum solumda bu. en son dayanamadım bağırdım geç ulan sittir git diye, bi de tip tip yüzüme bakıyor aynadan.

kabataştan tophaneye kadar da her araca ısrarla korna çaldı durdu, yol boyunca onun kornalarını duydum.

ulan bi anlık dalgınlığıma gelse ve aynaya bakmadan 50 cm yana kaysam bununla akraba olacaktık.