PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar şu degişemler içinde motor için hayati önem taşıyan parça varmıdır

sikayetname
31 Ocak 2017, 18:28
incelerseniz sevinirim arkadaşlar
http://i.hizliresim.com/m4n4l0.jpg (http://hizliresim.com/m4n4l0)

balamir01
31 Ocak 2017, 19:28
Öncesi ve sonrası şeklinde fotoğraflarla destekleseydiniz, ne kadar gerekli olduğunu sorgulayabilirdik. Sanki yıllarca yatan bir motosikleti götürüp "al bunu adam et abi" denmiş gibi.

Mengu16
31 Ocak 2017, 20:25
Motor yeni gibi olsun, hasarsız olsun dediyseniz bu fatura normal. Motor yürüsün yeter fazla masraf çıkarmayın desen en fazla 300 liralık işi vardı.

levend84
31 Ocak 2017, 20:31
Hayati önem taşıyan parça varmı?sorusuna, detaylı incelersen,fren pedalı,levyesi,ve gidon komple,olarak faturada mevcut.

COQ
31 Ocak 2017, 20:44
Bunlar zaten değişmiş. Neyi merak ettiğini anlayamadım.
Eğer keyfe keder değişmediyse hem gidonu, hem arka çamurluğu pert edecek kadar nasıl bir kaza yaptın?
Arkadan biri vurup savrulup bir yere çarpmış sonra da sürüklenmişsin anladığım kadarıyla.
Şaseyi iyi bir kontrol ettir için rahat olsun.
Bu kadar parçaya mal olan bir kaza geçirdiysen şasede de problem olabilir.
Geçmiş olsun.

YERUÇAĞI
31 Ocak 2017, 20:45
geçmiş olsun,,gördüğüm kadarıyla hep görsel parçalar,motora hayati önem taşıyan parça olarak bişey göremedim,sağ levye yazmış,yani sağ fren maneti,kırıksa ön fren tutmayacağı için risk ama olmazsa olmaz değil,arka fren var neticede

balamir01 arkadaşın dediği gibi öncesi ve sonrasının fotoları olsaydı bişey söyleyebilirdik

amacını anlayamadık,kazık yedimmi diye soruyorsun acaba

Alonedark93
31 Ocak 2017, 20:55
Siz geçen cbr250 için bişeyler yazmıştınız. O zamanda fatura dikkatimi çekmişti. Sağda hasar var, solda da hasar var, 1çift ayna, arka çamurluk. Nasıl bi kaza yapmış, nasıl hasar vermiş de o depo sağlam, grenajlar sağlam.

Bit yeniği var bu işte.

sikayetname
31 Ocak 2017, 21:43
arkadaşlar degerli yorumlarınız için teşekkürler bu motoru satın alıcam o sebeple sordum evet motor kaza yapmış doğrudur sürüklendigide dogrudur fakat hasar kaydı yok ve bu parçalar orjinali ile serviste degiştigi için genelde hep plastik aksam oldugu için ben sıkıntı yapmadım ben sadece mekanikte oynanmış yer olabilirmi diye sormuştum :)

Stock Sever
31 Ocak 2017, 21:52
Üstad serviste kazadan değişen parça nasıl hasar kaydı olmuyor acaba merak ediyorum. Astsubaydan alcağınız 10000lik motor değil miydi bu?

Stunt
31 Ocak 2017, 21:55
konu açıp duruyorsun aynı şeyler hep :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Üstad serviste kazadan değişen parça nasıl hasar kaydı olmuyor acaba merak ediyorum. Astsubaydan alcağınız 10000lik motor değil miydi bu?

trafik tutanağı tutulmazsa hasar kaydı olmaz

gorefest
31 Ocak 2017, 21:57
kazalı bir motosiklet alıcaksan, şase de oynama var mı, ön arka çatal ve süspansiyonlar düzgün mü bunlara bakarsın, bunlara bilen birisi baksa daha iyi ve motoru dinlesin, gerisi kozmetik şeyler takılma tabiki fiyatta uygunsa al tabiki

Nikkfurie
31 Ocak 2017, 22:02
dostum tüm motorlarda kazanın şekline göre jantlar, amortisorler, maşalar ve hatta şase eğilmiş yani orjinal geometrisinden bir kaç mm sapmış olabilir, bu birkaç mm motorun hareket etmeyeceği anlamına gelmez, fakat sürat yaparken, viraj dönerken vs mutlaka zamanla kendini belli eder, saydıklarımda düzeltilebilir fakat en pahalı kısım buralardır, görsel yani satışa çıkarma amaçlı yapılan değişimler göz boyamaktan başka birşey degildir daha sonra canin sıkılmasın, hafif kazalı ucuza geliyor diyerek alırsın sonra astarı yüzünü geçer iyi incelet, tabi yazdığımız durumlar olmayabilirde, motoru görmediğimiz için en kötü senaryoları hatırlatmaktayız..

YERUÇAĞI
31 Ocak 2017, 22:08
konu açıp duruyorsun aynı şeyler hep :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

trafik tutanağı tutulmazsa hasar kaydı olmaz

yalnız,serviste motorun plakasını girdiğinizde o güne kadar yapılan işler, km sine kadar çıkıyor,haliyle trafik tutanağı olmasa bile serviste bu motorun özgeçmişini öğrenmek isteyen alıcı bunlara ulaşıyor

levend84
31 Ocak 2017, 22:14
yalnız,serviste motorun plakasını girdiğinizde o güne kadar yapılan işler, km sine kadar çıkıyor,haliyle serviste bu motorun özgeçmişini öğrenmek isteyen alıcı bunlara ulaşıyor

Hocam kullanıcı yetkili servis haricinde bakım tamir vs.işlerini piyasada herhangi bir ustaya yaptırdıysa servisle alakalı geçmiş kaydı çıkmaz.bizzat tanıdığım arkadaşım var, motorunu,ustalığına güvendiği esnaf arkadaşına yaptırıyor,motoru sıfır aldı bayiden o kadar.bir daha uğramadı..

YERUÇAĞI
31 Ocak 2017, 22:25
Hocam kullanıcı yetkili servis haricinde bakım tamir vs.işlerini piyasada herhangi bir ustaya yaptırdıysa servisle alakalı geçmiş kaydı çıkmaz.bizzat tanıdığım arkadaşım var, motorunu,ustalığına güvendiği esnaf arkadaşına yaptırıyor,motoru sıfır aldı bayiden o kadar.bir daha uğramadı..
tamamdır o doğru,ancak ben yetkili servisten bahsetmiştim

eğer garantisi dolmamışsa mecburen yetkili servise gitmek zorundasın,kazada bu sürede olmuşsa kayıttan çıkar,,sonrasında olmuşsa ve özel servise yaptırmışsa çıkmaz tabiki

levend84
31 Ocak 2017, 22:29
tamamdır o doğru,ancak ben yetkili servisten bahsetmiştim

Aynen hocam haklısın,bende oyle düşündüm,konuyla alakalı arkadaşlara yardımı olması açısından olayın diğer yönünden bahsettim.

Selametle...

Stunt
31 Ocak 2017, 23:01
yalnız,serviste motorun plakasını girdiğinizde o güne kadar yapılan işler, km sine kadar çıkıyor,haliyle trafik tutanağı olmasa bile serviste bu motorun özgeçmişini öğrenmek isteyen alıcı bunlara ulaşıyor

Hocam tanıdık servisler var bu işler kolay hallediliyor, kaza tutanağını tutunca farklı.

YERUÇAĞI
01 Şubat 2017, 00:08
Hocam tanıdık servisler var bu işler kolay hallediliyor, kaza tutanağını tutunca farklı.

valla okadarını bilemem ama hiç bir yetkili servis yalan bilgi vermez,eğer honda veya yamaha gibi bir markanın servisiyse,yalan ortaya çıkarsa servisliği elden gideceği için bu riske girmek istemez

sikayetname
01 Şubat 2017, 00:14
[QUOTE=Stunt;4086717]konu açıp duruyorsun aynı şeyler hep :)[COLOR="Silver"]

konu açıp duruyosun hep aynı şeyler diye bişey yok arkadaşım sadece kafama takılan şeylerin cevaplarını arıyorum ve bundan daha dogal bir eylemde yok açıcam tabiki konumu burda herkez kafasına takılan şeylerin konusunu açıyor açtıgım konulardan rahatsızlık duyuyorsanız eger cevap vermeyin lütfen benim konularım bu kadar basit

unoturbo
01 Şubat 2017, 00:18
Kazalı araba bi dereceye kadar alınır. Kazalı motor alınmaz...

Stunt
01 Şubat 2017, 00:35
valla okadarını bilemem ama hiç bir yetkili servis yalan bilgi vermez,eğer honda veya yamaha gibi bir markanın servisiyse,yalan ortaya çıkarsa servisliği elden gideceği için bu riske girmek istemez

işin içinde yalan bilgi yok ki parçayı getirirken motorunuzun şase numarasını girmez ve öyle bir kayıt olmaz